» »

3DMark zaradi goljufanja izbrisal šest HTC-jev in Samsungovi naprav

3DMark zaradi goljufanja izbrisal šest HTC-jev in Samsungovi naprav

Futuremark - Proizvajalec priljubljenega programa za merjenje hitrosti oziroma benchmarka 3DMark je včeraj presenetil s precej radikalno potezo, ko so iz vseh uradnih lestvic črtali dosežke nekaterih HTC-jev in Samsungovih naprav, med njimi HTC One, HTC Mini, Samsung Galaxy Note (Exynos 5 Octa) idr. Razlog je preprost; proizvajalci so goljufali.

Benchmarki so resna stvar, ki ne služi le napenjanju mišic in hvalisanju, temveč je mnogokrat tudi pomembna informacija pred nakupom. In benchmarki nimajo smisla, če nimajo vsi tekmovalci enakih pogojev. Intel se je to pri ARM-jih naučil na lastni koži, ko so ga razkrinkali pri potvarjanju rezultatov. Tudi Samsungov S4 ne dela povsem odkrito, saj čip samo pri poganjanju vnaprej vpisanih aplikacij dvigne takt GPU in vsili uporabo močnih štirih jeder v CPU-ju. To ni pošteno, ker sicer te višje frekvence sploh ni mogoče doseči, četudi bi jo želeli in bi nam bilo vseeno za avtonomijo naprave.

Očitno so fantje pri 3DMarku odkrili še nekaj drugih nepravilnosti, saj so šest naprav zbrisali s seznamov. Kaj točno je šlo narobe oziroma je razlog za izbris, niso želeli razkriti. Znano pa je, da od vseh naprav zahtevajo, da ne uporabljajo optimizacij posebej za 3DMark niti ne smejo zaznati zagon benchmarka, razen če je to potrebno za vklop vseh jeder in preprečitev sporov z drugimi porabniki sredstev.

HTC in Samsung, pa tudi zgoraj omenjeni Intel, niso edini z maslom na glavi. AnandTech je namreč že pred časom ugotovil, da imata tudi Asus in LG vsak vsaj po eno napravo, ki goljufa vsaj v enem testu. "Čista" naj bi bila le Motorola, Nexusi in Nvidia Shield.

Kakorkoli, na koncu pristanemo pri filozofskem vprašanju, kaj meri benchmark? Tako kot termometer vedno in povsod meri lastno temperaturo (pozabimo za hip na IR in podobno eksotiko), tudi benchmark meri hitrost poganjanja lastne kode. Če od tod neprevidno sklepamo na splošno hitrost, smo si krivi - tudi - sami.

44 komentarjev

alexa-lol ::

Če od tod neprevidno sklepamo na splošno hitrost, smo si krivi - tudi - sami.


To je sicer res, ampak če podjetje objavi rezultate kot demonstracijo (oz. če namiguje, ne pove pa direktno) hitrosti njihovega HW potem se oni krivi. Vem da reklame niso znastveni članki ( :D ) in da so dejstva malo izkrivljena (prilagojena) amapk vseeno.

To je isto kot je bilo s tistimi kartami od Ryanair, Easyjet in ostali, ko je bla karta 10€, letališke takse pa ostalo pa še 30€. V osnovi zavajanje.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Zaradi mene lahko goljufajo kolko hočejo.
Pri meni benchmark nikoli ni bil merilo.

Edit: pa imam S4, za katerega je jasno, da so goljufali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

mtech7 ::

V končni fazi je pomembno le to, da si kupil s4, ne pa to na katero lastnost ali trik si padel.

FireSnake ::

Padel sem na trik, da en telefon pač moram izbrati...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Assass1n ::

Jaz sem Nexusa kupil, ker so good guy in ne goljufajo!


/sarcasm off=1
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

mailer ::

FireSnake je izjavil:

Padel sem na trik, da en telefon pač moram izbrati...
s tem lahko farbaš sebe izbral si pa enega najdražjih telefonov. Nihče ne kupi luksuznega avta ker pač z nečim se pa mora voziti.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

kixs ::


Kakorkoli, na koncu pristanemo pri filozofskem vprašanju, kaj meri benchmark? Tako kot termometer vedno in povsod meri lastno temperaturo (pozabimo za hip na IR in podobno eksotiko), tudi benchmark meri hitrost poganjanja lastne kode. Če od tod neprevidno sklepamo na splošno hitrost, smo si krivi - tudi - sami.


