» »

Komisija za preprečevanje korupcije je ravnala protipravno

Komisija za preprečevanje korupcije je ravnala protipravno

««
15 / 19
»»

PaX_MaN ::

Kolikor mi je znano, ga proti njegovi volji s KPK ni mogoče spraviti (popravite me, če se motim), sam pa ne bo šel, kar pove ob vsaki priložnosti.

22. člen

(razrešitev komisije)

(1) Predsednik republike predsednika komisije ali namestnika predsednika komisije razreši:

- če predsednik komisije ali namestnik predsednika komisije to zahteva,

- če je s pravnomočno sodbo obsojen na kazen zapora,

- zaradi trajne izgube delovne zmožnosti za opravljanje funkcije,

- če ne ravna v skladu s petim odstavkom 7. člena tega zakona.

(2) O dejstvih iz druge in tretje alineje prejšnjega odstavka mora predsednik komisije ali namestnik predsednika komisije predsednika republike seznaniti v roku treh dni od dne nastanka prej navedenih dejstev.

(3) Če se ugotovi, da predsednik komisije in namestnik predsednika komisije ne ravna v skladu s petim odstavkom 7. člena tega zakona, ga predsednik republike razreši na predlog državnega zbora.

(4) Predsednik republike lahko na predlog državnega zbora razreši predsednika komisije ali namestnika predsednika komisije, če funkcije ne opravlja v skladu z ustavo in zakonom.

(5) Kadar je predsednik ali namestnik predsednika predčasno razrešen, se za obdobje mandata imenuje nov funkcionar v skladu s postopkom iz 9. člena tega zakona.

TheJack ::

LuiIII je izjavil:

In večini se zdi 3000€ plače veliko za to delo! Težava naše države ni v višini plač poslancev, vlade,... težva je v njeni neefektivnosti, neodgovornosti ter z grmado zhrihtanih službic in vsakovrstnih povezav ter vplivov. Potreben bo kar konkreten reset državnega aparata, da bo država sploh lahko kolikortoliko delovala. To pa se bo zgodilo takrat, ko se bo tudi apatična večina nehala oklepati šank odgovornosti ali pa jo bo nekdo na suho nategnil. Zopet. Verjamem v slednje.


Ko je prejšnja predsednica vlade iskala finančnega ministra, jo je zavrnilo precej ljudi (npr. Mojmir Mrak, če prav vem). Kdo se bo šel ubijat na finančno ministrstvo za manj kot 3 jurje plače?! Svet je pač tak, da dobiš, kar plačaš. Za 3 jurje/mesec smo dobili naivneže, zanesenjake ("V politiko sem šel, ker bi rad nekaj spremenil!"), lopove ("V politiko sem šel, da bom svojim frendom/firmi zrihtal posel!") in nesposobneže ("V politiko sem šel, ker drugje ne najdem službe!"). Šparanje pri plačah za najbolj odgovorne funkcije se bo izkazalo kot zelo drago!

Ne me narobe razumeti. Ne trdim, da so prenizke plače politikov edini (ali pa celo zelo pomemben) problem naše države. Se pa v tem kaže naše nerazumevanje politike in prepričanje, da je za politika dober prav vsak. Da je politika (torej vodenje države/skupnosti in odločanje o porabi skupnih finančnih sredstev) nekaj, s čimer se boš ukvarjal popoldne, malo za hobi.
Bonis nocet, qui malis parcit.

TheJack ::

PaX_MaN je izjavil:

Kolikor mi je znano, ga proti njegovi volji s KPK ni mogoče spraviti (popravite me, če se motim), sam pa ne bo šel, kar pove ob vsaki priložnosti.

22. člen

(razrešitev komisije)

(1) Predsednik republike predsednika komisije ali namestnika predsednika komisije razreši:

- če predsednik komisije ali namestnik predsednika komisije to zahteva,

- če je s pravnomočno sodbo obsojen na kazen zapora,

- zaradi trajne izgube delovne zmožnosti za opravljanje funkcije,

- če ne ravna v skladu s petim odstavkom 7. člena tega zakona.

