» »

Družabne, namizne igre

Družabne, namizne igre

««
10 / 25
»»

cebelar123 ::

https://www.kickstarter.com/projects/aw...

Etherfields Board Game
16.7.2019 na ksju.
Zdaj pa naj že nekdo video pokaže kako se igra.
Imam občutek, da bo mogoče tole premagalo Exploding Kittens v rubriki most funded na KSju.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Je vzel kdo Age of Steam: Deluxe Edition na KSju? Iščem nekoga pri komu bi lahko vzel še zase eno normalno (The ENGINEER) kopijo s stretch goali in deliva poštnino. Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

cebelar123 je izjavil:

Imam občutek, da bo mogoče tole premagalo Exploding Kittens v rubriki most funded na KSju.


Ne bo. Pa Exploding kittens so totaln podn in zanic igra. Zanimiva samo dve rundi tolk, da se mal nasmihas ob kartah, potem je pa zabave konec. :))

cebelar123 ::

BigWhale je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Imam občutek, da bo mogoče tole premagalo Exploding Kittens v rubriki most funded na KSju.


Ne bo. Pa Exploding kittens so totaln podn in zanic igra. Zanimiva samo dve rundi tolk, da se mal nasmihas ob kartah, potem je pa zabave konec. :))


Ja glede na Awaken Realms statistiko je vsaka igra, ki je bila na KSju dobila več denarja kot prejšnja. Tainted Grail je bil blizu THE 7th CONTINENTu, katerega, Etherfield nebi smel imeti težave prehiteti. Potem pa je že na dosegu Exploding kittens.

Seveda, če bo igra zanimiva, tole te še niso pokazali.
Edino kar je v tem trenutku minus je to, da bo igra prehitro prišla na KS. Noben ni pričakoval tega datuma. Folk je pa denar porabil za druge "drage" naslove kateri so v tem trenutku na KSju ali bodo v zelo kratkem.

dottor ::

Mi smo kittense kar precej igrali, dokler nismo kej boljšega nabavu :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PARTyZAN ::

Exploding kittens je filler game. Ko ekipa čaka na zadnjega igralca, da pride na Arkham Horror board game session, ali pa ko si punca na polici izbira naslednji resnejši game v all nighterju ;)

dottor ::

Jaz jo nosim skupaj z Cards against humanity, ko imamo kakšno žurko.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Black Angel še en video

BigWhale ::

dottor je izjavil:

Jaz jo nosim skupaj z Cards against humanity, ko imamo kakšno žurko.


Men je clovek ne jezi se bolj zabaven. :>

cebelar123 ::

Escape the Dark


Ima kdo kakšne izkušnje s to serijo iger?

https://www.kickstarter.com/projects/th...

dottor ::

Mene art ne prepriča...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Mene art ne prepriča...

Art je res grd, ampak za bolj filer igro me zanima, kako se vam zdi glede na to, da je tema malo šla v to smer.

BigWhale ::

Evo, vceraj je prispel se hardcopy The Expanse RPG.

PARTyZAN ::

Lepa. Kje si pa naročil?

BigWhale ::

Kickstarter sem backnil.

dottor ::

Tudi jaz sem danes dobil en KS:

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Prispeli so kovcanci:)

dottor ::

Še par dodatnih iger ta mesec:



Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

PireCrompir ::

Pozdravljeni,

obstaja v Sloveniji kakšen forum/tema, kjer uporabniki rabljene družabne igre menjavajo/prodajajo (razen Bolhe)? V tujini ali na BGG je tega ogromno, a poštnina dokaj uspešno zmanjša navdušenje nad pošiljanjem ali naročanjem. Imam kar nekaj iger, ki jih ne potrebujem več in bi jih prodal ali zamenjal.

