» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
15 / 159
»»

branimirII ::

Ok sem ze registriran, hvala vseen za "pomoc". :)

louser ::

Delnoce Vise ima vsak, če te to zanima.

cezplotnik ::

Kabum kabum.

Trenutno najboljša investicija:
Boost Nasdaq 3x short daily. 3x vložka zagotovljen. Preden me kdo popravi, gre za daily short, zato je možen tudi več kot 3x.

Dosegljiv na Degiru. Priporočam. Nasdaq je zrel za 50 % korekcijo. Najmanj.

sparovcek2 ::

branimirII je izjavil:

Ok sem ze registriran, hvala vseen za "pomoc". :)


Kje si se pa registriral?

Jaz sem lepo naj na 1brokerju.. :'(

kljukusa ::

Na katero lokalno stran se pa splača registrirat pri Degiru? Avstrija, Nemčija, UK, kaj drugega?

Hockey ::

Imamo delnico X na kateri smo v enem letu naredili nakup in prodajo z dobičkom 10.000 EUR.
Imamo delnico Y na kateri smo v enem letu naredili nakup in imamo oportunitetno izgubo 10.000 EUR, vendar nismo realizirali prodaje, ker je dolgoročna pozicija.

Iz vidika davčne optimizacije bi bilo smiselno pred koncem leta to pozicijo prodati in kupiti nazaj v kolikor imamo dolgoročno vizijo. Je tako?

Namreč izguba iz te pozicije bi pokrila dobiček iz prve in bi tako plačali manj (nič) davka, vse ostalo bi bilo enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hockey ()

sparovcek2 ::

https://twitter.com/i/status/1052304796...



Baje ga ni radia v ameriki, ki ne bi oglaševal robinhooda

Goody ::

Hockey je izjavil:

Imamo delnico X na kateri smo v enem letu naredili nakup in prodajo z dobičkom 10.000 EUR.
Imamo delnico Y na kateri smo v enem letu naredili nakup in imamo oportunitetno izgubo 10.000 EUR, vendar nismo realizirali prodaje, ker je dolgoročna pozicija.

Iz vidika davčne optimizacije bi bilo smiselno pred koncem leta to pozicijo prodati in kupiti nazaj v kolikor imamo dolgoročno vizijo. Je tako?

Namreč izguba iz te pozicije bi pokrila dobiček iz prve in bi tako plačali manj (nič) davka, vse ostalo bi bilo enako.


Upoštevaj da, da se ti prizna davčna izguba pri delnici Y jo lahko kupiš nazaj šele po 31 dneh od prodaje. Drugače pa ja.

branimirII ::

sparovcek2 je izjavil:

branimirII je izjavil:

Ok sem ze registriran, hvala vseen za "pomoc". :)


Kje si se pa registriral?

Jaz sem lepo naj na 1brokerju.. :'(

1broker je pred nekaj dnevi ponovno omogocil withdraw. Poskusi ce se nisi.

Hockey ::

Goody je izjavil:

Hockey je izjavil:

Imamo delnico X na kateri smo v enem letu naredili nakup in prodajo z dobičkom 10.000 EUR.
Imamo delnico Y na kateri smo v enem letu naredili nakup in imamo oportunitetno izgubo 10.000 EUR, vendar nismo realizirali prodaje, ker je dolgoročna pozicija.

Iz vidika davčne optimizacije bi bilo smiselno pred koncem leta to pozicijo prodati in kupiti nazaj v kolikor imamo dolgoročno vizijo. Je tako?

Namreč izguba iz te pozicije bi pokrila dobiček iz prve in bi tako plačali manj (nič) davka, vse ostalo bi bilo enako.


Upoštevaj da, da se ti prizna davčna izguba pri delnici Y jo lahko kupiš nazaj šele po 31 dneh od prodaje. Drugače pa ja.


Hvala.

Matejjjjj ::

kako vam gre kaj? smo v popravku?

cezplotnik ::

Matejjjjj je izjavil:

kako vam gre kaj? smo v popravku?


