» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
127 / 180
»»

user4683 ::

Jaz v zadnjih cca 4 mesecih naredil ze kar nekaj vecjih nakupov, zadnjega tocno en teden nazaj. Vlagam pa skoraj ekskluzivno v IWDA.

enemon ::

Dokupujem VWCE, ki je zelo razpršen, tako da se v sektorje ne poglabljam preveč.

redtech ::

Dobra ja, downside recimo do max 30%, to še margin lahko vzameš na takih pozicijah.

Sparkxl ::

Malidelničar je izjavil:

A bo kdo kaj dokupoval med bear marketom? So kakšni modeli/študije kateri sektor hitreje bolj pade in doseže dno hitreje?


Za to ne rabiš modelov in študij. Hitreje in bolj pada tisto kar je najbolj rastlo na krilih hajpa zadnji 2 leti. Torej tech. Znotraj sektorja pa gre takole: prvo popadajo ko muhe tamali, sledijo veliki. Kot domine mala proti veliki. Največji v tej rundi je tesla. Ta še ima dolgo pot dol pred sabo. Manjši pa so podn že dosegli

Slayer69 ::

Kakšno je pa kaj vaše mnenje glede Intla (INTC)?
Meni se zdi solidno podjetje in sem bil presenečen koliko je padlo... P/E pod 5, 5% dividend... pa tudi tako se mi zdi, da ne stoji slabo (vstopajo v svet grafičnih, gradijo tovarne čipov)... Ali česa ne vidim, kar vidijo drugi, da je šlo toliko dol? No v vsakem primeru me srbijo prsti, da bi sedaj nabavil.

Sparkxl ::

Ne vidiš tega, da so jih kitajci (tajvan) in korejci pustili tako daleč zadaj, da so v tehnološkem smislu kamena doba. In temu primerna je valuacija.

redtech ::

Mislim, da je težko pobirat posamezne delnice v tehnološkem sektorju, ker je težko za razumet.

Danes sem pobral nekaj profita na HLX, ki ga nesem na SEPL.L, ravno na supportu.
HLX dodajam nazaj > $3,5

Upam, da gre Exxon posel skozi, sedaj je Seplat povečal kapacitete za izvoz, super kombinacija (če..).

ExxonMobil has given itself until the end of November to conclude the sale of its 40% stake in shallow offshore blocks OML 67, 68, 70 and 104 to junior Seplat.
Pipeline is mechanically complete, commercial, contracts signed, continuous injection of liquids begins in August
We expect Chevron to be lifting our oil this quarter (q3)

kow ::

Alphabet precej velik upad dobicka. So tudi skurili milijardo in pol za waymo. Microsoft solidni rezultati.

bobby ::

ne še
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Malidelničar ::

Kdaj pa?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

bobby ::

Nimam pojma,..
Sem pa prepričan, da tech je še daleč predno bo za nakup,.. se pa ne bom premislil, dokler ne pade povprečje 50% pod vrhom.
resursi še vedno.

Ampak kaj jaz vem, sem samo silver in uran orientated,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kow ::

bobby je izjavil:

ne še


Kupujes samo indekse? Ne delnic?

gruntfürmich ::

pa kaj res ne vidite da se testira support? da bo samo še dol letelo ko bo to prebito.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Malidelničar ::

Jaz se fokusiram sedaj na delnice in me zanima kako kaj ocenjujete posamezne sektorje.
Grunt: Kje so recimo supporti, imaš kakšen graf? To kakšnih vrednosti dol?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Sparkxl ::

Letelo bo dol dokler si fed ne premisli. Simpl ko pasul.

Malidelničar ::

Sparkxl je izjavil:

Letelo bo dol dokler si fed ne premisli. Simpl ko pasul.

Ok, kaj to pomeni SP500 pri 3.000 točkah (takšen padec verjetno je kar realen), 2.000 točkah (tudi realno, koronsko dno je pri 2.304 ko so ustavili), 1.500, 900? Dno leta 2008 je bilo tam pri 683 (a le za kratek čas, res low-point).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Ti jutri javim, imam kristalno kuglo ravno na servisu

redtech ::



Recimo, da smo "Early bear" ali "Late bull" >:D. Za tehnologijo moramo počakati, da se ura obrne skoraj naokrog med "Early Bull" in "Middle bull".
Če pogledamo ekonomski cikel, še nismo v recesiji, mogoče tudi nismo na "Peak", če nismo v recesiji. :)

Sedaj mi pa najdi en sektor, da vrednost delnic stagnira zadnjih nekaj let.
Če je vse kolektivno šlo gor zame pomeni, da je denar toliko manj vreden.

bobby ::

kow je izjavil:

bobby je izjavil:

ne še


Kupujes samo indekse? Ne delnic?


