» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
187 / 190
»»

gansta ::

HU ? Kaj misliš s tem, saj čez HU gredo paketi že vsaj 2 leti.

gansta ::

Je kdo naročil in prejel "gumb" baterije iz Aliexpress? Da lahko link do trgovine, ker jih ima vecina opcijo postnine "selller shipping method".

alansi ::

https://www.aliexpress.com/store/1103213013

Tile so mi poslali baterije preko Luxemburga. Naročil sem 20. decembra 2023, prejel pa 4. januarja 2024 brez harača naše pošte.

gansta ::

Ql, tnx za link.

V-i-p ::

@alansi: thx še iz moje strani, top.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ledoman ::

Espress One še vedno uporablja Pošto Slovenije za dostavo. Sem mislil, da jih bo minilo, pa danes spet.... Sam v vednost...

DarwiN ::

In posledično je na primer Temu dvignil znesek minimalnega naročila iz 10 na 20€.. Dražje storitve transporta/dostave in so morali dvignit.. Vsaj domnevam, da je to razlog.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

val46 ::

Ne vem, meni še vedno na aplikaciji na telefonu kaže minimalni znesek naročila 10€ in brezplačna dostava. Vpršaanje pa kolk časa bodo še imeli to brezplačno dostavo, ker zdej mi kaže, da je časovno omejena. Kaj to pomeni, pa nisem šel gledat v kak drobni tisk.

amacar ::

DarwiN je izjavil:

In posledično je na primer Temu dvignil znesek minimalnega naročila iz 10 na 20€.. Dražje storitve transporta/dostave in so morali dvignit.. Vsaj domnevam, da je to razlog.

Meni ze od kar sem se registriral (lani enkrat) kaze minimalno narocilo 20€, medtem na zeninem 10€. Kdo bi vedel, kaj je zadaj.

DarwiN ::

Zanimivo. :(
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

alansi ::

26.1. sem naročil na TEMU stvari za 10,46€ in je poštnina free. Samo v vednost.

DarwiN ::

Nope. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

o bojzl ::

Pozdrav,

A obstaja kakšen način plačati z paypalom? vidim da ta opcija ni možna v slo..
Se opravičujem vnaprej, verjetnoo je bilo že velikokrat napisano...

V-i-p ::

DarwiN je izjavil:

In posledično je na primer Temu dvignil znesek minimalnega naročila iz 10 na 20€.. Dražje storitve transporta/dostave in so morali dvignit.. Vsaj domnevam, da je to razlog.

Kar lepo jim piši, pa ti bodo znižali. Jaz sem jim celo napisal v stilu, da imajo zanimive izdelke, da pa ne mislim vedno nad 10€ naročat, kdaj bi tudi samo olupek za telefon vzel in so mi gladko skinili omejitev na 0€ :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

CyberPunk ::

ledoman je izjavil:

Espress One še vedno uporablja Pošto Slovenije za dostavo. Sem mislil, da jih bo minilo, pa danes spet.... Sam v vednost...

Ja in ne. Jaz sem zadnjič v razmaku dveh ali treh dni dobil prvi paket Express One na bližnji pošti, drugega pa v paketomat od Direct4me. Pri prvem je bil klic od poštarice, pri drugem pa od njihovega dostavljalca.
Oboje seveda dopoldan "A ste doma"... :|

gansta ::

Kaj pa naročate na Temu? Karkoli sem gledal sam je dražje od aliexpress, razen pri prvem naročilu. Je pa dejstvo, da pride hitreje.

Runner71 ::

Jaz sem prek paypala plačal cca 14 dni nazaj brez problema....na Temu, za Alija pa prek druge kartice


o bojzl je izjavil:

Pozdrav,

A obstaja kakšen način plačati z paypalom? vidim da ta opcija ni možna v slo..
Se opravičujem vnaprej, verjetnoo je bilo že velikokrat napisano...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Runner71 ()

DarwiN ::

gansta je izjavil:

Kaj pa naročate na Temu? Karkoli sem gledal sam je dražje od aliexpress, razen pri prvem naročilu. Je pa dejstvo, da pride hitreje.

Po mojih dosedanjih izkušnjah je nekje 50/50.. Polovico stvari dobiš ceneje na Temu, polovico na AE... Je pa res, da je na AE več ponudbe.

Na Temu cene ZELO fluktuirajo.. Dodaj par izdelkov v košarico in spremljaj cene skozi čas.. Tudi preko searcha redno spremljaj, lightning deals in na uvodni strani ti bo ponujalo iste izdelke od drugih prodajalcev... In občasno boš našel tudi pol nižjo ceno za isti izdelek.

Druga stvar je pa PRICE ADJUSTMENT politika, kjer lahko cel mesec dni po opravljenem nakupu izenačuješ/nižaš cene kupljenih izdelkov in ti povrnejo razliko, v kolikor je cena izdelka padla po tvojem nakupu.

Primer: Sem za sestro naročil en kup drobnarij za 16€, potem pa tekom meseca vsak dan kliknil gumb "Price adjustment". In je se je nabralo refundov za ~2.2€.. Torej ~15% vsote.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Irbis ::

gansta je izjavil:

Kaj pa naročate na Temu? Karkoli sem gledal sam je dražje od aliexpress, razen pri prvem naročilu. Je pa dejstvo, da pride hitreje.

Ugodno je to, da pride hitreje (čeprav trenutno tudi AE zelo hitro dostavlja, če najdeš na Choice). Je pa manj izbire kot na AE. Pač malo preverim cene na obeh.
In pred novim letom se je zelo splačalo nabavljati na Temu, ker so imeli zamude, sem za 4 pakete dobil po 5 € dobropisa, ker so en teden zamudili. :)

tin01 ::

ledoman je izjavil:

Espress One še vedno uporablja Pošto Slovenije za dostavo. Sem mislil, da jih bo minilo, pa danes spet.... Sam v vednost...


