» »

Telekom - Mobitel

Telekom - Mobitel

«
1
2 3
...
5

Alessio983 ::

Pozdravljeni,

Iz Simobila sem presedlal na Mobitel. Sedaj kjer stanujem nimam omrezja, kar od Telekoma sploh nebi pricakoval. Simobil je imel polni signal, tudi tus ga ima. Ker mi ne morejo zagotavljati njihovih storitev sem hotel narocnino prekiniti telefon pa vrniti vendar ocitno to ne gre. Kaksni predlogi ??

blue ::

Če imaš wlan potem vprašaj če ti oprostijo mesečno naročnino na komunikator..

šernk ::

Ker mi ne morejo zagotavljati njihovih storitev sem hotel narocnino prekiniti telefon pa vrniti vendar ocitno to ne gre. Kaksni predlogi ??


seveda da gre. Prekiniš lahko brez pogodbene kazni, saj več kot očitno niso sposobni nuditi plačevanega. Je pa seveda potrebno:
A: plačat obrabnino mobitela in ga vrnit
B: odplačat vse subvencije, ki si jih dobil.

piše vse v pogodbi. Torej če se ti vežeš za 24 mesecev in ne uporabiš s tem nobene ugodnosti lahko zadevo prekineš, drugače moraš pa pač ugodnosti poplačat.

dokler pač nekaj ne stestiraš, ne smeš koristit njihovih ugodnosti. Zato pa ima recimo telekom 2 meseca brezplačno testno obdobje siol TV. Če v tem času nisi zadovoljen, moraš samo vrniti vse zadeve nazaj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

...:TOMI:... ::

Zanimivo, da gredo ljudje v dvo letno vezavo brez osnovnih preveritev, če imajo DOMA signal... Ko bi vsaj vprašal kolega ali pa kupil mobi sim kartico in preveril.
Tomi

Alessio983 ::

Samo cakal sem da se bo najdel pametnjakovic (pardon samo je tako) ... Ce si 3 Km doma od mesta s 15 tisoc in vec prebivalci to pac ne studiras A NE ...

Zgodovina sprememb…

dunda ::

Povprašaj tudi na Mobitelu, zakaj ni signala. Je možno, da je slučajno kakšna težava? Mogoče telefon s slabšim sprejemom? Pri meni so se potrudili in preverjali možnosti, da kaj spremenijo na bazni postaji (smer, moč, odboji ...).
https://www.kacnje.eu

Alessio983 ::

Ker ni bilo ˇšefaˇ se nisem dogovoril nič. Hotel je 4 dni stari telefon S4 dati na servis, da ga pregledajo in zamenjajo če bo potrebno. Zahteval sem takoj novega ne da bom čakal 3 tedne da se uni kaj spomnejo, čakam odobritev šefa. Če nebo pomagalo bom pač šel nazaj drugemu operaterju. Mi je pa res čudno da simobil in tuš z vsemi črticami, polni signal Mobitel pa nič ... Če dam v telefon Simobil kartico ali Tuš seveda dela . Torej nima veze telefon

shadeX ::

...:TOMI:... je izjavil:

Zanimivo, da gredo ljudje v dvo letno vezavo brez osnovnih preveritev, če imajo DOMA signal... Ko bi vsaj vprašal kolega ali pa kupil mobi sim kartico in preveril.


Danes je to sploh nesmisel študirat če ne živiš 5km pod morjem. Firma kot je mobitel ima praktično čez 94% pokritost signala po Sloveniji.

Tudi sam težko verjamem da nimaš signala. Mogoče, poskusi SIM v drugem telefonu?

cortez ::

A drugot pa dela signal ?

Namreč pri vklopu/izklopu simke lahko pride do problema pri pridobitvi signala; saj to je blo problem pri podatkovnih napravah, ki niso hotele zaznat omrežja, potem se je pa dal simko v navaden mobitel, da se je registrirala v omrežje in taka je potem delala v podatkovni napravi.

Pesimist ::

Kaki pa je navadni mobitel? S4 torej ni?