Nobenih indexov nimam, samo delnice. Pa sej to ze veste, uran, silver, malo gold.

Sedaj mi pa najdi en sektor, da vrednost delnic stagnira zadnjih nekaj let.
Če je vse kolektivno šlo gor zame pomeni, da je denar toliko manj vreden.


Najdem :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

kow ::

Komentiral sem "ne še". Verjetno obstajajo tudi delnice v sektorjih, kjer ni recesije.
Meta pa spet obupni rezultati. Stevilko uporabnikov sicer stabilno, a prihodki celo padli (mocan dolar). Dobicek razpolovljen.
Verjetno je Meta sedaj dober dolgorocni play, ce verjames v uspeh njihovega "multiversa" - karkoli ze to je.

Danes se Apple in Amazon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

FB je previsok riziko, tudi dolgoročno. Za referenco kaj se lahko zelo hitro zgodi z družbenim omrežjem poglejte zgodbo tumblrja. Danes je na podu, od koder se nikoli več ne bo pobral.

Meta se spremnija v policija, kjer velja samo njihova resnica. Ko/če se pojavi platforma, ki bo šla h koreninam, tja kjer je fb štartal, se lahko zgodi exodus iz fb.
Ne mislit da je fb to big to fail...

Malidelničar ::

redtech je izjavil:



Recimo, da smo "Early bear" ali "Late bull" >:D. Za tehnologijo moramo počakati, da se ura obrne skoraj naokrog med "Early Bull" in "Middle bull".
Če pogledamo ekonomski cikel, še nismo v recesiji, mogoče tudi nismo na "Peak", če nismo v recesiji. :)

Sedaj mi pa najdi en sektor, da vrednost delnic stagnira zadnjih nekaj let.
Če je vse kolektivno šlo gor zame pomeni, da je denar toliko manj vreden.


Ne razumem številk: a pomenijo čas za prodajo ali nakup/vstop določenega sektorja?
LP
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Sparkxl ::

Meta je -20% na premarketu :-/

J.McLane ::

Tako kot si napisal, tale Meta tava v temi, dosegli so kar so zdaj bo v najboljšem primeru stagnacija. Če pa čakaš in upaš, da bodo potuhtali nek nov tehnološki preboj (metaverse???), je pa isto kot stava na bilo kateri drug startup ki dela visoke obljube, eden od 100 bo pa že uspel.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

To ni res, McLane. Startup je odvisen od zunanjega financiranja, Meta pac ne. Oni lahko dejansko mecejo se 10 let v metaverse - zato so v ogromni prednosti pred startupi (ki morajo VCjem periodicno prodati, da napredujejo ter pridobiti financiranje). Ce so seveda vsaj priblizno enako ucinkoviti. Dodatno, imajo ze 2 milijarde uporabnikov, ki jim lahko potem preusmerijo v metaverse.
Imo, je Meta trenutno odlicna investicijska priloznost, s poudarkom, ce verjames, da jim bo uspelo (oz. da imajo vsaj cirka 30%-50% moznosti).

Globalna industrija oglasevanja je vredna cirka 600 milijard dolarjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

J.McLane ::

OK, verjetnost je s tem že res bolj na strani Mete, ampak obstaja verjetnost da človeštvo v doglednem času ne natuhta nič pametnega, kar bi "olajšalo" življenje še bolj in bi folku lahko prodal kot storitev.

Mislim da bo folk prej skužil da je gora vseh teh socilanih omrežij prej breme kot pa nekaj odrešujočega.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

J.McLane je izjavil:


Mislim da bo folk prej skužil da je gora vseh teh socilanih omrežij prej breme kot pa nekaj odrešujočega.


Se samo delno strinjam. Gotovo se bomo s casoma naucili, da socialna omrezja kradejo nas "attention" in bodo razna tiktok omrezja upadla. Mladino bomo verjetno tudi veliko bolj pravno zascitili.
Ampak oglasevanje bo se dolgo tu. Ljudje ga imajo v principu zelo radi, ker neradi placujejo z denarjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

J.McLane ::

Pa saj plačevanje za storitev sem mislil v vseh možnih oblikah, tudi preko oglaševanja.

Ampak kako prihodke od oglaševanje še močno dvignit? Koliko je še prostora? Ker oglaševanje se na koncu plačuje s prodanimi produkti. Če kaj lahko hitro pade v recesiji je ravno oglaševanje. Ker folk se počasi začenja spraševat zakaj za boga ima polno omaro neuporabnih smeti, ker so jih oglaševalci nategnili, da to nujno rabijo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

Imamo dolgoletni trend pridobivanja internetnega trznega deleza pri oglasevanju - tv je tukaj ogromen porazenec. Ce se je trend koncal, pa ne vem. Domnevam, da je uporaba interneta vs gledanje TV - se vedno v porastu?
Oglasevanje pa je itak povsod.

