» »

Dragon Age: Inquisition

Dragon Age: Inquisition

««
3 / 10
»»

Izi ::

Tr0n je izjavil:

Ocene so kr solid.

Povprečju 9/10 praviš solidno? Kot celota so verjetno najvišje v zgodovini iger, kar je precej sumljivo. Pa nenavadno veliko ocen je, glede na to da igra izide šele čez en teden.
Pri RPG igrah je običajno videti nekaj ekstremno visokih ocen, vmes pa se vedno najde nekaj ekstremno nizkih. Tukaj so izključno samo ekstremno visoke, kar mi da misliti, da gre za plačano kampanjo.

Ne pravim, da igra ni odlična, vseeno bi jaz malo z rezervo jemal te zgodnje ocene. Za vse ljubitelje RPG je Inkvizicija tako ali tako že dolgo obvezen nakup, za ostale bi pa vseeno svetoval da s prednaročili ne hitijo preveč in morda počakajo do opisov neodvisnih igralcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

ahac ::

Pa nenavadno veliko ocen je, glede na to da igra izide šele čez en teden.

Pri RPG igrah je običajno videti nekaj ekstremno visokih ocen, vmes pa se vedno najde nekaj ekstremno nizkih.

VSE te strani so sprejele keš za review? Sej gaming journalism je res v kurcu, ampak tolk pa spet ne.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Tezaab ::

When money talks, bullshit walks. Cisto mozno je, iirc so ze bili "skandali" glede tega.

Izi ::

ahac je izjavil:

VSE te strani so sprejele keš za review? Sej gaming journalism je res v kurcu, ampak tolk pa spet ne.

Keš verjetno ne. Vsekakor pa so nekaj prejele.
Dejstvo je, da če ne drugega so vse te strani že 14 dni pred izidom ekskluzivno in zastonj prejele igro. Iz tega verjetno sledi neka obveza. Morda da ne bodo pisali slabo o igri ne gleda kakšna se jim zdi.
Za te revije je največja nagrada že samo to, da lahko prvi pišejo o neki močno pričakovani igri.

Tr0n ::

Izi je izjavil:

Ne pravim, da igra ni odlična, vseeno bi jaz malo z rezervo jemal te zgodnje ocene.

Zato sem pa napisal, da so solid. :) Jaz dokler ne vidim GiantBomb Quick Look-a, TBjevega WTF, in preberem komentarje drugih na redditu, tako ali tako sploh ne kupujem iger.

Pisani opisi mi ze dolgo cisto nic ne povedo o tem, kako se igra dejansko igra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

ahac ::

Dejstvo je, da če ne drugega so vse te strani že 14 dni pred izidom ekskluzivno in zastonj prejele igro. Iz tega verjetno sledi neka obveza. Morda da ne bodo pisali slabo o igri ne gleda kakšna se jim zdi.

Shitstorm je bil že, ko so youtuberji dobil tak deal za Mordor pa so večinoma sami priznal.
Če bi se nekaj takega zgodilo na teh straneh... ne bi mogl več prelagat pozornosti na odnos do žensk v gamingu. #gamergate bi zmagal. To je za te strani najhujša nočna mora. :P
Sploh pa ne verjamem, da so čisto vsi od njih tolk pokvarjeni, da ne bi objavil, če bi dobil tak deal.
Drugo je, če sami ne upajo pisat preveč negativno, ker jih skrbi, da ne bodo več dobival review kod ali pa (bolj verjetno) oglasov, ampak sej zato pa že zdaj nihče ne daje ocen pod 7/10.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Za edino igro, ki nisem dvomil, ki je dobila pred izidom skoraj same 10/10 je TLOU in dejansko si je zaslužila vse te ocene8-)

Zmajc ::

To da novinarji in youtuberji zastonj tedne pred izidom dobijo kopijo igre je postalo skoraj že nekaj normalnega. Vsekakor to ni nič novega.

oo7 ::

Zmajc je izjavil:

To da novinarji in youtuberji zastonj tedne pred izidom dobijo kopijo igre je postalo skoraj že nekaj normalnega. Vsekakor to ni nič novega.


