» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
126 / 180
»»

redtech ::

VRAČILO DAVKA NA PODLAGI MEDNARODNIH POGODB O IZOGIBANJU DVOJNEGA OBDAVČEVANJA

https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/ope...

Spodaj v opisu:
Mednarodne pogodbe o izogibanju dvojnega obdavčevanja dohodka in premoženja - razdelitev pravice do obdavčitve med državama pogodbenicama (Podrobnejši opis)

https://www.fu.gov.si/davki_in_druge_da...

24.0 TERITORIALNA UPORABA MEDNARODNIH POGODB

Določene mednarodne pogodbe vključujejo tudi določbo glede teritorialne uporabe. V nadaljevanju je po veljavnih mednarodnih pogodbah o izogibanju dvojnega oddavčevanja dohodka in premoženja, ki se uporabljajo od 1. 1. 2019, opredeljena njihova teritorialna uporaba.

Tabela vseh pogodb z državami na strani 14, 15, 16.

Alfonso ::

Hang Seng pod najnižjo vrednostjo iz leta 2011. Počasi ne bo samo Nikkei tisti, ki je primer, da delnice na dolgi rok pa povsod ne rastejo.

Lonsarg ::

Te trditve je treba vedno v kontekstu gledat. Drzijo za globalno, torej povprecje celotnega sveta. Lokalizacijske diviacije pa itak da so.

Pa tudi v drzavah ki jih vodi kapitalisticna elita mora bit sklad da te trditve drzijo. Kitajska recimo z strogo regulacijo precej niza rast skladov v lastni drzavi. Zadnja leta precej ne-kapitalisticne poteze vlecejo in potihen podrzavljajo.

Svetovni indeksi ustrezajo obema kriterijoma, ker so geografsko svetovi pa se pretezno strogo kapitalisticne drzave so zastopane.

100% pa ni nic, ce kapitalizem pade je vse mozno. Od konca rasti do nacionalizacije, ampak pred tem niti nepremicnine niso varne, je pa res da podjetja in s tem skladi bi bila prva na udaru. Pick your poison :)

kow ::

Nikoli nisem razumel definicije kapitalizma. Kako tocno lahko "pade" kapitalizem?

Lonsarg ::

Ja definicij je najbrz vec, tak da je to zelo siva cona. Ampak v kontekstu dobickov skladov ko se tle pogovarjamo je dovoljsni "padec" ze to, da drzava z regulacijo poskrbi da vecja podjetja in s tem skladi vec ne rastejo. To bi se vedno sicer bil nek strogo regulirani kapitalizem, tak da ja temu tezko recem padec, sam nekak ne najdem bolj prave besede. Slo bi pac za padec tega divjega kapitalizma.

Edina sansa da se to zgodi je sicer da kapitalisticna elita izgubi moc in lovke ki jih ima v drzavah, kar je malo verjetno za zahod. Na Kitajskem pa itak nikoli kapitalisticna elita ni bila sef, ko so se malo razpasli, ala Alibaba, so jim prec pristrigli peruti. Saj se lepo vidi kako Kitajski skladi kljub nori GDP rasti sploh ne rastejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Malidelničar ::

Jaz imam občutek, da bodo U.S. delnice v naslednjih 10 letih boljša naložba od evropskih. Pa so kje kakšni skriti biseri v Evropi, imate kakšne ogledane?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

GregiB ::

Malidelničar je izjavil:

Jaz imam občutek, da bodo U.S. delnice v naslednjih 10 letih boljša naložba od evropskih. Pa so kje kakšni skriti biseri v Evropi, imate kakšne ogledane?


Ne vem... meni se zdi, da bi Evropski sistemski "velikani" tudi v prihodnje morali prinašat dobičke?! BASF, SIEMENS, BAYER, Beiersdorf etc... al ne?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Malidelničar ::

GregiB: BASF je kar tvegan, če pa zgura sozi krizo bi ob nizkih vrednostih morda bil lahko zelo dobra naložba.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kow ::

GregiB je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Jaz imam občutek, da bodo U.S. delnice v naslednjih 10 letih boljša naložba od evropskih. Pa so kje kakšni skriti biseri v Evropi, imate kakšne ogledane?


Ne vem... meni se zdi, da bi Evropski sistemski "velikani" tudi v prihodnje morali prinašat dobičke?! BASF, SIEMENS, BAYER, Beiersdorf etc... al ne?


