» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
16 / 159
»»

Tilen ::

Oboje. V 2018 je šlo za izplačilo bilančnega dobička za vsa leta nazaj - tako je NLB izplačala 270 milijonov EUR dividend.

Svet guvernerjev ECB je na ponedeljkovi seji odločil, da lahko NLB še pred prodajo večine državnega deleža v banki izplača ves zadržani dobiček! Tega je za 270 milijonov evrov in bo šel neposredno v proračun. Omejitev glede porabe tega denarja država nima.

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kow ::

Torej je letni pricakovani dobicek v rangu 100 milijonov na leto, torej nekje 5e na delnico in je cena primerljiva (morda malo nizja) z drugimi bankami, ki so kar nizko vrednotene - domnevam, da zaradi strahu pred naslednje financno krizo.

Tilen ::

Jaz bi rekel, da je cena tržna. Lahko se pa ustvari hype in bo iz tega mogoče kaj iztržiti.

V vsakem primeru pa morate vedeti, da duplirali te investicije ne boste, ker je to nemogoče. Ravno zaradi primerljive vrednosti vseh ostalih bank.

V kolikor banke v povprečju kotirajo pri 0,9 BV in ti dobiš NLB za 0,8 BV, je maneverskega prostora se ve koliko.

10 ali 20% na vložek.

Enako velja za dividende. Sedaj je bilo vse izplačano, ker je država pač izplačala vse oziroma večino. Ob privatizaciji bodo tudi drugi lastniki, ki lahko takšna plačila takoj ukinejo.

Država si je pred dvema tednoma iz NLB izplačala 270,6 milijona dividend. S tem je količnik skupnega kapitala po naših izračunih z 18,7 odstotka upadel na 15,6 odstotka (letos je predpisan minimalni količnik 13,4 odstotka, prihodnje leto pa bo, po prospektu sodeč, zrasel na 15 odstotkov). Uprava NLB se je ob izplačilu teh dividend dogovorila z Evropsko centralno banko, da bodo dobiček letošnjega drugega polletja namenili doseganju količnika skupnega kapitala skupine NLB, in ne za dividende.



Skratka, previdno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

cezplotnik ::

Kakorkoli, obljublja se 13.5% dividendna donosnost. Se pa nikakor ne strinjam, da je cena trĹžna. Ja, postavili so jo glede na povprečje knjigovodske vrednosti ostalih evropskih bank (Price/Book ~ 0.7). A vendar ima precej večjo težo pri vrednotenju delnic na trgu dobiček na delnico.

Mislim, da je x2 kratkoročno (< pol leta) povsem izvedljivo, ob hypu pa še več. Bo čas pokazal. :)

Na dolgi rok (recimo 5-10 let) pa mislim, da klasične banke zaradi digitalizacije tako nimajo prav lepe prihodnosti...

Tilen ::

Dobiček na delnico ni realen, saj to ti želimo dopovedati. To ni dobiček iz rednega poslovanja, temveč tudi dobiček iz sproščanja rezervacij.

100% v manj kot pol leta? :) Veliko sreče, kaj naj rečem. Sicer pa privoščim, ampak moraš biti realen. To pomeni, da bi bila banka vredna skoraj 3 milijarde.

13,5% dividendne donosnosti ne obljublja nihče. Preberi pildek od IPO.

PROSPEKT:

https://www.nlb.si/ponudba-delnic-javno...

Opis politike izplačevanjadividend
Družba nima vzpostavljene zavezujoče dividendne politike.


Kaj šele, da bi kdo obljubljal 13,5%.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kow ::

Kot je ze Tilen ugotovil je relativni potencial nekje 15 odstotkov. Kar se mi sploh ne zdi malo. Sploh ce pokasiras v rel. kratkem casu.
Pa davki itd. Ce v 3 mesecih po davkih zasluzis 8 odstotkov, bi MORAL biti zelo zadovoljen. Po drugi strani pa sem se bancnih delnic vedno izogibal, ker sektorja ne razumem dovolj dobro.

Tilen ::

Ne, seveda ni malo. Ne vem samo, če se tega zavedajo oni, ki na okencu vplačujejo 10 delnic.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

cezplotnik ::

Ne vem, kako lahko govoriš o 10 do 20% na vložek, če pa je že sama razlika med zgornjo in spodnjo ceno ~25%. Poleg tega te oslabitve in rezervacije tudi ne pomenijo tako hude razlike. Sem kaj zgrešil?

