» »

Samofrizer - striženje svojih las?

Samofrizer - striženje svojih las?

Mellons ::

Ali si kdo tukaj sam striže lase ozi. frizira? Kakšen nasvet, napotek?

Zadnje čase nisem več zadovoljen s svojo frizerko, delo opravi prehitro in ker se predobro poznamo misli, da se ne rabi truditi posebej. Tako da si moram sam vedno doma ''popraviti'' kakšen del. Striženje stane pa 9 €, kar tudi ni malo.

Striže me vedno z mašinco ob straneh in zadaj in s škarjami zgoraj.

Že nekaj časa premišljujem, da bi se sam friziral, ampak nevem točno če bi mi uspelo. Ima kdo kakšne izkušnje?

pegasus ::

Ja ... pustim si rasti lase, ker se mi res ne da niti pogovarjati s frizerji. Ko so predolgi, primem čop in odrežem v eni potezi, cca enkrat letno.

miraldi ::

Hja sam se boš težko dobro postrigel. Lahko se z mašinco enakomerno po celi glavi kaj več boš pa težko sam naredil brez, da bi zaj**al.

Mene punca zabrije ob strani nato pa naredi prehod na zgornji del kjer so daljši lasje.

Naj te punca, kolega/kolegica postriže, če maš to možnost.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Isotropic ::

najdi drugo frizerko
lol@pegasus, stilski samomor. daj se vsaj z masinco.

Zgodovina sprememb…

innerspace ::

Sam se friziram oziroma brijem 10+ let.
Elektronski striznik in ziletka are all u need.

Frizerke si ne upajo igranja z britvico, zato so useless.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

NejcSSD ::

Evo js se pa že leto in pol sam strižem (noben mi ne verjame), ampak to ni britje.. Na vrhu 30-35mm potem pa postopoma manj seveda.. Najtežje je seveda narediti meje. Okoli ušes do 3mm 3-10mm ob strani.
Imam pa 2 ogledali spredaj in eno zadaj.. Začetek je težek potem pa gre.. Po enem letu si upam trditi da se že bolje ostrižem kot me je frizer.
Na začetku sem porabil tudi po 2 uri (+ škarje, ko enkrat dobiš filing za orientacijo potem gre), sedaj 30min nimam kaj početi :)

Aja pa čist taprvič sem zaje*u- pozabil da nimam nastavka in je šla cela glava... :D

Le pogumno... Sam sem si kupil philipsov aparat
http://www.bigbang.si/nega-las/qc539080...
in teh 60 eur se mi je povrnilo v 4 mesecih, se pa strižem na 14-21dni
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

jype ::

Isotropic> stilski samomor.

Če hočeš svoj stil ubit, se moraš najprej pretvarjati, da ga imaš.

Brane22 ::

Jaz se strižem sam. V bistvu bolj za to, ker se mi ne da zajabavat s človeškim mesom zaradi nečesa, kar je v osnovi funkcija mojega telesa.

Včasih mi rata bolj ko drugič, večinoma pa sfalim ker se mi mudi, drugače sem se sposoben dokaj dobro ostriči, ko se mi da.

Daleč največ mi pomeni to, da se tega lahko lotim dobesedno kadarkoli se mi zazdi.

mgermo ::

Mašinca na cca 5mm vsaka 2 tedna in to je to.

Unknown_001 ::

Če te kratki lasje ne motijo nared tako kot jaz. Nastavek 3mm in čez celo glavo potegnt pa ob stran jst kr z žiletko pobrijem da je ravna linija ob ušes, ka se mi ne da z nastavki jebat.
Če bi rad mu daljše, daj 6mm za ekstra dolge si pa skledo dub, vrž na glavo pa z mašino okol potegn vsak mesec.:D;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Arctander ::

Tudi jaz se strižem sam. Z mašinco. Od začetka sem kompliciral in se ob strani in zadaj na 2mm, po vrhu pa 4mm, potem pa se mi ni dalo več in sem se začel po celi glavi briti brez nastavka, kar pomeni nekje 1mm. Brijem pa se na 14 dni, poleti tudi manj.

m0LN4r ::

Sam, mašinca, že ene 5 let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mellons ::

Zanimivo, izgleda se da :)

Hvala za link, NejcSSD. Nekaj takega sem gledal nekaj časa nazaj...