Ampak ne vedno. Danes izidejo dve nove igre Assasins Creed Unity in Rogue pa ni še nobenega opisa.

ahac ::

Špil itak dobijo pred izzidom. Saj ga nihče ne gre kupit. Kdor opisuje filme tudi dobi karto za posebno predvajanje pred premiero, kdor piše o avtomobilih ga dobi na testno vožnjo daleč pred tabo, itd..
Opisov pa ni, ker imajo embargo in pred določenim datumom ga ne smejo objavit (tudi, če imajo že napisanega). Pri nekaterih publisherjih/špilih je ta datum točno na dan izzida, lahko je pa prej kot pri Dragon Age (kar se mi zdi veliko bolj prav).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

ahac ::

Varric

------
The Breach
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oo7 ::

Jutri>:D

Izi ::

En za RPG zelo pomemben nasvet:

Če pri razvoju svojega junaka zavoziš z napačno izbiro skillov ni panike. Ni potrebno ponovno začenjati igre.
Pri kovaču izven glavnega mesta lahko vedno kupiš en amulet z imenom "The Tactician’s Renewal", ki povzroči totalen "respec" (vključno z začetnimi točkami) lika na katerega obesiš ta amulet, ki po uporabi razpade.
Uporabiš ga lahko tudi na svojih spremljevalcih.
Prvič lahko kupiš ta amulet za 1 zlatnik, vsi naslednji pa te stanejo po 345 zlatnikov.

How To Respec In Dragon Age Inquisition

oo7 ::

Lepa grafika:)

Moti me ena stvar pa ne vem ali je že bilo pri prejšnjih delih tako, ker jih nisem igral. Tečeš normalno z tipkami WSAD in usmerjaš z miško ampak moraš nujno držati desni klik na miški drugače miška ne deluje. Je to normalno za to igro ali se, da to kako spremenit, da ne rabiš držat te tipke?

Izi ::

Mislim, da v prejšnjih dveh delih ni bilo tako.
Če se da kaj spremeniti pa ne vem, ker še nisem kupil igre. Bom najprej končal Far Cry 4, ki me je prijetno presenetil.

A ni imel Skyrim tudi nekaj podobno čudne kontrole?

Bergyb ::

Js sam vem, da sem nekaj časa nazaj zagnal DA2 in nisem uspel najti attacka (razen spelov), sem rajš kr zaprl, da ne bi spreminjal takratnega konca :)

Grafika dobra v tem novem enginu, upam, da bo še zgodba.

Izi ::

Vsi se strinjajo, da je grafika odlična in igra na splošno odlična, ampak kot kaže večina PC igralcev meni, da ima PC verzija slab vmesnik in še nekaj maenkostnih težav, ki se jih Bioware zaveda in jih namerava popraviti.

Tukaj je post na uradmen forumu od Biowara:
http://forum.bioware.com/topic/521697-p...

- Zavedajo se težav z driverji. AMD jih je že odpravil z najnovejšimi Cataljsti 14.11.2, Nvidia pa ime še vedno precejšnje težave in se njihove nove driverje še čaka.
- Potem so neke težave z zatikanjem videa med predvajanem vmesnih filmčkov (cutscene)
- Upravljanje igre z miško in tipkovnico je po mnenju večine igralcev slabo.
- Pa vmesnik (user interface) ko se uporablja miška in tipkovnica, ki je čisto drugačen kot če uporabljaš igralni kontroler, rabi še malo optimizacije.

To so štiri stvari na katerih Bioware trenutnio intenzivno dela. Vsaj tako pravijo sami ;)

Mogoče se splača še malo počakati z nakupom igre, vsaj do naslednjega večjega popravka.
Na splošno pa so kritike zelo pozitivne in vsi se strinjajo, da gre za ogromno igro z velikanskim ozemljem in velikanskim številom questov.

Ko smo že na tehničnem forumu lahko še omenimo, da PC verzija igre uporablja novo Denuvo DRM zaščito, ki je zunaj že okoli pol leta pa jo še nikomur ni uspelo razbiti. Fifa 15 in Lords of the Fallen uporabljta isti zaščito in po več mesecih trda najboljših svetovnih hackerjev so vsi potihnili oziroma obupali. Mogoče jim bo Inquisition dal novega zagona ali pa smo končno dobili zaščito, ki se jo ne da razbiti. Bomo videli.

medenko ::

Jaz se ne morem odločiti, ali PC ali PS4. Pa saj se niti ne rabi piratstva, samo cene naj bodo ugodne pa je.
Lep zgled GOG, STEAM itd.

Izi ::

medenko je izjavil:

Jaz se ne morem odločiti, ali PC ali PS4.
Če ti je cena pomembna potem nimaš kaj izbirati. PC verzija te pride okoli 20€ ceneje (Trenutne cene PC: 36€, PS4: 56€)

dragonlord ::

Pozdravljeni premišljujem o nakupu in se odločam katero verzijo bi vzel ali ps4 ali xbox one?Glede na to ,da sem prejšnje DA igral na xboxu me zanima ali se mogoče sejv gami prenašajo in tvoje prejšnje odločitve?
lp

medenko ::

Izi: samo za PC ne morem prodati naprej, za PS4 vsaj prodam hehe......dragonlord: si kaj gledal na IGN ali EUROGAMERju razliko?

ahac ::

ali se mogoče sejv gami prenašajo in tvoje prejšnje odločitve?