Da, ampak ti velikani ravno nekaj ne inovirajo - vsaj jaz nimam tak obcutek. Imeli bodo mocno globalno konkurenco in bo slo bolj za boj ohranjanje marz. Je pa res, da so evropske firme nizje vrednotene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Malidelničar ::

kow: Se najde evropske firme, ampak jaz ni nujno da bi gledal omenjene. Sam se oziram po enih drugih. LP
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

pikachu004 ::

Mene pri evropskih moti ravno to z dvojno obdavčitvijo dividend, poleg tega je dividenda večinoma samo 1x letno. Ni tako atraktivno :)
Drugače semi pa zdi kak ETF Nemčije / Švice / UK zanimiv.

Me pa zanima kako mnenje imate o Nasdaq 100 ETF, namesto SP500? Nasdaq-100 vs. S&P 500

Malidelničar ::

pikachu004: Če bo preobrnitev trenda delno stran od tehnologije na bolj consumer defensive/materiale/energijo se zna zgoditi padec Nasdaqa tako kot po pikakomovskem balonu.
Ampak ne vem po drugi strani se lahko razmerje z S&P500 nadaljuje.
Verjetno bo ob recesiji crash NASDAQA sicer mnogo večji.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

GregiB ::

kow je izjavil:

Da, ampak ti velikani ravno nekaj ne inovirajo


Mogoče malo OT ampak.... what??? Sploh firme, ki sem jih naštel imajo največje in najmodernejše razvojne laboratorije. So gonilo razvoja... mislim, če ne te, kdo pa?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

kow ::

Ponavadi so gonila razvoja majhne firme. Velikani samo intergrirajo inovacije, ker imajo trg oz. scale. Velike firme naceloma nikoli ne upajo iti 100% v neko napredno rec, razen ce jih vodi ustanovitelj oz. velik lastnik ipd. Tako je vsaj v industrijah, ki jih poznam. Dvomim, da je pri kemiji, farmaciji itd. kaj drugace.

Je pa res, da 90% ljudi tega verjetno ne razume/pozna in so pod vplivom marketinga prepricani, da gre res za neke "tehnoloske" firme. Percepcija je vse ali kako ze?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

polozweii ::

Ve kdo zakaj cena telekomovih delnic od konca julija stalno pada?

Alfonso ::

LOL...malo okoli po borzah poglej. Pada praktično vse (razen nekateri farmacevti in nekateri, ki so v energiji). Nasdaq je izgubil od sredine avgusta skoraj 30%.

Ghost123 ::

Je kdo tukaj,ki se ukvarja aktivno s trgovanjem na borzi (cfd,futures,options...), predvsem mislim na spekuliranje in ne investiranje. Mislim da je tema precej slabo poznan v sloveniji, ali pa se motim. Bi bilo zanimivo spoznat isto mislece.

MaticSLO ::

Ce ne kupis prav cas so delnice nateg. Bo nek Joze tu iz blatnega dola vlekel dobicke iz svetovnih trgov... malo MORGEN! :))

Evropa je najvecji porazenec v trenutni vojni, to je menda jasno vsem. Drzite se proc od Evropskih delnic.


Najbolj je vazno kdaj kupis. Ne nasedajte na ostale bedarije ala dolgorocno vlaganje ipd... Ne se zaljubiti v neke zgodbe. Ko gre gor, gre gor vse. In obratno.

Ghost123 je izjavil:

Je kdo tukaj,ki se ukvarja aktivno s trgovanjem na borzi (cfd,futures,options...), predvsem mislim na spekuliranje in ne investiranje. Mislim da je tema precej slabo poznan v sloveniji, ali pa se motim. Bi bilo zanimivo spoznat isto mislece.


Zelo brutalen "sport", ce lahko temu tako recemo. Ce se ti rata povzpet v top 1%, se izplaca. Tako kot kjerkoli. Ampak bos svical kri, to je garantirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticSLO ()

Ghost123 ::

MaticSLO je izjavil:

Ce ne kupis prav cas so delnice nateg. Bo nek Joze tu iz blatnega dola vlekel dobicke iz svetovnih trgov... malo MORGEN! :))

Evropa je najvecji porazenec v trenutni vojni, to je menda jasno vsem. Drzite se proc od Evropskih delnic.


Najbolj je vazno kdaj kupis. Ne nasedajte na ostale bedarije ala dolgorocno vlaganje ipd... Ne se zaljubiti v neke zgodbe. Ko gre gor, gre gor vse. In obratno.