Ravno to je prednost, da se lahko kadarkoli postrižeš in na svoj stil. Ne rabiš čakat kdaj frizerka dela in čas zapravljat tam.

Nimam ravno neke komplicirane frizure, ob strani in zadaj par milimetrov, zgoraj pa malo daljše.

theBill ::

Drugač ima Philips še en bolj primeren strojček za striženje samega sebe, o temle tudi sam razmišljam, sploh za poleti.
http://www.bigbang.si/nega-las/qc558015...

Bi pa nekaj vprašal tiste, ki se sami strižete - kje to počnete, pa kako potem najlažje ostanke las pospravite?

pegasus ::

Isotropic je izjavil:

lol@pegasus, stilski samomor.
Form follows function. Stil je res nekaj popolnoma irelevantnega ...

NejcSSD ::

theBill je izjavil:


Bi pa nekaj vprašal tiste, ki se sami strižete - kje to počnete, pa kako potem najlažje ostanke las pospravite?

Kopalnica + sesalec, gre dokler je samo suho striženje. Ubistvu mi največ časa sedaj ko sem se navadil vzame prav pospravljanje... Poleti pa na frej, za hišo :D
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Ganon ::

Že več kot deset let nisem bil pri frizerju. Mašinca in to je to.

de199 ::

Sami talenti tukaj :)
Bi bilo dobro videt kako sliko z rezultati :)

jype ::

Jaz se sicer pustim striči dekletu, kakšen je rezultat, pa v resnici niti jaz ne vem.

zuz3k ::

tisti, ki se strižete na koliko mm ali številko se strižete pri straneh, se pravi ob celotni strani?
Life is a psychological game.

Gagatronix ::

Ze 15 let z masinco na 3mm vsakih par mesecev oziroma ko mi dopizdi. Tako ali tako imam pa iz leta v leto manj las, tako da so tudi problemi vedno manjsi.

Invictus ::

Mašinca in na 0,5. Zraven si postrižem še brado, se ne brijem več.

Seveda če ti to ustreza...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

NejcSSD je izjavil:

theBill je izjavil:


Bi pa nekaj vprašal tiste, ki se sami strižete - kje to počnete, pa kako potem najlažje ostanke las pospravite?

Kopalnica + sesalec, gre dokler je samo suho striženje. Ubistvu mi največ časa sedaj ko sem se navadil vzame prav pospravljanje... Poleti pa na frej, za hišo :D



Morda ti bom resil vse probleme. Kupi si brilnik, ki je malo bolj kakovosten in vodoodporen. Sam imam Philips Series 9000. Kupi v tujini, je do 70% ceneje kot v Slo.

Potem si kupis peno, jo das na kar imas namen postricti ali obriti. Tako nic nikamor ne leti, peno + dlake odplaknes.

Ontopic, sam pri frizerju nisem bil kaksne deset let. Mi je skoda casa.

MIHAc27 ::

Jaz sem bil tudi že kakih 6-7let nazadnje pri frizerju. Na mašinci nastavim 6mm, sina pa ponavad na 9mm strižem.
Zadaj ker se ne vidim, pa ponavadi vprašam ženo ali sina, če se jima zdi ok, pa da še ona dva potegneta, kjer je pač treba.

St753 ::

Invictus je izjavil:

Mašinca in na 0,5. Zraven si postrižem še brado, se ne brijem več.

Seveda če ti to ustreza...

