» »

Karavan srednjega razreda do 3000 EUR

Karavan srednjega razreda do 3000 EUR

PecenkA ::

Servis za mojega 200 EUR vrednega, 18 let starega BMWja bo ene 700 EUR. Se pravi da je čas za menjavo. Gledam karavane, ker rabim prtljažnik. Super bi bil avtomatik in nekje 120 - 140 konjev, ni pa nujno. Kakšen predlog? Za ta denar se dobi npr. Focusa letnik 2006, samo se ne prodaja avtomatikov. Novejši BMW ne pride v poštev, čeprav bi bil definitivno najboljša opcija, ampak so predragi, pa še vzrževanje je toliko dražje na novejših modelih.

Hayabusa ::

Servis za mojega 200 EUR vrednega, 18 let starega BMWja bo ene 700 EUR.

Pri popoldancu ?
Koliko od tega je material in koliko delo ?

Invictus ::

Če si zadovoljen z zdajšnjim BMWjem, in ne pričakuješ kakih večjih problemov v prihodnosti, bi svetoval servis.

Tisti denar za nakup novega rabljenega avta raje prihrani za hude čase. Razen če misliš da se ti dolgoročno finančno izplača.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SkIDiver ::

Pri focusu dizlu malce pazi. Tam boš lahko zelo hitro pri menjavi dvomasnega vztrajnika, če še ni bil menjan. Strošek materiala 700€+ za 2.0 TDCI. Sachs komplet vztrajnika, lamele, košare in potisnega ležaja je nekaj čez 800€, če malce poiščeš.
Če je bilo omenjeno že menjano s kvalitetno robo, potem ni panike, če je motor v dobri kondiciji.

balocom ::

200€ vreden 18 let star bmw? Pa kaj imaš pregnito E36? Zdej ali iščeš razlog za menjavo ali pa imaš res gnil avto. 316i? is? 318i? 325i? Ne mislim bit fanatik znamke, ampak ob prestopu boš razočaran, razen če je zate 18 let star bmw 18 let stara rjava kišta.
Sicer nisem ravno ljubitelj renojev, ampak doma imam laguno 2002, sicer bencinar in avto je trpežen oz. vzdržljiv (kar je v nasprotju s gostilniškim mnenjem). Turbine in podobna jajca pa so odpovedovala na '02 in '03 letnikih, ko je pameten reno marketing priporočal servisne intervale na 30 kkm in si s tem naredi 15 letno dobro antireklamo, in definitivno tole ni 1.5 dci, kjer bi bil miljonar, če bi delal ojnične ležaje za 4. in 5. nad/podmero, ker bi bil edini, standardni so namreč za 1./2./3. pod/nadmero, ko je glavna gred za 3. podmero preveč zbrušena je konec zabave in si lahko srečen, ker je reno za polovico spustil ceno nove glavne gredi.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=776......
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=777......
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=758......
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=784......

PS: ne išči bullet proof avta v stilu japonca izpred 25 let nazaj, ker jih na žalost ne delajo več.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

mr1two ::

Se pridružujem mnenju, da je bolje popraviti kot pa kupovati drugo.
Če se ti zdi, da je nesorazmeren strošek popravila z vrednostjo avta, si predstavljaj nekoliko drugače. Oceni kolko časa boš ta avto še fural in predvidi stroške v naslednjih letih. Potem pa ta strošek razdeli na leto in boš videl, da je dosti dražje, če avto zamenjaš(ker bo neizogibno tudi tam verjetno kak servis, pr tem da nimaš pojma kaj vse je lahko narobe z onim, svojga pa poznaš).

Pr tebi recimo da boš avto imel še 3 leta(zelo pesimistično oceniš, da bo čez 3 leta odneslo motor in vse
4 gume, tako da bo sam še za v smeti). Daš za ta servis teh 700e in še kakšnih 500 v naslednjih treh letih. To pomeni, da te avto stane 1200 na tri leta, kar pride 400 na leto.

Če vzameš drugega, je v štartu ta strošek 3000. Oceniš, da bo trajalo nekih 5 let, prej ko mu odnese motor in gume. Zavoljo tveganja računaš 500 evrov v prvem letu obratovanja, nato še kakih 200 na leto. V petih letih je to 3000 za avto + 500 za ga popravit, ker nekaj ne štima + 200*5=1000 za vsakoletni servis. 4500 na 5 je 900.