Ne.
Se pa lahko logiraš v dragonagekeep.com in tam nastaviš vse odločitve (zdi se mi, da nekatere sam prepozna, če importaš characterja, ampak ne vem če to dela tudi za konzole) in potem nastaviš kateri "world state" hočeš, da DA:I pobere, ko začneš novo igro.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Pipi_Karamba ::

Razočaran nad špilom. Je ornk lep pa zanimiv za raziskovat. Dela solidno, FPS ga ornk pade samo, če je veliko likov na kupu, ampak se da potrpet.
Problem je boj. Akcijski boj je bil v DA seriji itak vedno švoh, tako da sem ves čas igral iz taktičnega pogleda. No, tukaj je na žalost še ta zanič. Ne samo, da je kamera katastrofalna, ker se zatika v vsak drek in ima zanič kontrole, hkrati te nihče v partiji ne uboga. Človek mora stalno klikat hold position, ker po vsaki uporabi abilitija folk pozabi na to, kaj sem jim ukazal prej. Jao.
Določeni liki imajo prednost, če streljajo z višine. Ok. Dam škrata s samostrelom na skalo in ko vklopim taktičen pogled, se kar po čudežu prežarči nekam drugam na tla. Pojavljanja od nikoder je v špilu itak na tone. Pošlješ izvidnico naprej, da preveriš število sovražnikov in vsa tvoja partija se prežarči k skavtu, tako da jih sovražniki takoj zaznajo. Nato se od nikoder direkt pred nami pojavijo še trije templarji in smo gotovi.
Ne kupovat tega sranja. Če želite špil z dobrimi taktičnimi bitkami raje nabavite Age of Wonders 3. Tega grem tudi sam igrat, ker je Inkvizicija samo eyecandy in nič drugega. Jao :(

Mavrik ::

Em, a lahko keri pove a ma Dragon Age PC sprejemljiv vmesnik za igranje na TV (podpora kontrolerju, dovolj veliki fonti)?
The truth is rarely pure and never simple.

Pipi_Karamba ::

Mavrik je izjavil:

Em, a lahko keri pove a ma Dragon Age PC sprejemljiv vmesnik za igranje na TV (podpora kontrolerju, dovolj veliki fonti)?


Sam imam XBOX 360 controller in dela odlično. Bolje kot pa miška in tipkovnica.

oo7 ::

medenko je izjavil:

Jaz se ne morem odločiti, ali PC ali PS4. Pa saj se niti ne rabi piratstva, samo cene naj bodo ugodne pa je.
Lep zgled GOG, STEAM itd.



Vzemi za PS4, ker kontrole na Pc-ju so zanič;((


V tej igri z tipkami W in S hodiš naprej in nazaj z tipkami A in D premikaš kamero levo in desno;((
Miška je popolnoma neuporabna če non stop ne tiščiš desnega gumba.
Če pa držiš desni gumb na miši potem pa lahko premikaš kamero in tipke WSAD postanejo naprej, nazaj, levo in desno8-O

Sem gledal v meniju če bi lahko kako popravil te kontrole pa kot kaže se jih ne, da edino preklopit na gamepad seveda če ga imaš.


http://www.incgamers.com/2014/11/dragon...

medenko ::

Ful impresioniran nad igro....bom počakal, da pade na 40€ max PS4.

todman74 ::

oo7 je izjavil:

Vzemi za PS4, ker kontrole na Pc-ju so zanič;((


V tej igri z tipkami W in S hodiš naprej in nazaj z tipkami A in D premikaš kamero levo in desno;((
Miška je popolnoma neuporabna če non stop ne tiščiš desnega gumba.
Če pa držiš desni gumb na miši potem pa lahko premikaš kamero in tipke WSAD postanejo naprej, nazaj, levo in desno


Pa saj ima cela serija Dragon Age takšne kontrole...se hitro navadiš, se ne splača obremenjevat s tem.

Ful impresioniran nad igro....bom počakal, da pade na 40€ max PS4.


Jaz celo razmišljam, da bi komp zamenjal zaradi te igre. To, kar imam sedaj jo verjetno ne bo poganjalo....tačas pa se tolažim z DA:Origins.

ahac ::

Pa saj ima cela serija Dragon Age takšne kontrole...se hitro navadiš, se ne splača obremenjevat s tem.