Shortamo Nasdaq, kot sem priporočil zgoraj. S 3x vzvodom. Danes je bil lep dan...

Slab dan pa je bil za delničarje AMDja. -9% čez dan, potem pa po zaprtju po objavi četrtletnih rezultatov še -17% trenutno.
Prsenečajo rezultati Tesle, ki kaže prve znake profitabilnosti.
Dobri poslovni rezultati tudi Microsofta +4% na -5% v času trgovanja.

Kakorkoli, tech se sesuva. Povprečen P/E Nasdaqa je že sedaj ogromen, zaradi pritiskov po zvišanju plač v konjukturi pa se bo dobiček še zmanjšal. Pričakujem vsaj 60% korekcijo Nasdaqa glede na avgustovski vrh v naslednjih dveh letih.

sparovcek2 ::

Še dolgo je zdržalo... No saj ko je bubl, to gre... Shoutout Trumpu CNBCju eTorotu robinhoodu ipd

Do sedaj so vsi vlagali in služili, sedaj pa se bo slika malce obrnila in marsikoga verjetno prizemljila.

pdor23 ::

Bo kdo kaj nabavil NLB-jevih delnic? Sam nekako se ne morem odlocit ali so ugodne za nakup ali ne.

Mato989 ::

pdor23 je izjavil:

Bo kdo kaj nabavil NLB-jevih delnic? Sam nekako se ne morem odlocit ali so ugodne za nakup ali ne.


Poglej kako je šlo z NKBM in videl boš kako bo z NLB =)


Foter ma hujši minus od NKBM kot kdorkoli v cryptu ki ni izgubil ali imel ukradenih kovancev ali pozabil PKjev =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

pdor23 ::

Ja NKBM je se vedno bolec spomin za nekatere, vprasanje ce bo isto z nlb....

mat xxl ::

Če je država zraven, drugače NE MORE BITI.

Tam, kjer je država in s tem korupcija vladajočih..., samo STRAN.

pdor23 ::

Pri telekomu je tudi drzava zraven :)

cezplotnik ::

No, makroekonomska situacija je povsem drugačna kot 2007, prav tako ne poteka privatizacija podjetij.
Slovenski delniški indeks SBITOP je daleč od napihnjenih vrednotenj leta 2007, ko je bil vreden 2500 točk, danes zgolj 800, pri čemer so vrednotenja delnic nizka po vseh kriterijih (P/E, dividenda...)

Sam se bom skoraj zagotovo za nakup odločil, banka trenutno posluje več kot odlično.

pdor23 ::

cezplotnik kje pa spremljas podatke/vrednotenja o nlb delnici in ostalih slovenskih delnicah?

Drevesce ::

Mato989 je izjavil:

pdor23 je izjavil:

Bo kdo kaj nabavil NLB-jevih delnic? Sam nekako se ne morem odlocit ali so ugodne za nakup ali ne.


Poglej kako je šlo z NKBM in videl boš kako bo z NLB =)


Foter ma hujši minus od NKBM kot kdorkoli v cryptu ki ni izgubil ali imel ukradenih kovancev ali pozabil PKjev =)


Drži se kripta ;) Tudi tam imaš predvidevam visok minus?

Z NLB delnicami se bo dalo lepo zaslužiti. Pa tu govorim o kratkoročni naložbi.

Mark my words.

Mato989 ::

Drevesce je izjavil:

Mato989 je izjavil:

pdor23 je izjavil:

Bo kdo kaj nabavil NLB-jevih delnic? Sam nekako se ne morem odlocit ali so ugodne za nakup ali ne.


Poglej kako je šlo z NKBM in videl boš kako bo z NLB =)


Foter ma hujši minus od NKBM kot kdorkoli v cryptu ki ni izgubil ali imel ukradenih kovancev ali pozabil PKjev =)


Drži se kripta ;) Tudi tam imaš predvidevam visok minus?

