» »

RTV prispevek

RTV prispevek

««
41 / 76
»»

Utk ::

Daniel je izjavil:

Utk je izjavil:

Dej ne fantaziraj. Čisto vseeno je ali imaš ti 500 evrov plače in "dodatek" do minimalca ali že v štartu minimalca, prispevke se plača enako.


Zdaj mi pa še napiši kakšna penzija je od te plače in ali lahko z njo preživiš ali si plačaš dom upokojencev, če živ sploh prideš na vrsto.

Mislim da je jasno, da če imaš minimalno plačo in plačuješ minimalno prispevkov 40 let, to pač ne more znest toliko, da bi nekdo praktično 24/7 skrbel zate naslednjih 20 let. Ker tudi ta mora dobit vsaj minimalno plačo, in to v treh izmenah, plus vsi materialni stroški zate, s hrano, ogrevanjem itd. Če bi hoteli, da to laufa, bi morali minimalno plačo spustit na nekih 300 evrov, potem bi morda šlo, ne pa obratno, dvignit na 2 jurja. Ker potem bi tudi negovalci spet morali dobit vsaj 2 jurja, in se spet ne bi izšlo.

To je res enostavna matematika, da se to pri minimalni plači enostavno ne izide. Že strošek zdravnikov, operacij, šolanja otrok se ne izide, kaj šele kaj drugega. Zato so tisti na minimalcih pač subvencionirani od strani drugih. Čeprav se tega ne zavedajo.

Daniel ::

Mato989 je izjavil:

No, zmeraj se je tako reklo okrog nas in je očitno delno tudi res.


Ne ni res, delno je res samo to da če je delodajalec država da potem država doplača do minimalca, ampak plača tudi tisto pred (osnovo)

Torej osnova za prispevke je pod minimalca (zakaj je tak sistem sploh dovoljen?), k plači jim pa potem malo dodajo.


Ne to spet ne drži... MINIMALNI prispevki so jasno določeni in znašajo v višini minimalne plače in ni nobene razlike če ima nekdo napisano vna plačilki

800 EUR bruto osnova
403EUR doplačilo do minimalca

ali pa

1.203 EUR osnova

Taki 2 plačilki plačata IDENTIČNO prispevkov...

Me zanima, če bi se ti strinjal, če bi trgovina kolektivno sporočila, da bojo vse izdelke podražili za 1 eur, da bojo delavcem lahko plačali povprečno plačo, tako, da bojo potem lahko od penzije celo preživeli.


Bolje je če trgovine sicer znižajo druge stroške in povišajo plače ampak seveda pa lahko tudi to... to je njihova stvar... problem je ko bi zvišali za 1 EUR in povišali trgovcem plače za 10EUR bruto... v takem primeru to je pač nateg... če jim bodo pa zato dvignili plače za 500EUR bruto pa ajde...

Glede na to, da so najslabše plačana ravno težja fizična dela bo vsekakor vsak tak izjemno vesel, ko mu boš pred penzijo pribil, naj gre naprej delat, kaj pa ni dovolj zaslužil v 40 letih.


Ampak zakaj taka dela greš delat? Pa saj jaz ne pravim da niso bogi, samo penzija naj bo izračun iz vplačil ne pa nek socialni korektiv, sociala je sociala, penzija je pa PRISLUŽENA RENTA... in če si si je prislužil malo jo dobij malo, ne pa po zakonu več in je potem minus...

Daniel tvoje razumevanje obračuna na plačilni listi je outdatano tam nekej v letu 2010... to je spremenila že Pahorjeva vlada če se ne motim to kar ti izpostavljaš v teh prispevkih.


Saj, kakorkoli obrneva, vemo kako stvari stojijo.

Ali torej lahko nekdo, ki mu sedaj obračunavajo prispevke od minimalca v penziji pride čez mesec?
In še dodatno, ali lahko pride čez mesec tudi potem, ko bi vi znižali pokojnine vsem glede na to, koliko je v pokojninski blagajni?

Te službe, ki so tako slabo plačanje ravno tako poganjajo svet in brez njih se vse ustavi. Vi bi pa te zdelane ljudi na koncu porinili še naprej delat, da bojo lahko sploh preživeli. Ne vem, ne zdi se mi prav. Zakaj se ne ni rezalo od vrha navzdol? Stroški preživetja so toliko in toliko, vsem dati osnovo za preživetje, če kaj ostane pa potem razdeliti tistim, ki so vplačevali več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Utk ::

Ti imaš neko večjo kmetijo, ne? Bi šenkal pol kmetije manj sposobnemu kmetu, ki s svojimi 2 ha ne more preživet?

Mato989 ::

Ali torej lahko nekdo, ki mu sedaj obračunavajo prispevke od minimalca v penziji pride čez mesec?


Dejansko to nima veze... penzija je PRIDOBLJENA pravica ne pa socialni korektiv zato naj bo penzija pridobljena pravica glede na realen izračun ne pa socialno korigiran...

In še dodatno, ali lahko pride čez mesec tudi potem, ko bi vi znižali pokojnine vsem glede na to, koliko je v pokojninski blagajni?


