» »

Bitdefender Gravity Zone

Bitdefender Gravity Zone

Trancedeejay ::

Zadnje čase se ukvarjam z antivirusno zaščito za poslovne uporabnike in vidim, da Bitdefender v Sloveniji do sedaj na tem področju ni bil dobro zastopan. Dobil sem namreč zadolžitev za delo z Bitdefenderjem. Pri nas v firmi imamo vzpostavljen Bitdefender Gravity Zone, zaščito za delovne postaje, virtualce in pametne mobilce - deluje brez problema. Sicer je bilo nekaj manjših bugov v startu, kjer določene funkcije niso bile aktivne (Bitdefender omogoča tudi blokado strani iz nadzorne plošče pa ni delalo tematsko blokiranje strani, čeprav je bila prikazana opcija, temveč samo po URL-ju) , ampak sedaj deluje tudi to. Nadzor je centralni, zadeva je instalirana na virtualni mašini, klienti pa deployani preko nadzorne plošče. Endpointservice mi pobere cca 120MB rama, CPU pa je skoraj vedno na 0% (govorim za klient), prejle mi je poskočil na 0,9% (neomembe vredno), tako da ni nobene panike.

Prilagam tudi nekaj slik z nadzorne plošče - lahko si zadevo postavite in stestirate. Če bi kdo potreboval podporo pri vzpostavitvi sistema me lahko kontaktira, če kdo potrebuje daljše testiranje od enega meseca, me tudi lahko pocuka za rokav in zadevo lahko podaljšam, ker imam dostop do Bitdefender platforme. Torej želel bi vaš feedback, saj imajo podjetja različne strukture omrežij, arhitekturo, različna virtualna okolja in podobno.

 Report o posameznikovih blokiranih straneh

Report o posameznikovih blokiranih straneh



 Bitdefender Gravity Zone Dashboard

Bitdefender Gravity Zone Dashboard



 Pregled nad računalniki - prečrtana imena uporabnikov

Pregled nad računalniki - prečrtana imena uporabnikov




 Update status report

Update status report



 Pregled karantene, prikaz blokiranih trojancev in podobno

Pregled karantene, prikaz blokiranih trojancev in podobno



 Prikaz do katerih spletnih strani je želel uporabnik dostopati in jih je Bitdefender blokiral - kot je nastavil administrator

Prikaz do katerih spletnih strani je želel uporabnik dostopati in jih je Bitdefender blokiral - kot je nastavil administrator



 Web rules - Blokiranje strani po tematskih sklopih

Web rules - Blokiranje strani po tematskih sklopih



 Policies - nastavitve

Policies - nastavitve



Toliko zaenkrat
Music is the key

Trancedeejay ::

Torej za testiranje Bitdefender rešitev so lahko naslednje variante - vsaj teh se jaz najbolj poslužujem v praksi:

 Bitdefender Gravity Zone-in-a-Box

Bitdefender Gravity Zone-in-a-Box


Bitdefender Gravity Zone-in-a-Box. To je rešitev za zaščito delovnih postaj, virtualcev in mobilcev. Pri tej varianti je samo en tip licence in je potem od vas odvisno za katero napravo jo uporabite. Rešitev je primerna za podjetja z virtualnim okoljem in do 250 uporabnikov.

Testno različico si lahko potegnete tukaj

Če potrebujete podaljšanje testne licence ali za morebitna vprašanja me kontaktirajte in bomo zrihtal.


 Bitdefender Gravity Zone

Bitdefender Gravity Zone


Za korporacije nad 250 uporabnikov je primerna rešitev Bitdefender Gravity Zone. Tukaj so licence ločene za Endpointe, Virtualce in Mobilce. Torej so "dedicated" licence za vsako napravo.

Za testiranje rešitve Gravity Zone je testna opcija tukaj

Večina Bitdefender licenc je "full specification", kar pomeni, da glede zmogljivosti, funkcionalnosti in podobnih zadev imajo polno funkcionalnost. Licence niso zastavljene v smislu 4-ih različnih Endpoint licenc, kjer so licence ločene po številu zaščitnih funkcij. Npr. Endpoint basic, ki nima kriptiranja vnosov, brez mail zaščite in podobno - seveda se pri tem tudi razlikuje sama cena licenc, zato je potrebno preveriti kaj dobite za svoj denar.