(2) O dejstvih iz druge in tretje alineje prejšnjega odstavka mora predsednik komisije ali namestnik predsednika komisije predsednika republike seznaniti v roku treh dni od dne nastanka prej navedenih dejstev.

(3) Če se ugotovi, da predsednik komisije in namestnik predsednika komisije ne ravna v skladu s petim odstavkom 7. člena tega zakona, ga predsednik republike razreši na predlog državnega zbora.

(4) Predsednik republike lahko na predlog državnega zbora razreši predsednika komisije ali namestnika predsednika komisije, če funkcije ne opravlja v skladu z ustavo in zakonom.

(5) Kadar je predsednik ali namestnik predsednika predčasno razrešen, se za obdobje mandata imenuje nov funkcionar v skladu s postopkom iz 9. člena tega zakona.


Aha, torej sem imel prav; ne da se ga spraviti s komisije proti njegovi volji. Razen, če ga zadene kap in rata rastlina.
Bonis nocet, qui malis parcit.

jype ::

Državni zbor lahko komot spremeni zakon.

Cervantes ::

Pahor & al., 3000EUR:
Nizke plače vodilnih funkcionarjev so poglavitni vzrok za korupcijo na državnem nivoju.
In tisti sposobni v gospodarstvu imajo vsaj faktor 2-3. Pa saj ni noben nor, da bi šel za ministra.
No, kakšen prfoks že...

Zgodovina sprememb…

medenko ::

Ja vidimo ja, kok so sposobni v gospodarstvu, vsako leto 10.000 novih delovnih mest, brezposelnost pa konstantno pada, plače vsako leto višje 10%.

r3dkv1c4 ::

medenko je izjavil:

Ja vidimo ja, kok so sposobni v gospodarstvu, vsako leto 10.000 novih delovnih mest, brezposelnost pa konstantno pada, plače vsako leto višje 10%.

ne mešat hrušk in jabolk, brezposelnost je umetna zadeva, ki je samo dobro za peščico ljudi....no tudi za veliko brezposelnih in seveda posledično tudi za podjetja, ki izkoriščajo brezposelne za delo na črno.
Pustimo ljudi, ki so resnično brezposelni ob strani v tej debati.
Poznam ogromno ljudi, ki jim je to le plus v življenju, seveda na drugi strani poznam ogromno sposobnih, ki pa žal svojega znanja ne morejo opravičit za denar, ker......


no to je pa že spet druga zgodba.

Kpk je metanje peska v oči raji in tega se je potrebno zavedat.
Do danes KPK ni naredila še nič....razen izplačanih plač KPK-JEVCEM.

jype ::

r3dkv1c4> Do danes KPK ni naredila še nič.

To je laž.

poweroff ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Do danes KPK ni naredila še nič....

Kaj, a niso Janše sfu** po nareku iz Murgelj? A to ni pa nič ali kaj? :))
sudo poweroff

luli ::

poweroff je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Do danes KPK ni naredila še nič....

Kaj, a niso Janše sfu** po nareku iz Murgelj? A to ni pa nič ali kaj? :))

Ne sfukali ste Slovence. Ampak nič skrbet! Nič se ne bo zgodilo.
Mimogrede Jajček je začel zmagovati v svojih zgodbah.
A se spomniš tiste zgodbe o Ninamediji in kako so mediji na veliko objavljali, da mora Jajo plačat 5 jurčkov?
Med tem je Evropa dala slovenskim sodiščem po p..., zato sedaj mora Ninamedija vrnit Jajčku.
Ampak o tem je bilo danes zelo malo napisanega.
Stavim 20€, da bo Jaju vrnjen mandat, saj je tudi ta bil odvzet malce po domače.
In kaj misliš, koliko je vredno odločba nekega kvazi organa, na katero se ni možno pritožiti?

jype ::

luli> Ne sfukali ste Slovence.