Če imamo sistem PAY GO pomeni da trenutni vplačniki plačujemo trenutnim upokojencem, torej toliko kot mi vplačamo je fer da oni dobijo, nič več

Te službe, ki so tako slabo plačanje ravno tako poganjajo svet in brez njih se vse ustavi. Vi bi pa te zdelane ljudi na koncu porinili še naprej delat, da bojo lahko sploh preživeli. Ne vem, ne zdi se mi prav. Zakaj se ne ni rezalo od vrha navzdol? Stroški preživetja so toliko in toliko, vsem dati osnovo za preživetje, če kaj ostane pa potem razdeliti tistim, ki so vplačevali več.


Potem če se brez njih Svet ustavi se naj ustavijo in zahtevajo povišico da bodo imeli lepšo penzijo... aja to pa ne, mora država potem socialno korigirat njihovo sindikalno neaktivnost in debilno obnašanje in neekonomično razmišljanje... ovce so zato da se strižejo kot kaže
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Daniel ::

Utk je izjavil:

Ti imaš neko večjo kmetijo, ne? Bi šenkal pol kmetije manj sposobnemu kmetu, ki s svojimi 2 ha ne more preživet?


Se ti zdi to pametna primerjava? Tole bi bilo primerljivo kvečjemu s tem ali bi ti šenkal vsak mesec pol plače nekomu za trakom, da bi oba imela enako in enake prispevke. Mi pa smo tukaj pri pokojninah in ne plačah.

V končni fazi bi najbrž komu res lahko še šenkal pol, ker itak več nimaš komu drugemu dat, tako, da gre samo še iz roda v rod dokler še gre.

Utk ::

Se ti zdi to pametna primerjava? Tole bi bilo primerljivo kvečjemu s tem ali bi ti šenkal vsak mesec pol plače nekomu za trakom, da bi oba imela enako in enake prispevke. Mi pa smo tukaj pri pokojninah in ne plačah.

Saj mu šenkamo pol plače. Ko bova oba v domu starejših, bojo pa enako skrbeli za oba. Ti pa hočeš, da mu damo še več kot pol plače, ker on ima že itak minimalca in ne more dat več.

Menda nismo 4 let stari, da nam ni jasno, da če nekomu daš, moraš nekomu vzet. Komu?

Mato989 ::

Ti bom zdaj nekaj povedal

Odmerni odstotek penzije je 61,5%

Odmerni odstotek se dobi takole

Starostna pokojnina se odmeri od pokojninske osnove, ki se izračuna na podlagi mesečnega povprečja osnov iz katerihkoli najugodnejših zaporednih štiriindvajsetih let zavarovanja od vključno leta 1970 dalje, od katerih so bili plačani prispevki za obvezno pokojninsko in invalidsko zavarovanje. Za izračun se upoštevajo osnove, zmanjšane za davke in prispevke, ki se plačujejo od plače po povprečni stopnji v Republiki Sloveniji. Zavod mora izračunati vsa razpoložljiva mesečna povprečja osnov iz zaporednih štiriindvajsetih let zavarovanja od 1. januarja 1970 dalje in zavarovancu po uradni dolžnosti odmeriti pokojnino od najugodnejšega povprečja, ki predstavlja pokojninsko osnovo. Pri izračunu pokojninske osnove zavod upošteva predhodno sporočene podatke o plačah ali zavarovalnih osnovah po predpisih o matični evidenci zavarovancev in uživalcev pravic iz obveznega pokojninskega in invalidskega zavarovanja.



Torej nekdo na minimalcu če predpostaviva da ima povprečje 24 let 1.203 EUR je torej to neto 853 EUR od tega se mu bi odmerila pokojnina 61,5% oziroma cca 525 EUR

No po zakonu o minimalni penziji za polno delovno dobo mu pripada pokojnina cca. 667 EUR (če se ne motim)

Torej kaj to pomeni? Kdorkoli ki ima povprečje med 853 EUR NETO in tam od oka do 1.100 NETO bo dobil IDENTIČNO pokojnino... torej nobene razlike... čeprav jeta z 1.100 EUR plačeval znatno več kot oni z 853 EUR...

Se tebi to zdi fer?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Daniel ::

Mato989 je izjavil:

Ali torej lahko nekdo, ki mu sedaj obračunavajo prispevke od minimalca v penziji pride čez mesec?


Dejansko to nima veze... penzija je PRIDOBLJENA pravica ne pa socialni korektiv zato naj bo penzija pridobljena pravica glede na realen izračun ne pa socialno korigiran...

In še dodatno, ali lahko pride čez mesec tudi potem, ko bi vi znižali pokojnine vsem glede na to, koliko je v pokojninski blagajni?


Če imamo sistem PAY GO pomeni da trenutni vplačniki plačujemo trenutnim upokojencem, torej toliko kot mi vplačamo je fer da oni dobijo, nič več

Te službe, ki so tako slabo plačanje ravno tako poganjajo svet in brez njih se vse ustavi. Vi bi pa te zdelane ljudi na koncu porinili še naprej delat, da bojo lahko sploh preživeli. Ne vem, ne zdi se mi prav. Zakaj se ne ni rezalo od vrha navzdol? Stroški preživetja so toliko in toliko, vsem dati osnovo za preživetje, če kaj ostane pa potem razdeliti tistim, ki so vplačevali več.