Ghost123 je izjavil:

Je kdo tukaj,ki se ukvarja aktivno s trgovanjem na borzi (cfd,futures,options...), predvsem mislim na spekuliranje in ne investiranje. Mislim da je tema precej slabo poznan v sloveniji, ali pa se motim. Bi bilo zanimivo spoznat isto mislece.


Zelo brutalen "sport", ce lahko temu tako recemo. Ce se ti rata povzpet v top 1%, se izplaca. Tako kot kjerkoli. Ampak bos svical kri, to je garantirano.


To je res, ni enostavno in ni za vsakogar, se pa izplaca. Sam sem vlozil veliko truda in casa v to in moram rect, da mi ni zal. Ne morem pa najti nikogar, ki bi se aktivno ukvarjal s to tematiko oziroma tudi informacij v sloveniji je bolj malo glede tega. Sam zivim ze nekaj let v nemciji in je to veliko bolj razsirjeno kot pa v slo. Zadnje case razmisljam o tem, da bi mogoce malo bolj priblizal tematiko slovenskemu obcinstvu, kaksen blog ali kaj podobnega🤔

MaticSLO ::

In kaksni so rezultati? Se da zasluziti za "beer money", od tega zivis, furas lambote naokoli 8-)...?

Sparkxl ::

Sem dobra duša, želim da tudi vi kaj zaslužite, medtem ko verjamete v mrliče (tech) in lovite padajoče nože: če ima kdo viška par stotakov, ena zanimiva opcija ASX: CKA
Letos gor skoraj 60%, kot vse ostalo, kar diši po premogu. Razlog pa je med drugim, da so se tudi na novi zelandiji odločili da bodo oni zdaj eko in so zmanjšali porabo plina, ker bo zdaj vse to laufalo na sonce in veter.
Čisto šokirani so ugotovili da iz tega pride bolj bogo štroma in zdaj tudi oni masovno uvažajo premog. Seveda samo začasno, dokler ne bo več sonca in vetra :)))
Eden glavnih, ki profitira direktno od novozelandskih iluzij je omenjeno podjetje. Aja pa ne pozabite dati zoom out na grafu.

Da še omenim mojega zmagovalca letos v portfofiju...ASX: WHC... +300% letos.

Kupil lani jeseni, ko smo veliko brali o "end of coal" in podobne parole, ki jih producira eko kult.

Ko sem to kupil sem vam tukaj omenil. Odgovor je bil da sem nor, da prihodnost je tech in zeleno. Kak se kaj danes držimo v teh sektorjih? Vprašam samo za prijatelja...

Pa še en namig za vse, ki investirate v baterijsko tehnologijo. Prodajna cena baterij za evje je trenutno že preko $200/kWh. Eko pravljičarji so obljubljali ceno pod 100, zaradi tržnih zakonitosti...torej da bo povpraševanje vzpodbujalo ponudbo. Zdaj pa šok...rudniki niti v sanjah niso sposobni sproducirati toliko surovin, kot je povpraševanja. Pa smo šele na začetku zelene eko pravljice...
Vemo kako dolgo se rabi za otvoritev novega rudnika? 15 let!
Point zgodbe? SELL! Ker pri tej ceni je business case za EV mrtev

redtech ::

Tukaj ni prostega trga, politika bo forsirala EV naprej na račun davkoplačevalcev, subvencije za zmeraj?

Sparkxl ::

Za uresničtitev iluzij eko sekte enostavno ne moraš naprintat toliko subvencij. Sploh v času ko masovno printaš subvencije da folka ne zebe.
Pa tudi če bi to naredili, iz zemlje enostavno ni mogoče potegniti več. Litija pa na žalost še ne gre printat

kow ::

Poraba premoga je bolj povezana z jeklom ipd., same termoelektrarne so zivi mrtveci. To seveda ne pomeni, da se ne bo vmes tudi sluzilo.

Sparkxl ::

Ok :))

enemon ::

MaticSLO je izjavil:

Ce ne kupis prav cas so delnice nateg. Bo nek Joze tu iz blatnega dola vlekel dobicke iz svetovnih trgov... malo MORGEN! :))

Evropa je najvecji porazenec v trenutni vojni, to je menda jasno vsem. Drzite se proc od Evropskih delnic.


Najbolj je vazno kdaj kupis. Ne nasedajte na ostale bedarije ala dolgorocno vlaganje ipd... Ne se zaljubiti v neke zgodbe. Ko gre gor, gre gor vse. In obratno.



