» »

Iskanje podatkov po racunalniku

Iskanje podatkov po racunalniku

Aberveznica ::

Pozdravljeni,
zanima me, ce je na osebnem racunalniku in Ipadu mozno dobiti zgodovino, cetudi je bila izbrisana ali pa je celo izklopljena opcija, da se zgodovina sploh shranjuje?
Ali ostaneja nacin, da bi ugotovila, ce uporabnik z osebnega racunalnika in Ipada dostopa do skype in mail racunov, ki jih jaz ne poznam in morda tudi sproti izbrise vsako ocitno sled, da take racune sploh ima?
Upam, da so moja vprasanja dovolj jasna.
Ze vnaprej se zahvaljujem za vse odgovore/nasvete in prosim, da se vzdrzite kaksnih sarkasticnih komentarjev, saj nimam pojma o racunalnistvu in sem se znasla v situaciji, ki je trenutno ne znam resiti na drugacen nacin, kot je to.
Hvala in lp.
  • zaklenil: Mavrik ()

MIHAc27 ::

Da se vse sorte. Ampak brez nekih znanj bo malce težje.
Za nazaj bo še toliko težje ugotavljati, ampak da se pa za naprej.

Najbolj enostavno bi bilo poinštalirati kak keyloger (Če je računalnik tvoj seveda) in potem lahko zlahka preveriš natančno kaj se je dogajalo na računalniku... pa tudi če se breše vse loge in zgodovine :D

specing ::

Aberveznica je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me, ce je na osebnem racunalniku in Ipadu mozno dobiti zgodovino, cetudi je bila izbrisana

Forenzična orodja @ disk
Če brskalnik prepisuje zgodovino, bo težka (mislim da firefox jo -- sqlite baza z vklopljeno secure_delete opcijo)

Aberveznica je izjavil:


ali pa je celo izklopljena opcija, da se zgodovina sploh shranjuje?

Za nazaj lahko dobiš imena domen, če ti DNS strežnik, na katerega so vezani računalniki in do katerega imaš dostop, shranjuje poizvedbe.
Za naprej je pa najbolje, da inštaliraš spyware.

Aberveznica je izjavil:


Ali ostaneja nacin, da bi ugotovila, ce uporabnik z osebnega racunalnika in Ipada dostopa do skype in mail racunov, ki jih jaz ne poznam in morda tudi sproti izbrise vsako ocitno sled, da take racune sploh ima?

Za skype ti pomaga samo spyware -- ker je zadeva šifrirana
Mail je zelo lahko prestrezati, če uporabnik ne uporablja šifriranja vmes med njim in strežnikom, lahko se obesiš na router in snemaš promet.

Aberveznica je izjavil:


Upam, da so moja vprasanja dovolj jasna.

Za "zgodovino" si verjetno mislila za brskalnik?

Aberveznica je izjavil:


Ze vnaprej se zahvaljujem za vse odgovore/nasvete in prosim, da se vzdrzite kaksnih sarkasticnih komentarjev, saj nimam pojma o racunalnistvu in sem se znasla v situaciji, ki je trenutno ne znam resiti na drugacen nacin, kot je to.
Hvala in lp.

Aberveznica ::

Ok, hvala za odgovore, ceprav cesa tudi nisem razumela.
Za zdaj bom zgodovino (ja, na brskalniku) pustila pri miru, me pa zanima ta program spyware. Je to izkljucno placljivo in ali mi priporocate tocno kaksnega dolocenega?
V stanovanju imamo wifi, verjetno bi morala vedeti geslo?
Ne gre za moj racunalnik in ne morem delati neposredno na tem racunalniku, ker je na prstni odtis, pa tudi vstopnega gesla ne poznam.
Kako naj vem, ce uporabnik uporablja sifriranje med njim in streznikom? Vem, da bo tole zvenelo grozno, ampak kako naj se obesim na router?

Racunalniske terminologije ne poznam, bi mi pa ob kaksnih zelo poenostavljenih navodilih lahko kaj se celo ratalo.

Hvala se enkrat.

Mavrik ::

Uf, tole je pa kar hitro zajadralo v prošnje za predloge stvari, ki niso legalne. Ne tega na Slo-Techu prosim.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nostalgija v računalništvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9812992 (6724) harmony
»

Windows 7 ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
346649 (5635) krneki0001
»

Dell n5030 "umrl" na mizi

Oddelek: Pomoč in nasveti
172120 (1429) menjalnik
»

izsleditev preko skypa

Oddelek: Loža
61340 (1064) eric_cartman

Več podobnih tem