Potem če se brez njih Svet ustavi se naj ustavijo in zahtevajo povišico da bodo imeli lepšo penzijo... aja to pa ne, mora država potem socialno korigirat njihovo sindikalno neaktivnost in debilno obnašanje in neekonomično razmišljanje... ovce so zato da se strižejo kot kaže


No dobro, torej lahko zaključiva, da bi ti pač pustil človeka naj krepne, ker pač od delodajalca ni iztržil dovolj za časa 40 let delovne dobe? To me je najbolj zanimalo.

Tudi če je paygo sistem lahko zadevo urediš z rezanjem pri vrhu.

Utk je izjavil:

Se ti zdi to pametna primerjava? Tole bi bilo primerljivo kvečjemu s tem ali bi ti šenkal vsak mesec pol plače nekomu za trakom, da bi oba imela enako in enake prispevke. Mi pa smo tukaj pri pokojninah in ne plačah.

Saj mu šenkamo pol plače. Ko bova oba v domu starejših, bojo pa enako skrbeli za oba. Ti pa hočeš, da mu damo še več kot pol plače, ker on ima že itak minimalca in ne more dat več.

Menda nismo 4 let stari, da nam ni jasno, da če nekomu daš, moraš nekomu vzet. Komu?


Kje mu šenkaš pol plače? Daj mi na primeru delavca, ki polni police v trgovini razloži, kje je pol tvoje plače prišlo k njemu?

V dom tako ne bojo prišli. No, ti si boš plačal privatnega, to je drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Daniel ::

Mato989 je izjavil:

Ti bom zdaj nekaj povedal

Odmerni odstotek penzije je 61,5%

Odmerni odstotek se dobi takole

Starostna pokojnina se odmeri od pokojninske osnove, ki se izračuna na podlagi mesečnega povprečja osnov iz katerihkoli najugodnejših zaporednih štiriindvajsetih let zavarovanja od vključno leta 1970 dalje, od katerih so bili plačani prispevki za obvezno pokojninsko in invalidsko zavarovanje. Za izračun se upoštevajo osnove, zmanjšane za davke in prispevke, ki se plačujejo od plače po povprečni stopnji v Republiki Sloveniji. Zavod mora izračunati vsa razpoložljiva mesečna povprečja osnov iz zaporednih štiriindvajsetih let zavarovanja od 1. januarja 1970 dalje in zavarovancu po uradni dolžnosti odmeriti pokojnino od najugodnejšega povprečja, ki predstavlja pokojninsko osnovo. Pri izračunu pokojninske osnove zavod upošteva predhodno sporočene podatke o plačah ali zavarovalnih osnovah po predpisih o matični evidenci zavarovancev in uživalcev pravic iz obveznega pokojninskega in invalidskega zavarovanja.



Torej nekdo na minimalcu če predpostaviva da ima povprečje 24 let 1.203 EUR je torej to neto 853 EUR od tega se mu bi odmerila pokojnina 61,5% oziroma cca 525 EUR

No po zakonu o minimalni penziji za polno delovno dobo mu pripada pokojnina cca. 667 EUR (če se ne motim)

Torej kaj to pomeni? Kdorkoli ki ima povprečje med 853 EUR NETO in tam od oka do 1.100 NETO bo dobil IDENTIČNO pokojnino... torej nobene razlike... čeprav jeta z 1.100 EUR plačeval znatno več kot oni z 853 EUR...

Se tebi to zdi fer?


No, torej rešitev je na dlani. Vse izdelke in storitve podražiti toliko, da bojo najnižje plačani dobili vsaj 1100 eur ven. Si bojo pač dokler se ne doseže cilja vmes zaposleni v JS sami odmaševali WCje, trgovine bojo pa pač zaprte ane. Ne vidim problema.

In še podvprašanje. Kako z 667 eur preživiš v mikro najemniškem stanovanju potem, ko plačaš najemnino, elektriko, vodo, komunalo, RTV davek in po novem še dodatek na pomoč in postrežbo. Če bi rad imel tv pa še telekomunikacije. No, pa najbrž bi rabil tudi kaj hrane za pojesti. In sedaj gremo vsem tem znižat teh 667 eur na recimo 500, ker je bilo pač toliko manj vplačano.

Utk ::

Kje mu šenkaš pol plače? Daj mi na primeru delavca, ki polni police v trgovini razloži, kje je pol tvoje plače prišlo k njemu?

V dom tako ne bojo prišli. No, ti si boš plačal privatnega, to je drugo.

Meni trgajo od plače, njemu tudi nekaj, naši otroci hodijo v iste šole, iste vrtce, mi hodimo k istim zdravnikom, vozimo se po istih cestah. Samo da meni trgajo par jurjev, njemu pa 200 evrov. Kolk mu naj še dam? Enkrat bi treba jasno povedat, da od 200-300 evrov prispevkov kot so pri minimalcu, pač ne moreš furat države. Ne na nivoju kot bi ga radi imeli. Tudi tisti na minimalcu.

