» »

ADSL URADNE SIOL CENE

ADSL URADNE SIOL CENE

«
1
2

baghera ::

http://adsl.siol.net

ADSL JE ZUNI

Elemen_T ::

8k je zelo poštena cena :)))) SiOL - It seems that my life will change into heavens...soon.:)

Milko ::

A 30 K prikljucnine...to je tistih 30 k pr Telekomu, al mors Telekomu se posebi placat 30K, da ti vzpostavi? Pa 3 jurje je vsteto v teh 8 jurjev al ne?

baghera ::

Milko to je KONČNA cena, saj jo je ponudil internet ponudnik in NE telekom.
V ceni pa je tudi vštet modem. Samo problem je, ker geografsko ni razpoložljivo, tipi na SiOLu so rekl, da bo v okolici Kranj predvidima konec Maja. Ljubljana pa neki že ma, beri Cankarjev dom.

Ponavljam pa za vse pesimiste CENA JE KONČNA !!nič, NIČ več drugega dnarja :D

Elemen_T ::

baghera: Hmm...će bi bilo konec maja v okolici kranja bi bilo kar fajn. znanec iz telekoma mi je namreč rekel da bo OKOLICA kranja konec TEGA leta. Nevem kako je s tem. btw: iz kje te informacije?
Glede cene: 30k +8x... brez skritih stroškov je đabe.

lp

andrej ::

he he:
KAJ MORA NAROČNIK ZAGOTOVITI

Ustrezen prostor za montažo oz. namestitev razcepnika ADSL/ISDN in omrežnega zaključka ATU-R (zaprt stanovanjski ali poslovni prostor, brez agresivnih snovi, prahu, s klimatskimi pogoji primernimi za življenje ljudi) ...
Drugace pa se bo splacalo... samo da cimprej to privlecejo do mene:D

Matty ::

Vse lepo in prav... nelogicno je to, da zahtevajo ISDN... Tako da, ce ga nimas racunaj se stroske tega... aja... pa narocnino za ISDN na mesec-..

Bajo1 ::

ZAKON!!!!!!!!!!!!!! :DUpam da bo stvar dobavljiva cimprej! Sem pricakoval da bodo prenos omejili na 128kbit/s pa me je siol tokrat prvic pozitivno presenetil.
8-O
Po skoraj stirih letih zivotarjenja z analogno linijo se obetajo boljsi casi:D

billy ::

Koncno nekaj pametnega od SiOL-a, zanimivo bo se videti kako se stvar obnese v praxi. A mogoce kdo ve, ce bodo sedaj ponudili kaksen flat-rate paket za siola, ali ce mislijo znizati cene ?

wind ::

V teh 8k je že vštetih tistih 3k za Telekom ali je to še zraven?

Dalmatinc ::

M to je tooooooo; končno sam me zanima KDAJ bo v Ljubljani Pravna Fakulteta.....

Drugo ni blema:8)

PaJo ::

Jaz mislim da se pride tistih 3 jurje kar zraven plus seveda 3,5 jurje za isdn. No v glavnem, meni je itak vseeno, glavno da stvar pride na razpolago v moji okolici in jaz to takoj nabavim:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Kekec ::

ka pa IP bo dinamični al statični?

krneki ::

Zelo verjetno dinamičen

YiMMi ::

Ce zaj to prav razumem...
Nimam isdn-ja...
Se pravi
ISDN =24.990
ADSL=30000
=54.990SIT
Pol pa se na mesec (8000+3500)
11500SIT......;(
Malo je drago ampak se vedno sprejemljivo....Lahko bi bli popusti za studente....:)

kuky ::

Zame so cene kar cool.Edino kar se bojim
je da bo unih 512 samo za slovenski promet:8)

Elemen_T ::

Zdi se mi da bodo paketi (verjetno tudi študent) možni zelo kmalu...itak da bodo začel delat različne pakete...malo me je zamorila novica da bo adsl možen drugje od centra ljubljane šele konec leta...Po eni strani je adsl še bolš kupit kasneje ker se bo ponudba verjetno razširila in posodobila.

lp

Dalmatinc ::

a ker od slo-techerjev žvi v centru lublane !>:D

boha ::

tip na siolu mi je rekel, da bo kao do maja že 50% pokritost slovenije z adslom. kje in kdaj točno, pa se je treba obrniti na telekom...

baghera ::

Jest sm poslal mail SiOLu gleda ADSL v Kranju. Odgovor je :
Pozdravljeni,
ADSL je zacetni fazi nastavljanja, in sicer z zacetkom na centrali v Centru
Ljubljane ter na Cankarjevi. V Kranj oz. okolico Kranja naj bi prislo koncem
Maja, vendar je ta podatek samo okviren.
Prosim, poklicite Telekom Slovenije na tel. št. 0808080 in povprašajte za
podrobnejše informacije.

