» »

Slovenske računalniške revije - še obstajajo?

Slovenske računalniške revije - še obstajajo?

«
1
2

opeter ::

Malo sem brskal po spletu in našel tole:
Kategorija:Slovenske ra%C4%8Dunalni%C5%A1ke revije @ Wikipedia

Med njimi ni omenjena npr. revija Moj mikro (MM), katera, kolikor vem še vedno redno izhaja.

Torej, ali je to res vse, kar premore slovenski trg? Vem, da je SoftwarePower (SwP) prenehal izhajati, torej, ostali so Joker, Monitor, Računalniške novice in MM.

Ali je še kakšna druga revija, ali pa je to vse?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

fantasycamp ::

Zakaj bi rabil revijo če imaš resne review strani online zastonj?

urosz ::

opeter je izjavil:

Malo sem brskal po spletu in našel tole:
Kategorija:Slovenske ra%C4%8Dunalni%C5%A1ke revije @ Wikipedia

Med njimi ni omenjena npr. revija Moj mikro (MM), katera, kolikor vem še vedno redno izhaja.

Torej, ali je to res vse, kar premore slovenski trg? Vem, da je SoftwarePower (SwP) prenehal izhajati, torej, ostali so Joker, Monitor, Računalniške novice in MM.

Ali je še kakšna druga revija, ali pa je to vse?


Moj mikro ni omenjena, ker je to pač Wikipedia..

Glede revij v Sloveniji pa mislim, da so te, ki še izhajajo čisto dovolj za naš trg. Za kakšne specifične tematike pa imaš splet. Neke splošne novice te revije itak pokrivajo, drugače pa je Slovenija premajhna, da bi se komu splačalo delati revijo, ki pokriva neko specifično vejo računalništva (kot je na primer "net magazine" v UK), saj bi bilo bralcev premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

Apofis ::

khm, važn, da je Še Joker...

opeter ::

fantasycamp je izjavil:

Zakaj bi rabil revijo če imaš resne review strani online zastonj?


Samo me zanima, koliko revij premore še slovenski trg.

Nekdaj sem bil naročnik več različnih revij, dokler niso "propadle". Pa naj bo to Megazin, Win.ini, PC Planet, PC & Mediji, SwP pa še kakšna bi se našla (sploh ne upam seštet, koliko denarja sem porabil za te revije). Dolgo časa sem bil tudi naročnik Monitorja, katerega naročnik sem avtomatsko postal po prenehanju izhajanja Win.ini.

V začetku 90-ih let sem bil naročen tudi na revijo Joker. Stare številke so bile res kul ... saj nove tud niso slabe.

Torej to je nekje vse, kar sem naštel v zgornjem postu, je tako? Daleč smo prišli ...

urosz je izjavil:

Glede revij v Sloveniji pa mislim, da so te, ki še izhajajo čisto dovolj za naš trg. Za kakšne specifične tematike pa imaš splet. Neke splošne novice te revije itak pokrivajo, drugače pa je Slovenija premajhna, da bi se komu splačalo delati revijo, ki pokriva neko specifično vejo računalništva (kot je na primer "net magazine" v UK), saj bi bilo bralcev premalo.


To razumem. Samo me je zanimalo, koliko aktivnih revij je še dandanes oz. kolikor toliko redno izhjajao oz. imajo dovolj kupcev. V zadnjem času občasno berem le še Moj mikro v naši lokalni knjižnici, Jokerja pa kupujem mogoče enkrat ali dvakrat na leto.

Drugače pa imate prav, večina vsebin je itak dosegljiva na spletu, pa tudi naše revije ne morejo tekmovati s tujini pri določenih tematikah. Mogoče pa jim niti ni potrebno. Zakaj bi se vsebine podvajale?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

einstein :P ::

kaj pa Monitor? A ta ne obstaja več?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Mipe ::

Apofis je izjavil:

khm, važn, da je Še Joker...

To ni računalniška, pač pa zajebantska revija.

