» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
17 / 159
»»

erkgheoruugh ::

Lynx? Ne vem, zakaj ga nihče ne mara. Toliko ste se napalili na ta Degiro.

Mato989 ::

Degiro je najbolj znan, je pa res zanimivo zakaj so skenslali SLO =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sparovcek2 ::

cezplotnik je izjavil:

belo mleko je izjavil:

cezplotnik shorta vse kar leze in gre, tako piše. Kot da gre za kokice. Namesto shortanja Nasdaq bi lahko nabavil short ETF Nasdaq. Samo da se tile z vzvodi vsak dan resetirajo in jih niti čez noč ni pametno držati, kaj šele do neke arbitrarne vrednosti Nasdaqa. Skratka no go, cezplotnik bi do takrat že trikrat bankrotiral. :)


Vabim te, da si pogledaš sledeč graf.
http://www.morningstar.co.uk/uk/etf/sna...

Btw. nakup sem opravil 5.10.2018, takoj ko so se poklopili tehnični kazalniki, fundamentalni za padec so bili tako že pripravljeni. Potem prodal in znova kupil, zamudil nekih 5% padca Nasdaqa. Sem pa iz samega pohlepa naredil napako in včeraj prodal v pričakovanju, da bo šel Nasdaq100 index začasno navzgor za kakih 300 točk in bom lahko kupil ETF Short po nižji ceni.... Evo, danes pa -3.6%, tako da sem spet zamudil 11%.

Skratka, ko bi človek vedel. Včasih se je prvotnega načrta bolje držati, včasih ne. Poznam nekoga, ki se je v kripto striktno držal prvotnega načrta, pa mu je malo zmanjkalo do uresničitve. Odveč je, če povem, da se ga še vedno drži, ampak od cilja je zelo, zelo daleč...

P.S. sem pa kupil nekaj delnic Appla po ceni 150.5$/delnico in FBja po 124.9$/delnico. Oba imate nizek P/E (12 in 18), sta dokaj nezadolženi, hkrati pa sta utrpeli hude izgube, 35% oz. 40%. Torej, kakor ni parabola navzgor vzdržna, tudi navzdol ni. Obe sta tudi v oversold teritoriju. Običajno je po poku balončka korekcija cca. 40%, potem začasna rast in nato hud padec. Tudi tokrat ne bo nič drugače...


super nakup! Sploh facebook, appl trenutno še malo zaostaja... No saj je tudi crashal med zadnjimi.

Sam sedaj napadam Netflix. Nevem no, morda se motim ampak meni se zdijo to once in a lifetime priložnosti.. Hišica iz kart, ko bo veter zapihal bo to šlo...

PotatoInvest ::

Pozdravljeni,

že lep čas z zanimanjem spremljam forum. V letu 2019 sem se odločil, da končno odprem svoj trgovalni račun in začnem vlagati v invest. sklade.

Zanima me vaše mnenje s slovenskimi inv. ponudniki, kot so naprimer ALTA Invest., Ilirika in podobni.

Razmišljam o vlaganju kakšnih 300 EUR/mesec v enega izmed "riskantnejših" skladov --> pričakovan donos cca 7% za daljše obdobje (cca 20 let).
Moje vprašanje je, ali je sploh smotrno imeti posrednika, ali je zame bolje odpreti spletni trgovalni račun in skozi tega izdelati portfolio?

111111111111 ::

S 300€ na mesec so boljša odločitev skladi.

300€ na mesec je po moje premalo, da bi konkretno investiral. če bi imel na strani 15k+ bi bilo smiselno razmišljat v tej smeri.

Če res gledaš za 20 let potem lahko tvegaš z balkanom in azijo. :) Samo je treba imet jajca in vtrajat ko vse tone. :)

avani ::

Zelo je pomembno, da paziš na stroške poslovanja. Ti naj bodo čim nižji, se posebej pri malih vsotah. Meni se jw obrrstovalo, da sem najprej investiral v robo advisorje (v mojem primeru ginmon), ker so enostavni in pregledni. Zdaj ko imam malce več denarja, sem pa v pure etf. Nekoc zavijem mogoče se v delnice

CoreySteel ::

Slovenski ponudniki skladov imajo res visoke stroške. V 20-ih letih se ti bo nabralo na tisoče evrov in tisoče evrov tega. Malo pogooglaj o ETF-jih.
Twitter: @CoreySteel_

gdjv ::

PotatoInvest je izjavil:

Pozdravljeni,

že lep čas z zanimanjem spremljam forum. V letu 2019 sem se odločil, da končno odprem svoj trgovalni račun in začnem vlagati v invest. sklade.