Ja, jaz si bom najbrž moral plačat privatnega, on bo pa v državnem, ki sem ga tudi jaz plačal. Poštenje po slovensko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

No, torej rešitev je na dlani. Vse izdelke in storitve podražiti toliko, da bojo najnižje plačani dobili vsaj 1100 eur ven. Si bojo pač dokler se ne doseže cilja vmes zaposleni v JS sami odmaševali WCje, trgovine bojo pa pač zaprte ane. Ne vidim problema.

In še podvprašanje. Kako z 667 eur preživiš v mikro najemniškem stanovanju potem, ko plačaš najemnino, elektriko, vodo, komunalo, RTV davek in po novem še dodatek na pomoč in postrežbo. Če bi rad imel tv pa še telekomunikacije. No, pa najbrž bi rabil tudi kaj hrane za pojesti. In sedaj gremo vsem tem znižat teh 667 eur na recimo 500, ker je bilo pač toliko manj vplačano.


Ali pa, si naj vsak sam poskrbi da ne bo delal za tako malo... zakaj bi to morali drugi skrbet? Za mene ni nihče skrbel da sem dobil iz minimalca zdaj 2,5k bruto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Daniel ::

Utk je izjavil:

Kje mu šenkaš pol plače? Daj mi na primeru delavca, ki polni police v trgovini razloži, kje je pol tvoje plače prišlo k njemu?

V dom tako ne bojo prišli. No, ti si boš plačal privatnega, to je drugo.

Meni trgajo od plače, njemu tudi nekaj, naši otroci hodijo v iste šole, iste vrtce, mi hodimo k istim zdravnikom, vozimo se po istih cestah. Samo da meni trgajo par jurjev, njemu pa 200 evrov. Kolk mu naj še dam?


Po vsem še zmeraj nisi prispeval niti centa k njegovi plači, kar je bilo omenjeno zgoraj. Vsak prispeva v luknjo brez dna v odvisnosti od prihodka, tak sistem je pač bil zasnovan. Če bi se malo manj kradlo bi tudi ostalo nekaj več. Kljub temu pa ne moreš človeku sedaj namesto 667 eur dati 500 in mu reči jbg, zmanjkalo je, znajdi se.

Utk ::

Prispevam k njegovi neto plači, ker če bi on plačeval realno ceno vsega, šol, vrtcev itd, bi mu prekleto malo od tiste plače ostalo.
Ker moj otrok nič več ne "troši" vrtca kot njegov, zakaj moram potem plačevat več?

Daniel ::

Utk je izjavil:

Prispevam k njegovi neto plači, ker če bi on plačeval realno ceno vsega, šol, vrtcev itd, bi mu prekleto malo od tiste plače ostalo.
Ker moj otrok nič več ne "troši" vrtca kot njegov, zakaj moram potem plačevat več?


Zakaj potem sploh rabiš večjo plačo? Imel bi minimalca in bi plačal enako manj, kot on. Je to problem doseči?

Očitno je nekaterim težko razumljivo, da vsa delovna mesta pač ne nosijo super dohodka a jih ravno tako rabimo. Sicer pa se že sedaj dogaja, da za nekatere službe ne dobiš kadrov, ker tega za ta denar nihče več noče delat in ko bo enkrat presežena kritična masa in dostavljalci na minimalcu ne bojo več dostavljali paketov,komunalci zagotavljali vode in rajonski električaji popravljali elektro vodov ti tudi visoka plača ne bo kaj dosti koristila.

Mato989 je izjavil:

No, torej rešitev je na dlani. Vse izdelke in storitve podražiti toliko, da bojo najnižje plačani dobili vsaj 1100 eur ven. Si bojo pač dokler se ne doseže cilja vmes zaposleni v JS sami odmaševali WCje, trgovine bojo pa pač zaprte ane. Ne vidim problema.

In še podvprašanje. Kako z 667 eur preživiš v mikro najemniškem stanovanju potem, ko plačaš najemnino, elektriko, vodo, komunalo, RTV davek in po novem še dodatek na pomoč in postrežbo. Če bi rad imel tv pa še telekomunikacije. No, pa najbrž bi rabil tudi kaj hrane za pojesti. In sedaj gremo vsem tem znižat teh 667 eur na recimo 500, ker je bilo pač toliko manj vplačano.


Ali pa, si naj vsak sam poskrbi da ne bo delal za tako malo... zakaj bi to morali drugi skrbet? Za mene ni nihče skrbel da sem dobil iz minimalca zdaj 2,5k bruto...


Me prav zanima kako bi skakal v zrak, ko bi ti lokalna komunala poslala 100% večji račun, ker dvigajo plače fizičnim delavcem, ki jih je pač več kot vodstva, pošta bi za vsak paket vzela 100% več, elektrika pa tako že gre gor, ampak ce damo še rajoncem kaj stran dvignemo še elektriko za 50%, trgovce pa sem tako že omenil.

Potem bojo pa tudi oni lahko za vrtce, šolo in ostale storitve odvedli več in boste bolje plačani prihranili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Mato989 ::

Daniel je izjavil:

Utk je izjavil:

Kje mu šenkaš pol plače? Daj mi na primeru delavca, ki polni police v trgovini razloži, kje je pol tvoje plače prišlo k njemu?

V dom tako ne bojo prišli. No, ti si boš plačal privatnega, to je drugo.