Tole ni prav nic filozofsko vprasanje. Benchmark meri hitrost samega sebe na dolocenem sistemu. Ce je sistem posebej sfriziran prav za ta benchmark, potem rezultati niso merodajni. Ce frekvence GPU-ja ali CPU-ja ne mores pri drugih programih povecevati, potem tak Benchmark pac ni Benchmark sistema in ni uporaben za primerjavo z ostalimi sistemi. Kar pa je ravno poanta Benchmark programov na splosno.

lp

FireSnake ::

mailer je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Padel sem na trik, da en telefon pač moram izbrati...
s tem lahko farbaš sebe izbral si pa enega najdražjih telefonov. Nihče ne kupi luksuznega avta ker pač z nečim se pa mora voziti.


Ali pa tudi.

Nisem navedel vseh razlogov za nakup.

Omenil sem pa sem enega, ki sigurno ni vplival.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

nekikr ::

Kateri so pa še bili ti razlogi potem? Da bo zaključena celota :) Ker sedaj se res bere kot "nekaj sem pač rabil.....in padel na specifikacije".

floyd1 ::

Verjetno podobni kot moji razlogi za nakup SGS3:

1. amoled
2. amoled
3. amoled
4. dovolj velika in tudi zamenljiva baterija
5. Notri sem lahko dal 64GB micro SD (na 16 "podlage")
6. dovolj hiter (razen za "pipetkarje")
7. dovolj razširjen, da dobiš en kup dodatkov in da na njem dela praktično vse, kar obstaja za Androida
8. custom rom izbira (trenutno na mojem še nimam "nachbau" variante, ampak če postane stvar prepočasna...)
9. soliden fotoaparat
10. kljub velikosti lahek (za v žep pa žal že skoraj prevelik)

RejZoR ::

Mam še vedno Galaxy S2 in resnično ne vem zakaj folk rabi quad core telefone z miljon gigaherci. Kaj tko grozno zahtevnega lahko poganjaš gor, da rabiš tak hardware? Edino realno kjer ti pride prav hitrost je recimo da stisneš sliko in daš gor en efekt, da ga hitro izvede...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

Mam še vedno Galaxy S2 in resnično ne vem zakaj folk rabi quad core telefone z miljon gigaherci. Kaj tko grozno zahtevnega lahko poganjaš gor, da rabiš tak hardware? Edino realno kjer ti pride prav hitrost je recimo da stisneš sliko in daš gor en efekt, da ga hitro izvede...

igre :)
#brezpodpisa

BoLhCa ::

In potem seveda pride RejZoR, ki nikoli ne vidi razloga za nakup dražje kakršnekoli stvari, katero ima on. Ker kar ima on, je itak za vse dovolj in vse boljše, dražje je neumnost.
S2 telefon je totalno useless, premajhen je, premalo pomnilnika, premalo moči, preslaba kamera, zastarel OS, nima IR-ja, nima Beama,...

mtosev ::

hehe jo jih dobili. nisem si mislil, da so benchmarki tako pomembni,da rabiš pri njih goljufati
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matejdro ::

RejZoR je izjavil:

Mam še vedno Galaxy S2 in resnično ne vem zakaj folk rabi quad core telefone z miljon gigaherci. Kaj tko grozno zahtevnega lahko poganjaš gor, da rabiš tak hardware? Edino realno kjer ti pride prav hitrost je recimo da stisneš sliko in daš gor en efekt, da ga hitro izvede...


Smooth delovanje telefona. Android ima za razliko od večine konkurence pravi multitasking sistem in programi lahko v ozadju počnejo marsikaj. Tako pa se vse skupaj razdeli na več jeder in je zadeva dosti bolj smooth.

Invictus ::

matejdro je izjavil:


Smooth delovanje telefona. Android ima za razliko od večine konkurence pravi multitasking sistem in programi lahko v ozadju počnejo marsikaj. Tako pa se vse skupaj razdeli na več jeder in je zadeva dosti bolj smooth.