Janša ni noben Slovenc, Slovenci smo pošteni.

poweroff ::

Kaj sedaj, a KPK ni naredila nič, ali je kaj naredila...? Zmente se. :))

Sem pa videl, da so v Ženevi eni protestirali proti politični korupciji. V bistvu je tukaj nezavedno udarilo na plano. Protest proti zaradi korupcije pravnomočno obsojenim politikom je vsekakor na mestu! >:D
sudo poweroff

luli ::

poweroff je izjavil:

Kaj sedaj, a KPK ni naredila nič, ali je kaj naredila...? Zmente se. :))

Sem pa videl, da so v Ženevi eni protestirali proti politični korupciji. V bistvu je tukaj nezavedno udarilo na plano. Protest proti zaradi korupcije pravnomočno obsojenim politikom je vsekakor na mestu! >:D


Daj spomni me. Kako je že Praprotnik spoznal sedanje delodajalce? Pa Klemenkova žena Mečkator? Kje že delaš?

poweroff ::

Lahko te spomnim, da je bil Janša pravnomočno obsojen zaradi korupcije in da je teža tega dejanja precej visoka. Tako v moralnem, kot tudi v finančnem smislu.

Poleg tega ima Janša v zaporu nenavadno mil, da ne rečem privilegiran režim (Prijatelj recimo je imel bistveno strožjega). Ob tem pa še žali sodstvo in se dela norca iz lastne države.

Ljudstvu pa se vsak dan niža standard.

Jah, eni tako, drugi drugače. Res.
sudo poweroff

Cervantes ::

Saj jajčka ne bi bilo treba sf*kat. Za to je poskrbel že sam.
Čim začneš svoje potencialne volilce zmerjat s fašisti in zombiji, adijo politika.
Samo z verniki pa... ja, v parlament še prideš.

Cervantes ::

luli je izjavil:

poweroff je izjavil:

Kaj sedaj, a KPK ni naredila nič, ali je kaj naredila...? Zmente se. :))

Sem pa videl, da so v Ženevi eni protestirali proti politični korupciji. V bistvu je tukaj nezavedno udarilo na plano. Protest proti zaradi korupcije pravnomočno obsojenim politikom je vsekakor na mestu! >:D


Daj spomni me. Kako je že Praprotnik spoznal sedanje delodajalce? Pa Klemenkova žena Mečkator? Kje že delaš?

Domnevam, da ti nikjer ne delaš in tudi nikogar ne poznaš.
Praprotnik je že pred KPK veliko in dobro delal in tudi marskoga dobro poznal. Tudi jajčka>:D

dronyx ::

poweroff je izjavil:

Poleg tega ima Janša v zaporu nenavadno mil, da ne rečem privilegiran režim (Prijatelj recimo je imel bistveno strožjega). Ob tem pa še žali sodstvo in se dela norca iz lastne države.

Če že primerjaš Prijatla in Janšo je pri njiju razlika v dolžini kazni. Janša je dobil 2 leti Prijatelj pa če se ne motim 6 let. Bolj primerljiva sta Kordež in Prijatelj, pri čemer pa je tu res zanimivo, zakaj je šel Kordež na polodprti oddelek, Prijatelj pa ostal v zaprtem delu ves čas kazni (vsaj tako je dejal v intervjuju).

Nenazadnje bi verjetno Janša (če bi zaprosil) lahko dobil tudi "vikend zapor" in bi se moral zglasiti tam samo za praznike in čez vikend. Mi je pa vsaj nenavadno, kakšno toleranco ima pravosodni in kazenski sistem do korupcije, ki tako izpade kot eno najlažjih kaznivih dejanj sploh. Škod,a ki jo družbi povzroča korupcija pa je pri nas dejansko ogromna. To je zame skregano z zdravo pametjo in mislim da marsikje v tujini nimajo takšnega odnosa do korupcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

poweroff ::

Cervantes je izjavil:

Saj jajčka ne bi bilo treba sf*kat. Za to je poskrbel že sam.

Saj ga ni noben sf*kal. To je zgodbica za njegove vernike.

