» »

Amazon bi kindle prodajal tudi v neodvisnih knjigarnah

Amazon bi kindle prodajal tudi v neodvisnih knjigarnah

Slo-Tech - Amazon je trn v peti fizičnim knjigarnam, ki ga obtožujejo, da jim krade stranke in s svojim monopolom povzroča umiranje klasičnih knjigarn. Mnenje si ni nič spremenilo ob najnovejšem predlogu iz Amazona, po katerem bi knjigarnarji za manjšo provizijo prodajali tudi kindle.

Zamisel v programu Amazon Source je preprosta. Knjigarne bi prodajale tudi kindle in od vsakega prodanega bi dobile manjšo provizijo. Možnosti sta dve. Kindli bodo v knjigarnah naprodaj po isti ceni kakor sicer, bodo pa po prvi varianti knjigarne obdržale šest odstotkov cene Kindla in 35 odstotkov cene dodatne opreme. Hkrati bodo upravičene do provizije v višini 10 odstotkov od vseh nakupov e-knjig, ki jih bo dotični kupec Kindla v naslednjih dveh letih opravil neposredno na Amazonu. Komur se zdi to preveč tvegan dogovor, se lahko odloči obdržati devet odstotkov cene Kindla, a v tem primeru ne dobi nič provizije od prodanih e-knjig. Amazon se je še zavezal, da bo odkupil vse neprodane Kindle od knjigarn, torej jih bodo v bistvu dobile na reverz.

Sliši se precej poštena ponudba, a knjigarnarji nad njo niso navdušeni. Zbrani odzivi kažejo, da Amazonova ponudba bržkone ne bo naletela na veliko odprtih vrat. Še vedno namreč Amazonu zamerijo aplikacijo, ki omogoča pregled cen na Amazonu. Če kupci najdejo isto knjigo drugod ceneje, jo lahko z istim popustom dobijo tudi na Kindlu. Knjigarnarji se bojijo, da bodo kupci kupili Kindle, potem pa pogledali cene v Amazonovi spletni knjigarni in svoj izvod naročili raje tam. Večina jih je zelo skeptičnih do Amazonovih namenov, ker 10-odstotna marža na Kindle res ni velika, sploh če to pomeni, da si kupca dokončno izgubil iz fizične knjigarne.

45 komentarjev

Gregor P ::

Teh knjigarnarjev sploh ne razumem?!? Po kakšni logiki oni mislijo, da imajo pravico siliti potrošnike v fizične trgovine in jim zaračunavati višje cene kot bi jo sicer konkurenca (torej načrtno v škodo potrošnika omejevati razvoj in konkurenco)?;((

Tisti, ki pač hoče kaj kupiti v fizični knjigarni in dejansko želi imeti nekaj fizičnega v rokah bo tako ali tako šel v takšno knjigarno, danes, jutri, pojutrišnjem.

Če pa kupcev za "fizične nakupe" nekega dne resnično ne bo več, potem je pač prišel čas, da se takšne trgovine zapre (kot se je zaprlo že mnogo trgovin na drugih področjih, trgih); res ne vidim težave:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mlamat ::

Amazon je pokupil praktično vso svojo konkurenco. Oblasti bi morale že zdavnaj ukrepati.

smash ::

to je tko kt videoteke z vhs kasetami

SkipEU ::

mlamat je izjavil:

Amazon je pokupil praktično vso svojo konkurenco. Oblasti bi morale že zdavnaj ukrepati.


Čisto slovensko je, da poskuša oblast obdržati staro, propadlo tehnologijo, izdelek ali storitev. Tako je pravzaprav z vsemi našimi firmami.

PaX_MaN ::

Pol bi moral tajkune aka grobarje te "stare, propadle tehnologijo, izdelk ali storitev" pozdravt odprtih rok!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Redorange ::

Ista zgodba kot s filmi in glasbo...

carota ::

Gregor P je izjavil:

Teh knjigarnarjev sploh ne razumem?!? Po kakšni logiki oni mislijo, da imajo pravico siliti potrošnike v fizične trgovine in jim zaračunavati višje cene kot bi jo sicer konkurenca (torej načrtno v škodo potrošnika omejevati razvoj in konkurenco)?;((

Kako lahko knjigarnar sili potrošnika v trgovino? Ga pričaka na ulici in zvleče noter in če ne kupi ga z ravnilom po prstih?