Kater aparat uporabljas? Jaz se strizem z brivnikom, ki ga uporabljam za brado. Sem si kupil posebej Remington striznik za lase, ki naj bi omogocal strizenje do 0.5mm, pa je bil obcutek, kot da zraven las se kaj drugega odstrigel. Je bil pa nek cenejsi model, okrog 50-70 evrov. Eden izmed razlogov za nakup je bil tudi, ker omogoca strizenje med tem ko je priklopljen v vticnico - precej aparatov ima napajanje samo preko baterije in ko ga prizges med tem, ko je vkljucen se polnenje ustavi in se na tak nacin ne mores strici, ce je baterija proti koncu. Sem ga uporabil 1x pa verjetno ne bom nikoli vec, mogoce bi prav prisel komu z daljsimi lasmi.

energetik ::

Odkar nimam več čopa, sem sam z mašinco vsake 1,5 meseca.
Povrhu nekje na 16mm, zadaj in ob straneh 4-10mm. Obvezna so cca. 3 ogledala, jaz imam kar tako kopalniško omarco z ogledali na vratcih, ko jih odpreš, vidiš glavo v pravilni orientaciji. Brez tega bi šlo težko.
Kar rata, nekje 3/4h rabim. Vsekakor ne mislim zapravljati časa s frizerji in jih plačevati.
Sem pa zadnjič zaj... in imel nastavek na 4mm, začel sem pa spredaj...in je šla cela glava na 4mm..:D

samotest ::

vse kar rabis je malo sline..
.. glej pri 1:56

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: samotest ()

Invictus ::

St753 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mašinca in na 0,5. Zraven si postrižem še brado, se ne brijem več.

Seveda če ti to ustreza...

Kater aparat uporabljas? Jaz se strizem z brivnikom, ki ga uporabljam za brado. Sem si kupil posebej Remington striznik za lase, ki naj bi omogocal strizenje do 0.5mm, pa je bil obcutek, kot da zraven las se kaj drugega odstrigel. Je bil pa nek cenejsi model, okrog 50-70 evrov. Eden izmed razlogov za nakup je bil tudi, ker omogoca strizenje med tem ko je priklopljen v vticnico - precej aparatov ima napajanje samo preko baterije in ko ga prizges med tem, ko je vkljucen se polnenje ustavi in se na tak nacin ne mores strici, ce je baterija proti koncu. Sem ga uporabil 1x pa verjetno ne bom nikoli vec, mogoce bi prav prisel komu z daljsimi lasmi.

Riskiral keš in kupil tole...

https://www.amazon.de/gp/product/B0743K...

Imaš cel kup nastavkov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zuz3k ::

na koliko mm se postrižete pri strani? 3-9mm je zelo na kratko, jaz dam 18 mm mislim pa dat na manj
Life is a psychological game.

BedBrejn ::

Jaz sem si nabavil tole zadevo Philips QC558040.

prej sem imel skoraj 10 let predhodnik tega modela in sem zelo zadovoljen. Prednost je, da se strižna glava lahko obrača za 90 st levo desno, kar zelo olajša samostriženje zadaj. Zraven pride še nastavek za gladko britje, "na nulo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BedBrejn ()

Phantomeye ::

Pogumni ste tisti, ki se strižete, britje z mašinco še štekam, ker itak gre vse preč... ampak frizure... vsaka čast, glede na to, da ima frizer dve prednosti: izobrazbo in pa totalno 3D kontrolo nad delovnim okoljem.

MonoPattern ::

zuz3k je izjavil:

na koliko mm se postrižete pri strani? 3-9mm je zelo na kratko, jaz dam 18 mm mislim pa dat na manj



Meni je 7-9 mm minimum. Pod tem se že vidi belina lasišča in je meni grdo. Zgoraj si pa dam na lase veliko želeja pa jih dvignem gor, da si jih lahko postrižem vse na enako dolžino. Prehod pa z 2 ogledali pa raje večkrat po malo, da ni luknje potem.

BedBrejn ::

Phantomeye je izjavil:

Pogumni ste tisti, ki se strižete, britje z mašinco še štekam, ker itak gre vse preč... ampak frizure... vsaka čast, glede na to, da ima frizer dve prednosti: izobrazbo in pa totalno 3D kontrolo nad delovnim okoljem.


z britjem brez nastavka ali na nulo ni tak problem, vedno lahko popraviš napako :)

se pa strinjam, da je za večino ostalih stilov frizure frizer še vedno prava izbira

NejcSSD ::

Phantomeye je izjavil:

Pogumni ste tisti, ki se strižete, britje z mašinco še štekam, ker itak gre vse preč... ampak frizure... vsaka čast, glede na to, da ima frizer dve prednosti: izobrazbo in pa totalno 3D kontrolo nad delovnim okoljem.


