» »

Win XP noče dol

Win XP noče dol

AtaStrumf ::

Zaribal sem si Win XP. Saj ni važno kako, važno je samo to da ne morem v njih in bi se jih rad znebil. A je v redu če enostavno sformatiram disk kamor sem jih inštaliral. Imam namreč dual boot in me skrbi kaj bo potem s tem.

miha ::

Zbrisi samo direktorij od winXp.

JLP ::

Samo tisto particijo/disk sformatiraj kjer maš WinXP gor pa bi mogl bit ve v redu.
Live long and prosper!

krucymucy ::

Formatiraj tisto particijo z WinXP in si uredi na C:\ se tiste datoteke ki bodo ostale za XP-ji!!! sej verjetno ves kaj bo ostalo odvec!!!

AtaStrumf ::

No saj to sem mislil. Formatirati particijo (disk). V mojem primeru je to E:. A bi bilo mogoče dovolj, če pobrišem samo Win direktorij na E: in še tistih par direktorijev, ki jih je inštalacija naredila, da ne rabim premikat ostalih podatkov, ki jih hočem rešiti. Miha ti si to predlagal. Imaš kakšne izkušnje. Bo to dovolj. Formatiral bom bi bolj v skrajnem slučaju, ker ne maram preveč premikat podatkov gor pa dol po diskih, ker imam nekje bad sektorje in nočem zgubiti podatkov.

asPeteR ::

WinXP maš na e-ju?

Torej format e: /u in voila.

Na c disku, kjer imaš drug sistem (OS) pa zbriši še ntdetect.exe,...
(kar pa ni nujno)

A boš na novo nainštalaru?

AtaStrumf ::

Po vsej verjetnosti ne, mogoče pa bom gor dal Win 2000.

Maxtor ::

Tako naredi, kot ti svetujejo ostali. Enostavno zbriši win xp, v boot.ini datoteki na c-ju pa nastavi na default sistem, ki je na c-ju in čas nastavi na 0. Tako ne boš videl boot menuja, pa tudi sledi ne bo več o sistemu win xp, razen nekaj datotek na c.ju, ki pa ne motijo ničesar. Ko boš spet dal kakšen sistem zraven, se ti boot menu avtomatsko spet pojavi.

LP

AtaStrumf ::

E to sem čakal. Malo bolj poglobljen expertni nasvet. Hvala.

AtaStrumf ::

Manjši problemček. Tisto kar si napisal ne znam spravit v prakso. Kle je moj boot.ini ti pa mi prosim povej kakšen mora izgledati. Oz. mi ga popravi in napiši na forum. Hvala

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
C:\="Microsoft Windows"

Maxtor ::

[boot loader]
timeout=0
default=C:\
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
C:\="Microsoft Windows"


Tako, pa mora delati, vsaj pri meni dela, Ko pa si boš dal got w2k, kot si rekel, pa boš lahko ono vrstico multi(0)disk(0)... izbrisal, pa boš potem imel na izbiro w2k in pa 9x, ali kar imaš sedaj nameščeno na c-ju.

LP

AtaStrumf ::

Thanx rednex!

Appreciate it.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kak odinštalirat win 98 se

Oddelek: Operacijski sistemi
6941 (807) CaqKa
»

Kako naj dobim nazaj XP paricijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131969 (1804) ToniT
»

Pomoč win98/winxp NUJNO!!

Oddelek: Operacijski sistemi
7797 (703) CaqKa
»

Help 2x

Oddelek: Operacijski sistemi
91165 (1057) Ikarus
»

boot loader

Oddelek: Operacijski sistemi
131289 (1141) tejo

Več podobnih tem