Tudi vsi večji MMOji imajo enako. To so čisto normalne kontrole za tak tip igre.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zmajc ::

Zanimivo se mi zdi naključje, da ima igra drakonski nezlomljivi DRM in to da se o igri kaj dosti ne piše ali govori. Me zanima kako se bo zadeva obnesla.

Izi ::

Zmajc je izjavil:

Zanimivo se mi zdi naključje, da ima igra drakonski nezlomljivi DRM in to da se o igri kaj dosti ne piše ali govori. Me zanima kako se bo zadeva obnesla.

Jesenski čas je tudi za igričarje čas izobilja. Težko je najti čas za vse igre, ki jih je "treba" preigrati, še posebej za te, ki rabijo 50+ ur da samo na hitro preletiš skozi igro.

Kar se tiče DA:I, ga vsi hvalijo, pravzaprav sploh še nisem zasledil slabe kritike. Brez dvoma gre za eno največjih iger do sedaj. Nekje v rangu Skyrima, ampak s precej boljšo zgodbo.

Če te skrbi, da so velike igričarske revije podkupljene, ker so vse podelile ocene 90+ za to igro, si lahko prebereš tudi kakšen neodvisen opis, kot na primer tale:
I've Seen the Light on Dragon Age, and It's Glorious
Tole je en tak nedeljski igričar, ki še nikoli prej ni igral Dragon Age igre in po nekaj urah igranja je več kot navdušen.

Zmajc ::

Vem da so ocene pozitvne, zanimivo se mi zdi, da se razen uradnih opsov v medijih o igri sami na internetu ne piše in debatira kaj dosti. Je to mogoče povezano z nezmožnostjo piratiziranja, je samo naključje, je trg res trenutno tako nasičen z igrami. Vsekakor bo zanimivo videti kako nezmožnost piratiziranja zaradi drakonskega DRMja v končni fazi vpliva na prodajo igre kot je dragon age.

Pirati v končni fazi tudi če za igo ne plačajo vseeno igri na nek način delajo reklamo in jo na koncu nenazadnje v veliko primerov celo kupijo.

Izi ::

Za pravo debato moraš vedno iti na uradni forum:
The BioWare Forum - Dragon Age: Inquisition

V zadnjih dneh je bilo odprtih okoli 20.000 novih topicov in več kot milijon odgovorov.
Okoli 10 novih komentarjev na minuto pomeni, da igro nekateri vendarle igrajo :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Zmajc ::

Tega ne dvomim, vseeno bo zanimivo videti končni rezultat. O dvojki in drugih BioWare igrah se sje na spletu igurno pisalo 10x več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

tetriandoch ::

Igra je večja od Skyrima. Tako, da bo dolga. Razen, če nisi 24 ur za gajbo.

ahac ::

Je to mogoče povezano z nezmožnostjo piratiziranja, je samo naključje, je trg res trenutno tako nasičen z igrami.

Hm, jaz nisem pa o DRM nič prebral. Sploh nisem vedel, da se ga še ne da piratizirat.
Na Slo-Techu je mogoče res tudi zaradi tega manj debate. Če pogledaš Far Cry 4 temo so vsi že veselo igrali več dni pred uradnim izzidom. Na drugih slovenskih forumih je pa edino slabše... :)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Zmajc ::

V bistvu je dodatek obstoječim DRMjem ki v realnem času enkriptira in dekriptira exe.

Izi ::

Če smo pikolovski pravzaprav sploh ne gre za DRM, ampak za eno hudo enkripcijo zagonske datoteke.
Zadeva se uradno imenuje "Denuvo Anti-Tamper", dela jo pa firma Denuvo in sedaj jo lahko vsakdo kupi za svojo igro.

Zaščita igre je vedno v zagonski datoteki, ki jo hackerji z reverse inženiringom skopirajo v novo datoteko iz katere odstranijo zaščito. Ta zagonska datoteka pa je sedaj tako zakodirana, da sploh nihče ne more do nje, kje še da bi potem delal kakšen reverse inženiring.

Za razliko od klasičnega DRM, Denuvo Anti-Tamper ne potrebuje nobenih dodatnih driverjev, aktivacij, ki omejujejo število inštalacij ali potrebe po biti stalno on-line. Denuvo Anti-Tamper ne rabi nobenega nadzora "od zunaj" in nima nobenih omejitev za končnega uporabnika.
To se pa sliši že kot da delam neko top-shop reklamo :))

Zanimivo je, da je bila ta zaščita narejena z namenom, da prepreči razbitje igre samo za tisti prvi teden pred izidom, ko mora biti igra že na voljo za download, ampak jo še ne smeš igrati do uradnega datuma izida. Sedaj pa se je izkazalo, da uspešno kljubuje vsem svetovnim hackerjem že več mesecev.