Drugo vprašanje je, kje v Mariboru najti morebitne soigralce za kakšen občasni privatni board game večer. Z ženo igrava veliko, a prijateljev, ki bi bili zelo zainteresirani za igranje, nimava. Igrava pa skoraj izključno Eurogame (vse Felde, Tzolk'in, Gugong, Coimbra, Orleans, Marco Polo, Istanbul...).

Hvala in lp,

Grega
-- PireCrompir

dottor ::

Neka platforma za izmenjavo, prodajo in nakup iger pri nas žal ni oz. je še nisem zasledil, tako da sem vse preko bolhe delam. Če objaviš tukaj kaj imaš na prodaj s cenami oz. daš v male oglase se bo verjetno kdo našel.

Kar se Maribora tiče ti bo pa znal kdo drug svetovat, v Kopru pa sam vodim zadevo v eni od pivnic.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PireCrompir ::

Hvala za odgovor.

Če so tukaj torej zainteresirani igralci eurogames iz Maribora, naj se javijo :-).

Igre, ki jih ne potrebujem več in bi jih prodal ali menjal:

- Flash Point: Fire Rescue - parkrat igrana, kot nova, karte v ovitkih: 35 EUR ali menjava
- Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island (2016 angl.) - 2x igrana, kot nova, karte v ovitkih: 40 EUR ali menjava.

Iščem igre za menjavo ali nakup:

- Macao
- Notre Dame
- Bruges
- Merlin
- Oracle of Delphi
- Forum Trajanum
- Carpe Diem
- Crown of Emara
- Endeavor: Age of Sail
- Rajas of the Ganges
- New Frontiers
- Res Arcana.

Lp,

Grega
-- PireCrompir

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

PireCrompir je izjavil:

Pozdravljeni,

obstaja v Sloveniji kakšen forum/tema, kjer uporabniki rabljene družabne igre menjavajo/prodajajo (razen Bolhe)? V tujini ali na BGG je tega ogromno, a poštnina dokaj uspešno zmanjša navdušenje nad pošiljanjem ali naročanjem. Imam kar nekaj iger, ki jih ne potrebujem več in bi jih prodal ali zamenjal.

Drugo vprašanje je, kje v Mariboru najti morebitne soigralce za kakšen občasni privatni board game večer. Z ženo igrava veliko, a prijateljev, ki bi bili zelo zainteresirani za igranje, nimava. Igrava pa skoraj izključno Eurogame (vse Felde, Tzolk'in, Gugong, Coimbra, Orleans, Marco Polo, Istanbul...).

Hvala in lp,

Grega

Tukaj poglej, slovenska skupina imaš tudi prodam sekcijo
https://boardgamegeek.com/guild/1884

Tomson ::

Kakšna priporočila za dobre, mogoče malo bolj družinsko usmerjene igre, da so primerne za večji razpon v letih (od 13-80 let) za 6+ igralcev?

Kaj v smislu, kar npr. že igramo, pa da malo razširimo: 7Wonders, Naseljenci, Dixit, SpyFall, CamelUp, ColtExpress, Alias, Enka, CodeName, DeepSeAdvanture, SushiGo, KingOfTokyo, Skulls, NoThanks, Nimt6, ExplodingKittens, Bang ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dottor ::

Za 6+ se seznam hitro zmanjša, saj je večina iger do 4 oz. max 5 igralcev. Moja priporočila: 5 Minute Dungeon, Flash Point Fire Rescue, Munchkin, Dominion, Shadows Over Camelot,...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tomson ::

Hvala, Munchkine in Dominon že imam, a ne pridejo v poštev za omenjeno družbo, ostale preverim.

Če ima kdo še kakšen predlog, se priporočam! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

PireCrompir ::

Tomson je izjavil:

Hvala, Munchkine in Dominon že imam, a ne pridejo v poštev za omenjeno družbo, ostale preverim.

