» »

pošiljanje paketa v tujino

pošiljanje paketa v tujino

neutronium ::

Ok, torej, če pošljem nekomu nekaj v tujino ali bo moral naslovnik plačati kakšne carinske zadeve pri prejemu tega, tudi če pošljem zastonj? Ni mišljena prodaja česarkoli, je nekakšno darilo, vrednost vsega skupaj je pa par eur. Aja koliko časa bi zadeva potovala do Manile, a kdo ve približno?:D Mesec, manj, več? In s čim to poslat?

darkolord ::

Če je majhna vrednost ne bo problemov s carino.

Najbolj ugodno je priporočeno s Pošto Slovenije, daš še prednostno da bo letalsko, je pa neznan čas.

Če se bolj mudi, lahko s kakšnim DHLom pa bo tam najverjetneje v par dneh.

mcgeek ::

Odvisno od zakonov v naslovnikovi državi.
Na vse pošiljke se nalepi carinska deklaracija (na Pošti Slovenije je to mala zelena nalepka), na katero moraš napisati kaj je v pošiljki in po želji koliko je vredna in ali je darilo, nakup ali kaj drugega. S tem ima carina dovoljenje, da pošiljko odpre in preveri. Tako naša kot njihova.

Alamar ::

Enkrat sem poslal preko ebaya en artikel na Filipine. Prednostno je trajalo 6 tednov. Vmes je kupec seveda pojamral tako, da sem mu dal full refund, a je bil pošten in mi ob prejemu paketka ponovno nakazal kupnino.

fosil ::

Poleg tega je trenutno stanje na Filipinih kaotično.
Poleg tega je še prednovoletni čas, ko so pošte sploh azijske še dodatno obremenjene in počasne.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647112220 (30247) destroyer2k
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538443 (11701) jero_no1
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610744 (10093) lexios
»

Paypal in "case closed" (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8410527 (7843) mn

Več podobnih tem