Polletno poročilo, stran 12.
"Redni dobiček pred oslabitvami in rezervacijami je znašal 91,0 mio EUR."
Čist dobiček je 104,8 mio EUR.
https://www.nlb.si/nlb/nlb-portal/slo/o...

Zgodovina sprememb…

branimirII ::

Je pa treba imet jajca kupovat na vrhu svetovnega financnega napumpanega balona. Cestitam. Btw od danes sankcije iranu, nafta kmalu cenejsa ali drazja?

Tilen ::

cezplotnik je izjavil:

Ne vem, kako lahko govoriš o 10 do 20% na vložek, če pa je že sama razlika med zgornjo in spodnjo ceno ~25%. Poleg tega te oslabitve in rezervacije tudi ne pomenijo tako hude razlike. Sem kaj zgrešil?

Polletno poročilo, stran 12.
"Redni dobiček pred oslabitvami in rezervacijami je znašal 91,0 mio EUR."
Čist dobiček je 104,8 mio EUR.
https://www.nlb.si/nlb/nlb-portal/slo/o...


Lepo prosim preberi si prospekt. Vsaj stran 23.

IPO pildek, stran 23

Družba nima vzpostavljene zavezujoče dividendne politike. Vendar
pa je Družba zavezana, da bo delničarju zagotovila donose, vključno
s plačilom privlačne dividende, pod pogojem, da se ves čas ohranja
močna bilanca stanja, ki bo omogočala Družbi financiranje
naložbenih potreb in skladnost s kapitalskimi zahtevami. Uprava
se zaveda pomena stabilne dividende za delničarje. Družba je dne
22. oktobra 2018 izplačala dividendo Delničarjem, ki so bili vpisani
v KDD dne 19. oktobra 2018, v skladu s sklepom skupščine
Delničarjev NLB z dne 12. oktobra 2018 in v skladu z Novimi
Zavezami v znesku 270,6 mio EUR (ki je sestavljen iz 100
odstotkov čistega dobička za poslovno leto 2017 v znesku 189,1
mio EUR in 81,5 mio EUR prenesenega dobička NLB iz preteklih
let). Vlagatelji, ki bodo sodelovali v Ponudbi, ne bodo prejeli te
dividende.
Kot je odobrila ECB, je NLB medletni dobiček, ki izhaja iz
polletnih računovodskih izkazov NLB na dan 30. junija 2018,
vključila v svoj kapital CET1 dne 30. septembra 2018 na posamični
in konsolidirani osnovi. Pričakuje se, da bo NLB v svoj kapital
CET1 delno vključila tudi dobiček za poslovno leto, ki se bo
končalo 31. decembra 2018, preden sprejme formalni sklep o
potrditvi končnega dobička za leto 2018, ki ga mora odobriti ECB.
Uprava NLB je v skladu z regulativnimi zahtevami za vključitev
medletnega dobička, ki izhaja iz polletnih računovodskih izkazov
NLB na dan 30. junija 2018, v kapital CET1, sprejela sklep, da
Nadzornemu svetu NLB in Skupščini Delničarjev NLB predlaga, da
se medletni dobiček, ki izhaja iz polletnih računovodskih poročil
NLB na dan 30. junija 2018 (103,3 mio EUR na ravni NLB in
108,8 mio EUR na ravni NLB Skupine), dodeli v zadržani dobiček
in se ta znesek torej ne izplača v obliki dividend. Poleg tega se je
NLB dogovorila z ECB, da bo vključila tudi del svojega dobička za
poslovno leto, ki se konča 31. decembra 2018, v višini, ki bo
zadostoval za ohranitev količnika skupnega kapitala NLB Skupine
nad 17 %. V takem primeru se pričakuje, da bo Uprava NLB
predlagala Nadzornemu svetu NLB in Skupščini Delničarjev NLB
dodelitev tega dela dobička ob koncu leta v zadržani dobiček, tako
da se posledično ta znesek ne bi izplačal v obliki dividend. Izplačilo
dividend za poslovno leto, ki se konča 31. decembra 2018, bo
predmet vseh zakonskih omejitev in ga mora potrditi Skupščina
Delničarjev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Matejjjjj ::

kow je izjavil:

Bolj zanimiv podatek je s kaksnim delezem "portfelja" gres notri, ne pa absolutna kolicina. 5k je za nekatere veliko, za druge drobiz.


iskreno, ne vem če bom kaj kupil.