Samo jest mislm, da če bo več naročil, bo prej. Jest bom klicu pa naroču, bomo vidl kak bo :)

eiht ::

mislim da sta tokrat telekom in siol zadevo kar posteno opravila in ce bo stvar delovala tako kot pise potem svaka jim cast...pa tudi tistih 8k za adsl in 3.5k za isdn ni prevec....v italijii imajo za isti prenos neki manj kot 9k vendar brez isdn-ja

whatson ::

Cena je še sprejemljiva.. res pa je, da je najbolje še nekaj časa počakat in potem ko se cene spustijo na realna tla, zadevo pograbit...

kuky ::

imam občutek da je vse skupaj en nateg,
strani adsl.siol.net ni vec in pa tud na glavni strani siola ni nic;(

sasox ::

neki je na temu ja ker strani dobesedno ni vec :D



mogoce so se pa ustrasl prevelikega navala >:D

Matty ::

Mogoce so pozabli dodat kaksno niclo... :D
Dobavljivost po Sloveniji? 50% Slovenije pokrite do maja? Ne verjamem... saj se spomnite kolk casa je telekom s hcerjo mobitelko rabil, da je vredu pokril vec kot LJ z GSM signalom...

sinko999 ::

Mislim da se nam dogaja Matjaž Rogelj !!!!!

LP
Ni? ni ve?no !

PaJo ::

Hm...
Upam da ne, ceprav ovo okoli Roglaj, se zdaj kaze kao da bo na koncu se res:D
Drugace pa mislim da je nedoseglivost adsl.siol.net, povezan z tem ker so vceraj zvecer Siol-ovci na novo postavljali njihov glavni web streznik in so verjetno zbrisali ta virtualni zapis za adsl.siol.net, v glavnem jaz mocno upam da bo ostalo pri takih cifrah:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

sinko999 ::

Za roglja je potrjeno da je vse skupaj potegavščina ; lahko se nadejamo tudi nekaj višjih cen pri adslj-u za kakh 50% to je moje skromno mnenje .

LP
Ni? ni ve?no !

kuky ::

stran je spet nazaj .... kontroliram vsakih 5min:D:D:D

TheHijacker ::

yipii... Komaj čakam, da potegnejo do Litije :D
Tisti majstri na SiOL-u nimajo pojma kdaj to bo. Rekel je da je stvar še vedno testna:\

Upam da se bo splačalo... ISDN že imam.

Tr0n ::

Taksna bo baje cena:

- 8k SiOLu
- 3k Telekomu za vod
- 3k ISDN narocnina

14k na mesec. Zdaj ce se vam bo to splacalo za 512/128 pa presodite sami.

Hojne ::

Jst sm pa iz Domžal in sm jih klicu (na Siol) pa so pobral moje podatke in me dal v neko listo, katera bo šla naprej Telekomu, ta bo pa preveru, če mate ISDN in ostalo kar rabijo, pol te pa bojo poklical in se zmenil za priklop. Je reku, da ne ve za Domžale kdaj, naj bi blo pa hitr, ker je centrala pri nas ena prvih digitalnih v Sloveniji (po njegovih besedah). Upam da Marca8-O:D>:D

Sharac ::

Cena bo 30k za instalacijo in 8k na mesec in cisto nic drugega (tisto kar je objavil telekom je cena njihove storitve za druge morebitne ponudnike adsla + atm prikljucek) - ne pozabite za parico ze placujete z isdnjem.
Kar se tice 512/128 je zadeva za slovenske razmere razumljiva kar se pa zmogljivosti tehnologije tice pa smesna (po telefonskem razgovoru s zaposlenimi na siolu pa tudi ni za pricakovati kake nadgradnje paketov v kratkem) vsekakor pa je adsl vsem uporabnikom ISDN edina logicna poteza saj z relativno malo investicijo zmanjsa stroske uporabe interneta za cca 50% (govorim za power userje :) ) ob pridobitvi hitrosti (zanima me ping oz. ce so ohranili fastpath oz. interleave 0 na DSLAMU kot je bilo to ko je bil v testni fazi).

Bajo1 ::

Jst sn klicu na uno cifro ki je bila na strani adsl.siol.net in so dejali da bo takole:

25000 za prikljucitev ISDN paketa

30000 za priklop ADSL

8000+3500 narocnina za ADSL+ISDN

Cene so torej ql.

