» »

Moto G

Moto G

««
12 / 14
»»

Buggy ::

Gen 1 itaq rula, kompaktna, vse dela, ni ti je skoda, pa se ko jo zgubis jo noben noce in jo prinesejo na Telekom...izkusnja iz prve roke :))

Mat2000 ::

Hofer.at, polninlec za moto g (gen2) je slab in naj bi se pregreval.

Zamenjejo polnilec brezplačno.

https://www.hofer.at/de/infos-und-servi...

hojnikb ::

To je potem zajeb hoferja, ker afaik moto g ne pride z polnilcem
#brezpodpisa

carota ::

hojnikb je izjavil:

To je potem zajeb hoferja, ker afaik moto g ne pride z polnilcem

Moj, naročen iz Amazon.it, ga je imel in na njem piše Motorola (ni nekaj dodatno priloženega).

rook912 ::

Naročen iz Amazon.de ga ni imel. Ta od Hoferja pa je dodatno priložen.

mailer ::

Prva generacija kupljena z Amazona.de ga je pri meni imela priloženega.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Buggy ::

Gen1 Moto G iz Amazon.co.uk brez napajalca...sej v tisto original sktalico sploh not ne gre, kako ste pol dobili napajalc...vrecko zraven?

pierch ::

mailer je izjavil:

Prva generacija kupljena z Amazona.de ga je pri meni imela priloženega.

+1
Pierch

mailer ::

Buggy je izjavil:

Gen1 Moto G iz Amazon.co.uk brez napajalca...sej v tisto original sktalico sploh not ne gre, kako ste pol dobili napajalc...vrecko zraven?

Očitno je bila škatlica za kakšen centimeter večja.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

carota ::

mailer je izjavil:

Buggy je izjavil:

Gen1 Moto G iz Amazon.co.uk brez napajalca...sej v tisto original sktalico sploh not ne gre, kako ste pol dobili napajalc...vrecko zraven?

Očitno je bila škatlica za kakšen centimeter večja.

Exactly.
Link,
 Vsebina

Vsebina

pijavka ::

Odločam se med Moto G 2nd Gen Dual Sim in 3rd Gen. Je pri 2. gen še pričakovan kakšen padec cen? Je vredno dati toliko več za 3. gen? Je kdo zasledil kdaj pride dual sim (3rd)? Pri tretji generaciji še nisem zasledil dual SIM, razen v Indiji, čeprav naj bi bil že na voljo.
Tale v Hoferju je brez dual Sim, ne?
Pri primerjavi 2. in tretje generacije me je zmotilo to:
"The second-gen Moto G comes with a 1.2Ghz quad-core Qualcomm Snapdragon 400 processor paired with 1GB RAM and Adreno 305 GPU. There is just 8GB of internal storage but there is microSD support for further storage expansion, although this means the dual-SIM functionality becomes redundant."
Vir. Tega nisem še na nobenem drugem reviewju zasledil. Lahko kdo to potrdi? Ne vidim razloga, da ne bi dual sim delal, če imaš micro SD, vsaj glede na sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pijavka ()

carota ::

pijavka je izjavil:

Odločam se med Moto G 2nd Gen Dual Sim in 3rd Gen. Je pri 2. gen še pričakovan kakšen padec cen? Je vredno dati toliko več za 3. gen? Je kdo zasledil kdaj pride dual sim (3rd)? Pri tretji generaciji še nisem zasledil dual SIM, razen v Indiji, čeprav naj bi bil že na voljo.
Tale v Hoferju je brez dual Sim, ne?
Pri primerjavi 2. in tretje generacije me je zmotilo to:
"The second-gen Moto G comes with a 1.2Ghz quad-core Qualcomm Snapdragon 400 processor paired with 1GB RAM and Adreno 305 GPU. There is just 8GB of internal storage but there is microSD support for further storage expansion, although this means the dual-SIM functionality becomes redundant."
Vir. Tega nisem še na nobenem drugem reviewju zasledil. Lahko kdo to potrdi? Ne vidim razloga, da ne bi dual sim delal, če imaš micro SD, vsaj glede na sliko.

Moja deluje z dvema SIM karticama in 16 GB micro SD.

pijavka ::

No, super! Hvala! To sem rabil slišat :) In kako si zadovoljen z dual SIM? Pogrešaš kaj? Bi menjal za 3rd gen dual sim?

carota ::

pijavka je izjavil:

No, super! Hvala! To sem rabil slišat :) In kako si zadovoljen z dual SIM? Pogrešaš kaj? Bi menjal za 3rd gen dual sim?

Dual SIM lepo deluje, še posebej mi je prišel prav v času, ko sem testiral drugega operaterja in potem tudi prešaltal. Bi pa imel raje novejšo generacijo, zaradi več RAMa, 4G in 16 GB internal storage. Se pa ne pritožujem, za to ceno je super.