GrimReaper ::

Monitor in Moj Mikro sta bili vedno preveč resni za moj okus, seveda sem prebral kakšen test, to je pa vse.
Sicer pa tud za Joker ne najdem časa, ponavadi preberem samo opis igre potem ko sem jo že končal, ampak tako praktično ne zvem ničesar novega.
Sem pa Jokerja nehal kupovat z junijsko številko 239, oz. 243 sem še kupil zaradi opisa GTA V.
Drugače si pa sposodim v knjižnici, doma mi je že zmanjkalo prostora, ker imam vse skupaj že 230 številk.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Hayabusa ::

>Drugače si pa sposodim v knjižnici, doma mi je že zmanjkalo prostora, ker imam vse skupaj že 230 številk.
Skoraj 20 let ga že kupuješ ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

GrimReaper ::

Ah kje, 2007 ko sem začel delat sem ga začel redno kupovat. Pa enkrat 2010 sem kupil veliko rabljenih.
Pred tem je pa zame stala daleč preveč da bi jo kupoval več kot 1x na leto. Pa že zdej z rednimi dohodki 7€ ni tolk mal dnarja.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

BorutK-73 ::

Kupil si rabljene? Jaz jih še podarit ne morem, nobeden noče starih računalnikskih revij. Razmišljam da bi vse na surovino peljal.

opeter ::

BorutK-73 je izjavil:

Kupil si rabljene? Jaz jih še podarit ne morem, nobeden noče starih računalnikskih revij. Razmišljam da bi vse na surovino peljal.


Počakaj na kakšno akcijo, ko šole ali kakšna župnija (Karitas) na dvorišče postavi kontejner za stari papir za dobrodelne namene.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Apofis ::

Mipe je izjavil:

Apofis je izjavil:

khm, važn, da je Še Joker...

To ni računalniška, pač pa zajebantska revija.

no, no, ne bodi tolk resn...sej marsikaj zanimivega dobiŠ not...

Mipe ::

Že mogoče, vendar je njihov pristop neresen. Je pa res, da so mladi ciljna skupina.

Moj Mikro, Monitor, Računalniške Novice. Nekdaj sem bil naročen na te revije, zdaj že vrsto let ne več, ker vse informacije prej dobim na spletu kot na papirju. Celo ocene in podrobne opise. Edina revija, na katero sem še naročen, je National Geographic, katere vsebine ni tako lahko najti na spletu.

bluefish ::

Ja, včasih sem nestrpno čakal na začetek meseca in nakup revije. Najprej predvsem zaradi ploška, ker sem edino tako lahko prišel do programja, pozneje zaradi samih vsebin. Kakorkoli, z vse hitrejšim internetom se mi je zdelo nesmiselno zapravljati denar za kup papirja, ki sem ga obdelal v dnevu ali dveh.

Problem pri nas je seveda majhnost trga. Na nek način se čudim, da smo v "zlatih" časih sploh imeli toliko različnih naslovov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mipe ::

Heh, se spomnim, ko sem kot mulec tekel v trafiko po PC Gamerja in živahno trgal plastiko, da sem dobil CD. Še pred tem pa je bila revija, SWFPower ali nekaj takega, ki je imela diskete. :D

No, zdaj je čas povozil vse to. Računalništvo je postalo splošno dostopno. Hvalabogu!

BaToCarx ::

Kar dosti jih je zginlo skozi leta, edina na katero še imam naročnino je Joker. Pa bi rekel da zadnje dve leti preberem mogoče za dve reviji texta, 10 let+ nazaj pa sem vse te revije od A do Ž prebral vse.S tem da nevem če sem prebral 5 ocen od novih iger na netu, od kar pomnim, je lažje kar testirat pa osebno ocenit.


Se pa spomnim 15+ let nazaj ameriške pc revije kolk so ble debele, po kolk aol in ostalih cdejev ma fotr od takrat. Čudežno pa niti enega naslova zdej iz glave ne vem. Bom pogledal en dan tko za hec kaj je blo notr "Revolution 486!!!1121" imho.

Furbo ::

Jaz sem bil leta naročen na Jokerja in Monitor.

Joker sem skenslal, spremenil se je na slabše.
Monitor imam še naročen, veliko dobrih testov in člankov, motijo me le razne šole programiranja in podobne neumnosti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Phantomeye ::

Bivši urednik Mojega Mikra je rekel, da je problem v tem, da imaš na internetu na voljo vse TAKOJ. Revija kot mesečnik (kar večina je) ti pa tega ne more nudit. Morale bi izhajati enkrat tedensko.

Recimo Joker pa lahko kumot obravnavan kot literarno delo in je že zaradi tega zanimiv. Seveda spet odvisno od tvojega okusa.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Bivši urednik Mojega Mikra je rekel, da je problem v tem, da imaš na internetu na voljo vse TAKOJ.