Samo če verjameš v Smrkce ... Ali pa če ti svizec zavija čokolado ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

LitralSM ::

floyd1 je izjavil:

Verjetno podobni kot moji razlogi za nakup SGS3:

1. amoled
2. amoled
3. amoled
4. dovolj velika in tudi zamenljiva baterija
5. Notri sem lahko dal 64GB micro SD (na 16 "podlage")
6. dovolj hiter (razen za "pipetkarje")
7. dovolj razširjen, da dobiš en kup dodatkov in da na njem dela praktično vse, kar obstaja za Androida
8. custom rom izbira (trenutno na mojem še nimam "nachbau" variante, ampak če postane stvar prepočasna...)
9. soliden fotoaparat
10. kljub velikosti lahek (za v žep pa žal že skoraj prevelik)

Ah ja. Takšne telefona si dobil tedanji čas tudi za polovično ceno SGS3.
Neznanje torej in vera v marketing.

bluefish ::

mtosev je izjavil:

hehe jo jih dobili. nisem si mislil, da so benchmarki tako pomembni,da rabiš pri njih goljufati
Ker folk pada na specifikacije pri telefonih, je tako ravnanje pričakovano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Dr_M ::

1. amoled
2. amoled
3. amoled


Mene ravno to odvraca od nakupa samsungov.
Razloge sem sicer ze veckrat navedel.

RejZoR ::

BoLhCa je izjavil:

In potem seveda pride RejZoR, ki nikoli ne vidi razloga za nakup dražje kakršnekoli stvari, katero ima on. Ker kar ima on, je itak za vse dovolj in vse boljše, dražje je neumnost.
S2 telefon je totalno useless, premajhen je, premalo pomnilnika, premalo moči, preslaba kamera, zastarel OS, nima IR-ja, nima Beama,...


Premajhen? Razen tega da sta mi S3 in S4 totalno prevelika in nepraktična. In preden začne bluzit, da neki nabijam, nisem edini s takim mnenjem. Enako kot si ti mnenja, da je na S2 premajhen... Premalo pomnilnika? Do zdej niti enkrat nisem dobil memory low opozorila oz force close. Tud aplikacije kar sem jih imel v multitaskingu niso nikol štrajkale. Premalo moči za kaj? A ti encodaš BluRay filme na telefonu or something, da ti 6 ur cruncha podatke? Preslaba kamera? Seriously, lol? Res da nima 500 megapixlov ampak več kot 8Mpix ne rabiš, to bi lahko že vedel. Slike so ostre, kakovost je super. 4K snemanje videa me en drek zanima, ker nimam nobene naprave na kateri bi to predvajal. Imam pa FullHD LCD TV na katerem lahko gledam 1080p video posnet z SGS2. Navadnega digitalca sploh ne uporabljam več, ker dela tolk dobre slike za vse moje potrebe. Makro in navadne. Zastarel OS ? Uradni je 4.1.2, težko rečeš da je to "zastarelo". Sploh pa imam gor najnovejši CyanogenMod... IR ? A kdo sploh še uporablja IR ? Že Bluetooth mi je počasen, ti bi pa IR uporabljal. Deary me. In Beam, edina oseba s katero bi lahko karkoli izmenjeval ima Nokio z Windows Phone. Torej zame povsem nepomembna zadeva.

Sem velik technofreak in če bi hotel bi si lahko že zdavnaj kupil Galaxy S4 al pa LG G Flex, ki mi je zelo zanimiv. Pa nimam popolnoma nobene potrebe, ker bi mi šla stvar na živce zaradi velikosti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BoLhCa ::

E tak post sem hotel po doglem času spet videti :) To je to RejZoR, ponovno si zmagal. Tip je dejansko mislil, da preko IR-ja, prenašamo fajle al kaj?! haha, tok si sam s sabo zaslepljen, da je prou bolano. Fotoaparat.. in on mi začne o megapixlih govort :D Multi-tasking na S2 :rofl: Nimamo vsi zgolj enega človeka, ki se zastopi z nami in ima useless Nokijo=)
Smeh si RejZoR, smeh.

mtosev ::

kak je sploh razlika med amoled in npr ips lcd panelom?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.B ::