Ko stopiš v klasično knjigarno lahko prodajalca (ki živi za knjige) vprašaš za priporočilo, imajo organizirane literarne in drugačne kulturne večere, klube, srečanja ... Kultura skratka. Na Amazonu dobiš samo ugodno ceno, recnezije uporabnikov pa so vprašljive.

Gregor P ::

... tako, da npr. onemogočajo spletno prodajo knjig oz. e-knjig, ali ji mečejo polena pod noge (jo ovirajo kjer je le mogoče) ... skratka po dinozavrsko ...

P.S.: v tem duhu bi morali odpreti novo spletno trgovino/knjigarno (z e-knjigami) z imenom "Asteroid">:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jype ::

Gregor P> ... tako, da npr. onemogočajo spletno prodajo knjig

Kako pa to onemogočajo?

Pridejo k tebi domov in ti stolčejo računalnik, če si poskušaš naročit kindle?

Gregor P> Tisti, ki pač hoče kaj kupiti v fizični knjigarni in dejansko želi imeti nekaj fizičnega v rokah bo tako ali tako šel v takšno knjigarno, danes, jutri, pojutrišnjem.

Ne. Knjigarne ne bodo preživele konkurence, ki jo predstavlja elektronsko založništvo, zato tisti, ki hoče kaj kupiti v fizični knjigarni, tega ne bo mogel več.

Tudi če bi jaz rad v kovačijo peljal svojega konja, danes tega ne morem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

radiokills ::

Kaj bom jaz, lastnik knjigarne, prodajal v moji štacuni je povsem moja odločitev. In trgovec s kolčkaj soli v glavi ne bo prodal stvari, ki ga bodo ščasoma spravile ob biznis.

Gregor P ::

jype je izjavil:

Gregor P> ... tako, da npr. onemogočajo spletno prodajo knjig

Kako pa to onemogočajo?

Provociraš, ali res ne veš?8-O
(ker je bilo tudi na slo-techu kar nekaj novic na to temo)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jype ::

Gregor P> Provociraš, ali res ne veš?8-O

Res ne vem.

Jaz sem reden kupec elektronskih knjig, pa pri tem na noben način niti kontaktiram ne z nobenim knjigarnarjem.

_Oro_ ::

Vsi bi nekaj samo prodajal pa služl na suh dnar.

Matev ::

Tudi če bi jaz rad v kovačijo peljal svojega konja, danes tega ne morem.


verjetno tudi hrane za tvoje poštne golobe ne najdeš več

jype ::

Tako je - lahko sicer še vedno kupim papirnate knjige, tudi v knjigarni, ampak vprašanje, če bo še odprta, ko bom resnično želel tja.

Matev ::

ampak vprašanje, če bo še odprta, ko bom resnično želel tja.


če boš resnično močno želel
bo

jan_g ::

V nekaterih drzavah (se mi zdi, da v Nemciji in Franciji) so klasicni knigarnarji dosegli sprejem zakonodajo, po kateri elektronske knjige ne smejo biti cenejse od tistih v fizicnih knjigarnah. Oz. nekaj podobnega temu.

BigWhale ::

Matev je izjavil:

ampak vprašanje, če bo še odprta, ko bom resnično želel tja.


če boš resnično močno želel
bo


Jaz si verliko stvare RES mocno zelim... ;>

[D]emon ::

jan_g je izjavil:

V nekaterih drzavah (se mi zdi, da v Nemciji in Franciji) so klasicni knigarnarji dosegli sprejem zakonodajo, po kateri elektronske knjige ne smejo biti cenejse od tistih v fizicnih knjigarnah. Oz. nekaj podobnega temu.


Francija.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Matev ::

s tem največ izgubljajo kupci

Furbo ::

Tudi če je cena enaka, bom jaz še vseeno kupoval v elektronski obliki. S tem dosežejo zgolj to, da gre človek knjigo nelegalno skopira. Kdo potem profitira? Nihče.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FastWIND ::

Enkrat bo že prišel trenutek streznitve in ugotovitve, da smo ljudje socialna bitja... Tako kot je že nekdo omenil so kalsične knjigarne še kaj mnogo več kot samo distribucija knjig...

