» »

Družabne, namizne igre

Družabne, namizne igre

««
«
1 / 25
»»

Dajarra ::

Lp.

Ravno brskam o tem katere so najboljše namizne, družabne, igre s kartami.

Pa me zanima kaj vi kaj igrate.

Kaj priporočate za 2 osebi in za 4+?

ZeCHoW ::

Naseljenci otoka Catan in vsi dodatki za njega. (2-4 igralcev, oz do 6, če imaš nek dodatek)
^^

St235 ::

predlagam, da pogledaš na www.boardgamegeeks.com Stran ti omogoča, da filtriraš igre glede na število igralcev, mehaniko itd...

Drugače pa za dva je ena najboljših Twilight struggle, če preferiraš karte pa Netrunner.

Za večje skupine imam osebno rad tematske igre kot so Civilization, Game of Thrones, Fury of Dracula, Battlestar galactica...

Je pa res, da se pri nas poznavanje namiznih iger pri večini zaključi z Monopolijem in mogoče še Riskom. Se pa tudi pri nas stvari počasi spreminjajo. Črna luknja je končno dobila konkurenco http://druzabne-igre.si/, ker ceno so imeli nore v primerjavi z tujino, oblikovala se je meetup skupina, ki deluje akr aktivna itd. Tako, da kot kaže se stvari obračajo na boljše.

Smurf ::

Po veliko preigranih igrah (tudi lastim si jih 20+) ostaja moj no. 1 favorit Porto Rico. Pri njej se mi zdi glavni plus to, da se zmeraj nekaj dogaja (za razliko od velikega stevila iger, kjer lahko cakas pol ure na svojo potezo) in pa, da je stratesko dovolj zahtevna (znanje precej vpliva na moznost zmage).

Za bolj casual igre so mi je pa vsec tudi kaksen Otok Katan z dodatki, Talisman, Betrayal at House on the Hill, itd.

pustolovec ::

Za kakšne zanimive igre lahko preveriš spletno stran www.druzabne-igre.si, tako kot pravi Lakotnik

Če te pa zanima kako se kakšna namizna igra igra lahko spremljaš meetup skupino družabne igre, kjer je skoraj vsak teden kakšen dogodek, kjer se igra in predstavlja nove igre.

Zgodovina sprememb…

Free Bird ::

Drinkopoly! :D Šala seveda, tudi jaz priporočam Catan, pa tudi Monopoly je zakon, če se vam ljubi igrati več ur. :)

dottor ::

Sam igram Monopoly, Drinkopoly, Magic the Gathering, Munchkin (epic igra), zdej pa bomo s kolegi začeli D&D igrat (če ima kdo handbook 3.5 za prodat kupim).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

mtosev ::

monolopy, tud milijonar obstaja:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dottor ::

Ja pozabu sem dodat Kviz za otroke, z vprašanji ki jih še mi "šolani" ne znamo, kaj šele otroci ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dajarra ::

dottor je izjavil:

Sam igram Monopoly, Drinkopoly, Magic the Gathering, Munchkin (epic igra), zdej pa bomo s kolegi začeli D&D igrat (če ima kdo handbook 3.5 za prodat kupim).


Lahko opišeš malo bolj podrobno Munchkin?

St235 ::

Lušna zadeva s kartami. V osnovi je bila parodija na Dungeons and dragons potem so pa izdali še kup drugih tem.

V osnovi je ideja, da z svojim likom preizkuješ temnico (odpiraš karte) in premaguješ pošasti, kar ti daje zaklade v obliki dodatne opreme, enkratnih bonusov itd.. Ostali soigralci ti v zameno za del zakladov lahko pomagajo oziroma te ovirajo.

Igra je enostavna in na smrt zabavna, če ti sede tema. Drugače pol toliko nimaš od igre. Pa nikakor ni primerno za ljudi, ki radi kaj zamerijo.
http://boardgamegeek.com/boardgame/1927...

video review:

dottor ::

Tako kot je Lakotnik29 reku. Gre se recimo za nek RPG. Začneš kot lvl 1. S premagovanjem pošasti dobiaš livele (piše na karti kaj se zgodi če pošast premagaš in kaj če jo ne). Livele ti lahko dajo tudi zakladi, večinoma pa so not equipmenti, kateri ti dodajajo "moč" (tvoja moč se sešteva livel + power ki ti ga dajo equipmenti). V zakladih lahko dobiš tudi rase in klase (lahko imaš eno vsakega edino če karte ne pišejo drugače), vsake od teh ti da nek bonus. Iz kupa kart v katerem se skrivajo pošasti imaš tudi "uroke", ki ti škodijo. Na začetku vakega turna najprej vlečeš eno karto iz kupa kjer so pošasti, če ni pošast, lahko vlečeš še drugo karto ali pa daš pošast v igro iz roke. Če si prenizek livel oz. imaš premalo "moči" lahko vprašaš sotekmovalca za pomoč. Na karti pošasti ti vse piše kako je z nagradami in kaznimi. Zmaga tisti ki prvi doseže livel 10.

