» »

ADSL ali Kabel (telemahov)

ADSL ali Kabel (telemahov)

grex ::

Sem pred odločitvijo ali bi raje naročil Telemacha za internet ali počakal par mescov na ADSL - kaj priporočate??
Zanima me predvsem, če ima kdo kake izkušnje z dejansko hitrostjo ADSL pri nas ali v tujini.
Kakšna mislite, da bo cena tega pri nas (bo telemach zarad ADSLja kaj znižal??):\

bzagozen ::

Jaz sem na Telemachu. Pa, za tist kar jaz rabim je čist OK. Imam paket 64kbit/s, samo, da ni natanko omejen. Gre do nekak 200kbit/s. Za surfat in igrat igre preko interneta je čist OK. Plačam pa 8 jurjev, kar je pa dost manj, kot bi plačal preko telefona.ADSL bo pa še boljši, če bo hitrost res 512. To je pa že spoštovanja vredna hitrost. Pa SiOL ma dober tuj link 155MB v promerjavi s Telemachovimi 8MB. Uf, še ena stvar. Ne vem sicer kako je na SiOL ADSL z IP-jem, Telemach ti da statičnega in ne teži, če imaš strežnik >:D
www.alkoma.si

Horhe ::

Hm jz sm uprasu na siol ce bojo staticni ip, pa je reku da bojo...mislm to je cist kul za nas sam ne vem zakva ni tko k povsod v svet k majo dinamicn ip ?..no ja Telemach je posebna zgodba, k dela..dela k sus...ampak veckrat prekinja in je ful nezanesljiv..drgac pa ok...hmmm ADSL ..jz bi tud rad vidu kako to dela pa unih 512 poben kilobitov ne Byto-v..tko da to zdeli z 8 pa dobis 64KB dl in 16 K ul...tko...

PaJo ::

Ja no, ce bi jaz bil pred tako dilemo bi pac trenutno vzel kabel na Telemachu, na ADSL se zmeraj lahko gres, drugace pa ce se ti ne mudi tako pa pocakas kaj se bo razvilo iz vsega tega in ko bo folk malo stestiral ADSL in se takrat odlocis.
Moja odlocitev bi pa prenutno bila da bi vzel kabel takoj ce bi le bila sansa:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Uporabnik ::

Pa ne kupt modema (NeMo) ampak raj plačuj najemnino... ker zadeve se hitr spreminjajo. preračuni...

grex ::

Hmm,... pol bo verjetno najboljš, da jst kabel naročim, ker ga potem itak lahko še odročim, če mi ne bo všeč. Moti me predvsem to, da pri nekaterih prijateljih laufa FUL, drugim pa zgolj povprečno (to je, da od počasnosti popizdiš že sam ko slo techove strani gledaš) - in to v isti ulici (isto omrežje) in istih pogojih (64kbps).

In če se ADSL pač izkaže za boljše, ko bo...:\

A ste vedeli da skor 6000 SITov računajo za "programski priklop modema" (t.j. za 2 minuti klikov na winsih). Najraj bi jih pred linuxa postavu pa naj si jih zasužijo :P

OZZY ::

Me zanima kako bo z ADSL-om, ko bo vedno več naročnikov. ALi bo začela hitrost padat al ne.

Horhe ::

HMMM sam men se zdi da pol najmanj za eno leto pr telemachu sklenes pogodbo..k se drgac njim ne splaca
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

AlesP ::

Huh.. sm se že ustrašu, da sm spet kak droben tisk spregledal.. no da citiram pogodbo s Telemachom..

Člen 12: (prvi odstavek)
Naročnik lahko pisno kadarkoli odpove naročniško razmerje, dobisi takoj ali z določenim odpovednim rokom.

Pa račun sem šel gledat.. priklop modema so zaračunal 11k SIT.. ;(

no ja.. grex prklopi se da se bomo lahko kaj špilal :P

whatson ::

Trenutno je boljši Telemach, kajti ADSL bo še nekaj časa v "beta" verziji...

Jinxy ::

Jest sem kabel pri Telemachu dobil skor eno leto nazaj, in sem placal za vse skupi 29900 SIt (modem, napeljava, mrezna, prikljucitev, ipd...)

VSE za 30k, sele potem jeseni so podrazili :)

grex ::

No, meni je prijazni ženski glas bil povedal, da bo vse skupaj prišlo 22K SIT (sam to z najemom modema), pa sem jo prosil naj malo razloži ta znesek.
"Ja 11 je za napeljavo in priklop modema",
"pol 5 je za mrežno kartico",
""kaj če mam pa svojo?"",
"pol tega ni treba",
"no naprej, 6 je pa za programsko nastavitev",
""kakšno programsko nastavitev???"",
"ja da vam bo vse skupi delal",
""a se da brez te ugodnosti tudi to kupit"",
"(smeh)ne, ne, to pa mora bit".
""AHA:\"".