Meni trgajo od plače, njemu tudi nekaj, naši otroci hodijo v iste šole, iste vrtce, mi hodimo k istim zdravnikom, vozimo se po istih cestah. Samo da meni trgajo par jurjev, njemu pa 200 evrov. Kolk mu naj še dam?


Po vsem še zmeraj nisi prispeval niti centa k njegovi plači, kar je bilo omenjeno zgoraj. Vsak prispeva v luknjo brez dna v odvisnosti od prihodka, tak sistem je pač bil zasnovan. Če bi se malo manj kradlo bi tudi ostalo nekaj več. Kljub temu pa ne moreš človeku sedaj namesto 667 eur dati 500 in mu reči jbg, zmanjkalo je, znajdi se.


Ne njemu bi dal 525 EUR namesto 667 in mu ne bi rekel ZMANJKALO je, rekel mu bi, TOLIKO SI SI PRISLUŽIL OD SVOJE PRAVICE... Big Diff

Penzija je pravica... in pravico moramo pravično razdeliti glede na odmerni dostotek ne pa posegat nanjo preko zajamčenih penzij ki izkrivijo podatek.

Me prav zanima kako bi skakal v zrak, ko bi ti lokalna komunala poslala 100% večji račun, ker dvigajo plače fizičnim delavcem, ki jih je pač več kot vodstva, pošta bi za vsak paket vzela 100% več, elektrika pa tako že gre gor, ampak ce damo še rajoncem kaj stran dvignemo še elektriko za 50%, trgovce pa sem tako že omenil.


Saj tako bi bilo rpav, potem pač pošte ne bi uporabljal ipd... ampak to je up to each individual...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Daniel ::

Ni bila mišljena samo pošta, vsi dostavljalci so na minimalcih.

No, torej to je rešitev zate. 525 eur - dodatek za trajnostno oskrbo - dopolnilno zavarovanje, pa je ane. Kaj pa je delal fizično 40 let namesto z glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

matobeli ::

Poštarji niso na minimalcih, tudi za dostavo pri drugih kurirjih resno dvomim.

Daniel ::

matobeli je izjavil:

Poštarji niso na minimalcih, tudi za dostavo pri drugih kurirjih resno dvomim.


Zakaj je potem zmeraj tak problem s tem kadrom? Če je dobra plača?

matobeli ::

Če je zate razlika med minimalcem in dobro plačo cca 200 eur, potem je logično da ne razumeš dejstva da bodo morali upokojenci sami skupaj stopit in preživet.

Prodajo naj svoje nepremičnine si zgradijo dso, dajo negovalkam 200€ več od minimalca in živela svoboda.

Dediči pa dobijo prst.

Mato989 ::

Daniel je izjavil:

matobeli je izjavil:

Poštarji niso na minimalcih, tudi za dostavo pri drugih kurirjih resno dvomim.


Zakaj je potem zmeraj tak problem s tem kadrom? Če je dobra plača?



Zato ker je plača slaba zaradi DELOVNIH POGOJEV... Ne zato ker je plača sama po sebi ekstra slaba (no tudi je ampak ni minimalec)

Spomnim se kolega ki išče in je iskal ogromno časa (like 1,5 leta) komunalne delavce... sem mu rekel kaka je plača je rekel 1.300 bruto al nekaj takega... sem rekel za tak denar boš še dolgo iskal... je rekel kako noče nihče delat umazanih del, pa sem mu povedal da to sploh ni problem, samo kompenzacija je problem... če bi mi dali 2,7k bruto 2 leti nazaj bi jih šel delat... torej da kadra ni je laž, kadra ni za tako slabo plačo...

Ker pač v SLO in marsikje drugje še zmeraj vrednotimo delo po izobrazbi namesto po povpraševanju in ponudbi delovne sile...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Daniel ::

matobeli je izjavil:

Če je zate razlika med minimalcem in dobro plačo cca 200 eur, potem je logično da ne razumeš dejstva da bodo morali upokojenci sami skupaj stopit in preživet.

Prodajo naj svoje nepremičnine si zgradijo dso, dajo negovalkam 200€ več od minimalca in živela svoboda.

Dediči pa dobijo prst.



Saj nisem rekel, da je dobra.

In vsi upokojenci nimajo lastnih nepremičnin ampak so v najemu.

Mato989 ::

Daniel je izjavil:

matobeli je izjavil:

Če je zate razlika med minimalcem in dobro plačo cca 200 eur, potem je logično da ne razumeš dejstva da bodo morali upokojenci sami skupaj stopit in preživet.

Prodajo naj svoje nepremičnine si zgradijo dso, dajo negovalkam 200€ več od minimalca in živela svoboda.

Dediči pa dobijo prst.



Saj nisem rekel, da je dobra.

In vsi upokojenci nimajo lastnih nepremičnin ampak so v najemu.


Potem se naj pač 2 sama upokojenca spokata v sonajem... bo bolje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Daniel ::

Mato989 je izjavil:

Daniel je izjavil:

matobeli je izjavil:

Poštarji niso na minimalcih, tudi za dostavo pri drugih kurirjih resno dvomim.


Zakaj je potem zmeraj tak problem s tem kadrom? Če je dobra plača?