Mi v društvu imamo basic game, in če se ne motim vse dodatke s številko (tej ti dodajo več kart in livel do zmage je višji). Obstajajo tudi tematski expantion packi kot so zombie, samurai, pirates, ...

Zelo zabavna igra, ki se zna zavlečt, saj se pol vsi fokusirajo an tistega, ki je najvišji livel in mu preprečujejo zmagat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Faceless ::

Uff...odpiram eno staro temo...upam da ne bo slabe volje :)

Iščem "družabo igro", ki niti ni to :))) Ko sem bil še majhen fantič sem imel doma škatlo, podobno kot so danse škatle družabnih iger, v kateri so bili manjša plastična plošča, baterija (ta velika z jezičkoma), žarnica, kabli, magnetni opilki...

V bistvu je bila tvoja naloga da si po navodilih sestavljal reči. Niti se ne spomnim dobro... Vem da si mogel na to plastično stojalo pritrditi baterijo, jo povezati s kabli do žarnice, da je ta zagorela.

Potem si sestavil tudi veternico, ki jo je poganjala ta baterija...

Pač poanta tega je bila da si otroke seznanil z osnovnimi principi delovanja stvari - vem da mi je bila ful ušeč in bi bila odlično darilo za božič.

Bilo je še mnogo nalog ampak se jih res ne spomnim....mogoče bo kdo vedel o čem govorim?

Zanima me kako se je tem reklo (Mladi raziskovalec - ali nekaj takega), ter če se to sploh še da dobit...

jernejl ::

Mislim da je bil tisto Mehano Mali raziskovalec.
Link do naključne trgovine, kjer google najde nekaj različnih Mehano kompletov:
https://www.bimbo.si/mehano?limit=100
In še en (treba je na spletni strani izbrati rubriko Raziskovalne igrače in nato znamko Mehano - direktnega linka žal v forum ne gre prilepiti, ker se zadeva sfiži):
https://www.mimovrste.com/raziskovalne-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Faceless ::

http://www.cip.si/izdelki/hobi-roboti-k...

Tako je...Mehano Genious ;)

Hvala

SG_101 ::

Ima kdo družabno igro Naseljenci otoka Catan? Ponekod piše da je za 3-4 igralce, spet drugje pa za 2-4. Mogoče lahko kdo iz prakse potrdi, da jo lahko igrata 2 igralca? Imam drugače tudi družabno igro Sinovi sahare, pa sta že na škatli navedeni dve različni informaciji (2-4 in 3-4).

Še priporoča kdo kakšno igro za 2 igralca (pa to niso samo karte, bi rad da je neka velika plošča), pa ne sme biti preveč "g33kovska" oz. kako bi se izrazil. Ker bi jo igral s punco. Hvala za vsak dober predlog.

St235 ::

Catan (osnovno verzijo) sicer lahko igraš v dva ampak je precej zgrešena ideja. Ker celoten koncept trgovanja zaživi z 3-4 igralci.

Tako, da če hočeš imet kaj od igre potem rabiš 3-4 igralce, tehnično pa lahko igrata tudi 2. Samo so potem že boljše namenske izvedbe naseljencev za 2.

Še priporoča kdo kakšno igro za 2 igralca (pa to niso samo karte, bi rad da je neka velika plošča), pa ne sme biti preveč "g33kovska" oz. kako bi se izrazil. Ker bi jo igral s punco. Hvala za vsak dober predlog.


haha, milion dolar question. Ker ti je očitno pretežko prebrat celo temo še enkrat:

predlagam, da pogledaš na www.boardgamegeeks.com Stran ti omogoča, da filtriraš igre glede na število igralcev, mehaniko itd...

Drugače pa za dva je ena najboljših Twilight struggle, če preferiraš karte pa Netrunner.

SG_101 ::

Sem pregledal temo, brez skrbi. Tudi tvoj post sem prebral in preveril ti dve igri vendar so ene karte, drugo se pa predolgo igra. Sprasujem pa tukaj, ce je kdo se kaj drugega igral in mi lahko pove iz prve roke. Hvala za vsak predlog. Lp

Roadkill ::

>> pa ne sme biti preveč "g33kovska" oz. kako bi se izrazil. Ker bi jo igral s punco.

Aja... ker punce niso geekinje.
Si dolgo premišljeval, kako čim več folka ujezit z enim postom? :)
Ü

St235 ::

SG_101 je izjavil:

Sem pregledal temo, brez skrbi. Tudi tvoj post sem prebral in preveril ti dve igri vendar so ene karte, drugo se pa predolgo igra. Sprasujem pa tukaj, ce je kdo se kaj drugega igral in mi lahko pove iz prve roke. Hvala za vsak predlog. Lp


Če igre ni na boardgame geek potem po vsej verjetnosti ne obstaja.