Mylan danes + 18%, lahko mirno pozabim na nlb :)

Zgodovina sprememb…

kow ::

Ce je slo gor, bi bilo bolj logicno da skesiras in imas vec portfelja v cashu, ki isce nove priloznosti.

Matejjjjj ::

se mi ne da. ne vem kje vsi vidijo borzni zlom. danes mi je twillio šel gor 25%. apple sm dokupil po padcu. za amazon je zmanjkalo...

branimirII ::

Matejjjjj je izjavil:

se mi ne da. ne vem kje vsi vidijo borzni zlom. danes mi je twillio šel gor 25%. apple sm dokupil po padcu. za amazon je zmanjkalo...

Ko se borzni zlom zgodi je ze prepozno. Treba pred tem prodat, ves.

Matejjjjj ::

nimam volje, poguma ne znanja za trgovanje na tak način.

cezplotnik ::

Tilen je izjavil:


Lepo prosim preberi si prospekt. Vsaj stran 23.


Lepa hvala, Tilen. Informacija, ki sem jo izpustil (pri mojem vložku vprašanje, če bi se prospekt sploh splačalo brati). Kot kaže (neuradno), bo NLB prodan pri najnižji ceni, torej 51.5 € za delnico, kar je za vlagatelje dobra novica.


Matejjjjj je izjavil:

se mi ne da. ne vem kje vsi vidijo borzni zlom. danes mi je twillio šel gor 25%. apple sm dokupil po padcu. za amazon je zmanjkalo...


Treba je vedeti, da se borzni zlom zgodi precej pred dejansko recesijo. Takoj, ko se poslabšajo obeti. Kar nekaj indicov je. Izjemne valuacije podjetij, dvigovanje obrestne mere, rekordno nizka brezposelnost, pritiski na plače (kar bo zniževalo dobičke). Veliko tech podjetij, ki predstavljajo levji delež ameriških indeksov, je v zadnjih četrtletnih poročilih zelo znižala obete. Še najbolj so se znižali obeti v industriji polprevodnikov, ki ima vedno nek fazni zamik (oz. časovno prednost) napram industriji (zabavne) elektronike.

Seveda nisem 100%, da se zlom že dogaja, vseeno pa imam eno zelo špekulativno pozicijo z denarjem, ki ga brez težav pogrešim, in stavim na padec.

Matejjjjj ::

a Boost Nasdaq 3x short daily? zaenkrat je to bila slaba napoved.

Gagarin ::

cezplotnik je izjavil:

Še najbolj so se znižali obeti v industriji polprevodnikov, ki ima vedno nek fazni zamik (oz. časovno prednost) napram industriji (zabavne) elektronike.



Je pa zanimivo da je ASML, ki je praktično monopolist pri izdelavi mašin za polprevodniško industrijo ravno danes zopet (že pred kakšnima 2 mesecema je enkrat) precej zvišal napovedi za 2019, 2020 in 2025....ja tudi za 2018,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

cezplotnik ::

Matejjjjj je izjavil:

a Boost Nasdaq 3x short daily? zaenkrat je to bila slaba napoved.


Kutil ETF, ko je bil Nasdaq100 pri 7500, trenutno je 7200. Sem še rahlo v plusu... morda ne več dolgo.

kow ::

111111111111 ::

Dobra cena. Nekaj se bo zaslužilo.

Isotropic ::

cezplotnik je izjavil:

Matejjjjj je izjavil:

a Boost Nasdaq 3x short daily? zaenkrat je to bila slaba napoved.


Kutil ETF, ko je bil Nasdaq100 pri 7500, trenutno je 7200. Sem še rahlo v plusu... morda ne več dolgo.

katerega pa?

cezplotnik ::

Gagarin je izjavil:

cezplotnik je izjavil:

Še najbolj so se znižali obeti v industriji polprevodnikov, ki ima vedno nek fazni zamik (oz. časovno prednost) napram industriji (zabavne) elektronike.