Če se oni niso znal prilagodit trgu, to ne pomeni da je problem V internetu:) zaslon ali pa papir je v bistvu ista zadeva oz ima isti namen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

vostok_1 ::

Pač joker se je bolje prilagodil. Postali so res bolj umetniško delo kot gola PC revija. Ampak ja, tisto so bli časi. Se spomnem enega Moj mikro, ko so testirali 2x, 4x CDrome. Now that was something. U, še zip drive-a se spomnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Invictus ::

Mipe je izjavil:

Že mogoče, vendar je njihov pristop neresen. Je pa res, da so mladi ciljna skupina.

Ciljna skupina Monitorja je glup uporabnik. Vem ker sem napisal zanje nekaj člankov. Ampak o budalaštinah pa težko pišem. Pa tudi slabo plačano glede na vložen trud. Kaki alternativni, malo bolj zanimivi članki, jih niso zanimali. Sploh če je bil kos softwara kak open source program, ki ni ravno za množice ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Ja verjamem, da jih ne zanimajo članki za neke nišne izdelke, ki bi zanimali morda 1% bralcev. Meni se zdi to pravilno. Niso pa zato bralci neumni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Mipe je izjavil:

Že mogoče, vendar je njihov pristop neresen. Je pa res, da so mladi ciljna skupina.

Moj Mikro, Monitor, Računalniške Novice. Nekdaj sem bil naročen na te revije, zdaj že vrsto let ne več, ker vse informacije prej dobim na spletu kot na papirju. Celo ocene in podrobne opise. Edina revija, na katero sem še naročen, je National Geographic, katere vsebine ni tako lahko najti na spletu.


Sploh ne razumeš pointa. Joker je to kar je, ker NOČEJO bit še ena resna revija, ki jih je itaq kot dreka in so vedno nakoncu propadle ravno zaradi tega, ker so bile resne in take kot vse ostale. Joker pa je lahko zajebantski, ampak ker je drugačen, ga ravno to najbolj rešuje. Še vedno pa ob svoji odštekanosti nudi relevantne informacije. Sploh pri opisih iger. Opisi so vedno polni humorja, smešnih primerjav in anekdot s katerimi ti želijo na humorni način predstavit resno vsebino. Tako se med branjem zabavaš in nakoncu izveš isto kot pri "resnih" opisih, kjer zgolj bereš nek resni blok teksta.

Sploh pa je bil Joker vedno primarno gamerska revija in sekundarno okoli železnine. Testov hardwara je bilo bolj za vzorec in če je bilo, je bilo zaradi releasa nekega pomembnega hardwara. Redko so se ubadali z manjšimi releasi nezanimive železnine. Razen če je šlo za testis dildotov ampak tisto mislim da je pristalo v njihovi bratski reviji Šerif... (see what i did there? :D ).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Apofis ::

hihihi, pr jokerju so Še testi tiskalnikov zabavni...

Furbo ::

Kaj Joker še vedno precej dobro stestira grafične kartice, ali so to opustili? Zadnji test na njihovi spletni strani je za 2 generaciji nazaj?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Znida ::

Računalniške novice so samo skupek PR člankov, brez dodane vrednosti.

RejZoR ::

Furbo je izjavil:

Kaj Joker še vedno precej dobro stestira grafične kartice, ali so to opustili? Zadnji test na njihovi spletni strani je za 2 generaciji nazaj?


Kakor vem so objavljeni članki na spletni strani vedno z zamikom, ker drugače nekako ni pointa izdajat revije, če bi vse servirali na net brezplačno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Furbo ::

Ja to vem, če se ne motim je bilo en mesec, ampak 2 generaciji graf se mi zdi malce dolga.

Drugače sem pa Joker nehal brati zato, ker so mi 'pokvarili' vsako igro s tem, da so opozorili na vse napake v njej. :=)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

RejZoR ::

Sej gledanje gameplay videov pred nakupom iger tud grdo pokvari izkušnjo. Zato tud tega ne počnem več. Recimo Half-Life 1 je bil tolk epic, ker si bil vržen v grozljiv svet Black Mese brez vsakega predznanja česarkoli. Half-Life 2 pa sem se naslinil in nagledal tolk videov, da je nakoncu igri nekaj manjkalo. Sej je bila še vedno epska izkušnja ampak vseeno. In isto je bilo z Bioshockom. Vbistvu je bil Half-Life 1 sploh en poseben biser, ker so za demo uporabili nivo "Uplink", ki so ga iz celega špila dejansko vrgli ven. Kar je po svoje škoda, ker tolk scary izkušnje kot je bil Uplink takrat še nisem izkusil. Sploh ker Half-Life univerzuma še nisem poznal in so mi bili oni dolgoprsti zombiji v servisnem jašku grozljivi za popizdit. Pa ko si prilezel iz teh jaškov in si naletel na vortigaunte, ki so pražili komandose z elektriko. In tista trejdmarkovska Half-Life rdeče vijolična posušena kri po stenah aaah. Včasih si želim, da bi imel opcijo določene spomine pobrisat iz glave in ponovno podoživet tisto first time izkušnjo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Phantomeye ::

blackbfm je izjavil:

Bivši urednik Mojega Mikra je rekel, da je problem v tem, da imaš na internetu na voljo vse TAKOJ.


Če se oni niso znal prilagodit trgu, to ne pomeni da je problem V internetu:) zaslon ali pa papir je v bistvu ista zadeva oz ima isti namen


Zaslon in papir nimata nobene veze s tem, kar sem napisal. Rekel sem, da je problem revij v tem, da izhajajo enkrat mesečno, medtem kot se na internetu (sploh danes) stvari osvežujejo v realnem času. Zato so slovenske revije začele propadat.

Treba pa se je osredotočit na ustvarjanje drugačnih vsebin, k jih na internetu ni. Npr. kakšne kolumne, ali pa kar počne Joker. Inovativen pristop k pisanju vsebin.

StarMafijec ::

Uuu, tudi sam se spomnim revij Win.Ini, Megazin in PC & Mediji. Bil sem pa sicer več let naročnik Monitorja.

GrimReaper ::

Sploh pri opisih iger. Opisi so vedno polni humorja, smešnih primerjav in anekdot s katerimi ti želijo na humorni način predstavit resno vsebino. Tako se med branjem zabavaš in nakoncu izveš isto kot pri "resnih" opisih, kjer zgolj bereš nek resni blok teksta.

Ne vem če to še drži.
Kolker berem opise zadnje 3 leta niso nič posebnega. Res da jih berem potem ko že obrnem igro, in s tem ne izvem nič novega.
Lahko pa me popravite z nekim konkretnim opisom in ga bom prebral.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

RejZoR ::

Že par let nisem več naročen na Jokerja, sem pa bil v zlatih časih gaminga (torej okoli leta 2000).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

theBill ::

Nikoli nisem razumel, zakaj folk sploh kupuje Jokerja. V srednji šoli sem si ga parkrat sposodil za 5 minut, pa še to za kakšne cheat kode pogledat, to je bilo pa to. Njihov stil pisanja in posiljen humor mi je bil kr neki, lame. Sem pa imel sošolce, ki so komaj čakali novo številko in se režali ob branju ko pečeni mački.

Včasih sem si kupil PC Gamerja, zaradi kakšnih zanimivih špilov na CD-ju.

Alamar ::

Jaz pa ljudi, ki kupujejo generično revijo, kot je PC gamer. Sploh tale SLO izdaja je bila trapasta, ker je bila večinoma sestavljena le iz (slabega) prevoda britanske izdaje.

Joker, Megazin in do neke mere prastari izvodi Mojega Mikra so za nostalgika edine vredne ponovnega pregledovanja in obujanja spominov. Te sem tudi obdržal, ostale pa zabrisal med star papir. Leta nazaj sem kupoval vse slovenske, plus cel kup tujih v Konzorciju. No razen Računalniških novic, ker tisto je pa polom od cajtnga.;)

Glede tiskanih revij vs online. Seveda je glede ažurnosti in izbire net v nedosegljivi prednosti, samo še vedno ni boljšega občutka, ko imaš ob sekretu kupček revij za čekirat. Sem se trudil s tablico, samo ni pravi filing.:D

opeter ::

Saj Računalniške novice niso nič drugega kot plačani PR članki in reklame. Še za WC papir ni uporabno.
Žal pa tudi Monitor v zadnjem času ni preveč daleč ... razen testov strojne opreme (pa še je to vprašljivo, saj dobivajo od distributerjev ipd., ravno o tem je pisal glavni urednik Matjaž Klančar - da je situacija skoraj taka, da morajo tako plesati kakor jim igrajo, saj drugače ne dobijo za testiranje ama ništa) je drugo bolj klavrno.

Kupiš revijo in je 50+% reklame notri. Torej od ene 100 strani je to vsaj polovica. Ne, hvala. Sicer pa tudi v tujini ni kaj drugače ...