Zmajc ::

3 tedne pa ja :D

To, da so preprečili izdajo piratskih verzih iger pred uradnim izidom so že tako ali tako rešili že prej, in to s tem da so exe fajl ekriptirali in se je le ta na dan izida preko spleta posodobil z končno različico

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Izi ::

Zmajc je izjavil:

3 tedne pa ja :D

Saj to ni prva igra s to zaščito.
Septembra je prišla FIFA 15, oktobra pa Lords of the Fallen, obe sta še vedno nerazbiti.

Zmajc ::

Se pravi natančno 2 meseca.

Bo zanimivo videti kako dolgo bo trajalo da bodo crackerji zadevo razbili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Izi ::

Točno.

BlueKnight ::

Zmajc je izjavil:

Vem da so ocene pozitvne, zanimivo se mi zdi, da se razen uradnih opsov v medijih o igri sami na internetu ne piše in debatira kaj dosti. Je to mogoče povezano z nezmožnostjo piratiziranja, je samo naključje, je trg res trenutno tako nasičen z igrami. Vsekakor bo zanimivo videti kako nezmožnost piratiziranja zaradi drakonskega DRMja v končni fazi vpliva na prodajo igre kot je dragon age.

Pirati v končni fazi tudi če za igo ne plačajo vseeno igri na nek način delajo reklamo in jo na koncu nenazadnje v veliko primerov celo kupijo.


Pirati so sigurno neke vrste reklama. Vprašanje pa je ali ima njihova reklama boljša učinke, kot jih ima želja piratov po nezlomnjeni igri. Se strinjam, da bo zanimivo ;)
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Pirati so sigurno neke vrste reklama.

Diablo 3 se je super prodajal brez "pomoči" piratstva, Simcity se je super prodajal brez "pomoči" piratstva,...
Taka reklama pomaga manj znanim igram, ki nimajo velik hypa in tradicionalnega oglaševanja. Pri AAA igrah, kjer pa pirati komaj čakajo, da se skrackajo, je pa po moje od piratstva dost več škode kot koristi.

Anyway... sicer še nisem daleč v igri, ampak se mi zdi, da bo DA:I moj "game of the year" za 2014. :)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Zmajc ::

Na netu sem bral da igralci PC verziji zamerijo da je combat prav očitno preveč prirejen konzolam in gamepadu zaradi česar namesto autoattacka moraš ko zmešan mashat tipke na tipkovnici. Kako je kaj s tem?

ahac ::

Za navadn attack moraš držat dol main gumb na miški ali R na tipkovnici (ni treba mashat). Na začetku je malo čudno, ampak se hitro navadiš.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zmajc ::

Mislim bom igro zaenkrat preskočil, morala bi biti res izjemen presežežk da bi se jo odločil kupiti. Zaenkrat temu ne kaže tako, pa tudi časa za tako obsežne igre trenutno tako ali tako nimam. :)

Tu je pa seveda še nestrinjanje s tako drakonskim drmjev ki ga ne mislim podpirat.

Mavrik ::

Zmajc je izjavil:

Na netu sem bral da igralci PC verziji zamerijo da je combat prav očitno preveč prirejen konzolam in gamepadu zaradi česar namesto autoattacka moraš ko zmešan mashat tipke na tipkovnici. Kako je kaj s tem?


Combat na PC verziji s kontrolerjem dela odlično.
The truth is rarely pure and never simple.

Zmajc ::

Če kaj sovražim je da moram PC igro igrat s kontrolerjem. ;)

Izi ::

Moj znanec, ki je prisegel, da nikoli več ne kupi Biowareve igre, je po vseh pozitivnih opisih prekršil prisego in igro kupil.
Prvi dan je bentil nad slabimi kontrolami z tipkovnico in miško, drugi dan mu je igra postala všeč, tretji dan pa je ves žareč pripovedoval da tako dobre igre še ni igral in da mu je celo boljša od Divinity: Original Sin za katero je trdil, da je najboljša igra do sedaj. :D
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mass Effect 5 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11314702 (193) oo7
»

Dragon Age: Dreadwolf [Dragon Age 4] (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8013373 (372) oo7
»

TOP 5 najprivlačnejšh ženskh likov v igrah (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5415121 (10981) tarasidiz
»

PC igre 2014 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7522232 (15203) yayo
»

Dragon Age 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
17529873 (23123) todman74

Več podobnih tem