» »

oklopil sem grafično pri delujočem računalniku (jaz bedak)

oklopil sem grafično pri delujočem računalniku (jaz bedak)

wortex95 ::

zivjo..v naslovu vidte kaj sem naredil (bedak).. tko je je blo..crknila mi je glavna grafična in sem kable odklopil iz nje in jo pustil v maticni plosci. ko sem preklopil na integrirano je pac normalno delal komp naprej. potem mi je sosolec reku nej mu prinesem maticno pokazat in jst sm jo iz maticne direkt potegnu pr przganem kompu.. od tkt naprej nedela NIC ..zazna analogn signal slike pa ni. sem skril maticno in kaj se da narest????

. hvala

d4vid ::

Kot prvo poskusi odklopit PC iz štroma za nekaj minut, ter odstrani tudi gumbno baterijo na matični. Nato daj baterijo nazaj in prižgi PC.
Edino če maš na matični gumb Clear CMOS ali pa kaj takega... odklopi pc iz napajanja, počakaj nekaj sekund, pritisni gumb pa vklop (ne priklapljaj napajanjan; da se izprazni kondenzatorje), nato pa pritisni za nekaj sekund to tipko in poskusi prižgat PC.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

wortex95 ::

dal baterijo vn za 2 min al pa se vec. nedela..isto kot prej

d4vid ::

Poglej, da nisi kakega kabla vn spulil z matične... Sploh 4 pinskega za dodatno napajanje procesorja (2 rumena, 2 črna kabla)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Janac ::

wortex95 je izjavil:

zivjo..v naslovu vidte kaj sem naredil (bedak).. tko je je blo..crknila mi je glavna grafična in sem kable odklopil iz nje in jo pustil v maticni plosci. ko sem preklopil na integrirano je pac normalno delal komp naprej. potem mi je sosolec reku nej mu prinesem maticno pokazat in jst sm jo iz maticne direkt potegnu pr przganem kompu.. od tkt naprej nedela NIC ..zazna analogn signal slike pa ni. sem skril maticno in kaj se da narest????

. hvala


Lahko napišeš v ne-polomljeni slovenščini?

wortex95 ::

cesa tocno pa ne razumes? vglavnem na kratko.. imel sem na integrirani grafični kartici. Ker glavna grafična (ati radeon hd 4850) že prej ni delovala sem jo pri prižganem računalniku dal ven iz matične plošče. od takrat naprej ni več slike.

korošc ::

Preglej da nisi na matično plošči kak kondenzator zlomil ali pa res potegnil 2pin kable na matični za vklop izklop

wortex95 ::

evo dela! dau sm baterijo vn pa izklopu vse kable pa nanov..in dela :D hvalaa

MIHAc27 ::

Sedaj pa ne delaj več podobnih posegov pri prižganem računalniku. Še el. kabel je ponavadi pametno izklopiti.

wortex95 ::

nebom brez skrbi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317319 (13442) G_mAn
»

Računalnik se prižge in ugasne!?

Oddelek: Strojna oprema
318403 (6306) kupim9
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354876 (3004) Riff
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162784 (2038) fosil
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312085 (11472) k0lar

Več podobnih tem