Joker je fajn, ravno zaradi tega, ker so "razširili obzorja" in pišejo o marsičem, kar je zanimivo za širši krog bralcev. Kolikor vem, imajo med vsemi (še aktualnimi) računalniškimi revijami - katere imajo več kot 24 strani - največjo naklado.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

blackbfm ::

Njihov stil pisanja in posiljen humor mi je bil kr neki, lame. Sem pa imel sošolce, ki so komaj čakali novo številko in se režali ob branju ko pečeni mački.


ma tko v začetku je še blo nekak zanimivo pa tko, pol pa ko so začel pretiravat z nekimi internimi forami pol je postalo sranje vse skupaj


Rekel sem, da je problem revij v tem, da izhajajo enkrat mesečno, medtem kot se na internetu (sploh danes) stvari osvežujejo v realnem času. Zato so slovenske revije začele propadat.


Za pisca ni nobene razlike če da stvar v print ali pa na internet. Če pa ni zanimiv za bralce, to pa zna bit problem pol ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Mietzsche ::

RejZoR je izjavil:

Že par let nisem več naročen na Jokerja, sem pa bil v zlatih časih gaminga (torej okoli leta 2000).

Jep. Takrat je bil noter še kak opis hardwara in tiste promocije hardwara, zdaj pa imajo samo še neke fruity manga-književno-filmske popadke. Spomnim se PC&medijev, ki so poskušali vse zbutat v eno revijo in Joker je zdaj bolj podoben PC&medijem kot samemu sebi

Phantomeye ::

blackbfm je izjavil:

Njihov stil pisanja in posiljen humor mi je bil kr neki, lame. Sem pa imel sošolce, ki so komaj čakali novo številko in se režali ob branju ko pečeni mački.


ma tko v začetku je še blo nekak zanimivo pa tko, pol pa ko so začel pretiravat z nekimi internimi forami pol je postalo sranje vse skupaj


Rekel sem, da je problem revij v tem, da izhajajo enkrat mesečno, medtem kot se na internetu (sploh danes) stvari osvežujejo v realnem času. Zato so slovenske revije začele propadat.


Za pisca ni nobene razlike če da stvar v print ali pa na internet. Če pa ni zanimiv za bralce, to pa zna bit problem pol ja.


Jaz imam v mislih ažurnost. Revije nimajo pogojev, da opravljajo funkcijo izpred 20 let, ko predstavljale skoraj edini vir informiranja o novih tehnologijah.

Da nek bloger napiše objavo o najnovejši grafični kartici ne rabi čakat en mesec, medtem ko pa novinar pač rabi...

Jerry000 ::

theBill je izjavil:

Nikoli nisem razumel, zakaj folk sploh kupuje Jokerja. V srednji šoli sem si ga parkrat sposodil za 5 minut, pa še to za kakšne cheat kode pogledat, to je bilo pa to. Njihov stil pisanja in posiljen humor mi je bil kr neki, lame. Sem pa imel sošolce, ki so komaj čakali novo številko in se režali ob branju ko pečeni mački.

Včasih sem si kupil PC Gamerja, zaradi kakšnih zanimivih špilov na CD-ju.



Js pa ne kapiram folk k sploh ne kupuje Jokerja. Razumeš foro? 100 ljudi/100 čudi. Men pa ravno Jokerjev način pisanja je zakon, da ni tisti dolgočasni slovenski jezik, ampak malce "po domače" pišejo. Pač, različni okusi. Je pa res da sem bil naročen na PC Format, mel so hude PC trike, uporabne zadeve, in igre. Pač mel so cel spekter, Joker je bil takrat baziran bolj kot ne samo na igre. Ga kr pogrešam...PC Format

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Arctander ::

Če malo špekuliram, bi rekel, da je Joker še edina računalniška revija, ki živi od običajnih bralcev. Pa še to po zaslugi tega, da niso klasična IT revija, temveč so njihovi teksti, kot je nekdo izvirno zapisal, že skoraj "literarno delo".

Monitor in Moj Mikro živita na račun corporate bralcev (IT-jevci iz javnega in zasebnega sektorja) in iz oglaševanja, ciljanega na corporate publiko. Če bi v podjetjih in javnem sektorju odjavili omenjeni reviji, se bojim, da bi bile prodajne številke zelo skromne.

Za Računalniške novice je škoda izgubljati besed. Nekaj slabo prevedenih novičk s tujih spletnih portalov, ostalo pa plačani PR članki.