Zanima me vaše mnenje s slovenskimi inv. ponudniki, kot so naprimer ALTA Invest., Ilirika in podobni.

Razmišljam o vlaganju kakšnih 300 EUR/mesec v enega izmed "riskantnejših" skladov --> pričakovan donos cca 7% za daljše obdobje (cca 20 let).
Moje vprašanje je, ali je sploh smotrno imeti posrednika, ali je zame bolje odpreti spletni trgovalni račun in skozi tega izdelati portfolio?


Ti ne priporočam. Razlogi so jasno napisani v The Million Dollar Decision - Robert Rolih. Obvezno preberi, preden narediš kakršenkoli korak v zvezi z investiranjem. Osnovna napaka SLO brokerjev - ogromni stroški, ki ti na dolgi rok 10 let+ vzamejo tudi do 70% donosa.

Če si resen, začni študirati o ETF-ih... budgeta imaš dovolj...

sparovcek2 ::

PotatoInvest je izjavil:

Pozdravljeni,

že lep čas z zanimanjem spremljam forum. V letu 2019 sem se odločil, da končno odprem svoj trgovalni račun in začnem vlagati v invest. sklade.

Zanima me vaše mnenje s slovenskimi inv. ponudniki, kot so naprimer ALTA Invest., Ilirika in podobni.

Razmišljam o vlaganju kakšnih 300 EUR/mesec v enega izmed "riskantnejših" skladov --> pričakovan donos cca 7% za daljše obdobje (cca 20 let).
Moje vprašanje je, ali je sploh smotrno imeti posrednika, ali je zame bolje odpreti spletni trgovalni račun in skozi tega izdelati portfolio?


Samo tako iz radovednosti me zanima, koliko % naraščaja letno misliš da bi bilo razumno pričakovati?

Zgodovina sprememb…

trgovec35 ::

Kdor dolgoročno vlaga mu priporočam nakup delnic t.i. REIT družb v USA, real estate investment trust. To so delniške družbe, ki investirajo v nepremičnine, ki jih oddajajo. Vpiši REIT stocks v google.

Imajo veliko davčnih olajšav, morajo pa po zakonu 90% dobička razdelit delničarjem.

Zato so dividendni donosi precej dobri. Mnoge družbe izplačujejo dividende mesečno, nekatere že preko 30 let neprekinjeno.

Tudi v času krize. Takrat so delnice sicer padle, ampak tu investitor ne zasleduje kapitalski donos, v prvi vrsti dividendni. Ampak pisarne na Manhatnu recimo bodo vedno inn:)

Tilen ::

Pri tem je potrebno preveriti tudi strošek priliva dividende, ki pri nekaterih brokerjih ni tako nizek. Da ne bodo samo stroški, donos pa minimalen ali nič. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

plavi69 ::

Tudi sam že nekaj časa investiran v Reit družbe in podjetja na USA trgu. Nakupe opravljam preko internetnega posrednika Captrader (Nemčija) z katerim sem zelo zadovoljen. Poleg nizkih stroškov še odlična podpora. To so moje izkušnje.

trgovec35 ::

Tilen je izjavil:

Pri tem je potrebno preveriti tudi strošek priliva dividende, ki pri nekaterih brokerjih ni tako nizek. Da ne bodo samo stroški, donos pa minimalen ali nič. :)


Se strinjam glede stroškov.
Zato se par delnic ne splača kupit. So pa 5% letni dividendni donosi kar običajni.

sparovcek2 ::

Jaz želim veliko sreče vsem dolgoročnim vlagateljem, ker mislim da jo boste potrebovali.
Če vam bo v tolažbo, da je to dolgoročna investicija ko bo portfelj -30% do -60% v letu ali dveh, potem tudi OK.

Nevem kako bi lahko bilo bolj očitno da smo sedaj pri vrhu. Že samo če pogledaš na slotech in vidiš toliko pogovor o investiranju, bi moralo vsakemu biti jasno koliko je ura. Če pogledaš malo dlje, svetijo alarmi povsod naokoli.