Alessio983 ::

Situacija je taka. Mobitel ima v K omrežje na Koroškem. Zmeniti se ne da kaj z njimi. Je pa tudi smešna stvar. Puro ovitek plastičen z Aluminijo oz. premazom na hrbzni strani blokira signal telefona (http://www.mimovrste.com/artikel/182028.... Če sem brez ovitka ali z silikonskim telefon ima omrezje, 1-2 črtici (Zadustuje za klicanje in internet), z njim 0 oz ni omrežja...

Zgodovina sprememb…

Dober dan ::

To so telefoni take jajce... Moj s3 lte tudi slabo vleče signal, stara nokia E65 pa lovi signal kot nora..

Hayabusa ::

Situacija je taka. Mobitel ima v K omrežje na Koroškem.

http://www.svetidej.com/projekti/mobiln...
Lokacija ?

Alessio983 ::

Sele Vrhu in Gmajna , pri Slovenj Gradcu

Hayabusa ::

TK, SI in TM imajo vsak svojo bazno istem stolpu
stolp Rahtelov vrh, Gmajna 47


TK ima svojo bazno na Stari trg 228, medtem ko jo ima SI v Sele 9.



TM še eno v centru SG, Iršičeva ulica 2.


Si ga kakim hribom ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Alessio983 ::

Ja pač na drugi strani sem. Samo simobil dela kot mora, mobitel pač ne

LitralSM ::

...:TOMI:... je izjavil:

Zanimivo, da gredo ljudje v dvo letno vezavo brez osnovnih preveritev, če imajo DOMA signal... Ko bi vsaj vprašal kolega ali pa kupil mobi sim kartico in preveril.

Saj pa Mobitel vleče vsepovsod - kao!

TS_pomoc ::

Alessio,

sporoči nam na info@telekom.si svoj naslov in kontaktno številko, da preverimo stanje signala in možnosti na tvojem naslovu.


Lep pozdrav,
Telekom Slovenije
Naročila in informacije: info@telekom.si
Tehnična pomoč: tehnicna.pomoc@telekom.si
Nasveti in navodila: http://ts.si/q59bv

forplan ::

Zakaj si sploh šel na Mobitel, če je Simobil bil v redu signal? Jaz sem šel glih obratno iz mobitela k simobila zaradi boljšega signala.
Sem bil pri Mobitelu dobrih 7 let (sicer ne vem zakaj) vse kar znajo je račune pošiljat!
Če jih pa vprašaš kaj bodo naredili glede signala pa samo ponavljajo 7 let eno in isto. "Na vašem področju ni načrtovanih nadgradenj"

Pol pa na oglasih pametujejo LTE pa nevem kaj vse, če pa signala za klicat ne morejo zrihtat, kje je pol UMTS. Bedaki eni ej!
da se strinjam

dunda ::

TS_pomoc je izjavil:

Alessio,

sporoči nam na info@telekom.si svoj naslov in kontaktno številko, da preverimo stanje signala in možnosti na tvojem naslovu.


Lep pozdrav,
Telekom Slovenije


Pohvalno. 8-)
https://www.kacnje.eu

elrado ::

Sem malce izkoristil temo in mail in tudi sam poslal poizvedbo :).

LP

jusv ::

forplan je izjavil:

Zakaj si sploh šel na Mobitel, če je Simobil bil v redu signal? Jaz sem šel glih obratno iz mobitela k simobila zaradi boljšega signala.
Sem bil pri Mobitelu dobrih 7 let (sicer ne vem zakaj) vse kar znajo je račune pošiljat!
Če jih pa vprašaš kaj bodo naredili glede signala pa samo ponavljajo 7 let eno in isto. "Na vašem področju ni načrtovanih nadgradenj"

Pol pa na oglasih pametujejo LTE pa nevem kaj vse, če pa signala za klicat ne morejo zrihtat, kje je pol UMTS. Bedaki eni ej!