Dejstvo je, da je pač pravosodni sistem opravil svoje zakonite naloge. To je vse.
sudo poweroff

driver_x ::

Cervantes je izjavil:

Pahor & al., 3000EUR:
Nizke plače vodilnih funkcionarjev so poglavitni vzrok za korupcijo na državnem nivoju.
In tisti sposobni v gospodarstvu imajo vsaj faktor 2-3. Pa saj ni noben nor, da bi šel za ministra.
No, kakšen prfoks že...


Problem je tudi odgovornost, ki je ne nosi nihče. Jaz nimam treh jurjev plače, pa sem kljub temu moral podpisati, da za škodo, ki jo lahko povzročim s svojimi napačnimi odločitvami, odgovarjam s svojim premoženjem.

Smrekar1 ::

poweroff je izjavil:


Poleg tega ima Janša v zaporu nenavadno mil, da ne rečem privilegiran režim (Prijatelj recimo je imel bistveno strožjega).


Čisto vseeno je ali ima tak zapor ali bi bil v temnici ob kruhu in vodi. Glavna kazen zanj je, da bo moral opustiti svoj poklic. Tudi družinska ekonomija se mu zna sesesti, ker so ostali brez dobršnega dela dohodkov, če bi pa kar naenkrat začeli razpolagati s precej denarja bi hitro dobili državo spet na glavo. Čez slabi dve leti bo odkorakal ven in postal brezposeln, brez kvalifikacij, brez denarja in morebiti tudi brez strehe nad glavo. To je dosti hujša kazen kot vsak zapor.

Boljše je, da ima mil zapor. V strogem bi znal dobiti status mučenika, kar bi bila večja nagrada od vseh možnih kazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Matako ::

Smrekar1 je izjavil:



Boljše je, da ima mil zapor. V strogem bi znal dobiti status mučenika, kar bi bila večja nagrada od vseh možnih kazni.


No ja, net bi mu lahko vseeno ukinili. Čeprav, to bi se smatralo že za maltretiranje? :))
/\/\.K.

dronyx ::

Smrekar1 je izjavil:

Čisto vseeno je ali ima tak zapor ali bi bil v temnici ob kruhu in vodi. Glavna kazen zanj je, da bo moral opustiti svoj poklic.

Kakšen poklic? Se ti hecaš? On je po poklicu politik in na sceni bo še vsaj 20 let, če mu bo zdravje dobro služilo. Ima pa skupino oboževalcev tudi v tujini.

Smrekar1 ::

Matako je izjavil:


No ja, net bi mu lahko vseeno ukinili. Čeprav, to bi se smatralo že za maltretiranje? :))


Meh :) Potem nas ne bi mogel zabavati s tviti. Ker ima v zaporu internet smo tudi dobili nesporen dokaz, da je v bistvu neonacist, skin. Zdi se mi, da smo zaradi tega Slovenci na boljšem, čeprav ima zaradi tega nekoliko bolj milo kazen.

dronyx je izjavil:


Kakšen poklic? Se ti hecaš? On je po poklicu politik in na sceni bo še vsaj 20 let, če mu bo zdravje dobro služilo.


Jap, ampak ker je bil obsojen, ne bo več mogel sedeti v parlamentu. Cerar se mi zdi dovolj pameten, da bo sprejel tako zakonodajo, da bo 2 leti zapora dovolj za doživljenjsko prepoved gretja stolčka v parlamentu. Če bi bil zakon protiustaven bo brez težav dobil ZAB in ZL (in morebiti še koga) za potrebne spremembe ustave.

Ima pa skupino oboževalcev tudi v tujini.


"Odbor 2014" je plačal avtobuse, ki so jih odpeljali tja in se s tem hvalil na tviterju. Ali udeleženci dobijo tudi dnevnice in morebiti celo honorarje pa ne vem. Morda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

dronyx ::

>Jap, ampak ker je bil obsojen, ne bo več mogel sedeti v parlamentu. Cerar se mi zdi dovolj pameten, da bo sprejel tako zakonodajo, da bo 2 leti zapora dovolj za doživljenjsko prepoved gretja stolčka v parlamentu.