Lonsarg ::

Čisto pri vrhu smo bolj težko, če je pa vse v splošnem v zadnjih 2 mesecih padlo za 20%. Torej smo vsaj 20% pod vrhom.

mat xxl ::

PotatoInvest je izjavil:

Pozdravljeni,

že lep čas z zanimanjem spremljam forum. V letu 2019 sem se odločil, da končno odprem svoj trgovalni račun in začnem vlagati v invest. sklade.

Zanima me vaše mnenje s slovenskimi inv. ponudniki, kot so naprimer ALTA Invest., Ilirika in podobni.

Razmišljam o vlaganju kakšnih 300 EUR/mesec v enega izmed "riskantnejših" skladov --> pričakovan donos cca 7% za daljše obdobje (cca 20 let).
Moje vprašanje je, ali je sploh smotrno imeti posrednika, ali je zame bolje odpreti spletni trgovalni račun in skozi tega izdelati portfolio?



Alto to odsvetujem, tam je vedno samo krepak minus, ilirike ni več je predala zadeve KD skladom, tako sem tudi sam pristal v teh skladih, tam je zanimivo da znajo vsaj ohranjati vrednost in nek mali pribitek, kar pa za Alto nikakor ne drži, tam bo vedno na dolgi rok samo minus.....

Sam menim, bolje direktno vložiti , kaka Krka, pa Triglav, so vsaj dividende.

sparovcek2 ::

Lonsarg je izjavil:

Čisto pri vrhu smo bolj težko, če je pa vse v splošnem v zadnjih 2 mesecih padlo za 20%. Torej smo vsaj 20% pod vrhom.


Trenutno smo 10% pod vrhom. Če pademo za 50%, smo sedaj bližje vrhu kot dnu.

Sicer pomoje je ena izmed učinkovitih metod, da prodaš po relativni dobri ceni tako, da počakaš prvi veliki padec(ki smo ga dobili), počakaš poskok in prodaš pod vrhom.

Pobašeš denar v žepe oz. na banko in počakaš par let, kaj preveč se verjetno vmes ne splača špekulirati, razen če ti je to služba.

Če držiš čez padec si pač glup. Lahko se učiš na napakah drugih, ali pa izkusiš na lastni koži.

hamez66 ::

gdjv je izjavil:



Ti ne priporočam. Razlogi so jasno napisani v The Million Dollar Decision - Robert Rolih. Obvezno preberi, preden narediš kakršenkoli korak v zvezi z investiranjem. Osnovna napaka SLO brokerjev - ogromni stroški, ki ti na dolgi rok 10 let+ vzamejo tudi do 70% donosa.

Če si resen, začni študirati o ETF-ih... budgeta imaš dovolj...



Se spomnim, da je ravno ob koncu bitcoin balona lansko leto Robert Rolih imel neko predavanje, kjer naj bi predstavil svoj kripto portfolio s samo "ta boljšimi valutami", ampak če si hotel vedet, kere valute so to, si moral plačat 1500 eur za predavanje. Je pa med drugim povedal, da je to predavanje samo za tiste, ki imajo vsaj 100k v kriptovalutah.

Mogoče pozna kdo to zgodbo in lahko poroča o trenutnem dobičku/izgubah tega kripto portfolia..?

Lonsarg ::

@sparovcek2, imaš prav, sem imel zapolznele informacije, ko je padelo vse za 20% decembra in sem takrat vložil. Zdaj vidim da je že kar nekaj zraslo nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

trgovec35 ::

sparovcek2 je izjavil:

Jaz želim veliko sreče vsem dolgoročnim vlagateljem, ker mislim da jo boste potrebovali.
Če vam bo v tolažbo, da je to dolgoročna investicija ko bo portfelj -30% do -60% v letu ali dveh, potem tudi OK.

Nevem kako bi lahko bilo bolj očitno da smo sedaj pri vrhu. Že samo če pogledaš na slotech in vidiš toliko pogovor o investiranju, bi moralo vsakemu biti jasno koliko je ura. Če pogledaš malo dlje, svetijo alarmi povsod naokoli.


Zato mi je pojem dolgoročni vlagatelj tuj. Ker naložit denar in pozabit nanj 5 ali 10 let, ni ravno odgovorno.
V 2007 je bil vrh pred krizo, Dow Jones je nato padal in šele po 5 letih, tam konec 2012, dosegel isto vrednost. Okej, sem na nuli se človek tolaži.

