» »

Začetki programiranja

Začetki programiranja

RatedR ::

Lp, sem dijak 2.letnika, smer tehnik računalništva in letos začnemo s programiranjem v jeziku C za začetek.

Zanima me kako osvojit to logiko programiranja in sicer, ko gledam vse te teme s problemi raznih programskih jezikov, ratam kar mal nervozen glede tega, če mi bo snov sploh šla.
Prvo - matematika, fizika, nimam kej dost pojma oz. mi ne gresta najbolje, programiranje kot tako me pa zelo zanima, vendar
nimam res pojma ko pogledam kakšno programsko kodo, a je to normalno da se mi zdi zelo težko? (izkušenj še nimam)

Isotropic ::

delaj veliko domacih nalog, da osvojis osnove

Blinder ::

ne smeš na tem forumu pisat, da ti programiranje ne gre. Te bodo takoj napadali, češ, da si nesposoben. Oni pri tvoji starosti so že sprogramirali virus, ki je kradel bitcoine. Nestrpni so nad začetniki.
Taki osebki ti pol nekoč lahko tudi težijo na delovnem mestu Bullying in information technology @ Wikipedia
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

Isotropic ::

oni so pri tvoji starosti ze pustili srednjo solo in sli programirat za 2k€ neto.

Yacked2 ::

Ne poznam programerja, ki mu matemati ne bi šla. Vsaj do neke mere. Pri programiranju boste začeli (vsaj pomoje) z programiranjem kakšnih zank (10x izpiši "Hello" itd...)
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Isotropic ::

daj tem programerjem (ki so ze par let s faksa) za izracunat kaksno zahtevno diferencialno enacbo ali integral, pa bos videl, kako jim gre.
neke hude matematike običajno ne rabiš. ce pa ne znas, pa lahko reces sefu, da naj da komu drugemu.

RatedR ::

Blinder je izjavil:

ne smeš na tem forumu pisat, da ti programiranje ne gre. Te bodo takoj napadali, češ, da si nesposoben. Oni pri tvoji starosti so že sprogramirali virus, ki je kradel bitcoine. Nestrpni so nad začetniki.
Taki osebki ti pol nekoč lahko tudi težijo na delovnem mestu Bullying in information technology @ Wikipedia

Pa sej nismo na Izklopu, tle je dost boljše stanje kar se mene tiče, nevem pa sicer zakaj bi tisti sploh gledal takšne teme...
Kakorkoli, vprašal sem ali je normalno, da se mi programiranje zdi (zelo) težko glede na to da še nimam izkušenj?
Naloge sem vsekakor pripravljen delat in se učit redno snov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

mihy11 ::

Mislim, da je najbolje, da narediš veliko vaj in si jih probaš nekako razložit.

Isotropic ::

kaksnem izklopu

jype ::

Blinder ga trola.

Nightta> Kakorkoli, vprašal sem ali je normalno, da se mi programiranje zdi (zelo) težko glede na to da še nimam izkušenj?

Normalno je. Daleč najlažje je perspektivo dobiti tako, da najdeš praktičen problem in ga poskusiš rešiti.

nuclear ::

Priporočam ti, da si namestiš ta orodja:

- visual web developer 2012 express edition
- mssql express edition
- management studio 2012 express

Vse je zastonj iz mikrosoftove strani.

Potem pa greš sem:
http://www.youtube.com/results?search_q...

.NET okolje ti predvsem priporočam, ker je enostavno za začetnike. Enostavna konfiguracija in vse.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

jype ::

Še bolje je, če izbereš Python, ker potem ne ostaneš privezan na Windows.

Looooooka ::

http://arstechnica.com/information-tech...
Nic bat...te druge platforme so mrtve ze od kar se derejo, da so relativne. Vecina folka gre na telefone in pade in te lahko dosezes tud ce te pattexom zalimamo na windowse.
:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

pegasus ::

Programiranje ni noben bavbav. Večino časa ti pobere razumevanje problema in njegova razgradnja na posamezne korake, ki jih znaš narest v priljubljenem programskem jeziku. Tega so sposobni že otroci v vrtcu, če jim pokažeš Logo in želvico, ki riše črte, kroge, loke, ipd. Znajo narisat mala umetniška dela ... s tem da želvici rečejo, kam naj gre in kje naj pusti sled. "Sprogramirajo" sliko.

Popolnoma enak je postopek v kakem "resnem" jeziku. Ko enkrat razumeš osnove, je razlika ta, da opaziš, da so ti že drugi implementirali 90% pogostih operacij in ti jih ponudili v obliki nekih knjižnic, katerih poznavanje ti precej pospeši delo. Tu ti do neke mere pomaga kako razvojno okolje - IDE. Nekatera podpirajo mnogo jezikov, nekatera popularna pa samo enega in te, kot je omenil jype, priklenejo nase.

jype ::

Looooooka> Nic bat...te druge platforme so mrtve ze od kar se derejo, da so relativne.

Poganjajo pa več kot 80% vseh računalnikov na svetu in delež še kar raste.

Smurf ::

Isotropic je izjavil:

daj tem programerjem (ki so ze par let s faksa) za izracunat kaksno zahtevno diferencialno enacbo ali integral, pa bos videl, kako jim gre.
neke hude matematike običajno ne rabiš. ce pa ne znas, pa lahko reces sefu, da naj da komu drugemu.

Numericno bi skoraj morali znati resiti, ce niso ravno prespali vsega.

Looooooka ::

jype je izjavil:

Looooooka> Nic bat...te druge platforme so mrtve ze od kar se derejo, da so relativne.

Poganjajo pa več kot 80% vseh računalnikov na svetu in delež še kar raste.

Vem. Za razne routerje in mrezno opremo rabijo milijardo novih programerjev. Tist tcp stack pa to je treba na vsaka 2 meseca na novo izumit in je zato vsako leto potrebna nova armada programerjev.
:)

Smurf ::

Programiranje na embedded sistemih je eno izmed podrocij, kjer je po mojih izkusnjah na trgu bistveno manj programerjev kot bi jih rabili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poklic programerja in programiraje

Oddelek: Programiranje
388533 (6822) Vesoljc
»

Programski jezik za vse operacijske sisteme (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7215406 (12730) Grumf
»

FE ali FRI

Oddelek: Šola
247481 (6687) i386
»

Java

Oddelek: Programiranje
323341 (2899) Nerdor
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
846279 (4877) Thomas

Več podobnih tem