To bi znala podpreti tudi Ljudmila Novak oziroma njena NSi. Če "nevtralizirajo" JJ-ja, lahko poberejo smetano na desnici. Upam da zna Tonin uporabljati kalkulator da bo izračunal, koliko procentov lahko pridobijo na ta račun in koliko več denarja to pomeni za delovanje stranke. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Matako ::

dronyx je izjavil:

Ima pa skupino oboževalcev tudi v tujini.


Zadnjič je Jajo omenil, da so se v Odbor infiltrirali razni podtaknjenci. No, očitno se jim je infiltrirala notri kar sama Lenči.

Dokazi njene prisotnosti so že vidni:
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Smrekar1 ::

dronyx je izjavil:


To bi znala podpreti tudi Ljudmila Novak oziroma njena NSi. Če "nevtralizirajo" JJ-ja, lahko poberejo smetano na desnici. Upam da zna Tonin uporabljati kalkulator da bo izračunal, koliko procentov lahko pridobijo na ta račun in koliko več denarja to pomeni za delovanje stranke. :)


Gavran ::

Cervantes je izjavil:

Pahor & al., 3000EUR:
Nizke plače vodilnih funkcionarjev so poglavitni vzrok za korupcijo na državnem nivoju.
In tisti sposobni v gospodarstvu imajo vsaj faktor 2-3. Pa saj ni noben nor, da bi šel za ministra.
No, kakšen prfoks že...


Thaler se POPOLNOMA strinja s tabo...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

LuiIII ::

Slovenija je po moji oceni glede korupcije tam nekje kot kakšen Uzbekistan, samo, da smo zadevo tako lepo poskrili in udomačili, da je enostavno niti več ne vidimo. Nasprotno, država korupcijo še dodatno spodbuja in jo pravzaprav nagrajuje. KPK-ja s pooblastili kot jih ima pravzaprav ne rabimo ker je bolj ali manj samo politični organ. Edini možni izhod je prodaja vse državne nemonopolne lastnine, popolna transparentost delovanja celotnega državnega aparata (dostopnost vseh podatkov na enem mestu brez zahtevkov) in izgradnja civilnih, nevladnih nadzornih "organov".

poweroff ::

http://kdovpliva.si/ - vizualizacija prijavljenih lobističnih stikov.

P. S. Splača se prebrati disclaimer ter info panel (klik na "i" zgoraj levo). Imen lobistov zaradi "varstva osebnih podatkov" nismo smeli objaviti.
sudo poweroff

Cervantes ::

Tale tvoja stran ne dela.:|

poweroff ::

Brskalnik?

Preveril na telefonu - trenutno dela.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

GTX970 ::

Meni dela stran bp, grafični prikaz in iskanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Gavran ::

Meni deluje normalno.
Windows 7, Opera
Sicer pa, zanimivo
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

poweroff ::

Hehe, kot kaže smo spet dregnili v eno sveto kravo...

Kot prvo, Pooblaščenec je mnenja, da je KPK pri objavi seznama lobističnih stikov morda kršil zakon:

Pooblaščenec na tem mestu opozarja, da objavljeni podatki (o lobističnih stikih, m. op.) vsaj v določenem delu morda presegajo dopustno mero po ZDIJZ (npr. če so navedeni domači naslovi lobistov). Ali in v kakšni meri gre v tem primeru za nedopusten poseg v varstvo osebnih podatkov bo Pooblaščenec presojal v inšpekcijskem postopku.


Nadalje... lobisti so neke vrste svete krave:

ni mogoče določiti, da ima cilj preglednosti samodejno prednost pred pravico do varstva osebnih podatkov (kot je pred tem Sodišče EU že presodilo v sodbi Komisija proti Bavarian Lager, C-28/08 P, točke od 75 do 79), tudi če gre za velike ekonomske interese.


OPOMBA: pri razkrivanju lobističnih stikov ne gre za vprašanje ekonomskih interesov, pač pa za vprašanje izvajanja nejavnega vplivanja na odločitev odločevalcev (lobirancev), ki so dejavni na področjih oblikovanja in sprejemanja zakonodaje ter javnih politik.