Ampak teh 5 let se je dalo z malo dela divje zaslužit, zato je škoda denar pustit naložen in v mirovanju. Ko pada in doseže prag bolečine, ki je določen takoj ob nakupu brez izjeme, delnico prodaš. Vedno in vselej.

Saj so stalno cikli gore dole, to je res. In če imaš v firmah, ki bodo težko končale v stečaju, se na dolgi rok, 5 do 10 let, ni treba bati za naložen denar.

Je pa možno iz tega precej več iztisnit, če znaš nekoliko bolj aktivno upravljat. In tu ne mislim vsak dan drmat sem in tja. Sam sem lani opravil dobrih 50 trejdov, pa sem bil zelo aktiven za moje pojem. Preveč. Letos samo dva trejda do zdaj.

Se pa strinjam, da bo treba letos postopoma prodajat in čakat v kešu. Ampak je še čas po mojem. Prvi kvartal, tam april in maj, bodo rezultati firm pokazali pravo sliko.

cezplotnik ::

cezplotnik je izjavil:


P.S. sem pa kupil nekaj delnic Appla po ceni 150.5$/delnico in FBja po 124.9$/delnico. Oba imate nizek P/E (12 in 18), sta dokaj nezadolženi, hkrati pa sta utrpeli hude izgube, 35% oz. 40%. Torej, kakor ni parabola navzgor vzdržna, tudi navzdol ni. Obe sta tudi v oversold teritoriju. Običajno je po poku balončka korekcija cca. 40%, potem začasna rast in nato hud padec. Tudi tokrat ne bo nič drugače...


15. januarja prodal Aple pri 152.5 (1% dobička) in Facebook pri 150.3 (20% dobička).

trgovec35 ::

Dobra poteza s FB. Jaz bi pri Apple še tvegal in vztrajal ter nastavil stop loss na $143. Vse slabo je že vkalkulirano v ceni, po moje še zna it gor. Morda sam kupim. Definitivno pa prodam pred rezultati aprila.

belo mleko ::

Če verjameš, da bo Apple ostal top investicija potem seveda ne prodaš. Kaj se bo aprila dogajalo pa ve sam Bog. Ponavadi je tako, da so padci hitri in težki za psiho. Ljudje rabijo nekaj časa da se zberejo in preden se zberejo je -20% že tu. Potem še malo čakajo, da pade še za dodatnih 10%. Nato prodajo, cene pa se postopoma začnejo dvigovati. Keep calm and invest on. Skakanje not in ven nima smisla.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

sparovcek2 ::

Apple pod 100, Amazon pod 1000, SPX pod 2 jurčka v naslednjih 2 letih.

Top is in... Malo počakamo da se stanje normalizira "back to normal", "waiting for the next rally".potem pa verjetno ta hujši padec... Saj je vedno enako.

Se strinjam da skakanje not in ven nima smisla, ima pa definitivno smisel da prodaš na vrhu in čakaš v dolarjih... Verjetno več let. Držiš in kupuješ dokler gre gor. Ko gre dol PRODAJAŠ.

Podobno kot plima-oseka. Med plimo vsak val zanese vodo višje po obali, nato se obrne in je gladina vedno niže. In tu je enako. Zaslužiti se da tudi ko pada. Ampak navaden janezek se na te stvari ne spozna in na juriš investira "za na dolgi rok". Profesionalni vlagatelji so kupovali pred leti,sedaj prodajajo in bodo kupili nazaj po 50%+ padcu, ko se janezek bodisi ustraši glede svoje naložbe, morda udari kriza in potrebuje denar,...

V ameriki na vsakem radiu oglasi za robinhood(preprosto investiranje preko mobitela, brez provizij). Piramidni sistem deluje, dokler je naval naivnežev ki poplačujejo stare vlagatelje. Ko zmanjka dotoka... BUM

Teya ::

Imam 20 krkinih delnic. Na kateri banki ali borznoposredniški družbi jih je glede na strošek vzdrževanja stanj na trgovalnem računu oziroma ležarine najbol smiselno imeti?

111111111111 ::

Malo že zamujaš? Bi moral že prestavit. Jaz sem takrat izbral NLB. So bili najcenejši.