Ne želim si živeti v svetu, ko bom lahko ali moral od doma naročat preko računalnika hrano, knjige itd... Želim si še vedno srečevat ljudi, z njimi spregovorit itd...

Sej je fino naročit digitalni izvod knjige... Ampak mene ne prepriča branje preko bralnikov.

Še vedno si ne predstavljam branja na plaži z bralnikom, kjer moram pazit, da mi ne pade, da ga ne zmočim, da lahko berem ne sme padat preveč direktno sonce na ekran itd... Dobra stara knjiga ni ga boljšega.

Poglejte malo okoli sebe in poglejte zblojeno mladino, ki sedi na drinku in drka vsak svoj pametni telefon itd.. Saj se ne znajo več niti v oči pogeldat in kakšno rečt, brez da ne zvoni telefon, se ne dobi sms/mms, sporočiju na FB ju, twiterju....

Mah malo sem zašel ampak bistvo pa je v tem, da digitalizacija ni nujno da prinese napredek celotni družbi človeštvu..

jan_g ::

Saj tebi in vsem podobno mislecim noben ne brani placevati dodatne premije za 'socializiranje in kulturo'. Ne vem pa, zakaj bi ena podskupina ljudi diktirala pogoje vsem ostalim nacinom distribucije. Oni naj kupujejo v fizicnih knjigarnah in zraven poklepetajo ter spijejo kavico, ostali bomo narocali elektronsko. Ne vidim razloga, da to premijo na 'dodatne storitve' placujemo vsi.

Matev ::

Ne želim si živeti v svetu, ko bom lahko ali moral od doma naročat preko računalnika hrano, knjige itd... Želim si še vedno srečevat ljudi, z njimi spregovorit itd...


Ironija je to, da ne vidiš ironije v tem, ko to izjaviš preko računalnika.

FastWIND ::

Matev je izjavil:

Ne želim si živeti v svetu, ko bom lahko ali moral od doma naročat preko računalnika hrano, knjige itd... Želim si še vedno srečevat ljudi, z njimi spregovorit itd...


Ironija je to, da ne vidiš ironije v tem, ko to izjaviš preko računalnika.


Res je tudi jaz sem se nasmenil, ko sem kliknil pošlji. Ampak je pa razlika če človek "upravlja" računalnik ali računalnik "upravlja" človeka… Da razložim. Nekateri se poskušamo zavedat čemu je namenjen in kje je bi naj bila med med tem ko koristi in ne koristi. Marsikomu se je ta meja že zabrisala in je postal odvisen od računalnika/gsma/tablice… Nekateri ne znajo več "normalno" funkcionirat brez teh naprav. Eno je služba… Tam imaš na razpolago si v takšni službi ali nisi. Doma privat je pa drugače. In marsikdo če bi mu odtujih te naprave za 10 dni bi se počutil praznega, osmljenega, zmedenega… itd.. To je problem.

Matev ::

ja
ampak je vseeno bluz vse kar si povedal

ker lej
sljudje smo svobodna bitja

in ni prav da ena skupina ljudi izsiljuje da uporabljamo nekaj kar ni optimalno
in ni prav da se e.knjige zatira

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

techfreak :) ::

Meni je precej zanimivo da knjigo iz Amazona dobim za 17€ (vključno s poštnino 7€), pri Emka.si pa za 25€+poštnina.

Osebno tako malo berem, da se mi Kindle ne splača, še vseeno pa ne razumem kako si pri nas sploh upajo prodajati po takšni ceni.