Po mojem mnenju bi morali biti vsi vplivi interesnih organizacij in skupin na demokratični proces in javne politike visoko transparentni, saj lahko nejavni vplivi ogrožajo bistvo demokracije.

In pa seveda - dokler so informacije nepregledne in kaotične, ne ogrožajo nikogar. Ko pa se informacije povežejo in predstavijo na pregleden način pa:

Upravno sodišče je s sodbo I U 1047/2010 z dne 22.06.2011 odločilo, da za vzpostavitev nove zbirke iz sicer že javno dostopnih podatkov zavezanec ni imel pravnega temelja. Sodišče je izrecno zapisalo, da je pri tem brezpredmetno, da so bili osebni podatki, ki jih je zavezanec uporabil za vzpostavitev nove zbirke prej že objavljeni v drugih javno dostopnih virih, saj ZVOP-1 glede tega ne določa nobene izjeme. Dejstvo je, da mora obdelavo osebnih podatkov določati bodisi posebni zakon, če pa take posebne pravne podlage ni, pa mora biti podana osebna privolitev posameznika.
sudo poweroff

Cervantes ::

Na GalaxyTab 2 10.1 mi ne dela, generični brskalnik.
Na PC s Chrome je pa OK.

thramos ::

poweroff ::

Imajo, imajo.
sudo poweroff

GTX970 ::

V čem ste delali vizualizacijo ?

poweroff ::

JavaScript. Zadeva se kompletno izvede v brskalniku, ni backenda. Knjižnica je tale: http://sigmajs.org/
sudo poweroff

M & M ::

poweroff je izjavil:


Nadalje... lobisti so neke vrste svete krave:

ni mogoče določiti, da ima cilj preglednosti samodejno prednost pred pravico do varstva osebnih podatkov (kot je pred tem Sodišče EU že presodilo v sodbi Komisija proti Bavarian Lager, C-28/08 P, točke od 75 do 79), tudi če gre za velike ekonomske interese.


OPOMBA: pri razkrivanju lobističnih stikov ne gre za vprašanje ekonomskih interesov, pač pa za vprašanje izvajanja nejavnega vplivanja na odločitev odločevalcev (lobirancev), ki so dejavni na področjih oblikovanja in sprejemanja zakonodaje ter javnih politik.

Po mojem mnenju bi morali biti vsi vplivi interesnih organizacij in skupin na demokratični proces in javne politike visoko transparentni, saj lahko nejavni vplivi ogrožajo bistvo demokracije.


V zvezi s to sodbo Sodišča EU se splača prebrat ta članek. Ni vse tako črno :)

poweroff ::

Hmm, sodba, ki jo omenjajo v članku je iz leta 2007 (Commission v Bavarian Lager, judgement on 8 November 2007 - T-194/04).

Sodba na katero se sklicuje IP-RS pa je kasnejšega datuma Commission v Bavarian Lager, judgment of 29 June 2010 - C-28/08 P.

Če prav razumem, so odločitev kasneje spremenili? Ali se motim?
sudo poweroff

PaX_MaN ::

Na žalost je kar črno:
Iz teh razlogov je Sodišče (veliki senat) razsodilo:

1. Sodba Sodišča prve stopnje Evropskih skupnosti z dne 8. novembra 2007 v zadevi Bavarian Lager proti Komisiji (T-194/04) se razveljavi v delu, v katerem je bila odločba Komisije z dne 18. marca 2004 o zavrnitvi prošnje za dostop do celotnega zapisnika sestanka z dne 11. oktobra 1996, ki vsebuje vsa imena, razglašena za nično, in v delu, v katerem so bili Evropski komisiji naloženi stroški družbe The Bavarian Lager Co. Ltd.

2. Tožba družbe The Bavarian Lager Co. Ltd zoper odločbo Komisije z dne 18. marca 2004 o zavrnitvi prošnje za dostop do celotnega zapisnika sestanka z dne 11. oktobra 1996, ki vsebuje vsa imena, se zavrne.

3. Družbi The Bavarian Lager Co. Ltd se naloži plačilo stroškov, ki jih je priglasila Evropska komisija v pritožbenem postopku in v postopku na prvi stopnji.