OK, ni problema, povej, kdaj kupimo. As simple as that.

Drugače pa ja, v vsej zgodovini borze so šle delnice v roku parih let vedno gor in pasivno vlaganje naj bi bilo donosnejše od aktivnega trgovanja. Ni moje mnenje, statistika pač.

kow ::

Od tech delnic se mi trenutno se mi zdijo poceni: Tesla, FB

pingme ::

kow je izjavil:

Od tech delnic se mi trenutno se mi zdijo poceni: Tesla, FB


Glede META se strinjam, TSLA gre pa lahko na 100, pa še vedno ne bo poceni.

kow ::

Imo, ima TSLA veliko manj tvegano prihodnost kot META. TSLA se zdi, da ima uspeh prakticno zagotovljen (mocno vlagajo v avtonomno voznjo, torej vision software, baterije, robotiko, namenski hw itd, torej vsa kljucna podrocja). Prakticno ne vidim resne konkurence. Glavna nevarnost se zdi, da so prevec odvisni od kitajskih tovarn - geopoliticno tveganje, ce se ZDA in Kitajska ornk spicita.

Pri META - ne poznam dovolj - nisem preprican, ce je njihova ideja metaversa prava itd. Je pa to gotovo delnica, kjer ce se motimo, nekaj izgubimo, ce pa jim rata, zasluzis veckratnik. Asimetrija, ki jo tech investitorji iscejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Tesla poceni...vedno znova ti uspe me umret od smeha:)))

Daj nekaj mi povej, ti dejansko investiraš na podlagi tvojih prebliskov? Če ja, me strahotno zanima rezultat

kow ::

Nic ti ne preprecuje, da si pogledas kaj sem govoril na forumu 5 let nazaj. Je vse dosegljivo. Ce te STRAHOTNO zanima, si bos sel pogledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Ne zanima me kaj ti bluziš tu, ampak ali investiraš na podali tega.

Bralno razumevanje pa to? Rak rana v sloveniji...

kow ::

Odvisno. Tesla pozicijo drzim ze vec let, kar sem ze veckrat povedal. Bi moral pogledati koliko mi je prinesla. Vem, da vec kot x10.

Sparkxl ::

Super. Čestitke. Torej pod črto vseh pozicij letos beležiš močan plus? Ker glede na tvoje izjave si zelo prepričan v to kar govoriš, torej predvidevam da tudi na podlagi tega investiraš.
In glede na to kako prepričan si, je logično sklepanje močan plus

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

kow ::

Letos belezim cirka -20% izgub. Kar je smesno malo, glede na moje nore donose 2019 in 2021.
Na zalost sem sele v zadnjih parih letih prisel do malo vecjega kapitala, ker sem se rodil v delavski druzini - startal z 0e. Ce bi se rodil v visjem srednjem razredu, bi bil verjetno ze v penziji.
Te se kaj zanima?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Ja me...kak lahko prodiciraš ogromni minus, če pa je v techu in zelenem prihodnost? Niso marketi vedno forward looking? Tvoje besede mimigrede...

kow ::

Ravno razmisljam, ce sm kdaj drzal kaksno "zeleno" delnico. Pa se ne spomnim, da bi jo. Tako, da ne vem tocno kaj ti dogaja. Malo si obseden z mojimi izjavami - verjetno posledica negotovosti v lastne investicije?
Zdaj sem celo pogledal portfelj, pa vidim da imam Petrolovo delnico. A ta je zelena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Negotovost v moj portfelij? Ki je za razliko od velike večine v konkretnem plusu? Zdaj pa nehaj, ker me že vse boli od smeha

user4683 ::

Dick measuring contest brez, da dejansko pokazes orodje, ne deluje. Razkrijta vse podatke o vajinih pozicijah in transakcijah, pa bomo videli kdo ima daljsega :) Do takrat je pa tole prepucavanje povsem neproduktivno.

kow ::

Drzi. Je pa to veliko dela, ker ni dovolj, da pokazes pretekle transakcije, ampak tudi bodoce. Jaz se temu ne mislim komitati. Sparxl, pac ne prenese, da imam drugacno mnenje kot on. Emocionalno je se otrok.
Evo, dam se eno mnenje. Teva pod 8$ dober nakup. Sam bi kupil, vendar bom v prihodnjih mesecih morda potreboval vecjo kolicine gotovine. Prodal sem nekaj mesecev nazaj nad 10$.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

temp1337 ::

Letos sem največ zaslužil s tehnološkimi delnicami. Od začetka leta sem dol 75%. Prej je sicer šlo lepo gor. Pričakujem da popušim ves profit v naslednjih mesecih in grem v minus.

redtech ::

Kdo spremlja HK, danes je bilo krvavo :)

https://www.globalxetfs.com.hk/funds/ha...
Firme nizek P/E in visoke dividende 6-15%.