Matev ::

Pri emka-i je manj prodanih knjig in je cena zato višja.

thramos ::

FastWIND je izjavil:


Res je tudi jaz sem se nasmenil, ko sem kliknil poĹĄlji. Ampak je pa razlika Ĩe Ĩlovek "upravlja" raĨunalnik ali raĨunalnik "upravlja" Ĩloveka… Da razloĹžim. Nekateri se poskuĹĄamo zavedat Ĩemu je namenjen in kje je bi naj bila med med tem ko koristi in ne koristi. Marsikomu se je ta meja Ĺže zabrisala in je postal odvisen od raĨunalnika/gsma/tablice… Nekateri ne znajo veĨ "normalno" funkcionirat brez teh naprav. Eno je sluĹžba… Tam imaĹĄ na razpolago si v takĹĄni sluĹžbi ali nisi. Doma privat je pa drugaĨe. In marsikdo Ĩe bi mu odtujih te naprave za 10 dni bi se poĨutil praznega, osmljenega, zmedenega… itd.. To je problem.


Kar je mogoč¨e res, ampak bolj kot ne nima nobene nobene povezave z Kindlom, ki je samo zelo praktična zamenjava za knjigo.

Za na plažo je res malo neroden, ampak ne zaradi tvojih argumentov (si sploh že bral na kakšnem?), ampak zato, ker ko knjigo vržeš na brisačo in greš v vodo te ponavadi počaka, Kindle te verjetno ne bi.

Kar se tiče socialnega življenja - seveda, ampak stik z naključnim prodajalcem česarkoli v smislu "tole bi vzel", se mi ne zdi ravno vrhunec socialnih stikov. Ker lahko svoj čas in denar, ki ga prihranim z kupovanjem preko "neosebnega" interneta, porabim za druženje z svojimi bližnjimi.

Ales ::

Tukaj sta dejansko vpletene dve teme - prvi je pohod Amazona kot največjega trgovca za marsikaj, ne samo knjige, drugi pa prihod e-knjig v svet, kjer so včasih obstajale samo fizične knjige.

Pri omejevanju monopolov gre dejansko za zaščito potrošnikov. Na žalost je večina potrošnikov toliko glupih, da se na vse pretege upirajo taki zaščiti. Enostavno vidijo, da ima nastajajoči ali obstoječi monopolist nižje cene od drugih in niso sposobni dojet, da je to past za bedake.

Tipični razvoj dogodkov je naslednji - znižaš cene na dumpinško raven, uničiš konkurenco, dvigneš cene na poljubno cifro. To je naravno dejanje za vsako podjetje, ki je profitno. In enkrat ko si monopolist, lahko nova konkurenca samo sanja o dejanskem vstopu na trg.

Jaz Bezosa občudujem zaradi njegove učinkovitosti, idej, izpeljave. Ampak imam toliko možganov, da mi je jasno, zakaj Amazon vedno prikaže minimalen dobiček ali izgubo oz. več ali manj nulo. Zato, ker porabi ves denar, da se širi in golta vse pred sabo. In to ni dobro. Super pa je, da smo zaradi njega dosegli tehnološki napredek na tem področju.

Druga stvar pa je prihod e-knjig in njihov vpliv na obstoj majhnih založnikov, knjigarn, neodvisnih avtorjev, samozaložbe, itd.

To je sociološko oz. antropološko gledano precej bolj zanimiva tema, IMHO.

Kar je tukaj poglavitno je to, da si moramo izboriti pravico do prostega dostopa do knjig (knjižnice, knjigarne, v e-obliki ali fizični) in do neodtujive pravice do dejanskega lastništva nad kupljenim izvodom knjige. Tisti, ki malo ramišljate, boste hitro dojeli, zakaj je to ključna stvar. Drugim pa priporočam branje Orwellove 1984 npr.

jype ::

Ales> Tisti, ki malo ramišljate, boste hitro dojeli, zakaj je to ključna stvar.

Zato Kindla ne bi kupili, če ne bi bil dovolj " odprt ".

thramos ::

Pa še za novi paperwhite.

Čeprav nisem ravno prepričan, da je root za nekaj zanesenjakov "pravica o prostem dostopu ... " zadeva o kateri govori Ales.

Ales ::

Imam še Kindle 3 Keyboard z originalnim ovitkom & lučko, super reader. Moj je tudi rootan, izkopil sem pošiljanje log datotek Amazonu, naložil kup dodatkov, uredil VPN preko 3G z lastnim omrežjem itd. Zaenkrat niti ne čutim potrebe, da bi menjal za kaj novejšega.