Vadba, več ogledal, filing potem dobiš v rokah za nadzor, malo mora bit pa tudi talenta in zanimanja, da se naučiš pomojem.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

MIHAc27 ::

Ma ne vem, če je potreben talent. Mogoče malo vaje in mirna roka ponekod. Večina dela pa itak opravi distančnik.

Vsaj za mojo frizuro. Če je kdo bolj zahteven je seveda verejtno drugače.

Dr_M ::

Jest bi se sam upal s striznikom po glavi na max 3mm, vec pa ze cudno zgleda, ce bi sel pa na vrhu 9mm, ob strani pa 6 in proti 3mm, pa ni pogojev, ni ga heroja, ki to lahko sam naredi, pa da ne zgleda, kot da je to pijan delal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

bambam20 ::

Invictus je izjavil:



https://www.amazon.de/gp/product/B0743K...

Imaš cel kup nastavkov...


Stran vržen denar. Imam podoben komplet od Philipsa pa rezilo preslabo striže.

Zdaj imam silvercresta iz LIDLA in ti povem, da se lahko philipsovi prirazovalniki skrijejo pred njim.

Mare3 ::

Prvemu sosedu ki je pri volji daš za pivo naj te postriže pa imaš mir :) Jaz se ponavadi v delavnici po službi postrižem, jaz brata in on mene.

Invictus ::

bambam20 je izjavil:


Stran vržen denar. Imam podoben komplet od Philipsa pa rezilo preslabo striže.

Zdaj imam silvercresta iz LIDLA in ti povem, da se lahko philipsovi prirazovalniki skrijejo pred njim.

Podoben ni isti... Sem pregledal cel kup tega sranja.

Silvercrest iz LIDLa je sama plastika. Polomil ob prvem čiščenju. Pač počila plastika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harvey ::

Dr_M je izjavil:

Jest bi se sam upal s striznikom po glavi na max 3mm, vec pa ze cudno zgleda, ce bi sel pa na vrhu 9mm, ob strani pa 6 in proti 3mm, pa ni pogojev, ni ga heroja, ki to lahko sam naredi, pa da ne zgleda, kot da je to pijan delal.

matic osovnikar (atlet) se je sam, morda se še, strigel in ni prav nič pijano zgledal. Le vaja je potrebna.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

bambam20 ::

Invictus je izjavil:


Podoben ni isti... Sem pregledal cel kup tega sranja.

Silvercrest iz LIDLa je sama plastika. Polomil ob prvem čiščenju. Pač počila plastika.



Jaz imam skoraj identičnega in je narejen odlično. rezila režejo, pri Philipsu pa bolj trgajo.

perci ::

 perci self service

perci self service

Phantomeye ::

harvey je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Jest bi se sam upal s striznikom po glavi na max 3mm, vec pa ze cudno zgleda, ce bi sel pa na vrhu 9mm, ob strani pa 6 in proti 3mm, pa ni pogojev, ni ga heroja, ki to lahko sam naredi, pa da ne zgleda, kot da je to pijan delal.

matic osovnikar (atlet) se je sam, morda se še, strigel in ni prav nič pijano zgledal. Le vaja je potrebna.


Gledam slike tega atleta, kar vidim je to delo z mašinco. Jaz govorim o zadevah, kjer so v igri škarje. Kdor je pa sposoben učinkovito operirat s škarjami na lastni glavi. wow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klasično moško striženje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7210167 (3321) Berserker
»

Strižnik las

Oddelek: Loža
122939 (1097) janezvalva
»

Moški strižnik brade, katerega priporočate?

Oddelek: Loža
1910985 (6578) Deetron
»

kje v lj je najcenejši frizer (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6528982 (10114) Alamar

Več podobnih tem