» »

Konstanten reset, še v CMOS ne morem... že drugič!

Konstanten reset, še v CMOS ne morem... že drugič!

Beef ::

AMD Phenom(1) 9950 Black Edition
Kingston DDR2 800 4GB
Gigabyte GA 7N-400
Radeon HD 6570 1GB DD3


PC se mi nonstop resetira, takoj zatem ko pritisnem gumb za vklop, ne dobil niti slike v monitor. Ne morem niti v BIOS nastavitve. Nekaj časa sem pustil izklopljenega in ga prižgal in je to nehalo delat, vendar pa se mi zdi, kot da bo jutri spet začel, saj se je v preteklosti enkrat že tudi to zgodilo, ko je računalnik zajebaval med zagonom, vendar pa je prej kar sam nehal to čez nekaj dni počet. Tokrat pa je že kazal neke čudne znake, miška je bila rahlo trzajoča od časa to časa, firefox se je sesuval, Corel Draw se je kar sam zapiral, ko sem ga ponovno zagnal pa je blo zgoraj omenjeno... zdaj je nehalo, ampak kot sem rekel, to ni nek novi problem.

Očitno je, da če se enkrat to zgodi je naključje, če pa se večkrat je problem, ampak jaz ne vem kje ma tu problem. Je pa res da je star že in šparam za novega, ampak bi pa rad še nekaj mesecev iztisnil iz njega!

- Pregrevanje ni ker mam noter relativno nove gromozanske ventilatorje noter. SpeedFan "pravi" da je hladen ko špricar.
- Matična plošča je zasnovana za AM2, jaz sem posodobil na generični BIOS AM2+, ampak je bilo že dolgo-dolgo nazaj in nikoli ni delal problema.
- Celotno računalniško kablovje je že pred razdelilcem zaščiteno z prenapetostno zaščito.

Hvala, LP,
B.

Duhec ::

A ni to še Socket A dinozaver ?
http://www.gigabyte.com/products/produc...

Iz opisa mislim, da te hecajo ali kondenzatorji na plati ali v napajalniku.
Vizuelno na plati preglej kondenzatorje, če niso napihnjeni ali spustili dušo.
Če imaš možnost zamenjaj napajalnik z novim, da vidiš, če se napaka ponavlja.

Beef ::

Wups, malo sem ga zeznil, a? Svojo starejšo plato sem navedel namesto trenutne...;((
Se pravi moja plata je Gigabyte M61PME-S2

Kaj pa statika? Mogoče ga statika jebe? Prah+ventilatorji? Samo ne vem kako, če ni niti 2 meseca odkar sem ga čistil...

Sumim, da je pomnilnik, ker sem danes zjutraj imel memory management napako. Ampak če je pomnilnik, zakaj potem ne piska ali pa kaj podobnega? Kateri program bi bil ustrezen za diagnostiko pomnilnika?

black ice ::

Memtest.

Brane22 ::

Poglej če ni kak kondi na plati ali v napajalniku napihnjen.

Po toliko letih je najbrž vsaj kje kakšen, če ne več.

Beef ::

Našel sem krivca... in čisto po naključju... OHIŠJE! 8-O

Odprl sem ga, vse ven pobral, malo s prtom potegnil po konektorjih... še vedno je zajebavalo. Odločil sem se kar odprtega pognat, nato sem spredvidel da se cela zadnja plošča trese... grafične kartice mi ne drži pri miru. Polepil sem s selotejpom, še vedno je zajebavalo, malo sem zmigal video izhod in glej ga zlomka, pognal se je v nulo!

Tejp-fix zaenkrat deluje, moram pa v najkrajšem možnem času nabavit novo ohišje... Kot po naklučju bo mi tudi prav prišlo ko bo končno AMD-jev kaveri ven prišel.

Aja, pa za memory testirat sem uporabil kar "mdsched.exe", padel je kar po celi črti!:D samo jebi ga, kaj moreš, če je tak dolgo ram zdržal potem bo tudi še par mesecev... resno nisem pričakoval da ga je ohišje na hrbet spravilo.

Hvala vsem za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5215064 (4815) acookook
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535652 (4588) svetetko
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518203 (6949) solatko
»

računalnik ne vžge (črn ekran)

Oddelek: Pomoč in nasveti
183160 (2902) janali
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710856 (5467) Pyr0Beast

Več podobnih tem