Zato ker je plača slaba zaradi DELOVNIH POGOJEV... Ne zato ker je plača sama po sebi ekstra slaba (no tudi je ampak ni minimalec)

Spomnim se kolega ki išče in je iskal ogromno časa (like 1,5 leta) komunalne delavce... sem mu rekel kaka je plača je rekel 1.300 bruto al nekaj takega... sem rekel za tak denar boš še dolgo iskal... je rekel kako noče nihče delat umazanih del, pa sem mu povedal da to sploh ni problem, samo kompenzacija je problem... če bi mi dali 2,7k bruto 2 leti nazaj bi jih šel delat... torej da kadra ni je laž, kadra ni za tako slabo plačo...

Ker pač v SLO in marsikje drugje še zmeraj vrednotimo delo po izobrazbi namesto po povpraševanju in ponudbi delovne sile...


S tem se popolnoma strinjam.

Mato989 ::

Če lahko študenti zakaj ne bi upokojenci...

Se spomnim da sta bili 2 sosedi tu pri Ptuju sta meli 2 bajti sta 1 prodali si razdelili pola pola in drugo prepisali pol pol in živeli skupaj skoraj 10 let... vsaka svojo sobo + skupni prostori
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matobeli ::

Daniel je izjavil:


Saj nisem rekel, da je dobra.


Seveda si.

Daniel ::

matobeli je izjavil:

Daniel je izjavil:


Saj nisem rekel, da je dobra.


Seveda si.


Zakaj je problem s kadrom, če je dobra plača? To ni trditev, je vprašanje ali je po vašem dobra plača glede na zapisano, da poštarji niso na minimalcih. Se gremo malo obračanja besed?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Ndivia ::

Mato989 je izjavil:

Če lahko študenti zakaj ne bi upokojenci...

Se spomnim da sta bili 2 sosedi tu pri Ptuju sta meli 2 bajti sta 1 prodali si razdelili pola pola in drugo prepisali pol pol in živeli skupaj skoraj 10 let... vsaka svojo sobo + skupni prostori

Na Ptuju se dogajajo čudne stvari. Zato tudi nima noben volje živet v taki vukojebini. Meni bi se ftrgalo, če bi moral živeti na Ptuju. Faksejk, saj pa si programer in imaš povsod remote ponudbe za 4k plus bruto, kaj te žene da greš v rovte žvet?

Daniel ::

Mato989 je izjavil:

Če lahko študenti zakaj ne bi upokojenci...

Se spomnim da sta bili 2 sosedi tu pri Ptuju sta meli 2 bajti sta 1 prodali si razdelili pola pola in drugo prepisali pol pol in živeli skupaj skoraj 10 let... vsaka svojo sobo + skupni prostori


Možno je, vprašanje pa, ali tudi izvedljivo vsesplošno.

matobeli ::

Daniel je izjavil:

Se gremo malo obračanja besed?


Tvoj stavek bi lahko oblikovali tudi takole: Zakaj je kljub dobremu plačilu pomankanje dostavljalcev.

Daniel ::

matobeli je izjavil:

Daniel je izjavil:

Se gremo malo obračanja besed?


Tvoj stavek bi lahko oblikovali tudi takole: Zakaj je kljub dobremu plačilu pomankanje dostavljalcev.


Ti mogoče, jaz ga pač nebi.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Daniel je izjavil:

Se gremo malo obračanja besed?


Tvoj stavek bi lahko oblikovali tudi takole: Zakaj je kljub dobremu plačilu pomankanje dostavljalcev.


Dobro plačilo je relativen pojem...

Če bi delal pri Šešku bi bilo dobro plačilo, če dobim za delo od doma 2x več pa je slabo plačilo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Ravno v relativnosti je poanta. Če Danielu pomeni 200eur več od minimalca dobro plačilo, potem je nadaljna debata med nama popolnoma brezpomenska, ker so razhajanja v dojemanju "dobre plače" prevelika.

Daniel ::

Spet sprevračanje besed. Sem ti že zgoraj napisal, da je bilo to vprašanje na tvojo izjavo, da niso na minimalcih. Ampak ok, vrti se v balončku še naprej.

Mato989 ::

Saj biti na minimalcu in dobra plača nista edini dve opciji... če nekdo ni na minimalcu še nima dobre plače in če nekdo nima dobre plače ne pomeni da je na minimalcu.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::


Zakaj potem sploh rabiš večjo plačo? Imel bi minimalca in bi plačal enako manj, kot on. Je to problem doseči?

To se tudi jaz sprašujem včasih. Zakaj moramo samo nekateri to dajat. Kaj če bi še ti vsem na minimalcem prodajal svoje pridelke po polovični ceni?

Daniel ::

Jaz svoj pridelek že tako prodajam po 3x nižji ceni, kot je v trgovini. In če mi bo prišel nekdo z minimalcem mu bom dal ceneje kot je v trgovini, čeprav bom imel zaradi tega določeno delo. Torej on bo dobil ceneje kot v trgovini, efektivno pa bo meni vseeno več ostalo. Nobenega problema. Še pšenico mu dam po socialni ceni, vodo, elektriko in mlinček za pšenico bo pa moral sam nabaviti, da bo lahko spekel kruh.