Vzameš LG Optimus L9 II ali počakaš quad Moto G. Delo z SSG4, usless , verjetno pa dopš PSP za tag denar in bistveno boljše igre. Potem pa pridejo uni, boljši video, ej si že videl video na konkretni 10" tablice, če to ni dovolj pa potem bolje berem. Ti kar bolje beri na stara leta ena 10 inčna tablica naredi to bolje, pa še delaš lahko normalno... Potem pa so une za prihodnost, ej zadeva zastari vsako leto ? kakšno prihodnost že.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xxx ::

BoLhCa je izjavil:

zastarel OS

Za vse našteto me sicer malo boli k, glede OSa pa imam na S2 4.3.1. Te lahko vprašam katero verzijo imaš ti? :)
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

b787 ::

Sodobni telefoni so premočni, posledično so programerji lahko leni in se sploh ne ukvarjajo več z optimizacijo. Povejte mi, kako to da rabi čisto preprosta igra Dream of Pixels telefon z vsaj 512MB RAMa, če so lahko leta 2010 igre s primerljivo grafiko brez problema laufale na telefonih z 192MB RAMa. Ne rečem, da ni aplikacij, ki bi dejansko rabile veliko pomnilnika in večjedrni procesor (3D igre ipd.), a v glavnem gre le za podpiranje lenobe developerjev..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b787 ()

RejZoR ::

BoLhCa je izjavil:

E tak post sem hotel po doglem času spet videti :) To je to RejZoR, ponovno si zmagal. Tip je dejansko mislil, da preko IR-ja, prenašamo fajle al kaj?! haha, tok si sam s sabo zaslepljen, da je prou bolano. Fotoaparat.. in on mi začne o megapixlih govort :D Multi-tasking na S2 :rofl: Nimamo vsi zgolj enega človeka, ki se zastopi z nami in ima useless Nokijo=)
Smeh si RejZoR, smeh.


Sorry sam edini smeh tukaj si mi ti. Povej mi, kaj pa ima fotoaparat na tvojem superduper Galaxy S4 tolk noro boljše, da moram jezst svojga zdele takoj it vržt v kanto? Točno nič. In kaj boš rabil IR ?Please, do enlighten me. Kaj, za TV drkat prek telefona? Jaka muda... Tud prosim, razsvetlji me v čem je S4 tolk boljši pri mulitaskingu? Mogoče ima split screen če ga nagneš, jezst pa pač preklapljam med aplikacijami v ozadju s task managerjem. Woow, res worlds of difference... In če je teb Nokia useless se na tisoče uporabnikov z Nokio pač ne bojo strinjali s tabo. Men tud WindowsPhone nekak ni všeč pa zato ne trobim okoli da je zanič. Kot tud ne za iOS.

Res ne vem kaj hočeš s svojimi smešnimi izjavami dosežt. To je trko kot bi se smejal nekomu, ki raje v mestu vozi Ford Fiesto kot pa Ferrarija 458, čeprav je slednji superioren avto. Ampak ne za potrebe tistega uporabnika. Tko kot men tvoj orjaški S4 en drek pomeni, ker mi je prevelik in preštorast. Pa ima zarad mene lahko X-Beam pa 5 Teraherčni procesor...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

skika ::

Čist je tudi Apple.

BoLhCa ::

Od kje tebi, da imam S4 ?! Blodnje.. kot vedno. Kje sem reku, da ga vrži v smeti? Uporabljej ga, če ti zadostuje, to pa še ne pomeni, da je dober. Ker ni. tele kamerce na mobilcih so ok ob dobri svetlobi, če temu ni tako, so podn. In tle pride tista bistvena razlika v kvaliteti. Megapixli je reku model.. stabilizator slike, odprtost zaslonke and so on and on. S2 pa dober fotič, jezus božji, kaj še vse ti ne boš izjavil.
Preklaplanje aplikacij na task managerju je zate multi-tasking? wow.. novi level genialnih izjav ni kaj. Bogi si, kot S2 ;) (se pravi po tvoje, si superioren^^)

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

kak je sploh razlika med amoled in npr ips lcd panelom?

dva različna panela.
v grobem je tako, da je amoled na organski osnovi, se mu izrablja hitreje modr podpixel, ima screenburn in efekt, vsak pixel sveti za sebe (ni posebaj osvetlitve), včasih nepravilne barve, večina panelov je pentile razporeditve(izjema tukaj je S2), hiter čas preklapljanja pixlov, variabilna poraba (pri beli več, pri črni manj porabi od lcd), tanjši, gibljiv, globoke črne..

