» »

Problem s kloniranjem - Boot D, Winsi na C

Problem s kloniranjem - Boot D, Winsi na C

Oldi ::

Nikakor mi ne uspe sklonirati diska z XP-ji. Vzrok tiči v tem, da je boot particija D, Winsi so pa na C. Kljub temu s starim diskom sistem deluje brez težav. Ko particiji skloniram na nov disk, se mi črki obrneta, D postane C. Na mašini imam pomemben arhivski SW in rabim rezervo.

Probal sem z Fixboot in fixmbr, pa ne gre, sedaj mi piše NTLDR is missing.

Particiji sem kopiral z MiniTool Partition Wizardom instaliranim v Winsih7 (v mašini so bili trije diski)
  • spremenil: Oldi ()

Oldi ::

Opazil sem, da ntldr fajla ni na C, zato sem ga skopiral iz D.
Navkljub fixboot c: je bil fajl boot.ini še kar na D, na C ga pa ni bilo.
Na slepo sem ga skopiral in popravil partition(3) na 1. Sedaj se računalnik ciklično buta, morda bi stvar zalaufala, če bi vpisal pravo cifro particije? Pojma nimam ugibam - ali se da v recovery konzoli popravljati boot.ini?
Kako ugotoviti pravo številko particije kjer so Winsi?.

Vsebina boot.ini na particiji D
[boot loader]
timeout=1
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Riff ::

če je men ni hotlu bootat z diska ampak samo s pomočjo cd ja sem naredil tole če seveda prideš v win xp daš v run: X:/i386/winnt32/cmdcons ( pa xp cd mora bt v enoti če se ne motm že dolg tega k zdj uporablam win7 :D )

Duhec ::

@Oldi, za kloniranje diska izberi "Copy Disk" in ne posameznih particij. Le tako ti bo ta program (glej Note v videu) skloniral točno takšen disk kot ga imaš, z vsemi particijami in posledično pravim bootom iz D: particije.
http://www.partitionwizard.com/video-he...

Oldi ::

V Vinse ne morem.
Kriza je, ker je izvorni disk 500G in ima 3 particije, kopija pa 120G in bi imel na njem samo 2 pariciji.
Ali kateri od klonirnih programov omogoča stiskanje particij. Tretjo particijo na 500G bi že spraznil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Duhec ::

Hm, to maš zdaj spet še en problem, ne samo boot iz D: namesto iz C:.
Jaz sem take stvari lepo rešil s Hiren's boot CDjem, verzije 10.1, ki je še kot zadnja imela Ghost program in je ta lepo naredil klon diska kjer je sam preračunal nove particije glede na stanje particij starega diska ali pa sem sam spremenil parametre particij novega diska.
Seveda moraš pazit, da nimaš podatkov po particijah več kot je kapaciteta nove particije na novem disku, torej , če imaš na C: particiji recimo 200GB je razumljivo, da ne boš mogel tega sklonirat na novem disku. :)

Oldi ::

Hiron'sa imam, samo enega starega in mislim da ghost ne podpira matične, ne vem, se ne spomnim, bom pa probal. Hvala za idejo

Oldi ::

Sem uspel sklonirat z Acronisom 5.9 Home edition, če na istem disku kliknem profesional mi ne najde SATA diska, isto je z Acronisom 11. Spreminjanje velikosti aprticij dela katastrofalno, a sem nekako uspel in stvar deluje.
Hvala Duhec


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba aktivne particije

Oddelek: Operacijski sistemi
5963 (737) Oldi
»

Mini problem pri inštalaciji Win. XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
5795 (765) racunalnik3
»

izbira med dvema OS

Oddelek: Operacijski sistemi
101871 (1610) Roadkill
»

Kako naj dobim nazaj XP paricijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131975 (1810) ToniT
»

Win XP noče dol

Oddelek: Programska oprema
111196 (1047) AtaStrumf

Več podobnih tem