Kaj se bolj splača ob teh predpostavkah?
Lahko maš srečo pri rabljenem, pa ne bo dosti stroškov, še vedno pride 4000 v 5 letih, kar je 800/leto. Naj zdrži 10 let, prideš na 400, vendar MOČNO dvomim, da se ti v 10 letih ne zgodi tak servis, kot ga imaš sedaj za svojga.
Lahko imaš srečo pri svojmu. Popraviš zdaj, pa ti drži še 5 let, prej ko pride naslednji "drag" servis. Takrat daš še nekih 500e. Voziš še 3-4 leta. Še vedno cenejše kot menjava.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

oo7 ::

Kater avto imaš pa trenutno?

Hayabusa ::

Kupovati 9 let starega rabljenega dizla za 3 jurje v Slo je tako smotrno kot metanje denarja v NLB :D.

Dust ::

Če bo avto potem vredu bi tudi jst raje dov 700 za servis.

Klemzz ::

Ti prodam A6 avant quattro '96 (leta 99 uvožen in od takrat v familji) 2.5TDI (AEL moped, pet cilindrov) 103kW, poserivisiran na uradnem (tam delam), novi amortizerji, končniki, stabilizatorji itd (podvozje dejansko v celoti), 3 leta nazaj tavelik servis, nove zimske gume UG7+, avto ma avtomatsko klimo, usne, airbaga, centralno (dalinsko) zaklepanje, soldino ohranjen, edina hiba so realni kilometri 550.000.

Hayabusa ::

Vp44 je še prva ? Šobe, turbina ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Klemzz ::

Bosch pumpa je bla 2 let nazaj obnovlena, letos pretestirane šobe in pumpa pr Burji, use štima. Zamenjani so bli še motorčki loput za kroženje zraka v kabini (cca. 500e) in nov akumulator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

Hayabusa ::

Tole je pomoje škoda prodati, vozi dokler gre (ga korozija ne požre), sploh če je avto v redu kot praviš, dobiš boš zanj bolj malo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

bobby ::

sem bil tudi v dvomih. imam 2002 toyoto corollo, 90km, dizel,karavan, 250k km, znan lastnik pred mano, v treh letih naredil 90k, samo enkat imel problem in to z visokotlacno in niskotlacnim ventilom, to je blo 400e, vse ostalo kar pase pod redni servis, zdele me caka sklopka pa bo kar lepp menjana, cca 400e in to je to. to dela, ni tolk mocna kot bi si zelel ampak osebno pogresam to moc samo ko jo tovorim polno. oblika je kot je, to me ne gane,ker jaz rabim delovno mulo in se je izkazala za enkrat za vec kot odlicno. vem da ti ta najbrz ne bi ugajala ampak samo kot primerjavo. sem pa gledal avensis karavana,isto dizla, amapk 110konjev, ampak je tezaj tko da kaj silovito glede moci ne pridobim. aja, ne vem kako je pri bemflih ampak jaz sem za 80eur dal cistit sobe, ma hudic mi je iz 45 litrskim tankom, prej iz najveec 620 km sedaj dela skoraj 750 kilometrov brez problema. ce imas relacije pa da delas velik kilometrov, mogoce se ti splaca tud to narest. pri meni je tud vse stimalo ampak je pa ciscenje pomagalo. bi pa na tvojem mestu tud jst bemfla ki ga imas obdrzal,... ker starejsi avti so bli narejeni, da delajo,ne samo za casa garancije ampak za veliko dlje,novejsi ga ze v gar zacnejo srackat, potlej se pa samo se stopnuje.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Klemzz ::

Hayabusa je izjavil:

Tole je pomoje škoda prodati, vozi dokler gre (ga korozija ne požre), sploh če je avto v redu kot praviš, dobiš boš zanj bolj malo...


Sm iz japonceu pršou na Audija in se mi ne dopade.

RejZoR ::

Če je avto v dobrem stanju je tud strošek večji kot njegova vrednost smiselen, samo če ga boš uporabljal, za prodajo pa seveda ne. Čeprav dvomim, da je dobro ohranjen BMW kljub starosti 18 let vreden samo 200 EUR...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Pravzaprav ima 18 let star BMW samo neko vrednost za lastnika. Za kupca je vreden 0 EUR + precej stroškov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Janac ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=781......

2007
TDI, poraba 5.4l
poka od opreme

Za tak avto je nakup no brainer;)

Hayabusa ::

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich...
6,64 average

Jebote Janac in tvoji zjajcani Seati ;((.
Karavan =! enoprostorec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685963 (51507) lucky13
»

Kateri karavan do 13k€

Oddelek: Na cesti
205693 (5000) emmentaler
»

študentski avto, kateri modeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913748 (11410) spirit
»

Renault Grand Scenic predvideni servisi?

Oddelek: Na cesti
73235 (3028) GrimReaper
»

Iscem avto do 2500€

Oddelek: Na cesti
317151 (6443) IvoJan

Več podobnih tem