» »

Nas4free ali mreža preko Win7

Nas4free ali mreža preko Win7

DeusB ::

Mi lahko prosim pomagate, kaj naredit!

Doma že imam postavljeno mrežo preko Win7 ( home network) in priklopljene 3 Pcje ter delim folderje. Ker mi je sel en zunanji disk sem se odločil za programski backup določenih map. Sedaj me zanima kaj bi bilo po vaše boljše da naredim en domači strežnik z NAS4FREE ali delam backupe kar v tej WIN7 mreži. Ideja je da bodo na enem disku backupi iz večih PCjev!

Nas server sem že probal postaviti oziroma sem ga že in ne vidim neke prednosti pred WIN7 mrežo. Kolikor sem bral je edino bolj stabilen in always on!

Prosim za kakšno mnenje in nasvet.

LP

dragana ::

1)Če si s tem kar imaš zadovoljen, potem NE TIKAJ!
2)Če bi rad ta računalnik, ki bo namenjen za hrambo, uporabljal še za kaj drugega kot to, potem je bolje, če obdržiš windowse.
3)Če imaš v tem računalniku samo en disk, potem obdrži windowse (instalacija nas-a zasede disk in ga tako ne moreš uporabljati za podatke)
4)Če bi rad vseeno imel podatkovni strežnik, pa ti predlagam Openmediavault. Lažje ga je postavit in administrirat, pa še manj sistemskih sredstev porabi kot NAS4FREE.

DeusB ::

Nas4free sem postavil na starem PCju, ampak je glede porabe kar požrešen!

Zanima me samo ali se splača imeti server ali zadevo imeti urejeno kar preko Win7


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualizacija Proxmox, zfs, količina RAMa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181824 (1458) krho
»

Kateri NAS? (Network Attached Storage) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19365447 (53878) levaky
»

Kater OS za strežnik?

Oddelek: Operacijski sistemi
322714 (1252) BlaY0
»

NAS ali "domačo rešitev"?

Oddelek: Kaj kupiti
204469 (3570) levaky

Več podobnih tem