Je pa zanimivo da je ASML, ki je praktično monopolist pri izdelavi mašin za polprevodniško industrijo ravno danes zopet (že pred kakšnima 2 mesecema je enkrat) precej zvišal napovedi za 2019, 2020 in 2025....ja tudi za 2018,


Mišljena je bila polprevodniška industrija širše. Indeks, ki sledi polprevodnikom, sledi celi vrsti podjetij
https://finance.yahoo.com/quote/%5ESOX/...
Torej so tu tudi izdelovalci komponent računalnikov: procesorji, grafe, senzorji, miničipi... Tukaj o povezavi polprevodniške industrije z industrijo končnih elektronskih izdelkov (npr. Apple)
https://finance.yahoo.com/news/fear-one...



Isotropic je izjavil:

cezplotnik je izjavil:

Matejjjjj je izjavil:

a Boost Nasdaq 3x short daily? zaenkrat je to bila slaba napoved.


Kutil ETF, ko je bil Nasdaq100 pri 7500, trenutno je 7200. Sem še rahlo v plusu... morda ne več dolgo.

katerega pa?


Boost NASDAQ 100® 3x Short Daily ETP | QQQS
http://www.morningstar.co.uk/IntroPage....


NLB, odlično!! :)

Tilen ::

Ker država ni prodala 75 odstotkov banke minus eno delnico, kot se je zavezala Evropski komisiji, in bo preostanek na borzi ponudila prihodnje leto, vsi omejitveni ukrepi zoper banko, prejemnico državne pomoči, kot je za Radio Slovenija poročala Urška Jereb, ostajajo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

sparovcek2 ::

Če se naslika obrnjen h&s na SP500 bom verjetno shortal "breakout". Na netflixu smo imeli podobno

cezplotnik ::

Razprodaja na milanski borzi se nadaljuje. Trenutno že skoraj 25% od vrha. Verjetno bo šlo še precej nižje, če jih doletijo ukrepi evropske komisije zaradi proračna. Morda pa je to že vkalkulirano v ceni....

kow ::

Cela NLB uprava in pol nadzornega sveta so kupovali:

http://seonet.ljse.si/?doc=LATEST_PUBLI...

kikach ::

Gledam, da bi kupil okoli 100 delnic Triglava. Cena se mi zdi kar ugodna, devidenda pa je tudi dobra. Kakšno mnemje bi bilo dobrodošlo.

krefi ::

pozdravljeni kje kopujete delnoce oz na kateri spletni strani trgujete z njimi?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krefi ::

kaj menite o etoro?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

111111111111 ::

Uporabljam. Solidno, če ne spremljaš redno, je kar dobra platforma. Ima malo mešano, tako da se lahko igraš.

cezplotnik ::

Morda kdo ve, zakaj so letos tako poskočile delnice KDja? Nisem nič spremljal.

kow ::

Prodal NLB. Manj kot 10 posto profita po davkih, ampak sem zadovoljen. Morda se vrnem na vlak naslednje leto.
Kam plasirat naprej, to pa nimam trenutno ideje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Tilen ::

cezplotnik je izjavil:

Morda kdo ve, zakaj so letos tako poskočile delnice KDja? Nisem nič spremljal.


KD Group je za 245 milijonov evrov prodal zavarovalnico Adriatic Slovenica.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

cezplotnik ::

NLB trenutno 60€/delnici. Kljub vsesplošnemu padanju na evropskih borzah. Relativno nizko sta vrednoteni tudi Pozavarovalnica Sava in Zavarovalnica Triglav.

kow ::

Jp, prezgodaj prodal. NLB me preseneca - sem mislil, da bo bancni sentiment slabsi glede na Italijo in Francijo in se bo to poznalo tudi pri nas. Zakaj sta zavarovalnici tako nizko vrednoteni? Zaradi obveznic?

sparovcek2 ::

Kakšna je pa relacija med agrikulturo in delnicami?

Slučajno sem se spomnil, da sta gospoda iz Bitstampa omenila da vlagata med drugim v kravjo farmo in mislim da par skeptikov ki pravijo da prihaja kriza prav tako vlaga v agrikulturo. Čemu??

Pogledal par random agritech stockov(mos, bg, yten) in so vsi pumpali v 07/08

cezplotnik ::

sparovcek2 je izjavil:

Kakšna je pa relacija med agrikulturo in delnicami?

Slučajno sem se spomnil, da sta gospoda iz Bitstampa omenila da vlagata med drugim v kravjo farmo in mislim da par skeptikov ki pravijo da prihaja kriza prav tako vlaga v agrikulturo. Čemu??