Tilen ::

Od 20 Krkinih delnic dobiš približno 40 EUR neto dividend. Letni stroški BPH so okrog 30 EUR. Predlagam, da vzameš neko ne ravno mrtvo platformo. Torej Alta ali Ilirika.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

usernamehere ::

Če smo že pri teh platformah, sedaj ko BKS prevzema ALTO, ali mi lahko en po domače pove, kaj se bo spremenilo za uporabnike ALTE? Torej v mailu piše (če prav razumem), da bo etrading nehal delovati in če bomo še naprej hoteli uporabljat spletno trgovanje morali to delat preko SKB sistema (okej tu nimam problema). Predvidevam pa, da paket sklenjen pri ALTI velja do konca leta in potem bomo mogli vzet novi paket pri SKB?

Timi_Zajcek ::

Pravijo, da skakanje not pa ven nima smisla. Jaz osebno zelo pogosto skačem not pa ven. Se rad izognem pastem in zankam. Trejdam po občutku. Letina je bila kar dobra.
Zajček skače, hop hop hop...

cezplotnik ::

Eno vprašanje imam. Kako oddajate napoved za odmero dohodnine v primeru Degira? Je na voljo kakšen avtomatski popisni list v xml obliki? Ali tipkate vsako transakcijo posebej?

daljnogled ::

Tilen je izjavil:

Od 20 Krkinih delnic dobiš približno 40 EUR neto dividend. Letni stroški BPH so okrog 30 EUR. Predlagam, da vzameš neko ne ravno mrtvo platformo. Torej Alta ali Ilirika.


Kaj pa prek bank, npr. NLB?

Matejjjjj ::

Jaz bi samo opozoril, da morebitni vlagatelji ne delajo napak in ne sledijo mnenjem o koncu sveta, 60% padcih ipd kot se pojavljajo tukaj. Ker so pogubna. Ker trg gre zlahka v drugo smer, namesto -60% je šel +20%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

CoreySteel ::

Itak. En povprečnež bo naredil več škode, kot koristi.
Twitter: @CoreySteel_

cezplotnik ::

Perverznost, zaradi katere me je minilo solastništvo... jbg, čustven investitor.

https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

Pa prosim, ne s primerjavami, da je tudi v tujini tako, ter da rabimo take plače, če želimo najboljši kader. Poznam ekstremno sposobne ljudi, znanstvenike, ki redno nadgrajujejo človeško znanje, so izumitelji, prispevajo tehnologijo, prispevajo rešitve. Niti eden od njih ne zahteva niti 1/10 takih pogojev. Je pa res, da so precej pametnejši od teh bančnikov.

Če se vrnem na prejšnjo misel. Res je tako v tujini, in ta huda neenakost ima npr. v meki kapitalizma, v ZDA, že hudo vidne posledice. Kriminal, getoizacija, hud porast duševnih bolezni, v povprečju slabo izobraženo ljudstvo, ki ni zmožno kritične presoje. Ravno zadnjič študija o tem, da tudi 100k$ zaslužkarji (npr. visokoizobraženi delavci tech/internet podjetij) ne kupujejo več nepremičnin, temveč zgolj najemajo (ker je praktično nemogoče zaslužiti za nepremičnino). Tudi Trump je zgolj posledica tega. V povprečju slabo izobražene in naivne volivce pelje žejne čez vodo... ustvaril si je zunanje sovražnike in mu tako ni potrebno reševati notranjih problemov. Klasična populistična fora.

sparovcek2 ::

Ve kdo mogoče kako bi lahko stavil na volatilnost, kot je npr VIX? A ga ponujajo brokerji kot so degiro? Trguje se namreč na CBOEju.

Morda kakšen ETF, ki opravlja podobno vlogo?

Pamoje top investicija v naslednjih parih mesecih za letos ali prihodnje leto

Gagarin ::

long: VXXB, VIXY, VIIX
short: SVXY (poglej pa kaj se je temu zgodilo na začetku februarja 2018)

GregiB ::

Vprašanje... za trgovanje na FTSE in DAX, kje je najbolj optimalno odpreti trgovalni račun (fiz. oseba). Tak, marbit 1.3 trade na mesec? Thx
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

sparovcek2 ::

Matejjjjj je izjavil:

Jaz bi samo opozoril, da morebitni vlagatelji ne delajo napak in ne sledijo mnenjem o koncu sveta, 60% padcih ipd kot se pojavljajo tukaj. Ker so pogubna. Ker trg gre zlahka v drugo smer, namesto -60% je šel +20%.