Men osebno so se amoledi zamrl na desiretu, ker je prevec consov, da bi meu tak ekran še kdaj. razn če odpravijo zgoraj omenjeno.
#brezpodpisa

echo ::

Se mi zdi, da malo mešate potrebe in sredstva.
Noben nima potrebe po procesorju. Procesor je zgolj sredstvo, s pomočjo katerega drkamo igrice.
TO je potreba. Od kod pride dolgčas, je druga stvar. Če se spraviš analitično in pravilno raziskovat, od kod izhajajo tvoje potrebe, se ti bo življenje moralo zasukati. Do takrat pa uživaš v tem balončku zadovoljstva s svojim produktom.
Ampak to je zelo majhen balonček.
Izven njega se šele zares začnejo zanimive stvari.

Ne rečem, da se morate dajati v nič in ignorirati razvoj.
Samo bodite iskreni sami s seboj.
"Rad bi bil moderen. Rad bi imel najboljše. Najnovejše. Največje. Ego. Ego rabim."
POK! štirijedrni procesor. POK! 4k zaslon na 4inčih. POK! še večja številka verzije OSja.
In smo zadovoljni. Ne pozabit tega.
Vsi smo ovce. Vsi smo en bosanc.

FireSnake ::

nekikr je izjavil:

Kateri so pa še bili ti razlogi potem? Da bo zaključena celota :) Ker sedaj se res bere kot "nekaj sem pač rabil.....in padel na specifikacije".


A sem pri spovedi, madona!?!

floyd1: je približno zadel. Jaz bi kako stvar odvzel in dodal:
- za razvoj
- včasih sem brez računala, pa je treba najnujnejše stvari na gizmotu poštimat.

Pa hitrosti nikoli ni dovolj .... čeprav, ko pride SGS5 si kupim minija, ker bodo dovolj mišičasti in bolj sedejo v roko.

RejZoR je izjavil:

Mam še vedno Galaxy S2 in resnično ne vem zakaj folk rabi quad core telefone z miljon gigaherci. Kaj tko grozno zahtevnega lahko poganjaš gor, da rabiš tak hardware? Edino realno kjer ti pride prav hitrost je recimo da stisneš sliko in daš gor en efekt, da ga hitro izvede...


SGS2 ... takoj za HTCjem p3600 najboljši telefom, kar sem jih imel ... pardon .. vse to je še za Ericcssonom t39 (pazi, imel je 4 barvne sivine :D ), ki je bil najboljši! :)

Invictus je izjavil:

matejdro je izjavil:


Smooth delovanje telefona. Android ima za razliko od večine konkurence pravi multitasking sistem in programi lahko v ozadju počnejo marsikaj. Tako pa se vse skupaj razdeli na več jeder in je zadeva dosti bolj smooth.

Samo če verjameš v Smrkce ... Ali pa če ti svizec zavija čokolado ...


Ti pa ne glej samo od daleč, ampak si kaj od tega dejansko kupi, pa potem govori ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

user1618 ::

Za nek tetris poganjat rabiš danes top smartphone. Npr. Farmville.... :) In to je totalna neumnost.
Rejzor, 100% se strinjam.
"If we were supposed to talk more than listen
we would have been given two mouths and one ear"
- Mark Twain

BoLhCa ::

Tetris..farmville..obožujem k vidim totalnega butthurta, kako hoče neki razvrednotiti^^

Mass Effect Infiltrator nuff said.

JerryP ::

user1618 je izjavil:

Za nek tetris poganjat rabiš danes top smartphone. Npr. Farmville.... :) In to je totalna neumnost.
Rejzor, 100% se strinjam.


Tetris se da igrat že na osnovnem feature fonu izpred 10+ let. Zdaj pa na telefon lahko prenašaš torrente, vmes poslušaš podcast, si dosegljiv na fb chat itd. in vmes istočasno igraš igro ps2 kakovosti. Npr. Grand theft auto san Andreas, ki je bila vrhunec ps2 pride na pametne telefone v decembru. In preden se usuje plaz opazk, da kdo pa vse to počne na telefonu nj si zapomne, da je na tisoče različnih uporabnikov in vsak si najde uporabnost v nečem.