BCSman ::

Moto G 1.gen mi je updejtalo na android 5.1.
Sedaj ne dela več prenos podatkov. Kaže klicaj v ikoni od jakosti omrežja. Vse ostalo dela normalno. Sem vklopil/izklopil telefon in problem ostaja. Nastavitve APN so pravilne.
Kako bi to poštimal?

fopi ::

Pri katerem operaterju si? Imas roaming vklopljen (ce ti gostuje pri nekom drugem v SLO)?

BCSman ::

Izimobil. Data roaming je že od vedno izklopljen. Tudi če ga vklopim ni sprememb. APN roaming je pa nastavljen na IPv4.
Upam da bo factory reset pomagal. Pa čez noč mam občutek, da je nekam dosti baterije zmanjkalo brez razloga (wifi je bil izklopljen). 5.0.2 je bil brezhiben. Bomo videli.

BCSman ::

In tudi po factory resetu internet ne dela. APN nastavitve direktno poslane z izimobila. Kaj zdaj? :D
Screenshot menija "About phone"

Aphanisis ::

Daj si gor CyanogenMod. Meni je rešil vse težave na mojem Moto G 1st gen.

BCSman ::

Najbolj nenavadno je, da pod data usage megabajti počasi naraščajo (android OS in google services sta porabnika - približno pol MB na dan. Bom stestitral še, če je s sim kartico kaj narobe, čeprav čudno da bi postala defektna ravno po upgradeu androida in da samo prenos podatkov ne bi deloval.

bbooyy ::

http://www.amazon.it/dp/B013P2K9NC/ref=...

Kako bi ugotovil koliko € bi me stal ta telefon s poštnino v slovenijo?

dr.Akula ::

Približno 220€. Če hočeš točno ceno, se priklikaj do konca naročila.
ni podatka

Ashrack ::

Za teto rabim en telefon, trenutno ima se prastari HTC DESIRE. Sledec je kar dobro znizan in se brezplacna postnina je ce se posilja v UK.
Je to dober nakup? Casa imam se do polnoci danes.
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00U...
....

jusv ::

Soliden. Ni pa za heavy userja.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Nejkoy ::

Moto G nima slovenščine? Kako jo je možno naložiti?

mailer ::

Mogoče kakšen drug rom. uradni od motorole ga ne bo podpiral. Obstajajo aplikacije in za nekatere je potreben odklep za razvijalce kar izniči garancijo. V obeh primerih posegaš v telefon na "nedovoljen" način.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Ashrack ::

Nejkoy je izjavil:

Moto G nima slovenščine? Kako jo je možno naložiti?


Ravno za teto poslovenil telefon v rangu 80%. Poglej si za MoreLocale2
....

mailer ::

MoreLocal2 spada v kategorijo, ki sem jo omenil.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

vidkul ::

Zdravo,

Imam Moto G 1 gen. (LTE), po upgrejdu na Lolipop mi cel telefon bistveno počasneje dela. Imate tudi vi podobne težave? Kako jih odpravit?

lp
lp Vid

Zulf ::

Edino da naložiš nazaj 4.4.4. Lolipop pri vseh napravah deluje slabše oziroma počasneje kot prejšnje verzije. Na moji sem takoj downgrejdu na 4.4.4...

IL_DIAVOLO ::

vidkul je izjavil:

Zdravo,

Imam Moto G 1 gen. (LTE), po upgrejdu na Lolipop mi cel telefon bistveno počasneje dela. Imate tudi vi podobne težave? Kako jih odpravit?

lp


Ugasni vso nepotrebno kramo, ki zaustavlja telefon.

vidkul ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Ugasni vso nepotrebno kramo, ki zaustavlja telefon.


Nepotrebne krame ni veliko.
izgleda bo treba iti kar na 4.4.4.
lp Vid

Matej_K ::

Hardreset?
... .. .

Zulf ::

izgleda bo treba iti kar na 4.4.4.


Ni druge.

fopi ::

Jaz mam na svojem lolipop pa dela isto kot prej na 4.4.4.

Zulf ::

Nisem še vidu naprave na kateri bi 5.x.x laufu bolj tekoče kot na 4.4.4...

Buggy ::

jaz sem na Moto G 1st gen tudi z 5.1 zelo zadovoljen, pa na zacetku nisem bil. Nekaj mi je google play sral in sem malo pocistil app cache in par odinstalacij tistih servisev naredil, potem pa je celo baterija dlje zdrzala kot pred upgradom....sedaj povprecno dva dni pa nekaj rofuta...zmerne uporabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

BCSman ::

V tujini še vedno stalno preklaplja na tuja omrežja, čeprav sem jasno izbral lastno. Tako je bilo na 4.4.4 in tako je na 5.1. To ne bodo poštimali niti na androidu 8.1.