Past performance is not an indication of future succes.
Ti piše pri vsakem brokerju, skladu, ipd.


Če objektivno pogledaš dejstva, ne rabiš biti genij da predvidiš -50% letos ali naslednje leto.

Se pa super sliši, 12-mesečni donos +25%. Na banki mi pa denar stoji!

GregiB ::

sparovcek2 je izjavil:

Če objektivno pogledaš dejstva, ne rabiš biti genij da predvidiš -50% letos ali naslednje leto.

If life were that simple... Potemtakem bi že zdaj vsi geniji in tisti, ki to niso na veliko prodajali...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

trgovec35 ::

No ja,ta film boš težko videl.

Iz 2007 na 2008 je Dow Jones telebnil za 33%. Finančna kriza stoletja je bila takrat, propad bank in nepremičninskega trga. Te trenutno ni na vidiku. USA banke pokajo od zdravja.

Bolj je na vidiku normalna recesija, ki takšnemu 10 letnemu razcvetu normalno da mora sledit. Tečaji bodo stagnirali in padali leto ali dve, kar je povsem običajen cikel. Govorit o minus 50% pa ni realno.

Benny123 ::

Ma jaz mam v technology pa healthcare pa me "bk". Technology bo skos laufal, če ne Apple pa kdo drug, Xiaomi recimo.. Če ne on pa kdo drug oz več njih.. Tut če pade za 50% ( kar je sicer precej neverjetno) je šlo gor v 10 letih za 350% pa spet bo šlo.. tko to je, brez tehnologije je zdej težje kot brez dobrga kavsa :) Healthcare? Bogati bodo vedno rabili zdravila ker so povečini debeluharji na stara leta :) revni pa tut ker šrot hrano jedo cel lajf. Življenska doba se daljša in če kdo od taglavnih pogrunta še kako novo zdravilo za raka in podobno se bom okopal v miljonih hahaha Če bo pa vmes malo padalo tko kot je decembra 2018 recimo pa hvala bogu, kupiš za isti gnar več enot. Gnar na banki pa ne bom imel ker se delajo norca iz nas. Oni men posodjo za 4-8 procentov jaz pa njim za 0,01 procent.. Evo taka je moja kmečka pamet ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

Ganon ::

Prodal bi (podedovane) delnice. Je potrebno vložiti napoved za odmero dohodnine?

Tilen ::

Povej vse pogoje pridobitve.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

111111111111 ::

Moje so še iz takrat ko so jih zastonj delili. po 100.000 SIT. Kako prodam?

Tilen ::

Prodaš tako, da odpreš trgovalni račun za en posel pri BPH. Strošek je tam do 50 eur za vse skupaj. Prenesti moraš iz KDD na PBH, če še nisi. Mislim, da je to bilo obvezno urediti pred časom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

111111111111 ::

Imam na NLB trgovalni račun.

Tilen ::

NLB nima online platforme se mi zdi, tako da moraš dejansko poklicati brokerja in bo to zate uredil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

111111111111 ::

Bolj me zanima plačilo davkov in dohodnine?

Tilen ::

Nič ne plačaš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Investitor ::

@Tilen Sem prebral cel tale forum o delnicah in vidim, da kar veliko investiras v Slovenijo. Zanimalo bi me zakaj v tem primeru raje ne kupis kar ETF sklada, ki sledi ljubljanski borzi (Expat Slovenia SBI TOP UCITS ETF).

http://en.boerse-frankfurt.de/etp/Expat...

Oni dividende namrec reinvestirajo in tako ne rabis placevati vsako leto davka na kapitalske dobicke. Je pa res, da rabis placat 2% vstopne provizije in 1.3% letne upravljavske provizije.
Kaksne provizije imas ti s Sparkasse ne vem, so nizje?

Prav tako ne razumem kako je mogoce, da tukaj na forumu pisete kako so Slovenske delnice podcenjene in placujejo nadpovprecne dividende, iztocasno pa cena delnice tega ETF sklada konstantno pada nizje. To ni ravno logicno...

Zgodovina sprememb…

««
17 / 159
»»