No sej tega bo tako na Telekomu in Simobilu še velik, kar se LTEja tiče. Namesto da bi porihtali 3G omrežje do konca oni že hitijo naprej. Toliko je še enih koncev, kjer ima vsaj simobil obupen 3G signal, ampak za take uporabnike jim je vseeno. Takšni odročni konci ne dajajo zadosti preliva na račun!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Pesimist ::

Kaj telekom januarja samo lte 100/50 zaracunava po 6€, 20/5 lte pa bo free of charge?

cortez ::

Optimist

A ne veš da si telekom samo nebo deli s pticami ?

Pesimist ::

berem samo kaj pise na njihovi strani na ceniku.... btw jaz sem vedno bil pesimist :)
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Opomba:
Storitve Hitri internet LTE/4G ni možno dodati naročniškim paketom: NMT osnovni, Paket 090, Paket Klicni center in Podatkovni paket.

Zato ker je ze vključena? Sej je vendar kljukica tam.
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

cortez ::

Ma to ti je mamac za raju. Po novem letu bodo pa zašopal. Raja bo pa pozabla odjavt...


BTW - Kako vi smatrate mobitelov/telekomov e-certifikat ?

Pesimist ::

sem prevero lte opcija 20/5 nebo za doplacat.

seminal ::

In kje je potem razlika med HDSPA in LTE če je LTE omejen na enako hitrost? Ping mogoče al če zna kdo povedat prednost tega. Slabost je da mobitel pije več baterije

Pesimist ::

je kar razlika v stabilnosti. Lte drzi konstantno povezavo z oddajnikom, medtem ko se 3,5g prekine ce ni prenosa. Si ze browzal kdaj na telefonu pa kakega linka ni takoj odprlo? To zato ker se je ze odjavlo spet. Pa da konstantno skace iz 3g-h-h+, tudi ne pomaga nic, se edge je bol stabilni. Tu se to ne dogaja pa sem na robu dosega z 2 crticama pa sevedno dosegam 20/20Mbit brez da mi skace na 3,5G. Imam nexus 7 lte. Stabilno ko wifi je zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

dunda ::

Tudi sam sem preveril - LTE100 bo plačljiv, LTE20 pa brezplačen. Sedaj meni že lepo piše 4G :-)
https://www.kacnje.eu

Pesimist ::

se pa strinjam da nima smisla sploh nekaj omejevat. Paketi so itak premali da bi sploh rabo 20Mbit, kajsele vec.

OK.d ::

word, LTE my ass naj ga imajo ampak naj ne zaračunavajo
LPOK.d

Pesimist ::

mater si smotan...

BlaY0 ::

Jutri bodo imeli neko akcijo 3 mesece neomejenega interneta za 10 ojrou (predplačniški paket). Se mi zdi kar kul. Jasno bo PPU na 30 GB, da ne bo kdo začel lupiti na polno in si do konca vikenda pridelal teh 30 GB.

seminal je izjavil:

In kje je potem razlika med HDSPA in LTE če je LTE omejen na enako hitrost? Ping mogoče al če zna kdo povedat prednost tega. Slabost je da mobitel pije več baterije

Pusti ti hitrost oziroma prepustnost, saj bodo tudi to s časoma dvignili. LTE je naprednejši. Naprava ti pokuri manj baterije, responsi so hitrejši. Ko bodo nabavili licence za voice over LTE in dobili licenco za 800 MHz bo pa sploh špica...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Formula 1 ::

seminal je izjavil:

In kje je potem razlika med HDSPA in LTE če je LTE omejen na enako hitrost? Ping mogoče al če zna kdo povedat prednost tega. Slabost je da mobitel pije več baterije

Jaz imam v šoli celo tak primer, da imam ali Edge ali pa LTE tako da je tale omejen LTE pravo olajšanje.

BlaY0 ::

LTE od Mobitela oziroma zdaj Telekoma laufa na 1,8 GHz, kar je sigurno bolje zate kot 2,1 GHz pri 3G. Pleg tega je LTE kot rečeno zasnovan v prvi vrsti za prenos podatkov saj je IP-based v nasprotju z ostalimo do sedaj. Govor je na LTE v bistvu šele v drugem planu kot IMS storitev.

Mavrik ::

Trenutno noben operater niti ne podpira govora na LTE.
The truth is rarely pure and never simple.