Drugače za dva poleg omenjenih dveh pridejo prav tudi igre tipa naseljenci katan za dva (imaš 1001 različico - Anno, katanci v vesolju...), potem Blue moon (spet karte), take in drugačne izvedenke warhammerja (bistveno preveč geekovsko).

Kar sem še igral pa zna bit zanimivo je Izida in Osiris in Lost cities, ki sta bolj enostavni.

Precej pozitivnega sem slišal o Agrikola: All Creatures Big and Small samo nisem še igral. Po vsej verjetnosti bom nabavil za čez praznike pa lahko poročam.

Potem pa so še veda še klasike: go, stratego, šah...

Pod črto je iger kot jih želiš zelo zelo malo. Been there done that, ali kako se že reče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dope1337 ::

Recimo, da je tole hibrid med board game-om ter računalniško igro (recimo). Vglavnem all round fun group al pa 2-man game.

Keep Talking and nobody explodes

Vglavnem se gre za bomb diffusal game. Zakon igra za 2-x igralcev.

P.S. Če se je kdo slučajno naveličal igre Karte Ena (Uno), imajo v večjih Spar centrih med igračami igro "Ups!", ki je načeloma ... Karte Ena na stereoidih. Must try xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

jusv ::

SG_101 je izjavil:


Še priporoča kdo kakšno igro za 2 igralca (pa to niso samo karte, bi rad da je neka velika plošča), pa ne sme biti preveč "g33kovska" oz. kako bi se izrazil. Ker bi jo igral s punco. Hvala za vsak dober predlog.


Preveri naslednje igre: Dominion (osnovna + dodatni paketi kart), Ticket to Ride (ali Zug um zug v nemščini; imaš osnovne karte ZDA, Evrope, Nemčije, pol pa še dodatne karte Švice, Indije, Skandinavije, Azije, itd.), ali pa Airlines (imaš samo osnovno Evropsko karto).

Vse so precej taktične igre. Dominion je igra s kartami in je super, ker izmed nabora kart izbereš 10 in samo z njimi igraš. Zato imata neskončno možnosti za igro. Ticket to Ride gradiš vlakce in povezuješ mesta in gradiš svoj "transportni imperij". Airlines pa je precej sodobna igra, kjer istočasno gradiš povezave med mesti in si hkrati trguješ z delnicami letalskih družb.

Sicer je vse te igre najboljše igrati v troje(najbolj zanimivo), se pa da vse igrat v dvoje. Izmed T2R za dva najbolj priporočam Švico.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jusv ()

SG_101 ::

Hvala za predloge, bom malo pogledal

Yohan del Sud ::

Še ena izven okvirja. Cards Against Humanity

Obstajajo tudi zasilne spletne verzije. Uradni lab in pa MMOG beta klon
www.strancar.com

Netrunner ::

Za Cards Against Humanity si lahko kar potegneš PDF iz uradne strani, natisneš in igraš.

gusto ::

A kdo ve kje bi lahko najhitreje kupil "Cards Against Humanity"? Se da dobiti kje v Sloveniji? Rabil bi v roku nekaj dni (2-3). Pa nebi une natisljive verzije.

dottor ::

Jaz sem sprintal PDF ki je na spletni strani. Imaš US, Uk in Australsko verzijo. Pobereš in neseš printat na 80g papir v papirnico in pol doma zrežeš ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dope1337 ::

:O Tale cards against humanity si bo pa treba porihtat xD

Bom kr kupil iz uradne strani ... s temlem stavkom so me kupl: "0% of proceeds donated to the Make-A-Wish Foundation." Ker me v vsaki štacuni posiljujejo s to organizacijo xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

[D]emon ::

dottor je izjavil:

Jaz sem sprintal PDF ki je na spletni strani. Imaš US, Uk in Australsko verzijo. Pobereš in neseš printat na 80g papir v papirnico in pol doma zrežeš ;)


Malce si usekal mimo, 80g papir je navaden pisarniski papir. ;)

Drugace pa ja, najcenejsa varianta. Sploh ce se "mudi".
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

dottor ::

Jaz sem kupu risarski blok in dal tiskat po dve strani na A3 list.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Je še kdo tu na forumu ki se je podal v svet namiznih iger? Kaj kej igrate?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

opeter ::

Mi smo en čas igrali tole: Einfach Genial Reise-Edition
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BivšiUser2 ::

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

dottor ::

Mi s kolegi igramo največ Exploding Kittens, zadnje čase pa je stalo na mizi Machi Koro Deluxe. V soboto sem pa dobil Ticket to Ride Europe, katerega treba še preigrat ("navadnega" smo kar precej igrali).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

paraboŁa ::

Še en slovenski portal, kjer jih je cel kup https://www.tojeto.info/druzabne-igre/. Razmišljam, da bi šel na njihov "board game caffe", sliši se, kot precej dobra priložnost, da se spoznaš z igrami, ki jih ne poznaš - ker jih ne poznam prav veliko

P.s. vidim, da nudijo tudi izposojo, kar zna priti prav.