Za mnoge je pametni mobilni telefon že nadomestil pc, možno ga je priklopiti tudi na zunanji zaslon ter nanj še tipkovnico in miško in ga teoretično že uporabljati kot polni osebni računalnik. V takem načinu uporabe pa prav pride vsako procesorsko jedro in vsak gb pomnilnika, ki ga naprava na ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

user1618 ::

bolhca... seveda te razumem. ko pač nimaš za komp se moraš zanašat na prispevek staršev in pri 'samo telefonu' je to zmaga.
ko oziroma če boš kdaj uporaben za gospodarsko rast, ti ne bo več dovolj top šit smartphone z najnovejšim customwarom pa tut če ma ir pa 256 procesorjev pa 64gb placa na 16 podlage... če že ne drugo, boš vsaj večji ekran rabil.
kaj naj si drgač mislim o eni bolhčki k ne vid cinizma če ta ni v textu s kontrolami posebej označen... jau

tale model JerryP ima prav in v tem je prihodnost
and here's another news for you: rejzor ma tut prav

Pa še glede teme en kometar: ko bo izšel 3dmark for Samsung, bomo vsi vedeli, koliko je ura.
"If we were supposed to talk more than listen
we would have been given two mouths and one ear"
- Mark Twain

floyd1 ::

LitralSM je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Verjetno podobni kot moji razlogi za nakup SGS3:

1. amoled
2. amoled
3. amoled
4. dovolj velika in tudi zamenljiva baterija
5. Notri sem lahko dal 64GB micro SD (na 16 "podlage")
6. dovolj hiter (razen za "pipetkarje")
7. dovolj razširjen, da dobiš en kup dodatkov in da na njem dela praktično vse, kar obstaja za Androida
8. custom rom izbira (trenutno na mojem še nimam "nachbau" variante, ampak če postane stvar prepočasna...)
9. soliden fotoaparat
10. kljub velikosti lahek (za v žep pa žal že skoraj prevelik)

Ah ja. Takšne telefona si dobil tedanji čas tudi za polovično ceno SGS3.
Neznanje torej in vera v marketing.

Nikjer nisem rekel, da sem kupil novega nekaj dni po predstavitvi. Kupil sem ga za 300 eur in kake 3 mesece starega, ko se jih je na bolhi že kakih 50 kom. prodajalo. Za 150 eur pa takrat res ne bi dobil nič pametnega.
Ne vera, ampak lastne izkušnje z enko, s katero sem bil zelo zadovoljen (cyanogenmod), a mi je potem počil ekran.
Neznanje... sklepaš po sebi? Kateri telefon torej za pol cene z vsem zgoraj naštetim?

fikus_ ::

Pri tehle testiranjih telefonov in podobne opreme je podobno, kot npr. pri Euro NCAP testih za avtomobile. Tisti, ki je bolje naštudiral teste, je imel višje ocene. Kar so že skoraj vsi imeli 5*, so morali poostriti teste in dodati nekaj novih, pa tudi zaradi razvoja tehnike.

Tako da ti testi telefonov so bolj tako tako. Proizvajalci testirajo svoje izdelke in jih optimirajo za te teste, koliko je pa to v praksi uporabno je pa vprašanje! Generalno se da videti razlika, detajli pa verjetno niso merodajni.

To, da so pa pohitrili procesorje med testom, je pa goljufanje in zavajanje. Če bi to naredila "noname" firma, bi jih tožili in oskubili, ker pa to delajo "ta veliki", se ne bo zgodilo nobenemu nič, ker so preveliki igralci. Tako da na koncu ostanemo potrošniki tisti, ki kaznujemo ali nagrajujemo takšnein drugačne goljufije.

Lep dan.

BoLhCa ::

User1618 joj bogi revež no, igramo na karto staršev?! wtf model no... Od staršev nisem vzel 1€ že 12 let. Nimam pc-ja. no ja sej 4770k z 770gtx res ni neki najnovejšega, imaš prav. Mam kar si želim, ker delam zato. Delam odlično in sem zelo dobro plačan. Take stvari mi ni težko kupiti :*

echo ::

Vprašanje je: zakaj si to želiš?
Zakaj so točke v nekem umetnem testu važne?
Zakaj ti prinašajo zadovoljstvo?