Če ima kdo še kakšen predlog, se priporočam! :)


Če te slučajno zanima, Flash Point Fire Rescue prodajam par postov višje. Odlična sodelovalna igra z družinskimi in zahtevnejšimi pravili.
-- PireCrompir

SmeskoSnezak ::

Kaksna igra, ki ni prevec velika, torej "portabilna"? Kart smo se navelicali.
@ Pusti soncu v srce... @

BigWhale ::

Vsaka, ki je brez igralne plosce. Figurice in ostalo kramo lahko stlacis v vrecke, ki potem zavzamejo manj prostora. :)

SmeskoSnezak ::

BigWhale je izjavil:

Vsaka, ki je brez igralne plosce. Figurice in ostalo kramo lahko stlacis v vrecke, ki potem zavzamejo manj prostora. :)

No, misljeno je bolj v smislu , kaj novega iz 2019 priporocas/priporocate in kje se to najde za kupiti? :)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

less ::

Tomson je izjavil:

Kakšna priporočila za dobre, mogoče malo bolj družinsko usmerjene igre, da so primerne za večji razpon v letih (od 13-80 let) za 6+ igralcev?

Kaj v smislu, kar npr. že igramo, pa da malo razširimo: 7Wonders, Naseljenci, Dixit, SpyFall, CamelUp, ColtExpress, Alias, Enka, CodeName, DeepSeAdvanture, SushiGo, KingOfTokyo, Skulls, NoThanks, Nimt6, ExplodingKittens, Bang ...


Mogoče Magic Maze, Ticket to ride (2-5),...

PireCrompir ::

SmeskoSnezak je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Vsaka, ki je brez igralne plosce. Figurice in ostalo kramo lahko stlacis v vrecke, ki potem zavzamejo manj prostora. :)

No, misljeno je bolj v smislu , kaj novega iz 2019 priporocas/priporocate in kje se to najde za kupiti? :)


Meni so v zadnjem času za ta namen (portabilnost) všeč roll´n´write igre. Imam Corinth, The Castles of Burgundy Dice Game, La Granja No Siesta, Ganz Schön Clever in Doppelt So Clever vse skupaj v eni manjši škatli od igre Corinth, iz katere sem odstranil plastični vložek. Na potovanje/dopust vedno vzamem tudi 7W Duel (sicer je seveda le za 2 igralca) in katero od strateških iger s kartami, npr. Tybor the Builder, Bohnanza Das Duell ali Oh My Goods.
-- PireCrompir

dottor ::

Roll'n'write so v zadnjem letu v razcvetu in jih je malo morje. Pol je tu še Tiny Epic serija, cel kup "The Dice Game" izvedenk. Če bi pa res neki za v žep pa poglej Mint Works in Mint Delivery (pa ne jih pojest).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Haderach79 ::

Tomson, en predlog:
Preveri igro Detective Club. Štos je v tem, da ti je ni treba kupiti ampak jo lahko igraš z Dixit kartami! ;)

cebelar123 ::

Če koga zanima Zombicide Green Horde je v tem trenutku na philibertnet za 69,30 € + poštnina cca 13 Eurov. Ker je še zmeraj ceneje kot pri nas pa še kako drugo robo lahko zraven daš, če si že profitiral za poštnino :D

https://www.philibertnet.com/en/cool-mi...

dottor ::

Mi nismo še navadnega Blagu Plague končali kaj šele dodatka :P Je pa horda menda super sploh ko pride vse na enkrat en šop zombijev v igro.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Kickstarter je spet prinesl nekaj.

dottor ::

Tudi pri meni, sicer že prejšnji teden:

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Kaj si to naročil?

Zadnje čase se spet spogledujem z Mage Knightom. Edini problem je dolžina igre :( pač zadnje mesece enostavno nimam časa več kot kako urco tu in tam za igranje. Ampak sem dobil idejo, da bi najbrž lahko tudi Mage Knighta idealno spojil z tabletop simulatorjem "tako kot Robinson Crusoja".
Koliko sem videl je kr nekaj super modov. Tako bi imel na mizi samo karte in kocke, vse ostalo bi bilo na simulatorju in ko končaš lepo pospraviš karte , shraniš mapo in maš vse pripravljeno za nadaljevanje.

