» »

Čudno obnašanje računalnika

Čudno obnašanje računalnika

dvojcica1 ::

Pozdravljeni!

Ko sem včeraj dala računalnik v mirovanje se je le ta po 3 sekundah ponovno zagnal (kar mi je čudno saj je bila miška ugasnjena in iz mirovanja se ga ne da prebuditi kot iz spanja, torej moraš pritisniti tipko).

Nato se je zagnal bios in nato črn ekran kjer je pisalo ip port: in št porta ter vrteča se črtica na koncu številk, ko se je ta črtica ustavila je šlo v naslednjo vrstico in naredilo enako... vse do tretje vrstice, ko sem izklopila internetni kabel in wireless router... takrat se je črtica prenehala vrteti in vse je obstalo...

Zanima me kaj zažene takšno akcijo v računalnku? zlonamerni programi, kakšen remote access program, ali je to kakšno preverjanje samega sistema windows (pred kratkim je bil posodobljen, vendar pa sem mislila da windows opravlja posodobitve samo ko se sistem zaustavi).

Hvala za odgovore in lep pozdrav!

Engineer_ ::

Kateri Windowsi? Prvič slišim sicer za takšno obnašanje. Pojdi v BIOS in poišči opcijo WAKE ON LAN in jo izklopi. Morda bo pomagalo.

dvojcica1 ::

windows 7, sem izklopila wake on lan, vendar pa ko ponovno zaženem računalnik mi za stotinko sekunde pokaže DOS okno, ki pa se takoj zapre (torej poskuša zagnati nek program??).

Hayabusa ::

Bios se pokaže...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

dvojcica1 ::

ok, ampak zakaj se pokaže bios, če je windows že zagnan in pa to mi prej ni nikoli delalo... kakšen je razlog za to ?

Hayabusa ::

Daj posnemi dogajanje.

dvojcica1 ::

ok sicer je tak kot, da bi blo slikan s krompirjem ampak predolgo traja zaganjanje (zaganja se cmd... vglavnem takoj ko pride v tale prostor windows (izgine napis dobrodošli) in se datoteke še loadajo se pokaže tale napis

[img]http://shrani.si/f/X/Mo/2SW68T0K/screen...

čeprav zdej je ostal kar 5 sec in se ni takoj zaprl.

Če pa se vrnemo k izvoru vseh težav, a ve kdo kaj naj bi tisti ip porti pomenl (torej kaj zažene to preverjanje)?

zgornji link je 404

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

Zažene se cmd. Razni windows cracki tipa KMS itd?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Xserces ::

Lahko pogledaš tut pod msconfig--->startup in tam najdeš cmd.exe in daš disable.

start button + R ----> msconfig če mogoče neveš
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

dvojcica1 ::

windows trenutno še ni crackan oz aktiviran, ampak je trial version naložena. hvala za msconfig, to vem da se da izklopit, ampak mene zanima zakaj naj bi prišlo do tega da se mi skoz ip porte računalnik prižiga in ugaša, kajri to mora biti nekakšna zlonamerna koda?

Hvala za odgovore, računalnik bom fortmatirala in bojo odpravljeni problemi :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19924940 (7697) hojnikb
»

PC se ne ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
17984 (723) fujtajksel
»

Počasen zagon sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
202182 (1645) Compufreek
»

wake on lan (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
526089 (4200) d0rK
»

Wake on Lan ali Wake on PME - preko mreže, preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
173249 (2450) bastadu

Več podobnih tem