Pogledal par random agritech stockov(mos, bg, yten) in so vsi pumpali v 07/08


Od naštetih bi morda edino kupil Bunge. Dolg jim narašča...

Če bi sedaj kupoval delnice, bi se odločil edino za zelo zdrave (beri nezadolžene) firme s srednje velikim market capom (> 1 mrd$) ter dobrim fundamentom. Nekaj meni znanih primerov:
First solar (FSLR): letos 45% padec, proizvajalec trenutno najbolj učinkovitih panelov na trgu; dolg manj kot 10% tržne vrednosti
SolarEdge (SEDG): prav tako 45% padec, proizvajalec inverterjev, nizek dolg

trgovec35 ::

cezplotnik je izjavil:

sparovcek2 je izjavil:

Kakšna je pa relacija med agrikulturo in delnicami?

Slučajno sem se spomnil, da sta gospoda iz Bitstampa omenila da vlagata med drugim v kravjo farmo in mislim da par skeptikov ki pravijo da prihaja kriza prav tako vlaga v agrikulturo. Čemu??

Pogledal par random agritech stockov(mos, bg, yten) in so vsi pumpali v 07/08


Od naštetih bi morda edino kupil Bunge. Dolg jim narašča...

Če bi sedaj kupoval delnice, bi se odločil edino za zelo zdrave (beri nezadolžene) firme s srednje velikim market capom (> 1 mrd$) ter dobrim fundamentom. Nekaj meni znanih primerov:
First solar (FSLR): letos 45% padec, proizvajalec trenutno najbolj učinkovitih panelov na trgu; dolg manj kot 10% tržne vrednosti
SolarEdge (SEDG): prav tako 45% padec, proizvajalec inverterjev, nizek dolg


Vsaka delnica je poceni z razlogom. Nikoli ne kupujem delnic, ki so poceni ali katerim je cena močno padla.
Seveda obstaja verjetnost odboja, ki pa je pogojen z boljšimi poslovnimi rezultati. Če se trend obrne, potem razmislim.
Obe delnici sta še vedno v lepem negativnem trendu. Primerne samo za short pozicije. Samo moje mnenje.

Trend is your friend. Staro pravilo, ki se ga držim pri trgovanju.

sparovcek2 ::

cezplotnik je izjavil:

sparovcek2 je izjavil:

Kakšna je pa relacija med agrikulturo in delnicami?

Slučajno sem se spomnil, da sta gospoda iz Bitstampa omenila da vlagata med drugim v kravjo farmo in mislim da par skeptikov ki pravijo da prihaja kriza prav tako vlaga v agrikulturo. Čemu??

Pogledal par random agritech stockov(mos, bg, yten) in so vsi pumpali v 07/08


Od naštetih bi morda edino kupil Bunge. Dolg jim narašča...

Če bi sedaj kupoval delnice, bi se odločil edino za zelo zdrave (beri nezadolžene) firme s srednje velikim market capom (> 1 mrd$) ter dobrim fundamentom. Nekaj meni znanih primerov:
First solar (FSLR): letos 45% padec, proizvajalec trenutno najbolj učinkovitih panelov na trgu; dolg manj kot 10% tržne vrednosti
SolarEdge (SEDG): prav tako 45% padec, proizvajalec inverterjev, nizek dolg


Ahh nimam namena bagholdati long term, le kratkoročno.

Sicer pa jabolko že -30% naravnost navzdol, verjetno pod 160$ dober čas za nakup v upu na poskok.


10 let samo naravnost gor gor... Sedaj vsi vejo kako pomembno je da se denar vlaga. Ko pridejo v igro mom n pops preko robinhooda naivnežev počasi zmanjka. Delnice na CNBCju se oglašujejo kot tombola na vaški veselici, graf stocka z največjim deležem v največjem indeksu na svetu pa izgleda kot največji šitkojn lanskega decembra.