Utk ::

Ne ne, ti mu daj pol ceneje kot daš trgovini, ne ceneje kot je v trgovini. In to vsem, tudi če jih 1000 pride in potem nimaš več nič za prodat trgovini. Pa še reklamiraj to, ne se skrivat.
Če se moramo drugi odpovedat 50% plače, zakaj se ne bi še ti. Pa še za to praviš da damo premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

Daniel je izjavil:

Spet sprevračanje besed. Sem ti že zgoraj napisal, da je bilo to vprašanje na tvojo izjavo, da niso na minimalcih.


Ni moj problem če misliš da si kot kmet upravičen do nepismenosti.

Daniel ::

matobeli je izjavil:

Daniel je izjavil:

Spet sprevračanje besed. Sem ti že zgoraj napisal, da je bilo to vprašanje na tvojo izjavo, da niso na minimalcih.


Ni moj problem če misliš da si kot kmet upravičen do nepismenosti.


Boš moral najprej pogledati v ogledalo preden boš kompetenten za take izjave.

Daniel ::

Utk je izjavil:

Ne ne, ti mu daj pol ceneje kot daš trgovini, ne ceneje kot je v trgovini. In to vsem, tudi če jih 1000 pride in potem nimaš več nič za prodat trgovini. Pa še reklamiraj to, ne se skrivat.
Če se moramo drugi odpovedat 50% plače, zakaj se ne bi še ti. Pa še za to praviš da damo premalo.


Ne delaj bedaka iz sebe. Sicer, če nisi nikoli imel proizvodnih stroškov je razumljivo, da lahko pišeš tako butaste primerjave.

Če je moj produkt v trgovini 1.40 ga lahko jaz doma še zmeraj prodam za 70 centov.
Sicer pa se le redko prodaja direkt trgovini.

Ti pa pišeš naj produkt, ki z 46 centi komaj pokrije proizvodne stroške prodam za 23 centov. In tako bedarijo lahko napiše samo nekdo z visoko plačo in brez stroškov lastnega dela, ker pač ne ve kaj stroški so.

Utk ::

Dobro, odštej si materialne stroške, samo materialne, brez kakih investicij in dela, in od ostalega spusti ceno za polovico.

Jaz sem zmeraj za to, da nekdo dobi več. Ampak ne, če moram dati to jaz. Vi pa hočete da nekdo dobi več. Potem dajte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Daniel ::

Ti bom kasneje razložil, trenutno ne utegnem, delo v hlevu.

matobeli ::

Daniel je izjavil:


Boš moral najprej pogledati v ogledalo preden boš kompetenten za take izjave.


kozarec, pogledaš v kozarec. Ogledala so mal drugač.

Daniel ::

matobeli je izjavil:

Daniel je izjavil:


Boš moral najprej pogledati v ogledalo preden boš kompetenten za take izjave.


kozarec, pogledaš v kozarec. Ogledala so mal drugač.


Če ti bolj ustreza ti kar.

Daniel ::

Utk je izjavil:

Dobro, odštej si materialne stroške, samo materialne, brez kakih investicij in dela, in od ostalega spusti ceno za polovico.

Jaz sem zmeraj za to, da nekdo dobi več. Ampak ne, če moram dati to jaz. Vi pa hočete da nekdo dobi več. Potem dajte.


Bolj kot razmišljam o vsem bolj mi je jasno, da mi boš moral verjeti na besedo, da efektivno od prihodka po plačilu vseh stroškov (ki vključujejo tudi investicije, ker kmetija brez traktorja in strojev, tudi če je star je bolj kilava napoved) ostane mesečno za 3, ki si plačujemo prispevke, za lastno porabo vseh tam okrog 700 eur. Od tega potem nabavimo tudi špecarijo in če kdo še kaj rabi zase. Plače nima noben, ker ni popolnoma nobene variante, da bi si jo lahko obračunal.

Sam še zmeraj nosim nekatere stvari, ki so mi prav še od konca srednje šole, čeprav je od tega že ohoho let, kupujemo pač kar si lahko s tem prihodkom privoščimo. Kar investiram.v gospodinjstvo 3x premislim in kupim 1x dobro namesto 3x slabo.

Lahko pa mi nakažeš 200 eur in grem tebi na ljubo prekladat popolnoma vseh računov za letošnje leto in računat točno situacijo. Sedaj si pač dobil praktično.

Sicer mi ni jasno zakaj pričakuješ stroške brez investicij in stroška dela? Lahko pa napišeš kakšen je realni strošek dela pri tebi, in koliko si za to plačan, me res zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Utk ::

Brez stroškov dela in investicij, ker strošek dela je tvoj zaslužek, in če od česa bi moral dat od tega, brez investicij pa zato, ker investicija ti olajša delo ali pa poveča profit, in to tudi spada pod tvoj zaslužek. Da ne kompliciramo in ločujemo to od amortizacije.