Upam pa da bo dejansko promet popolnoma neomejen tako za slo kot za tujino (ce ne bo adsl eno sranje) ob ene 30 pinga max, pa seveda da bo cimprej!

Tr0n ::

Pol pa tak super, ce bosta le prenos in ping koliko toliko solidna. Vprasanje tudi, kdaj bo to zunaj Ljubljane dostopno.

No, ce poklices na ono telefonsko, ti zapisejo podatke in te obvestijo, ko bo ADSL dostopen v tvojem kraju.

Dalmatinc ::

A ker živi v centru :8)

Dalmatinc ::

No!>:D

Voranz ::

Preveril sem zadevo na SiOL-u, ki pravi, da je kar se tice cenikov ipd. vse res in da se zadeva izplaca (vsaj za njih), najvecji stos pa je bil, ko sem preveril na Telekom-u v Kranju kako stojimo s ADSL - pazi odgovor !!!!!!! Gospod o ADSL-u vemo ravno toliko kot vi !!!!!!??????? Kljub temu da se v kranju nahaja ISKRA TEL, ki naj bi bil ADSL-vo srce za področje Kranja. Objavljajo neke cene, da si malo pocedis sline potem pa ??? Jast sem pripravljen zadevo kupiti ze vceraj, vendar .....

TonaMona ::

Meni so na Telekomu rekli:

"Ja gospod, veste, stvar je še v testiranju in vam nič ne morem rečt, kdaj bo ADSL dosegljiv na vašem koncu Ljubljane; zaenkrat je samo v strogem centru."

WTF?!?

Zdej moram še na SIOL zatežit, če oni kaj več vejo. Samo se bojim da bodo rekli naj dam podatke, potlej bodo pa na Telekomu preverjali prav tako brez uspešno. Še bolj se bojim, da bodo rekli; hja gospod nimate ISDN pa ni mogoče nič.

Ampak jaz ISDN-ja nočem dokler mi ne garantirajo, da je ADSL mogoč tudi na naši centrali.

Dalmatinc ::

Meni so rekli:

Pri vas je možen ADSL !

In jaz sem padel v komo:D

zetko ::

Upam da pr men tut :D

zetko ::

YIHA! Jst sm že fotra nažicu :D:D
Can't wait da pride stvar u hišo :D

Swiwer ::

Ali morda kdo ve ali je IP ki ga dobis pri SiOL ADSL-u dinamicen ali staticen ?

rookie ::

Ej dej mi nej en neki razlozi ! Zakaj oni zahtevajo tole (zaprt stanovanjski ali poslovni prostor, brez agresivnih snovi, prahu, s klimatskimi pogoji primernimi za življenje ljudi) ZIVLJENJE LJUDI. a se vm nezdi mal smesen ? Ce nimas bajte al pa kaj jzt vem kaj pol si tut ADSL-ja ne bos mogu prvost !!! ? Pa se to zakaj bomo rabil mrezno kartico ??????:\:D
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

rookie ::

Aja pa poglejte si to sliko !!!

Kje je kle omenjena mrezna kartica ?

A je ta sajt sploh delu SIOL ? Stari pou čjev manka pa žjev pa petdeset crt skrivlenih pomojm da to ni MOKELET delu a ? Kaj pravte ?:\:D:D
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

rookie ::

Mozn da se motim al pa tud ne ce pa se pol pa brez ZAMERE!!!!!!! Samo predvidevam !!!Aja pa se neki sm opazu vsio sajti so pri siolu narejeni v ASP-ju kaj pa ta ?Mal posrfajte :\ADSL
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

Dalmatinc ::

Anze dej povej kje žviš in please dej mail...:D

SasoS ::

Mrežno rabiš da priklopiš modem na računalnik. Prek serijskega pač ne gre :D.Sašo

Dalmatinc ::

Ok ANze zate že Ok. Sam mene mal SioL zajebava pa še sam nevem zakaj>:D

zetko ::

Hehe lucky me :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL ADSL le za 4 SIT (ni prvoaprilska šala!)

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
324845 (4845) humanoid
»

ADSL oz kabel na Obali

Oddelek: Omrežja in internet
151216 (934) XsenO
»

ADSL KRANJ

Oddelek: Omrežja in internet
181389 (1092) Igor
»

pogodba za ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
191895 (1460) NiggerBob
»

Trenute lokacije kjer je mozen ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181727 (1317) kleDo

Več podobnih tem