Z NLB delnicami se bo dalo lepo zaslužiti. Pa tu govorim o kratkoročni naložbi.

Mark my words.


Saj pravim, tako so rekli mojemu fotru tudi za NKBM =) Rezultat je da ima moj foter večji minus kot jaz s kriptom =) On ima namreč -100%
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Tudi mene mika nakup NLB. Cena se zdi ugodna. Ne vidim nobene paralele z NKBM.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Tudi mene mika nakup NLB. Cena se zdi ugodna. Ne vidim nobene paralele z NKBM.



Jaz pa

Drzava slovenija
Drzavna banka
Kao odlicna priloznost
Govorjenje kakk prodajamo prepoceni aka cvikl
Itn....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smurf ::

Z NKBMjem se je dalo takrat lepo zasluziti.

pdor23 ::

Nic grem v nakup nlb delnic pa bomo videli kaj bo :)

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Z NKBMjem se je dalo takrat lepo zasluziti.


Se je ja par dni.... Vecino casa pa podn sploh od razlastitve...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Par mesecev, ne par dni - ce se prav spomnim.

Smurf ::

Ja sej point nakupa NKBM takrat je bil, da si ujel hype in jih hitro prodal naprej.

Spajky ::

Hitro navalite, da vam g.Mesec s "svojimi" prihranki vseh delnic ne pokupi že prej :)) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kow ::

Besedicenje je brezpredmetno dokler ne poveste cene pri kateri bi delnice kupili.
Ali je ne bi vzeli niti za 1 cent? (sprasujem le zato, da vas lahko proglasim za idiote)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

jype ::

Mato"NEBL"989 jih ne bi, ker pozna boljše naložbe.

Utk ::

1. Za kupit delnice rabiš trgovalni račun pri NLB. Nepotreben strošek, ker ga imam že drugje.
2. Delnice prodajajo samo ne nekaterih poslovalnicah.
3. Vprašanje kolk delnic bi dobil, vprašanje, če sem pripravljen vložit toliko, da bi se to res kaj poznalo (že tako naj ne bi dal preveč jajc v eno košaro), in vprašanje če sem za ta mali (tudi če v procentih večji) zaslužek pripravljen it čez prvi 2 točki, če pa lahko kupim katerokoli delnico na svetu s par kliki.

Kot da nočejo, da kdo kupi te delnice. Tako da ja, sama cena je tu še najmanjši problem. Tudi če zanemarimo, da bo država še naprej največji lastnik in ga lahko srala po svoje, po možnosti tako kot bo Mesec rekel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

pdor23 ::

@Utk vkr za tocko 1.?

Utk ::

Za vpis delnic/GDR potrebujete:
- ustrezne dokumente,
- račun za trgovanje z vrednostnimi papirji, odprt pri NLB.

https://www.nlb.si/ponudba-delnic-javno...

kow ::

@Utk
Se enkrat - ce bi jih prodajali za 10e, bi verjetno sel cez obe prepreki? Pa magari sta 1. in 2. tecni za pop***d.

Utk ::

Morda, ne vem, nisem se poglabljal zakaj je glih taka cena kot je. Če bi bla tolk prenizka, bi se sigurno javil nekdo, ki je pripravljen tvegat več od mene in bi cena šla gor...
Vrednost te delnice je itak kot matematični dokaz. Lahko ga gledaš in se delaš da ga razumeš, ampak lahko je pa tudi čisto napačen pa tega ne bi opazil.
Težko je rečt kolk je vredna stvar, ki je bila pred 5 leti vredna nič, lastnik je država, krade se vse počez, ampak danes je pa kao vse v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mat xxl ::

kow je izjavil:

Tudi mene mika nakup NLB. Cena se zdi ugodna. Ne vidim nobene paralele z NKBM.