Pa sej nima veze. Če vi 3 zaslužite pod črto 700 evrov, zakaj misliš da bi moral kar vsak imet, ne vem, 1000 penziona, da si bi lahk plačal dom, ali pa 1400 plače, ker minimalc je baje premajhen? Tako slabo ceniš svoje delo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Daniel ::

Edino kar sem doslej dejal je, da ne moreš uveljaviti bedarije, da se proporcionalno zniža vsem, in posledično pustiti kup ljudi, ki sedaj komaj zvozijo čez mesec z izvajanjem čudežev na efektivno 100+ eur manj prihodka, medtem, ko se bo nekomu s 1500 ali 2500 eur penzije le ta znižala za enakih 100 eur. To je to, kar že cel čas poudarjam in edino kar dobim nazaj so odgovori tipa "kaj se pa ni prej bolj postavil za sebe in zahteval večjo plačo" in "naj pač še dela ob penziji", po tem, ko je 40 let že fizično težko delal in je uničen.

A si mislil investicije v samega sebe oz. lastno porabo ali investicije v kmetijo? Ne vem sicer kako si ti razlagaš, da recimo investicija v 8 let star traktor s 6000 delovnimi urami v vrednosti 25000 eur kaj dosti olajša delo (razen tega da je traktor nekoliko udobnejši), ker profit je efektivno isti. Ne dobiš nič več plačano za to, ali delaš s 50 let starim traktorjem ali 10 let starim. Je pa razlika v tvojem zdravstvenem stanju po nekaj letih takega dela.

Jaz nisem nikoli rekel, da mora imeti kmet 1000 eur penzjona, ker na kmetiji to pač vseeno pride drugače, ker si zmeraj v krogu svoje družine in se efektivni stroški porazdelijo. Torej upokojenec na kmetiji nima posebnih stroškov stanovanja, vode, elektrike, komunikacij itd., niti skoraj noben kmet ne bo želel v dom, dokler ne bo že na 1/2 mrtev, pa še takrat bo verjetno umrl v bolnišnici in to zgolj zaradi ljubezni do zemlje in kmetije. Ne kmetih pač zmeraj poskrbimo za svoje (razen v par ekscesnih primerih). Upokojenec na kmetiji lahko danes s 600 ali morda celo tudi 500 eur preživi, če so na kmetiji neke normalne življenjske razmere. Nasprotno od tega pa upokojenec v najemu tega niti slučajno ne more, in to je to, kar že cel čas poudarjam in dobivam tiste butaste odgovore, da so se pač premalo postavili zase. Kaj zdaj njemu tak odgovor koristi? Mladi sedaj se že postavljajo zase in to tako, da enostavno raje koristijo socialo, kot pa delajo za minimalca. In to seveda povzroča cel kup težav delodajalcem, ki tega nikakor niso navajeni, posledica pa bo, da se bo fizično delo drastično podražilo, da boš sploh dobil koga, ki še želi delati z rokami in končno začelo ceniti, efektivno pa se bo zaradi tega vse še dodatno krepko podražilo.

Utk ::

Če hočemo, da ima vsak 1000 evrov penziona, se mora vse zelo podražat. Ali pa če hočemo dvignit plače zdravnikom, učiteljem, vzgojiteljem, sodnikom, sestram, gasilcem in ne vem komu vse, ali če hočemo skrajšat vrste. Če se vse podraži pa spet vprašanje če bojo res sploh kaj na boljšem. Te stvari se ne da delat z nekim odlokom, ampak je treba delat bolj pametno in bo s časom bolje.
Vsak, ki pravi, da bi nekdo moral dobit več, naj pove tudi komu vzet. Tudi če hočemo da penzionisti ne čakajo 5 let na operacijo je treba nekomu vzet. Ali pa če hočejo v dom in da tam za njih nekdo skrbi, ki ni čist na minimalcu.
In ne, naj manj pokradejo ni pravi odgovor. Seveda bi blo prav, da manj pokradejo, ampak če smo realni, se to ne bo zgodilo. Vsaj ne na naš ukaz.

No, Mato je vsaj reku komu vzet, tudi če se ne strinjaš z njim...ostali še tolk ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Daniel ::

Tako pač je ja. A kakorkoli obrneš se s tem, da tistim, ki že sedaj dobijo recimo 670 eur vzamejo 100 eur in nato še prispevke... in enako tistemu z 2500 eur pokojnine ne bo rešilo nič, razen tega, da bo več samomorov in obupanih ljudi v državi. Neka meja zagotovljenega prohodka po 40 let dela tudi za te ljudi pač mora obstajati. Tistemu z 2500 eur se bo to ravno poznalo za 1 druženje v gledališču, tisti s 600 pa bo naredil harikiri, ker je po mnenju tistega iz gledališča enostavno premalo delal oz. se ni zoperstavil delodajalcu (ki mu bo itak povedal, da filipinci delajo to ceneje).

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:

Penzija ni socialni korektiv, zato imamo socialno pomoč... penzija naj bo odraz vplačil ne pa odraz potreb... Če nisi nič vplačal dobi 0 če si to je vsakomu jasno, problem pa je ko vam ni jasno da če si vplačeval 15 let danes nekoristne tolarje ne moreš dobiti bajnih EUR da boš z njimi enostavno živel.

Saj se v svoji betici zavedaš, da ti morda danes vplačuješ nekoristne €? Potem boš pa vpil, da si vplačeval.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
««
41 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21445255 (16602) Mato989

Kaj počne 2300 ljudi na RTV? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
56679806 (69715) Wrop
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8124573 (21483) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14736489 (31872) radmannsdorf
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10329801 (24396) St235

Več podobnih tem