» »

Baterija kapaciteta

Baterija kapaciteta

Sandi1987 ::

Koliko polnjenj potrebuje nova baterija, da ima polno kapaciteto?

Mare2 ::

1 (eno)

Stari maček ::

Zavisi katera...

pero50 ::

točno enega. Predvidevam, da gre za li-ion

Samael ::

Jaz se z napisanim zgoraj ne strinjam.
Običajno, ko kupim recimo 3000mAh litijevo 18650 baterijo za ročne svetilke, mi diagnostični polnilec po prvem polnjenju pokaže cca 2800 - 2850mAh. Po nekako tretjem pa že cca 2900 - 3000mAh in podobno.
Izkušnja temelji na vzorcu cca tridesetih Samsung INR18650-30Q 3000mAh baterij in nekaj oz. bistveno manj LG HG2 18650 3000mAh baterij. Govorim pa o sledečem (slika je samo ilustrativna, pred časom poslikana za potrebo neke druge s/t teme, zato polnilec prikazuje mR baterije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

pero50 ::

na začetku imajo celice v sebi neko snov, katera preprečuje prehitro staranje v začetnem mirovanju. Po nekaj ciklih se ta snov izniči in baterija dobi polno kapaciteto, kar vpliva tudi na njeno staranje.

Sem pa mislil, da op posredno sprašuje ali mora "telefon" na začetku paziti kako ga napolne, da ne bo skrajšal življenske dobe bateriji.

Magic1 ::

To se je spremenilo od prehoda iz Ni na Li-Ion. Sedaj ne rabiš več polno polnit parkrat, da "obudiš" baterijo (že zadnjih 10 let+ ne več, razlog zgoraj). Mogoče ima do 10% manj kapacitete na začetku, samo ni treba (sploh ni priporočljivo) polnit na 100% za pridet čez to obdobje.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

tryhard ::

Samael je izjavil:

Jaz se z napisanim zgoraj ne strinjam.

Jaz bi sicer rekel, da so te baterije druga klasa (prve tako ali tako ne moreš dobiti kot fizočna oseba).
Ampak na zbrane podatke mi ostane zgolj to, da verjamem tebi.
IMHO če gre za baterijo za mobilca, se pridružujem mnenju, da je eno polnjenje dovolj v kolikor gre za frišni akku in ne enega, ki je dve leti ležal v skladišču.

Samael ::

Ne razumem, zakaj bi eno kakovostnejših sodobnih high drain 18650 baterij imenoval druga klasa? Kje jih pa sicer dobiš? Ravno v Mercatorju ne, ane :)
Ali pa misliš, da če je Tesla napr. pokupil večji del proizvedenih Panasonic NCR18650G 3600mAh baterij na trgu, so pa tiste preostale panasonicove NCR18650G, ki jih imamo kakorkoli drugačne oz. kar druga klasa? :)
(Ne mislim nic slabega - iskreno me zanima, zakaj menis, da bi bile te sodobne kakovostne 18650 baterije "druga klasa" - in katere so potem prva klasa. Tako recimo prenosniki, kot tudi powerbanki ne zahtevajo high drain 18650 baterij, zato so obicajno v njih cenejse low drain 18650 baterije istih treh - štirih proizvajalcev Samsung, LG, sanyo/panasoinc in mogoče še Sony)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

tryhard ::

Ker te baterije niso mišljene za končne uporabnike.
https://www.e-cigarette-forum.com/threa...
Dolg thread, a je kar nekaj uporabnih informacij. Proizvajalci boljših baterij le-teh ne prodajajo posameznikom. Jih pa radi prodajajo dobavitelji, ko se je treba rešiti starih zalog.

Samael ::

Ja, navadne VTC5 in VTC6 ... Nekaj jih imam tudi sam.
V isti rang spadajo, kot prej omenjene 30Q in HG2. Vse se praktično od momenta, ko pridejo ven dobijo naprimer na nkon.nl (kjer kupujemo 18650/26650 baterije vsi iz EU) in še vedno ne vem zakaj bile "druga klasa".
Tisto, da ni za končne uporabnike si vzel preveč dobesedno. Nihče noče biti odgovoren, če gre pri baterijah brez PCB-ja ob neprimernem ravnanju kaj narobe, pa vsi napišejo v disclaimer, da niso za domačo uporabo, bla bla (tudi na nkon-u)... prodajajo jih pa od momenta, ko pridejo ven. Tudi to iz njih ne dela "druge klase".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija 18650

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
447364 (443) FireSnake
»

katero 18650 baterijo kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
549479 (5848) jb_j
»

3,7V baterija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91146 (880) hojnikb
»

Katere 18650 (in polnilec) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5312960 (11866) Jst

Več podobnih tem