 Bitdefender Cloud

Bitdefender Cloud


Zadnje čase so postale zanimive Cloud rešitve:
Recimo, da imate gradbišče ali pa računalniška okolja katere bi radi nadzirali preko ene konzole, pa računalniki niso v istem omrežju, razmetani na različnih lokacijah, skratka nobene druge povezave nimajo, kot samo internet. Tukaj pride v poštev Cloud zadeva. Rešitev je primerna za male uporabnike, ki nimajo virtualnega okolja, strežnikov, temveč samo delovne postaje - s Cloud rešitvijo imajo lahko centralni nadzor. To velja za manjša podjetja ali velike enote z veliko dislokacijami, brez medsebojne VPN povezave.

Testno različico si lahko potegnete tukaj
Mimogrede, trenutno poteka akcija do konca leta, se dobi za ceno enoletne licence 2 letno.

Zadnja varianta pa so standardne rešitve (za domače uporabnike oz. podjetja z manjšim številom računalnikov )kot so Internet Security 2014 (ravnokar prejel zlati monitor), Total Security in podobno - tukaj seveda ni centralnega nadzora, gre pa za zmogljiv software, ki se ga instalira lokalno na posamezno enoto.

V Bitdefender Antimalware laboratoriju dela cca 800 programerjev, jaz imam neposreden kontakt in vsako zadevo, morebiten bug ali pa idejo mi lahhko sporočite in če je zadeva smotrna in realno izvedljiva, bo šla zagotovo v izvedbo.Vsaj za poslovne uporabnike je support zelo dober, eden z naše strani, če zadeva ne steče, pa se direktno z Bitdefenderja povežejo in pogledajo kako in kaj - odziven čas zelo hiter.


Običajno se po forumih piše o raznih težavah z določenimi produkti, softverom in pogosto tudi o slabem supportu, sem se odločil, da glede na to, da sem sam zadolžen za Bitdefender, da tudi zrihtam support kot mora biti.
Poleg ZS-ja na Slo-Tech sem dosegljiv tudi na matej.ostovic(at)kron-telekom.si

Have a nice Day

Matt
Music is the key

Zgodovina sprememb…

Trancedeejay ::

Prilagam tudi printscreen iz Task Managerja o porabi Endpointservice

 Bitdefender Endpointservice consumption

Bitdefender Endpointservice consumption



Računam, da bom za informatike organiziral brezplačno Bitdefender delavnico, tako da se bo lahko vsak, ki ureja IT omrežja tega udeležil in spoznal funkcije, kako se zadeva vzpostavi, nadzor, reporting, blokiranje web strani in aplikacij in podobno - vse v živo, ne preko prezentacij, ker je slednje dolgočasno in človek si bolj malo zapomni.Pa še z drugimi informatiki se lahko reče kakšna beseda o težavah s katerimi se soočajo pri delu v svojem omrežju.

Če bi želeli še kakšen printscreen, ki ga nisem dodal ali pa kakšno drugo informacijo, ki vas zanima (recimo imate trenutno neko drugo rešitev, pa vas zanima kako ima to rešeno Bitdefender - brez problema vam pomagam), me kar kontaktirajte in bom uredil.

Prilagam še nek filmček o delu preko Dashboarda Bitdefender Gravity Zone:
Link
Link

Have a nice Day

Matt
Music is the key

Zgodovina sprememb…

Trancedeejay ::

Prilagam rebranding video Bitdefender.

Bitdefender rebranding video

Video prikazuje kakšen pomen ima Dragon Wolf, ki je zaščitni znak Bitdefenderja.

Have a nice Day

Matt
Music is the key


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2496643207 (744) Domini tm
»

Bitdefender in Klik NLB

Oddelek: Loža
253138 (2200) predi
»

avira in godrnjanje v računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
81612 (1414) Pinturicchio
»

Mobilci in programska zaščita zanje

Oddelek: Mobilne tehnologije
163991 (3576) Chev
»

Problem s potrditvenim gumbom v BitDefender-ju

Oddelek: Programska oprema
141521 (1419) slitkx

Več podobnih tem