Sem bil skoraj desetletje v medijih in založništvu in je žal tako, da za medije s področja IT trenutno ni poslovnega modela, ki bi na majhnem slovenskem trgu lahko omogočil plačevanje ekipe strokovnih avtorjev. Niti s franšizami tujih revij ni računice, saj se še za plačilo pravic + prevajalcev + lektorjev + DTP + tiska + distribucije ne nabere dovolj denarja.

Zgodovina sprememb…

gregor ::

Še vedno sem naročen na monitor, že več kot 15 let, je pa res da imam vedno manj časa da bi revijo prebral... :(
LP

driver_x ::

Meni je bil všeč Bit, vsaj v začetku.

Alamar ::

Kako misliš v začetku? A ni obstajala samo leto ali dve, če se ne motim.

Drugače se nebi strinjal, da kvaliteta revije Joker pada. Ravno obratno, je veliko več zanimivih in poučnih vsebin kot recimo 10 - 15 let nazaj. Tudi same vsebine je več, ker je zaradi krize manj oglasov. Predstavitev strojne opreme se kar najde precej, od raznih sejmov, do člankov in tudi posameznih testov zanimivejših kosov. Res pa je, da ni več tistih klasičnih suhoparnih primerjalnih testov. Teh je itak na tone po netu.
Največja črna pika Jokerja je imho velik ego glavnega urednika. Sicer se je malce umiril zadnja leta (najbrž zaradi froca). Pred časom si pa v vsaki številki in na njihovem forumu bral, kako je Joker oh in sploh najjači, ostali so pa podn. Če si samo kaj rekel čez "njegovo" delo, te je že benal s foruma.:))

Mietzsche ::

Alamar je izjavil:

Največja črna pika Jokerja je imho velik ego glavnega urednika. Sicer se je malce umiril zadnja leta (najbrž zaradi froca). Pred časom si pa v vsaki številki in na njihovem forumu bral, kako je Joker oh in sploh najjači, ostali so pa podn. Če si samo kaj rekel čez "njegovo" delo, te je že benal s foruma.:))


Jaz sem prekinil naročnino, ker je zadnja cifra v obdobju imela rekordnih 10 strani reklam že pred uvodom (poleg vseh ostalih bednih for, ki so mi takrat najedale), pa me je ta tip ne samo banal, ampak tudi ponovno naročil. You can't quit our cult, boy-o

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Mietzsche je izjavil:

pa me je ta tip ne samo banal, ampak tudi ponovno naročil.


:)) Dbest! :D

Maestral ::

Ja, že kar nekaj revij smo doživeli (in preživeli) v času razvoja in računalniške revolucije...

Žal nimam pojma o sedanjih izdajah, lahko pa povem, da sem sredi osemdesetih doživel kar nekaj "opazk" zaradi prejemanja revije "Moj mikro" v vojsko... Takrat še YU.

Običajna zamuda (dostava) je bila sicer 2-3 tedne (iz Slo do Srbije je bilo takrat res daleč..!), kot študenta iz "sumljivega okolja" so takrat oficirji varnosti ("bezbednost") res resno preverjali vso "komunikacijo".

No, revija je bila ponavadi že "orenk" rabljena, predno sem jo končno dobil "po pošti" v roke...

Joj, je bilo zabavno... Najprej so me pa seveda vsi "rugali" glede "mojega mikra"...
Ko je to (počasi) minilo, sem pa dokaj mirno živel s tečaji osnov računalništva...
Ja, leta 86. In, bilo je super! Ah...

Alamar ::

Zakaj pa nisi kupil srbohrvaške izdaje v trafiki? V večjih srbskih mestih so imeli tudi slovensko izdajo.

GnuceLee ::

V začetku 90ih sem z 1-2 strani dolgimi članki v Mojem Mikru zaslužil več kot v treh tednih počitniškega dela v proizvodnji.
Ko sem pred nekaj leti spet preveril MM, se je spuščal v take osnove, da sem pregledal le eno številko, mogoče ga kdaj spet kupim za na plažo.
Joker sem nazadnje bral pred kakimi desetimi leti in bi bil lahko kar OK, če bi imel drugega urednika.
Monitor pa tudi že nekaj let caplja na mestu.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najstrokovnejša slovenska rač. revija

Oddelek: Loža
183315 (2097) Invictus
»

Vaše mnenje o SLO računalniških revijah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
667075 (5371) bluefish
»

Katere računalniške ravije berete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
588080 (4594) gregyk
»

Racunalniske revije..? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526223 (5793) --Switch--

Več podobnih tem