BlaY0 ::

To je stvar HW/SW licenciranja. Te licence so prekleto drage pa še politike licenciranj so ponavadi ker per subscriber per year. Jasno da noben ponudnik tega denarja v štartu ne bo tvegal, če govor na GSM-ju in WCDMA-ju dela čisto OK in so terminali tako pametni, da sami preklapljajo med vsemi možnimi variantami omrežij. Še posebej pa če je dotični operater zavozil kompletno investicijo na Kosovu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

krnekaj ::

ne na kosovu, v makedoniji..... kosovo prinaša dobiček

BlaY0 ::

Imaš prav. Pa še Kosovo so preplačali za 20M EUR...

de199 ::

Ima mobitel namen kdaj "ugasniti" GSM omrežje in ga popolno zamenjati z 3G na 900Mhz in LTE na 1800?

Mavrik ::

Zakaj bi pa naredili tako neumnost glede na močno manjši doseg 3G/LTE omrežij?
The truth is rarely pure and never simple.

de199 ::

Nima 3G na 900Mhz enak doseg kot 2G na 900Mhz?
Več bandwidtha?

hojnikb ::

ne razumeš.. mobitel ma dosti več baznih postaj na GSM kot na 3g/4g..
#brezpodpisa

BlaY0 ::

V končni fazi bi bilo najbolje, če bi imeli LTE na 1800 in in 800. To je cilj, samo ne splača se zdaj vse obstoječe mašinerije kar na deponijo zapeljat, če pa dobro služi svojemu namenu. Trenutno pa velika večina naročnikov še vedno uporablja samo govorne in text storitve, za kar je circuit switching preverjena in zanesljiva rešitev. Ne vemo pa tudi kaj bo prišlo za LTE-jem. Definitivno bo kaj zelo močno hudejšega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

SySoop ::

Zdravo!

Ker čakam na odgovor mobitela o zvezi s storitvijo GSM/UMTS, me zanima, če kdo na hitro mi zna povedat kaj je to? Račun imam vsak mesec dražji za 5 €, zaradi te storitve, za kar sploh do nedavnega nisem vedel, da imam to vklopljeno. Torej kaj je to?

Uporabljam navadno Nokio X2, internetne povezave nimam nikoli.

Hvala.

gimnazija123 ::

Morda ve kdo kaj več o tej stvari:
http://www.telekom.si/info-in-obvestila...
http://www.telekom.si/Documents/Obvesti...
Če prav razumem lahko sedaj do prvega maja z njimi prekinem pogodobo brez dodatnih stroškov, razen, da moram odplačati telefon(vse obroke) in da pri novem operaterju ne bi moral uporabljati iste telefonske številke?

bajsibajsi ::

Saj nimas kaj posebnega za razumeti. Naceloma je enako, kot je bilo, z izjemo "bomo s 01.05.2014 pričeli zaračunavati stroške prekinitve naročniškega razmerja v znesku 12 EUR z DDV ".

Obicajno se ti racunica ne splaca. Stevilko lahko preneses k novemu operaterju in jo uporabljas se naprej.

Zgodovina sprememb…

Izaso ::

gimnazija123 je izjavil:

Morda ve kdo kaj več o tej stvari:
http://www.telekom.si/info-in-obvestila...
http://www.telekom.si/Documents/Obvesti...
Če prav razumem lahko sedaj do prvega maja z njimi prekinem pogodobo brez dodatnih stroškov, razen, da moram odplačati telefon(vse obroke) in da pri novem operaterju ne bi moral uporabljati iste telefonske številke?


Tako nekako gre to ja. Pa tudi podražili bodo s 1.5. nekatere pakete!

speedtouch ::

pozdravljeni,

Ali Telekom Slovenije zaračunava upload?

lp.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39585680 (5148) Jerry000
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430579 (3925) link_up
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127195 (9827) Daniel
»

Kateri mobilni operater je najboljši v sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10327583 (13013) Jerry000
»

Telemach prevzel Tušmobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
10733774 (24215) MKC00

Več podobnih tem