FB bo pac moral povecati trzni delez v internetnem oglasevanju ali pa bo se naprej stagniral. Torej, rabi nove platforme. Instagram, FB, whatsapp.. to se je izpelo oz. so zdaj ze stare tehnologije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Možno da so družbena omrežja dosegla vrh? Komu jih še naj uturijo, če jih vsak že 3 uporablja in mu rastejo preko glave

kow ::

Definiraj kaj je zate "druzbeno omrezje". Ce bos nehal instagramati, bos pac spilal neki online spil. Kar je isto "druzbeno omrezje". Folk se ne bo izklopil in sel vrtnariti, ce na to ciljas?

Sparkxl ::

Mislim da so znane definicije kaj so družbena omrežja in kaj igerce. In vsako služi svojemu namenu. Še nisem slišal za nobenega, ki je skenslal fb in prešaltal na call of duty

J.McLane ::

Ko je govora o investiranju in delnicah, ponavadi nismo zadovoljni niti z nečim kar bo nekje na istem, iščemo tisto kar ima potencial za veliko rast. Družbena omrežja to IMO niso, pa tudi če se noben uporabnik ne odklopi in gre raje vrtnarit. Pravo vprašanje je koliko novih uporabnikov je še mogoče dobiti in kako vzdržen je ta model vlečenja denarja preko oglasov.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

kow ::

J.McLane je izjavil:

Ko je govora o investiranju in delnicah, ponavadi nismo zadovoljni niti z nečim kar bo nekje na istem, iščemo tisto kar ima potencial za veliko rast.

Odvisno od cene delnice. Tudi nekaj kar je stabilno, je lahko cenovno zelo ugodno.

temp1337 ::

Še dve leti bo padalo. Jaz sem se pripravil da izgubim vse do 90% vložka.

Sparkxl ::

Če veš da bo 2 leti padalo, zakaj ne prodaš? Sovražiš svoj denar? Ali si pač luzer in se čudno počutiš če ne izgubljaš?

kow ::

Domnevam, da se dela norca iz tech holderjev - kao mene? (ceprav nisem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

velikBrokoli ::

Holda kdo kaj META? :)

enemon ::

Ja, trenutno 0,59% portfelja, tko da ni panike. :)

kow ::

Zakaj pa drzite? Verjamete v (tudi financni) uspeh metaversea?

enemon ::

Del ETF-ja, če bi lahko izbiral, bi ga vrgel ven. :)

kow ::

Zdaj vidim, da je kapitalizacija samo se 265 milijard. To je ze pocasi value investment, hehe.

bobby ::

Samo se 265 MILJARD je napisal,...

Tech zadeve majo da poknejo ko kokica v vroci posodi, in tam trenutno so.

Mi je pa zanimivo,... VE po neki logiki, da bo slo DOL in sprejema to celo na 90% nivoju padca pa mu je kul.

Zaveda pa najbrz se ne, ce pade za 90% potem to pomeni, da mora narasti za 10x da pride na ISTO BREZ UPOSTEVANJA INFLACIJE!
IDIOT.

Stop loss se nauci uporabljat ali pa metanje eur v luknjo v upanju,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kow ::

bobby je izjavil:

Samo se 265 MILJARD je napisal,...


Se vedno imajo imajo tistih 20 milijard profita na leto. Mislis, da bo folk nehal uporabljati FB?
Mozno. Samo nisem ziher, ce to podatki potrjujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

Ouch. Bogi Bezos.

temp1337 ::

Šele začelo je padat in že nekaj kako ste izgubili. Dokler ne izgubiš 95% si dober. Vsak ki drži tech delnice na dolgi rok bo to doživel v naslednjih nekaj letih.

redtech ::

Poznate zgodbico o snežinkici, ki sproži plaz :)
Taki premiki po 20% lahko hitro potolčejo margin accounte, danes so ljudje neučakani in ne bodo držali pozicij v -XX%.





redtech ::

US
Danes je DXY izgubil 1,5%, commodity stocks pa vse gor 7-10%.
Zjutraj se ASX ni premaknil, LN že malo več, US pa ... Machine works, res neverjetno.

redtech ::

Malo po naše - NLB

Mogoče bo zadnja dividenda letos 10%, če je ne bo država prepovedala:
21:00 ->


Tudi na yahoo
https://finance.yahoo.com/quote/NLB.IL?...
IBKR: NLB.IL - IOB

29:00
"Dve tretjini stanovanj v lanskem letu se je kupilo z gotovino" - WHAT :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Malidelničar ::

redtech: Tema je nekaj zamrla. Če bo crash bo bolj pestro. Ah nič grem brat stare poste iz marca 2020 :)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.
««
127 / 180
»»