Reklama? Placebo? Ego?

FireSnake ::

user1618 je izjavil:

bolhca... seveda te razumem. ko pač nimaš za komp se moraš zanašat na prispevek staršev in pri 'samo telefonu' je to zmaga.
ko oziroma če boš kdaj uporaben za gospodarsko rast, ti ne bo več dovolj top šit smartphone z najnovejšim customwarom pa tut če ma ir pa 256 procesorjev pa 64gb placa na 16 podlage... če že ne drugo, boš vsaj večji ekran rabil.
kaj naj si drgač mislim o eni bolhčki k ne vid cinizma če ta ni v textu s kontrolami posebej označen... jau

tale model JerryP ima prav in v tem je prihodnost
and here's another news for you: rejzor ma tut prav

Pa še glede teme en kometar: ko bo izšel 3dmark for Samsung, bomo vsi vedeli, koliko je ura.


Lahko s slovenskimi podnapisi, prosim?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

BoLhCa ::

@echo what? Točke v testu važne?? kje sem sploh karkoli o testih govoril? nit enkret nisem zalaufal test na svojem telefonu. Kaj blodiš no? A zna en spremljat debato no?! Ker namreč ti si popolnoma odplaval spet~
Obrnimo debato, pa mi povejte kako zadovoljstvo mate vi, da hočete spodbijat neki nakup? Ego? Placebo? Reklama? Kako zadovoljstvo vam to prinaša?

echo ::

Točke v testu so osnovna tema te debate (torej sem popolnoma osredotočen, čeprav jih ti verjetno res nisi omenjal) in da se splača nekomu ponarejat rezultate, je očiten znak, da nekdo na drugi strani naseda.

Se opravičujem za novinarsko uporabo druge osebe ednine v prejšnjem komentarju - nagovarjal sem vse ljudi, ki racionalizirajo svoj nakup luksuzne dobrine s "imam potrebo po tem".

Ne spodbijam nikogaršnjega nakupa, pravzaprav obožujem potrošnjo. Na ta način se konec koncev podpira razvoj, za naprej in za nazaj.
Samo mislim, da se ne razvijamo v najboljšo smer. Sej ni takooo hudo, samo če folk ne bi padal na megapiksle (ne mislim tebe) in gigaherze (ne mislim tebe) in podobne brezvezarije, mogoče ne bi s tako brezvezno hitrostjo razvijali tako brezvezne stvari.

Jaz zgolj rad vidim, da imajo ljudje razčiščene pojme, razloge. V bistvu je to početje neka sorta med altruizmom in privoščljivostjo. Rad bi, da se iskreno lotiš svojih potreb (altruizem), ampak istočasno boš nekaj časa precej nezadovoljen s seboj (privoščljivost).

Jst ne trdim, da ti ne čutiš potrebe po IRju, Beamu, velikem pomnilniku, sposobnemu procesorju in najnovejšemu OSju.
Seveda jih čutiš.
Ampak nič od tega ne _rabiš_.

Razumeš kaj? :)

HeMan ::

Koliko bolj zabavna tema bi bila, če bi se trudili argumentirati svoje izjave, namesto da se trudite med vrsticami žalit naproti misleče. Kot politiki :)

LitralSM ::

FireSnake je izjavil:


Pa hitrosti nikoli ni dovolj .... čeprav, ko pride SGS5 si kupim minija, ker bodo dovolj mišičasti in bolj sedejo v roko.


Ti dam zastonjski nasvet. Kupi takrat raje štirico kot pa minija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako je Huawei goljufal pri testiranju zmogljivosti

Oddelek: Novice / Android
4820322 (10458) gendale2018
»

Najdlje zdrži HTC 10, najhitreje se upeha iPhone 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7323346 (18748) leiito
»

3DMark zaradi goljufanja izbrisal šest HTC-jev in Samsungovi naprav

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4416020 (11719) LitralSM
»

Nasvet za upgrade Motherboard in Procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
516353 (4798) ncc2000
»

testiranje navitega procesorja

Oddelek: Navijanje
251714 (1277) schurda

Več podobnih tem