Če to ni zgodovinska distribucija, potem pa tudi nevem... ;((

cezplotnik ::

Res je, klasični balonček. Zato pa shortam Nasdaq100 s 3x vzvodom. :) Zaenkrat zelo lep donos. Shortal ga bom nekje do 6000 točk, kar pomeni 78% maksimalne vrednosti pri 7650 točkah. Potem verjetno sledi kratko lažno upanje, bull trap. Ko pridemo nazaj na cca. 90% maksimalne vrednosti, začnem znova shortat, tokrat z večjo pozicijo.

kow ::

Cestitam, jaz nimam ja*c za taksne zadeve, ceprav imam podoben pogled.

belo mleko ::

cezplotnik shorta vse kar leze in gre, tako piše. Kot da gre za kokice. Namesto shortanja Nasdaq bi lahko nabavil short ETF Nasdaq. Samo da se tile z vzvodi vsak dan resetirajo in jih niti čez noč ni pametno držati, kaj šele do neke arbitrarne vrednosti Nasdaqa. Skratka no go, cezplotnik bi do takrat že trikrat bankrotiral. :)
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

sparovcek2 ::

Jaz sem kupil malo jabolke 155$... Sicer pa si vedno rečem da tega ne bom počel ker je neumno in se lahko konča z porezanimi prsti :|

belo mleko ::

Ja, če staviš na enega konja, potem imaš prste že blizu vrtečega rezila.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

cezplotnik ::

sparovcek2 je izjavil:

Jaz sem kupil malo jabolke 155$... Sicer pa si vedno rečem da tega ne bom počel ker je neumno in se lahko konča z porezanimi prsti :|


Mislim, da dober nakup. Dejansko je potenciala za najmanj 20% v prihajajočem bull trapu. Trenutno 32% od vrha. Še največ 10% pa bo reversal.
Dobra ideja ;)

cezplotnik ::

belo mleko je izjavil:

cezplotnik shorta vse kar leze in gre, tako piše. Kot da gre za kokice. Namesto shortanja Nasdaq bi lahko nabavil short ETF Nasdaq. Samo da se tile z vzvodi vsak dan resetirajo in jih niti čez noč ni pametno držati, kaj šele do neke arbitrarne vrednosti Nasdaqa. Skratka no go, cezplotnik bi do takrat že trikrat bankrotiral. :)


Vabim te, da si pogledaš sledeč graf.
http://www.morningstar.co.uk/uk/etf/sna...

Btw. nakup sem opravil 5.10.2018, takoj ko so se poklopili tehnični kazalniki, fundamentalni za padec so bili tako že pripravljeni. Potem prodal in znova kupil, zamudil nekih 5% padca Nasdaqa. Sem pa iz samega pohlepa naredil napako in včeraj prodal v pričakovanju, da bo šel Nasdaq100 index začasno navzgor za kakih 300 točk in bom lahko kupil ETF Short po nižji ceni.... Evo, danes pa -3.6%, tako da sem spet zamudil 11%.

Skratka, ko bi človek vedel. Včasih se je prvotnega načrta bolje držati, včasih ne. Poznam nekoga, ki se je v kripto striktno držal prvotnega načrta, pa mu je malo zmanjkalo do uresničitve. Odveč je, če povem, da se ga še vedno drži, ampak od cilja je zelo, zelo daleč...

P.S. sem pa kupil nekaj delnic Appla po ceni 150.5$/delnico in FBja po 124.9$/delnico. Oba imate nizek P/E (12 in 18), sta dokaj nezadolženi, hkrati pa sta utrpeli hude izgube, 35% oz. 40%. Torej, kakor ni parabola navzgor vzdržna, tudi navzdol ni. Obe sta tudi v oversold teritoriju. Običajno je po poku balončka korekcija cca. 40%, potem začasna rast in nato hud padec. Tudi tokrat ne bo nič drugače...

sparovcek2 ::

Katerega brokerja priporočate?

Poizkusil sem z degiro,pa nočejo slovenske banke(NLB), revolut prav tako ne...

Obstaja kaj podobnega? Bolj za kratkoročno "vlaganje"/tradanje. etoro morda? Se mi zdijo pa kar visoki feeji, samo nevem kako je drugje?

Kebo ::

sparovcek2 je izjavil:

Katerega brokerja priporočate?

Poizkusil sem z degiro,pa nočejo slovenske banke(NLB), revolut prav tako ne...

Obstaja kaj podobnega? Bolj za kratkoročno "vlaganje"/tradanje. etoro morda? Se mi zdijo pa kar visoki feeji, samo nevem kako je drugje?


Probaj odpreti N26 račun in ga dodati na degiro, tako imam jaz in ni nobenih problemov.
««
16 / 159
»»