Moram še malo to preštudirati ampak mislim da bi šlo.

dottor ::

So bli add-on za Villagers, igra je sicer zanimiva ampak mi art ni zanimiv, pa sem naročil le 2 seta lesenih kovancev. Uporabu jih pa bom za Raccoon Tycoon ki ima papirnat denar. Imam pa še backane Iron Clay čipe :)

Drugače stvari ki jih še čakam iz KSja so:
-Sorcerer City
-Unfair expansion - Alien, B-movie, Dinosaur, Western
-Town Builder: Coevorden
-Glen More II: Chronicles
-Age of Civilization
-Paladins of the West Kingdom
-Kingdom Rush: Rift In Time
-Raccoon Tycoon: The Fat Cat Expansion
-It's a Wonderful World
-Dig your way Out
-Trial By Trolley
-Dice Throne Adventures & Season One: Rerolled

Pa še:
-Iron Clays chips
-Board Game Bag

Tako da 2020 bo kar pestro. Pa še ene par iger imam nagledanih v retail. Pa še bolho redno spremljam če se pojavi kej zanimivega. Me pa že en čas muči Gloomhaven ampak je problem kje in s kom ga igrat ker rabiš kar veliko mizo in folk ki bi lahko igral vsakič.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Nisi ti še Terrors of London naročil? Nekje sem zasledil, da nekaj spet to igro omenjajo zgleda, da so jo začeli pošiljati.

Jaz še čakam zdaj:
World of war 85
Tainted Grail
Hero Realms

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Sem imel namen ampak ne rabim še en deck building, tako da sem skipal. Ja so začeli poštiljat in menda bo na voljo za nakup v kratkem. Tainted Grail sem sam ugotovil da ga nimam s kom igrat, Hero Realms imam le base game in mi je dejansko precej boljši kot Star Realms (čeprav imam vse 3).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Moje prvo naročilo iz philibertneta je prispelo. Rabli so 3 delovne dni.
Dodani deck za automo Scythe in laser,ki riše črto za World of War 85 ,ki bi naj v kratkem prišel.

dottor ::

Mi s kolegi dosti pri Italijanih jemljemo sploh na uplay.it in shop.daltenda.com/it. Imajo dosti zadev a angleščini, pri jezikovno neodvisnih igrah pa vzameš kaj je ceneje. Je pa res da ima kolega starše v Trstu in naročamo k njim, tako da ponavadi čez 2 dni imamo že igre.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

cebelar123 ::

Evo še Nemos War v akciji. Token bage še čakam so naredili 2 wave pošiljko.


cebelar123 ::

Za vse ki bi radi imeli čim manjšo škatlo za igro Ultra-Tiny Epic Galaxies pride na KS.
Ultra Tiny Epic line! The Kickstarter goes live on August 9th for only 1 week!

dottor ::

Sej teh Tiny Epic iger je že celo morje :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Sej teh Tiny Epic iger je že celo morje :))


Ne Ultra Tiny Epic

dottor ::

Imaš še večji extreme od tega: Mint serijo iger ki so v škatlicah od mint bonbonov in vsi tokeni so "minti" ki pa niso bonboni.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::



6. septembera bi naj bila igra v EU na voljo.

cebelar123 ::


Architects of the West Kingdom: Age of Artisans 2020
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa...
««
10 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10019746 (1070) Blinder
»

Onesnaženost z reklamnimi panoji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
957767 (4273) starfotr
»

Call of duty - Slovenistan

Oddelek: Igre
292199 (1387) Matevz96
»

Grafiti

Oddelek: Sedem umetnosti
293755 (2440) BivšiUser2
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827610 (23327) Maximus

Več podobnih tem