» »

kloniranje OS iz HDD na SSD

kloniranje OS iz HDD na SSD

rastaf4 ::

Zdravo!

Imam problem. Kupil sem prenosnik ASUS NJ750J. Ker ima prostor za še en disk, sem kupil Samsung 840 EVO 120 GB. Zraven dobiš CD na katerem je PO s katero lahko kloneraš OS iz HDD na SSD. To sem tudi storil kot je prikazano zraven v navodilih. Nato sem vgradil SSD, šel v bios, nastavil boot in ponovno zagnal (vse delalo kot je potrebno). V naslednjem koraku sem formatiral particijo (na HDD) na katerem je bil Os nameščen, a glej ga zlomka, od takrat naprej mi kaže samo sivo ozadje in pa siv taskbar. Delati ne morem nič, kar lahko odprem je task manager.
Seveda ker sem bil čisto navdušen nad bodočo uporabo NB nisem pomislil da bi naredil backup OS niti prepisal key od OS.

Zanima me vaše mnenje kaj lahko storim.

Hvala

Aston_11 ::

Kaj nima tvoj HHD ene skrite particije, s katere lahko ponovno namestiš system?

rastaf4 ::

Aston_11 je izjavil:

Kaj nima tvoj HHD ene skrite particije, s katere lahko ponovno namestiš system?

Nebi vedel. Imaš kakšen predlog kako bi lahko dostopal do njih? ker ko vpišem geslo za prijavo je vse sivo in brez kakršnih koli ikon.

Engineer_ ::

poišči manual tvojega prenosnika in poglej kako se ob zagonu sistema zažene particijo s katero ponovno namestiš sistem.

KO ti bo to uspelo, poišči program s katerim boš celoten disk kloniraš na ssd.

Ko boš to storil ti svetujem da ponovno namestiš sistem, saj kloniranje iz hdd na ssd ni priporočljivo. Je mnogo bolje če imaš svež install na SSDju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bobby ::

Dej, ko izvaja bios check, pritiskaj F8, F11 ali F12, odvisno od prenosnika. Po tem prides v nek restore mode. Ampak to samo v primeru, ko je gor ze v startu bil namescen tovarnisko operacijski sistem.

Aja, a je mozno, sicer malo cudno, ampak vseeno, ali je mozno, da je bil boot priority se zmeraj bil nastavljen na hdd namesto na ssd? Dej preveri, ce racunalnik dejansko boota iz ssd, ne hdd. Mal cudno ampak vseeno.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

rastaf4 ::

Engineer_ je izjavil:

poišči manual tvojega prenosnika in poglej kako se ob zagonu sistema zažene particijo s katero ponovno namestiš sistem.

KO ti bo to uspelo, poišči program s katerim boš celoten disk kloniraš na ssd.

Ko boš to storil ti svetujem da ponovno namestiš sistem, saj kloniranje iz hdd na ssd ni priporočljivo. Je mnogo bolje če imaš svež install na SSDju.


To imaš v mislih system image recovery?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310965 (8864) Machete
»

Kloniranje HDD -> SSD

Oddelek: Strojna oprema
212519 (1955) solatko
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621200 (13909) MrStein
»

HDD V SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
7730 (618) hojnikb
»

Sklopitev SSD in HDD

Oddelek: Novice / Diski
155437 (4278) Icematxyz

Več podobnih tem