Moje najljubše so Ticket to ride, LOTR, cards against humanity. Včasih pa sedejo tudi čisto oldskul, kot so enka, štiri v vrsto, človek ne jezi se in podobne. S prijatelju se 1x-2x na mesec dobimo pri nekom in odigramo partijo pokra za recimo 10€, ravno toliko, da se resno igra, nekako še najboljše druženje :D

[D]emon ::

Tale "board game caffe" ni vreden tvojega casa.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

crazyLIKEme ::

Carcassone - misim, da imama 4 razširitve. Vsi Catanci. 7 wonders za 2, ki je res ful dobra. Quadropilis.

Od kart: Exploding Kittens za sprostitev. Hanabi je taka zanimiva in malo drugačna. Onirim, to dobiš tudi za telefon(Android). Če nas je več, Cards against humanitiy.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

dottor ::

Moj seznam iger:
5 Minute Dungeon
7 Wonders
Carcassonne + River
Cards Against Humanity
Catan
Exploding Kittens + NSFW + Imploding
Machi Koro Deluxe
Munckhin Pathfinder
Risk
Takenoko
Tanto Cuore: Oktoberfest
Ticket to Ride Europe

Preko kickstarterja imam na poti še:
Bears vs Babies
BRASS Birmingham
Bullets and Teeth
Final Boss: The card game
Rise of Tribes
Star Realms Frontiers
The Grimm Forest

Imaš pa v Ljubljani board game bar: Dobra poteza. Sam najraje igre sprovam na sejmih kjer imajo oddelek z namiznimi igrami za igranje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jernejl ::

Za nekoga, ki mu je všeč catan... morda kakšno priporočilo, kakšna dobra alternativa?

dottor ::

Machi Koro je podoben CATANu. Igra temelji na metu kock, s tem da namesto surovin dobivaš denar, namesto cesti in mest gradiš svoje mesto, katero ti prinaša več raznolikosti pri tvojih in nasprotnikovih metih kock.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BivšiUser2 ::

Zna kdo kaj povedati o kvaliteti namiznih iger ta večjih franšiz npr. GoT?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

dottor ::

CMON ima novo igro na to temo trenutno na KSju:
https://www.kickstarter.com/projects/cm...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jusv ::

Če vas je več (ali pa vsaj 2) se priporoča Pandemic. Odlična sodelovalna igra, kjer rešuješ svet pred 4mi boleznimi. Imaš tudi kar nekaj razširitev. Najboljše pa je, da ena partija ni podobna drugi.

Glede Dobre poteze: Dober ambient, dobro vzdušje, velika izbira pivičk in OGROMNO iger. Minus: včasih zna biti precej glasno, klima ne pokrije vseh miz, ni bilo možnosti prigrizkov, ko smo bii tam. A celotno gledano: zelo soliden cafe.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Alien123 ::

Uno je najboljše

dottor ::

Pandemic je ena tistih iger ki jo odigraš 2x in jo zasovražiš, oz. ona tebe.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jusv ::

dottor je izjavil:

Pandemic je ena tistih iger ki jo odigraš 2x in jo zasovražiš, oz. ona tebe.

Tukaj pa se nebi strinjal. Imaš kar veik nabor karakterjev pa otežiš si tudi lahko celo igro s tem, da daš več epidemij v kupček. Pač ne igraš s štirimi, ampak s petimi ali šestimi epidemijami. Če pa ti niti s štirimi še ni ratalo zmagat igre, pa premalo izkoriščate prednosti posameznih karakterjev. Pri nas komaj čakamo, da pride ven Pandemic Legacy 2.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

dottor ::

Pandemic smo preigrali po dolgem in po čez in ja s štirimi se da zmagat ampak ni zanimivo :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jusv ::

Z dodatkom, ki ima 5. bolezen in zaledja (hinterlands) je še bolš. Priporočam ;)
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

iwch ::

Enostavna igra, ki ne traja dolgo in je direkt za na plažo ;) LESS

jusv ::

iwch, kje si jo kupil?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!
««
«
1 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10220098 (208) gort
»

Onesnaženost z reklamnimi panoji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
957834 (4340) starfotr
»

Call of duty - Slovenistan

Oddelek: Igre
292215 (1403) Matevz96
»

Grafiti

Oddelek: Sedem umetnosti
293773 (2458) BivšiUser2
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827825 (23542) Maximus

Več podobnih tem