ADRji nimajo več prihodnosti, najprej RU, sedaj še CN, v upoštev pride samo nakup direktno na HK.

energetik ::

Dons pa je usekal dol kitajski index. Baba, Tencent, JD, vse preko 10% dol v 1 popoldnevu.
Če ne bi imel že zdaj preveč notri, bi šel po nakupih, vsaj en mali delež..
vires in numeris

Sparkxl ::

Zdaj pa sta me prestrašila in sem šel pogledat...moja največja pozicija na hk borzi 1898 včeraj gor skoraj 3%. Tak da sem pomirjen.
Drugače pa opazujem zdaj pozorno btc. Namreč korelacija z ameriškimi indexi je kot kaže končana, zdaj se lepi na ceno zlata.

gruntfürmich ::

temp1337 je izjavil:

Letos sem največ zaslužil s tehnološkimi delnicami. Od začetka leta sem dol 75%. Prej je sicer šlo lepo gor. Pričakujem da popušim ves profit v naslednjih mesecih in grem v minus.

zakaj pa nisi prodal vse, ko se je napovedovala kriza?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

energetik ::

Sparkxl je izjavil:

Drugače pa opazujem zdaj pozorno btc. Namreč korelacija z ameriškimi indexi je kot kaže končana, zdaj se lepi na ceno zlata.
To bi bilo pričakovano, glede na lastnosti. Meni bi to ustrezalo, digitalno zlato.
vires in numeris

Sparkxl ::

Sam si sicer mislim da je zgodba o digitalnem zlatu en velik kup bikovega dreka, ampak saj vseeno...če raja tako misli, grem with the flow.

Če kdo spremlja kuppyja, ded je podobnega mnenja

https://adventuresincapitalism.com/

Is (Gulp) Crypto the Best Place to Hide?
Remember all those epic bear- market rallies in 2008 as the world was ending?? We sure do. We think we're setting up for a similar rally now as we see the Fed start to talk about slowing down the rate hikes (not quite a pause) but before earnings collapse in 2023.

How to play?? Now this is where we're stumped. Tech is a bloodbath of bad
datapoints. Everyone is going to miss in Q3. Besides, redemptions are coming into year-end. We want to avoid this klusterfuk of selling. Anything rate-sensitive is going to be suffering?? Of course, we're big believers in basic materials and housing, but those are still tied to rates.

Naturally, we're banging the damn table yet again on energy and uranium, but we can only own so much of these before our risk-manager has an aneurysm.

So, what's left?? Maybe we should just buy SPZ or NAZ and head to the beach, but that's not our style. We want to outperform. Sooo by default, we're drawn back into crypto. We realize its sitting there on a cliff with an air pocket to 10k, but the risk/reward is intriguing headed into a possible risk-on counter-trend. Even better, there's no earnings to worry about.

We aren't chart guys, but we don't ignore them. And crypto works with charts because it's completely worthless, just pure emotion. But the charts are now setting up and there's some solid divergences.

We know where our stops are and the HODL crowd has cornered the float (or at least those that didn't blow up). Meanwhile, crypto has muddled through multiple large bankruptcies and yet it still won't drop.

There's the charts, the sentiment, the lack of leakage on terrible news. Even JPOW cannot plunge them. Anyway, we're ashamed to say that we dipped our toes into this maelstrom of stupid on Friday. The risk/reward forced our hand...

kow ::

Danes so Alphabet in Microsoft rezultati. Jutri Meta, v cetrtek Jabolko in Amazon. Zanimiv teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

temp1337 ::

To vse pada. Sploh ne rabimo rezultatov čakat. Spet bo padlo kot kamen vse za 20% v enem dnevu. Pomoje bo padalo še vsaj eno leto, če ne dve. Potem pa se zna obrnit počasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: temp1337 ()

Malidelničar ::

A bo kdo kaj dokupoval med bear marketom? So kakšni modeli/študije kateri sektor hitreje bolj pade in doseže dno hitreje?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.
««
126 / 180
»»