» »

Windows QoS - a to obstaja

Windows QoS - a to obstaja

Klemenn ::

če ne upoštevamo vseh drugih dejavnikov..(se pravi uporabnikov)...

recimo da mam router in nima QoS in gor je priklopljen samo en uporabnik

kako bi nastavu QoS, predvidevam da s kakšnim programom....in če ma to sploh smisel?

samo divja zamisel, ampak mogoče bi qos nastavil kar na program?(se pravi ta program1 drug program2..)

Arto ::

Če se ne motim, lahko ta QoS nastavljaš pri nastavitvah povezave (tam kot TCP/IP in ostale protokole).

buneech ::

Nekej je od windowsov v nastavitvah kartice oz. povezave, vendar ne vem kako je nastavljiv.
Poskusi Cfosspeed...

BlueRunner ::

Najprej je potrebno povedati o katerem QoS-u se govori, ker je to samo krovni termin za cel kup različnih standardov in protokolov s pomočjo katerih se opiše katere vrste prometa obstajajo in kako naj se posamezne vrste prometa obravnava.

RSVP, 802.1p, InetServ, DiffServ, TOS glava v IP paketih, ...

Načeloma lahko narediš skoraj karkoli. Windows sami podpirajo nekaj vrst QoS, vprašanje pa je ali ga podpirajo tudi same aplikacije in gonilniki, konec konccev pa moraš biti veliko bolj specifičen kakšen rezultat želiš doseči.

Klemenn ::

dejansko use skupej težko spesnim v vprašanje ker:

-ne poznam dovolj dobro delovanja TCP/IP
-ne poznam dovolj dobro kako XP dela s paketki

....

dejansko bi rad dosegu tko, da bi določena aplikacija vedno prišla prva na vrsto pri pošiljanju paketkov"....bi s tem dosegel to, da bi IE recimo deloval normalno, medtem ko downloadam emule in torrent?

BaRtMaN ::

http://www.lvllord.de/?url=downloads
No, da še kej rečem, za kaj se gre. V servisnem paketu 2 se je MS odločil, da omeji število sočasnih pol-odprtih TCP povezav na 10. Bojda za počasnejše širjenje črvov.
Seveda vsak P2P protokol ta limit za šalo doseže, zato se uporabi zgornji patcher, ki nastavi to omejitev poljubno visoko. Ponavadi se uporabi priporočena vrednost 50, 100 je že čez glavo. Sicer že nekaj časa ni bilo nove verzije patcherja, uporabljal ga pa tudi že dolgo nisem, ker sem zamenjal OS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

KoMar- ::

BaRtMaN, to, o čemer ti pišeš, ni univerzalna rešitev vseh težav, pa tudi s QoS ima bolj malo...

Pesimist ::

Klemen kolko vem za windows obstaja samo en taksen program. Cfosspeed in Cfosbroadband verzija. Prvega sem vsekakor dolgo uporablal na ADSLu. Zdaj na optiki pa ni potrebe vec sej mam klub polnemu 20Mbit uploadu ping kot da bi blo vse prosto. Le pri polnem downloadu zraste ping na cirka 60 ampak temu tudi cfos nemre kaj dosti pomagat vec. Sej je moje presjne ADSL ozivnosti iz 500+ms uspel znizati na prav 60ms.
http://www.cfos.de/index2.htm

Lahko tudi nastavlas rzalicne prioritete razlicnim programom. Vendar sem jaz vedno defualt nastavitve mel sej ze ma kot default low prioriteto za razne p2p programe.
Druge softwerske resitve na Windowsu se nisem zasledil.

Potem rabis tudi Bartmanovo resitev za povecanje stevila halfopen povezav. Stem bos dosego dosti bolse delovanje IEja pri uporabi raznih torrentov.
Ze Samo z Uporabo Firefox, Opera in Chrome dosezes bolso surfanje kot z IE sej ne cakajo na kompletno stran da jo prikazejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Net ne gre nikamor med uploadanjem

Oddelek: Omrežja in internet
5992 (717) RejZoR
»

Internet med več uporabnikov - kako se znebiti visokega pinga??

Oddelek: Omrežja in internet
121541 (1096) bastadu
»

Adsl povezava

Oddelek: Programska oprema
171588 (1234) zvitorepec
»

cFos pppoe driver

Oddelek: Omrežja in internet
111128 (963) BaRtMaN
»

ADSL error 773

Oddelek: Operacijski sistemi
6746 (655) tec

Več podobnih tem