Sam Kindle je res dovolj odprt, da se ga da rootati brez večjih težav in na njem teče praktično čisti linux (ne Android, za razliko od Kindle Fire). Je pa res to nekaj drugega, kot če bi take nastavitve omogočil sam Amazon in uporabnikom zanje nudil navodila ter podporo. Rootanje v tem primeru je delo skupnosti, torej uporabnikov...

jype ::

thramos> Čeprav nisem ravno prepričan, da je root za nekaj zanesenjakov "pravica o prostem dostopu ... " zadeva o kateri govori Ales.

Ne, ni - je pa začetek.

Ales> Je pa res to nekaj drugega, kot če bi take nastavitve omogočil sam Amazon in uporabnikom zanje nudil navodila ter podporo. Rootanje v tem primeru je delo skupnosti, torej uporabnikov...

Težko si predstavljam, da bi Amazonu uspelo postati založnik, ne da bi partnerjem zagotovil nadzor nad vsebinami. Ker je kindle izdatno subvencioniran iz teh poslov, si še težje predstavljam, da mu bi resnično odprta naprava lahko konkurirala.

Pithlit ::

FastWIND je izjavil:

Ne želim si živeti v svetu, ko bom lahko ali moral od doma naročat preko računalnika hrano, knjige itd...

Pametni hladilnik ki ve kaj imaš v njem... povezan s tablico/telefonom. Najdeš zanimiv recept. Klikneš nanj. Telefon pove hladilniku kaj rabi, hladilnik pove telefonu kaj ima nakar telefon naroči vse ostalo. Dostava na vrata čez 15min.

Bolš bi blo samo še da vse skupaj v lonec vržeš pametna pečica pa ti zadevo skuha/speče in servira tri vrhunsko dekorirane hode.

FastWIND je izjavil:

Želim si še vedno srečevat ljudi, z njimi spregovorit itd...

In to ti spletni nakupi preprečujejo... kako točno?

Ne, resno. Pametni hladilniki FTW! Pa še kaj druzga tudi.
Life is as complicated as we make it...

Furbo ::

FastWIND je izjavil:

Sej je fino naročit digitalni izvod knjige... Ampak mene ne prepriča branje preko bralnikov.

Še vedno si ne predstavljam branja na plaži z bralnikom, kjer moram pazit, da mi ne pade, da ga ne zmočim, da lahko berem ne sme padat preveč direktno sonce na ekran itd... Dobra stara knjiga ni ga boljšega.

Poglejte malo okoli sebe in poglejte zblojeno mladino, ki sedi na drinku in drka vsak svoj pametni telefon itd.. Saj se ne znajo več niti v oči pogeldat in kakšno rečt, brez da ne zvoni telefon, se ne dobi sms/mms, sporočiju na FB ju, twiterju....

Mah malo sem zašel ampak bistvo pa je v tem, da digitalizacija ni nujno da prinese napredek celotni družbi človeštvu..



Branje je branje, ne glede na to ali bereš iz kindla ali knjige, ki je mimogrede prav tako ne gre zmočiti in grdo ravnati z njo.

Tudi branje lahko smatraš za distanciranje od drugih, ampak spet je v redu samo na tak način kot ga ti počneš iz knjige, iz telefona pa ne?

Vse je isto, samo nekateri to počnemo na malce modernejši način.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pithlit ::

Furbo je izjavil:

Tudi branje lahko smatraš za distanciranje od drugih

Kadar se jaz lotim brat... ne slišim in ne vidim nič. Se ne dogaja tako redko ko me kak frend okrca ker ga popolnoma ignoriram ko se vsede zraven mene. I'm in my own bubble.
Life is as complicated as we make it...

Matev ::

Nekdo je rekel, da mu e bralniki niso všeč, ker se boji, da bi se zmočili, ko bi bral v kadi.

in podobno

BigWhale ::

FastWIND je izjavil:

Enkrat bo že prišel trenutek streznitve in ugotovitve, da smo ljudje socialna bitja... Tako kot je že nekdo omenil so kalsične knjigarne še kaj mnogo več kot samo distribucija knjig...


Res je, so tudi fire hazard.