ŠE je ne vidiš, v času nakupa je bilo vse rožnato .....

pdor23 ::

Imam vprasanje ki mi ga tudi na nlb-ju niso znali odgovoriti, ce odprem trgovalni racun in nisem komitent pri njih (nimam nlb klika), ali imam dostop do spletne aplikacije za trgovanje z delnicami?

kow ::

Potem verjetno ves koliko stane odprtje trgovalnega racuna?

erkgheoruugh ::

A ni bilo rečeno, da bo tudi na londonski borzi ena kotacija?

kow ::

Izdali bodo delnice in globalna potrdila o lastnistvu (GDR). Ce prav razumem je plan, da bo delnice kotirale na LJSE (Ljubljana), na LSE (London) pa bodo kotirali GDR-ji. Razmerje delnica:GDR bo 1:5. Se enkrat, ne spoznam se - ampak koliko razumem je poanta indirektnosti pravna.
GDR se lahko v Londonu potem tretira kot domaca delnica in je potem dostopna globalno, ker so v Londonu vsi veliki igralci.

Matejjjjj ::

Z NKBM sem kot popolni amater zelo lepo zaslužil, več kot potem z vsemi skladi... le forum na financah je bilo treba brati, prodal sem po 42eur. tiste dni so me doma in drugje prepričvali, da bo šla cena do 50 in naprej. in je šla, do 50 centov :)

V NLB grem s 5 jurji, več ne.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Bolj zanimiv podatek je s kaksnim delezem "portfelja" gres notri, ne pa absolutna kolicina. 5k je za nekatere veliko, za druge drobiz.

pdor23 ::

Ce odpres na nlb trgovalni racun, je pogoj za elektronsko trgovanje odprt transakcijski racun pri nlb + nkb klik.
Skoda da so tako "zadaj" z razmisljanjem pri nlb, ce bi zadevo locili od transakcijskih racunov bi z lahkoto imeli vec klientov, but hey what do I know...

cezplotnik ::

Včeraj kupil 30 delnic. Še najbolj me skrbi, da sem vložil mnogo premalo, ampak ne upam staviti več kot 5% portfelja na enega konja.

Dobiček NLB skupine je bil v letu 2017 kar 225 mio €, v prvem polletju 2018 pa 105 mio €. Število delnic je 20 mio. Minimalna cena je 51.5 €/delnico, maksimalna 66 €/delnico.

Če upoštevam maksimalno ceno, je torej P/E indeks (razmerje cene in dobička) zgolj 5.8, če pa minimalno ceno, pa zgolj 4.6. V vsakem primeru je delnica poceni. V 2017 kar 13.5 €/delnico izplačano dividende, kar je glede na ceno 66€ kar 20.5 % dividendna donosnost. V 2016 je bila dividendna donosnost skoraj 5%.

Glede na to, da je tipična dividendna donosnost finančnih podjetij v Evropi med 4% in 7%
(UBS 4.8%, Allianz 4.4%, Triglav 8.9%, Sberbank 6.6%, BNP Paribas 6.4%, Santander 6.3%, HSBC 5%, Barclays 3%) in P/E vseh tipično okoli 10-12, bi mogla cena delnice narasti potem na trrgu vsaj dvakrat do trikrat v kratkem obdobju.

hamez66 ::

JA P/E ratio je tak, da bi šel človek še po kredit, drugo vprašanje pa je, ali NLB v prihodnjih letih še vedno lahko izkazuje take dobičke, ali pa je šlo samo za kratkoročno računovodsko manipulacijo. To pišem laično, situacije NLB ne poznam :D

Glede hodit po kredit je treba jemat v narekovajih. Za gambling, kar delnice tudi so, se ne jemlje kreditov.

kow ::

Verjetno je potrebno tudi vracunati, da zgodba s hrvaskimi varcevalci ni koncana. Mozno, da bo potrebno placati se nekaj 100 milijonov.
Kar sicer ni ogromen znesek, ni pa zanemarljiv.

Tilen ::

Na dobiček skupine NLB je vplivalo sproščanje rezervacij. To ni bil dobiček rednega poslovanja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kow ::

Govorimo za 2017 ali tudi prvo polovico 2018?
««
15 / 159
»»