4. Kraljevina Danska, Republika Finska, Kraljevina Švedska, Združeno kraljestvo Velika Britanija in Severna Irska, Svet Evropske unije in Evropski nadzornik za varstvo osebnih podatkov nosijo svoje stroške.

M & M ::

Hmm .. ok, nisem šel tako daleč, da bi primerjal datume. Vzamem nazaj 8-O

poweroff ::

sudo poweroff

dronyx ::

Da ima KPK tudi nekaj smisla za prefinjen humor priča dejstvo, da bodo v Kinoteki priredili...pozor...Festival protikorupcijskega filma! Med drugim pa bo prikazan tudi film "The Untouchables" (problema nedotakljivih v tej državi ne bo rešila projekcija filma s podobnim naslovom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

poweroff ::

We want official torrentz!
sudo poweroff

M & M ::

dronyx je izjavil:

Da ima KPK tudi nekaj smisla za prefinjen humor priča dejstvo, da bodo v Kinoteki priredili...pozor...Festival protikorupcijskega filma! Med drugim pa bo prikazan tudi film "The Untouchables" (problema nedotakljivih v tej državi ne bo rešila projekcija filma s podobnim naslovom).

Preventiva, ozaveščanje ... tak pristop rezultate daje sicer na dolgi rok, ampak ni pa za zanemarit ;) V tej državi se že itak preveč stvari dela iz danes na jutri in pričakuje rezultate takoj.
A bo šel kdo pogledat kakšen film, nekaj jih je res dobrih :)

poweroff ::

Saj pravim, fajn bi bilo, če bi bili še torrenti objavljeni. Pa link na https://popcorntime.io/ :)
sudo poweroff

PaX_MaN ::

Filmi mogoče so fajn sami po sebi, majo pa malo veze z obravnavanjem korupcije.

dronyx ::

M & M je izjavil:

Preventiva, ozaveščanje ... tak pristop rezultate daje sicer na dolgi rok, ampak ni pa za zanemarit ;) V tej državi se že itak preveč stvari dela iz danes na jutri in pričakuje rezultate takoj.

Če bi ta država želela bistveno omejiti korupcijo bi morali za kaj takega najprej sprejeti (iskreno) politično odločitev, da je to ena izmed prioritet. Jaz nimam občutka, da bi bila taka odločitev sprejeta. Ena izmed idej, kako bi se lahko vsaj delno omejilo korupcijo pri javnih razpisih je tudi ta, da bi se naredil nek nabor uslužbencev, ki lahko izvajajo razpise tako za fazo priprave naročila kot potem izbire izvajalca, ponudnika itd. Potem pa se z žrebom določi, kdo bo za posamezni razpis pripravil dokumentacijo in kdo bo v komisiji za izbor. Namreč kje je problem...Če bi šel kdo malo bolj podrobno analizirat Supervizorja (insajderji pa zadevo itak dobro poznajo) gre za problem zlizanosti posameznih dobaviteljev z naročniki. Koruptivno ravnanje se začne že v fazi priprave razpisa in "raziskave trga", ko se zadevo pripravi spretno tako, da zmaga točno določen izvajalec oz. ponudnik. V trenutku, ko se izžreba ekipo, ki bo pripravila razpis in raziskala trg seveda v veliki meri odpadejo stare povezave (nekatere se vlečejo že desetletja). Tudi če "naročnik" napiše da potrebuje avto, ki ima BMW znak spredaj ga bo taka neodvisna ekipa seveda povprašala, zakaj točno potrebuje tak znak. Korupcija deluje v zaprtem krogu, ko se vsi med sabo poznajo in si brezmejno zaupajo. Z žrebom se da to hitro razbiti.

Ampak OK...v redu bo tudi Festival protikorupcijskega filma. Še boljše bi bile pa risanke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()
««
15 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera stranka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17531080 (21474) donfilipo
»

Protikorupcijska komisija koruptivna?

Oddelek: Loža
418310 (7521) BALAST
»

Zakaj je Nataša Pirc Musar izjema? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8117409 (14410) poweroff

Več podobnih tem