FastWIND je izjavil:

Ne želim si živeti v svetu, ko bom lahko ali moral od doma naročat preko računalnika hrano, knjige itd... Želim si še vedno srečevat ljudi, z njimi spregovorit itd...


Vse to lahko ze danes pocnes. Nujno ti pa ni. Zakaj si zelis srecevanja ljudi ob taksnih nujnih opravilih? Jaz se z ljudmi raje srecam takrat, ko se zelim z njimi srecati. Prodajalke v trgovinah mi gredo na zivce, ker _MORAM_ z njimi komunicirati. Pa si marsikdaj tega ne zelim.

FastWIND je izjavil:

Še vedno si ne predstavljam branja na plaži z bralnikom, kjer moram pazit, da mi ne pade, da ga ne zmočim, da lahko berem ne sme padat preveč direktno sonce na ekran itd... Dobra stara knjiga ni ga boljšega.

Jaz ze stiri leta berem knjige na bralnikih. Na plazi, v postelji, na kavcu. Povso. Kindle se bere povsod in na dopust lahko nesem 50 knjig. Prej jih nisem mogel.

FastWIND je izjavil:

Poglejte malo okoli sebe in poglejte zblojeno mladino, ki sedi na drinku in drka vsak svoj pametni telefon itd.. Saj se ne znajo več niti v oči pogeldat in kakšno rečt, brez da ne zvoni telefon, se ne dobi sms/mms, sporočiju na FB ju, twiterju....


Jaz vidim tudi taksne, ki to znajo. Your point? 'Extremen uporabnike' imas povsod. Eni extremno veliko pijejo, eni extremno veliko smucajo, eni pa extremno veliko bulijo v telefon. Ce bi vsi poceli eno stvar v extremnih kolicinah, potem bi res bilo nekaj narobe z druzbo. No, na sreco ne pocnemo vsi tega.

50 let nazaj so dejali, da bo televizija ugnobila clovestvo, se kakih 20 let pred tem, so takisto rekli za radio, ... :)

[D]emon ::

V vsaki generaciji so se nasli dinozavri, ki so se drli, kako je nova tehnologija zacetek konca. :))

*cough* digitalcek *cough*
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

jype ::

Matev> Nekdo je rekel, da mu e bralniki niso všeč, ker se boji, da bi se zmočili, ko bi bral v kadi.

Temu zihr še ni knjiga padla v vodo.

Mipe ::

Seveda je fizična knjiga boljša! Samo probajte zravnani hodit s temle kindlom na glavi...

elrado ::

Ker imam sedaj paperwhite 1, podarim (oz menjam za kako čokolado) ovitek za kindle 3g keyboard. Zadeva je bila kupljena na dx-u in je odlična.
Prevzem v LJ, Vrhnika, občasno MB.

PNG ::

Meni je zanimivo, da je to sploh tak biznis, glede na to da poznam (poleg sebe) glih eno osebo, ki rada bere - mojo mamo.

jan_g ::

Jaz berem 80% leposlovje (znanstvena fantastika, literarne klasike, pogosto tudi zgodovinske romane), 20% pa ostalo (biografije, zgodovinske opise, dosti tudi s podrocja biologije, evolucije). Letno kupim kar nekaj knjig, vse z Amazona in vse v anglescini. Nekaj sem se matral tudi z nemscino, pa enostavno ne najdem dovolj volje, da bi prisel na tisti nivo, ko mi branje ne bi predstvljalo tezaskega dela. Zato sem nemscino pred casom opustil. Elektronski bralnik je zame ena najbolj uporabnih naprav, ki sem jih kupil v svojem zivljenju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kobo HD Aura, Kindle Paperwhite, Tolino Vision

Oddelek: Kaj kupiti
163051 (1222) tikitoki
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142978 (24278) AgiZ
»

Amazon bi kindle prodajal tudi v neodvisnih knjigarnah

Oddelek: Novice / Rezultati
4511685 (9408) jan_g
»

Papir in e-knjige/bralniki

Oddelek: Znanost in tehnologija
408035 (7465) kuglvinkl
»

Prodaja e-knjig strmo navzgor, papirnatih navzdol

Oddelek: Novice / Rezultati
3111021 (9307) web bird

Več podobnih tem