Mare3 ::

Ima kdo moto g 3.gen, kje se dobi najceneje?

LeQuack ::

Quack !

polde66 ::

Ravno danes sem ga dobil preko Amaton.it, koštalo me je 218 eur. Ima samo kabel za polnjenje preko kompa. Sem gledal Amazon.fr in Amazon.de pa sta najmanj za 20 eur dražja. Naročil v petek, dobil danes. Z nastavitvami sem se malce zafrkaval ker nisem znal zklopit sinhronizacije z googlom. vedno mi je potegnil not stike iz googla in potem ni pustil nobene izbire med SIM in shranjenimi stiki. Pa sem zrihral. pač vsak telefon je malce drugačen. Slovenščine ni, preko .apk in google play stora nisem uspel z nobeno aplikacijo poslovenit telefon. Ostane potem Angleščina ali Hrvaščina. Ima par bonbončkov in par minusov proti ostalim romom, minus recimo da baterija ne prikazuje %. Kamera pa je čista desetka. Dvojni led naredi svoje. Koliko baterija zdrži pa še ne vem.
polde

dope1337 ::

LeQuack je izjavil:

The Moto G to be discontinued...


Hating Lenovo so much atm ... Prav najboljšo stvar, ki je prišla izpod rok Motorole si šli zjebat totalka ... Pa ka si ja mal nor! Prokleti Kitajci
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

neskoncno ::

Zanimivo kako nihajo cene teh telefonov na Amazonu:

1. Moto G 3Gen 16GB - November 219EUR
2. Moto G 3Gen 16GB - 28. December 189,99EUR
3. Moto G 3Gen 16GB - 12. Januar 228EUR

Govorim za Amazon.it in verjetno na drugih je podobno.

dunda ::

polde66 je izjavil:

Ravno danes sem ga dobil preko Amaton.it, koštalo me je 218 eur. Ima samo kabel za polnjenje preko kompa. Sem gledal Amazon.fr in Amazon.de pa sta najmanj za 20 eur dražja. Naročil v petek, dobil danes. Z nastavitvami sem se malce zafrkaval ker nisem znal zklopit sinhronizacije z googlom. vedno mi je potegnil not stike iz googla in potem ni pustil nobene izbire med SIM in shranjenimi stiki. Pa sem zrihral. pač vsak telefon je malce drugačen. Slovenščine ni, preko .apk in google play stora nisem uspel z nobeno aplikacijo poslovenit telefon. Ostane potem Angleščina ali Hrvaščina. Ima par bonbončkov in par minusov proti ostalim romom, minus recimo da baterija ne prikazuje %. Kamera pa je čista desetka. Dvojni led naredi svoje. Koliko baterija zdrži pa še ne vem.


Moto G sem naročil za očeta in mislim, da pride danes ali jutri :-)
Najceneje je bilo pri nemškem Amazonu, cene pa res nihajo iz dneva v dan.
Sodelavec ima ta telefon in ga je pohvalil, to je bil potem tudi razlog za naročilo. Sploh baterija naj bi bila res super (sicer so na netu informacije, da to drži za Lolipop, če pa nadgradiš na Marshmallow, pa se pojavi tisti Wifi drain bug in ni več tako super).
Ali telefona res ne moreš spraviti v slovenščino?
Ko sem tole prebral, sem nalašč preko Livechata vprašal na Motorolini podpori in tipson mi je pravkar zagotovil, da je slovenščina podprta. Bom vprašal še sodelavca.
https://www.kacnje.eu

polde66 ::

Slovenščine ni (je pa Slovenčina)
polde

dr.Akula ::

ni podatka

dunda ::

polde66 je izjavil:

Slovenščine ni (je pa Slovenčina)

Žal imaš prav.
Ravno včeraj je prispel paket in sem zadevo takoj pripravil za darilo :-)
Žal moram potrditi, da slovenščine res ni na voljo.
https://www.kacnje.eu

polde66 ::

Pa baterija tud ni ne vem kaj
polde

[SkA] ::

A slovensko tipkovnico se da nastavit, torej vnos šumnikov?

Kolikor stare teme berem, je verjetno bolj kupit single sim verzijo, če ne rabiš dual sim funkcionalnosti? Je sicer 10€ cenejša dual sim varjanta trenutno, ampak kolikor berem, so posodobitve ROMa različne in pri dual sim pridejo kasneje?

polde66 ::

Tipkovnica je lahko slovenska ja.
polde
««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717070 (10480) Scaramouche
»

Motorola Moto G 2015 - 3. gen. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9822407 (11147) jacksy
»

Android 5.1 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5825002 (16429) R1710
»

Pametni telefon za okoli 200 EUR

Oddelek: Mobilne tehnologije
326575 (4790) polde66
»

Kateri telefon mi priporočate do 150€? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10222685 (18489) hojnikb

Več podobnih tem