» »

Izdelava particij - da ali ne - mnenja dobrodošla....

Izdelava particij - da ali ne - mnenja dobrodošla....

Moonfire ::

Pozdravljeni!

Na moj sistem:

- AMD Athlon 1700+
- 256 DDR Ram
- WinFast 250LE
- CD-ROM Samsung SC-152L
- CD-RW Samsung SW-240B
- Asus A7V266-C
- Maxtor 40GB

...nameravam naložiti Windows 2000 professional.

Je smiselna izdelava particij na disku v kolikor bi uporabljal le ta operacijski sistem in kateri format je primeren, FAT 32 ali NTFS?

Lp,


Moonfire:\

-----dodal ali3n-----
popravil sem ti naslov; v prihodnje skušaj napisat tak naslov teme, da vsaj nakazuje problem... LP ali3n
  • spremenil: ali3n ()

mato22 ::

Če rabiš dve particiji pol se boš že sam odloču. Mogoče je pametno met dve particiji. če hočeš met malo bolj urejene datoteke. Recimo na c: samo sistem, na d: pa ostale stvari ki jih downloadaš. Tko bi jest naredu.
Glede particije pa uporabi NTFS, ki je bolj varna kot FAT32.

goku :) ::

Moje mnenje je zelo podobno. Padlo mi je v oči le to, da želiš naložiti 2000. Preiskusil sem jih tudi sam in vem da so totalen podn. Veliko boljši so XP. Odločitev je tvoja. Kot pravim pa je dobro imeti dve particiji. Na eno daš Winse da bol pomembne podatke na drugo pa vse ostalo.

To je le moje mnenje!!

iration ::

Nisem megel mimo "Win2000 ... so totalen podn". Uporabljam jih od RC3 (nekako november '99) in v tem času so se mi sesuli, ziher ne več kot petkrat (tako da so bili krivi windowsi). Ne rečem nič čez XP-je, ker jih nimam, ampak takole se nekaj usajati čez w2k je pa res brezveze, najmanj kar lahko rečem.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

goku :) ::

To da sem napisal, da so totalen poden sem napisal morda malce neupravičeno. Gor sem jih imel nekakšen mesec in pol potem pa sem jih vrgu dol. Dol sem jih dal zaradi tega ker sem dobil XP, ker sem slišal toliko slabega o njih, da me je glava bolela. Pa še en manj utemeljen razlog, niso mi bili najbolj všeč. Sicer je pa res, da se mi v tako kratkem času niso mogli sesuti.

c3R4R ::

particije je seveda smiselno narediti, če jih boš uporabljal:D!
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

goku :) ::

Točno Krilin, particije vedno pridejo prav, predvsem ko rešuješ podatke!!! Pa Krilin ne me kregat. Veš zakaj

iration ::

Da ne bo nesporazuma, sesuli tako, da bi moral še enkrat inštalirat, se mi niso nikoli.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

ali3n ::

Moonfire: jest mam tko: 5GB za sistem (win2k.... zavzame cca 2GB+), ostalo pa v drugi particiji...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

boštjan ::

mam isto 40GB in win XP ter 4 particije.C:winsi,D:programi in moje datoteke,E:kar potegnem iz kaaze in filmi,ter F:igre

Blisk ::

Disk je dober razdelit na particije, kolker jih rabiš.
Več kot 3 je že skoraj nesmiselno.
Dober pa je, da razdeliš disk na particije, ker je disk hitrejši, pri iskanju podatkov, saj za določene podatke, ne išče po celem disku, ampak samo po particiji.

goku :) ::

Boštjan oprosti ampak imeti toliko prarticij se meni zdi bedarija. Pametno je imeti dve particiji, morda še tri. Za download pa je zakon imeti še en disk, se ti nezdi. Pa tudi če ga nimaš je 3 čisto dovolj.

Moje mnenje na podlagi izkušen.

nicjasno ::

Jaz mam 3 particije, 1 za winse, 1 majhno za swap file, in eno ogromno za stuff. poleg pa mam se en disk z eno samo particijo.

boštjan ::

goku16;tebi se zdi nesmiselno,meni pa uporabno,ker dnara za drugi disk nimam.40GB pa je več kot dovolj za mene.

goku :) ::

No potem je dejstvo, da prav veliko že ne downloadaš. Tudi jst mam 40 pa bi rad dobil še enega. S temi particijami je pa tko, da kakor se navadiš je itak najbolje.
boštjan kako velike particije si si pa naredil??

SkIDiver ::

goku16 pejd si narest čokolino pa sedi v kot in čaki. Windows 2000 so še najboljši proizvod windowsov od microsofta kar so jih naredil. Uporabljam tako 2000 kot XP in moram rečt, da xp totalno sux. Dal sem gor SP1, winsi so original pa jebejo, da je groza!
Kar se tiče partricij. Več kot jih je manj bo disk mlel. Sam jih imam 4. Naredu bi še 5 samo potlej že zmanka diska, ker je samo 40GB.

Mercier ::

Na w 2000/XP pri meni:

1. swap
2. sistem + programi
3. Documents and Settings mapa
4., 5., 6.,...karkol

goku :) ::

Še zdej ne vem kaj vidite v toliko particijah, razn da ti malo tise dela.:\

boštjan ::

goku,ko se mi vtrga d/l filme kot po tekočem traku,samo vse sproti tudi spečem.

Mercier ::

Zakaj toliko particij? Zaradi fragmentacije diska. Swapa je itak prijetno imeti za sebe, ker ga drugače (vsaj z windowsovim defragmenterjem) ne moreš defragmentirat (piše ga pa kud stigne). Veliko pisanja in brisanja je tudi v Documents and Settings mapi, kar isto pomeni precej fragmentacije (IE keš, razne temp zadeve, pošta, my documents, kukiji...). Isto je z delom diska, kjer imaš svoje zadeve: brisanje, pisanje, prestavljanje... Programi in sam sistem pa se ne fragmentirajo tako hitro. Pa še stvar okusa, meni se zdi bolj pregledno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudo prečudno

Oddelek: Pomoč in nasveti
101202 (924) Neznalec
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515834 (4947) bajsibajsi
»

koliko placa za windowse

Oddelek: Operacijski sistemi
151625 (1357) bobby
»

Kam izginja plac na c:-ju ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221765 (1439) CaqKa
»

Win2k, instalacija, pomoc

Oddelek: Operacijski sistemi
212140 (1922) CaqKa

Več podobnih tem