No, jst bom uglavnem šel na telemach, pol pa ko bojo prkolpl, jih bom pred linux postavu>:D.

no uglavnem se bom prklopi, da se bomo špilal mal
:D

drek ::

adsl se vrjetn bl splaca kr bi se vrjetn mau mn sesuvu tut ce nas telekom "nategne" mamo sevedno zavod za varstvo potrosnikov in ce zgubite tozbo v sloveniji in ce izkoristite use pravne moznosti in ce use zgubite greste lahk na euro sodisce kjer pa mate 90% moznosti da tozbo dobite>:D in potem postanete cisto pravi MILJONAR

luni ::

OZZY teoreticno dobis z ADSLom najeti vod s fiksno doloceno prepustnostjo, ki se ne sme spreminjat, ker potem krisjo pogodbo. Samo kaj ves, kaj si bodo nasi supki se izmislili.
Artificial Intelligentia

PaJo ::

ADSL ni z fiksno doloceno pasovno sirino, saj v specifikacijah pise da dela DO 512 DL in 128 UL in ne da JE 512;( V tem je glih prednost najetega voda, ker ta ma zagotovljenih 512 up in down:D

No ja drugace pa pocakajmo da vidimo kako se bo vsa stvar odnesla v praksi:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SasoS ::

Mene je pršlo glih 11 čukov. Itak je pa to blo tko: zjutri pride en model, našraufa kretnico - 15 min. Reče, da bo računalničar kao pršu kmal, mogoče še isti dan :) Ampak res pride 2 urci kasnej, našraufa modem na kabl. "A mrežna je že notr?", moj odgovor: "jp, jp", prklopm utp, izklopm screen saver, "A, linux je gor...". 10 s kasneje (po mojem tipkanju): /etc/rc.d/init.d/network restart. In dela :D...Sašo

Tr0n ::

Ja itaq da do 512, saj ISDN je tudi do 14 oz 7k/sec. Pac odvisno od povezave.

Swiwer ::

Prejsni teden (04. Marec 2001) sem klical na SiOL kjer so vzeli moje podatke
in mi rekli, da me bodo obvestili takoj ko bo priklop na nasem koncu mogoc.
Glede na to da sta baje dve DSLAM ADSL postaji na Cigaletovi in v Cankarjevem
domu, jaz pa v Mostah (oddaljenost max 2km) sem pricakoval ponudbo po
telefonu ali po posti v roku dveh dni. Vendar se to ni zgodilo. Danes
(7 dni kasneje) sem klical na SiOL in vprasal zakaj se ni ponudbe. Zaposleni
mi je povedal da ocitno v Mostah prikop se ni mogoc in da zato se nisem dobil
ponudbe, pa ceprav so rekli da je prikop ze mogoc v radiju 5 km od postaj.
Kaj vec mi ni znal povedati (ker so baje odvisni od Telekoma). Nato sem klical
na Telekom in povprasal se tam. Zaposlena mi je povedala, da se ADSL sploh se
ne trzi in da je edina postaja zaenkrat v Cankarjevem domu ! Povedala mi je
tudi da datum za zacetek trzenja se ni dolocen. Nacrtovali naj bi ga v marcu
vendar to ni sigurno.

Tako, toliko o tem. Jaz bom verjetno cakal se VSAJ en mesec, tisti ki so
izven radija 5 km od Cankarjevega doma pa se bog ve kako dolgo......

-----------
Perplexer

boha ::

to pa zato, ker tvoja matična centrala ni na cankarjevi, ampak nekje v mostah. torej, ko bo tvoja matična centrala, kjer imaš tel. priključek, nadgrajena z adslom, takrat te bodo lahko priklopili...

OZZY ::

Luni: Ja bojo kršijo pogodbo ampak to se v naši državi vedno dogaja in se bo, ker navadni uporabniki ne morejo storiti nič proti tem. Kokr sem že parkrat napisu. Upam na skorajšnjo konkurenco Siolu na trgu in seveda manjše cene. Zame pa bo edina opcija za neomejen časovi dostop ADSL ker mamo enga (pardon izrazu) dobesedno kurčevega kabelskega ponudnika v Litiji. Se sprašujem zakva sem se sploh sem iz LJ preselu.

Sharac ::

Andy je dobil pogodbo in tam baje pise oz. je formulacija "adsl deluje do maximalne hitrosti 512 down 128 up" (pomenski citat ne dobesedni :) ) kar pomeni, da ti v teoriji Siol lahko omeji hitrost na 1kbit/1kbit pa nebi krsil pogodbe (je pa res, da bi v takem primeru g. Sreta riskiral jajca in verjetno tudi stavbo na Cigaletovi).

Danes je zanimiv clanek v Delu o ADSL oz. ocitno ga je KONCNO napisal nekdo, ki ima pojem o teh zadevah in skurcal malo SIOL in Telekom (koliko to pomaga si itak lahko sami mislite samo fajn je videt, da niso glih vsi novinarji totalni imbecili).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modri ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12619097 (8540) Nejc Pintar
»

Kateri adsl al raje kabl??

Oddelek: Omrežja in internet
231724 (1212) Tear_DR0P
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017521 (5722) Narcos Satanicos
»

SiOL ADSL test (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
548058 (6382) DC-
»

ADSL URADNE SIOL CENE (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
615410 (3849) Reso

Več podobnih tem