In slučajno kdo ve, zakaj se to dogaja ? Ali bo to sedaj postalo stalna praksa ?

darkolord ::

Zakaj? Ne zmorejo sami.

Yess ::

Meni so manjši paket predali v dostavo preko PS, enga združenega pa so isti dan kot pošta, pripeljali sami.

FoxKnox ::

CHOICE izbira na AE je nateg. Prav tako ponudbe 3 za 1.99 in podobni. Sem individualno našel cenejše ponudbe s free shipping.
Kar se pa tiče kupovanja na TEMU :
Temu je dražji od AE, ampak ima zastonj poštnino nad 10 EUR (zame je še vedno min nakup 10 EUR). Razlika je potem nekje od nekaj 10 centov do par evrov. Pa še hitreje dostavijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

V-i-p ::

@FoxKnox: klikni na tisto slušalko desno zgoraj in jim napiši stavek ali dva pa bo šla omejitev stran. No, če ti sploh prav pride, ne vem :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

darkolord ::

Če se komu ne da razmišljat:

Hi, I really enjoy the wide selection of products on Temu, but the €20 minimum order amount often limits me when I just need a few small items. Could you consider lowering the minimum order value? This would make it much easier for frequent, smaller purchases. Thanks!

Ampak ti že bot ponudi "Remove the restriction" gumb in je to to.

DarwiN ::

hah, dobra fora. Thanks. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FoxKnox ::

Saj je na AE pri CHOICE enako . Free shipping over 10 EUR or 0,99. Ni sile.
Sem raje na Temu izkoristil spremembo cene v 30 . dneh za naročila in se je nabralo več kot 6 evrov dobropisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

DarwiN ::

Mogoče pride komu prav. Obstaja trik za gratis CHOICE dostavo neglede na znesek. Še bolj pa je ta trik uporaben pri kuponih.. Recimo imaš kupon 8/50 (15% popust), a bi rad kupil le za 20€ izdelkov, ne za 50€.

1. Napolniš košarico s svojimi izdelki za 20€ in dodaš nek filler izdelek za 30€ (karkoli za 30€).
2. Kliknes CHECKOUT, vneseš kodo za popust, klikneš CHANGE pod Payment Methods in nato "Add a new card".

3. Na primer na tej strani zgeneriraš fake Mastercard kreditno kartico, jo vneseš in klikneš Save & Confirm
4. Zaključiš nakup (Pay Now), vendar bo plačilo seveda neuspešno zaradi fake kartice
5. Greš pod My orders in plačaš ločeno za vsak želen izdelek posebej, neželene filler izdelke pa enostavno skenslaš..

Tako si dobil -15% na želene izdelke, oziroma free Choice dostavo neglede na znesek.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Kode za AE popuste redno objavljajo tukaj. Trenutno imajo -10% na CHOICE izdelke.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

delavec44 ::

DarwiN je izjavil:

Mogoče pride komu prav. Obstaja trik za gratis CHOICE dostavo neglede na znesek. Še bolj pa je ta trik uporaben pri kuponih.. Recimo imaš kupon 8/50 (15% popust), a bi rad kupil le za 20€ izdelkov, ne za 50€.

1. Napolniš košarico s svojimi izdelki za 20€ in dodaš nek filler izdelek za 30€ (karkoli za 30€).
2. Kliknes CHECKOUT, vneseš kodo za popust, klikneš CHANGE pod Payment Methods in nato "Add a new card".

3. Na primer na tej strani zgeneriraš fake Mastercard kreditno kartico, jo vneseš in klikneš Save & Confirm
4. Zaključiš nakup (Pay Now), vendar bo plačilo seveda neuspešno zaradi fake kartice
5. Greš pod My orders in plačaš ločeno za vsak želen izdelek posebej, neželene filler izdelke pa enostavno skenslaš..

Tako si dobil -15% na želene izdelke, oziroma free Choice dostavo neglede na znesek.


In si siguren, da ti ne blokirajo računa, če to zlorabljaš.

DarwiN ::

Zakaj bi blokirali? Saj to početje ni nek smrtni greh, a ne. S tem nikomur ne narediš dodatnega dela. Pač en life hack. ;) K večjemu bi zakrpali to luknjo, če bi "ves svet" začel uporabljat to finto..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

delavec44 ::

Zlorabljaš sistem popustov. Enako kot če se registriraš z novimi fiktivnimi uporabniki in koristiš popust za prvi nakup.

Saj tudi če ti račun zaprejo ni nek smrtni greh.

Ales ::

DarwiN je izjavil:

Zakaj bi blokirali? Saj to početje ni nek smrtni greh, a ne. S tem nikomur ne narediš dodatnega dela. Pač en life hack. ;) K večjemu bi zakrpali to luknjo, če bi "ves svet" začel uporabljat to finto..

Ne vem o kakem dodatnem delu naj bi bilo govora. Stvar je v tem, da si dobesedno vzameš "popust", torej denar, ki ti ne pripada.

Če smo čisto legalistični, kaj ne gre tu za goljufijo in protipravno pridobljeno premoženjsko korist?

DarwiN ::

V bistvu AE ponuja 15% popust na izdelke in ti s to finto izkoristiš 15% popust. Nič več, nič manj. Edina razlika je, da si znižaš min. znesek naročila. Pri CHOICE jih edino okoli prineseš za 99 centov, če na ta način naročiš izdelek under 10EUR.. Ampak to so takšne drobtinice, da je škoda črnila o tem pisat.

Gre za eno nedolžno luknjo v sistemu, ampak če ste brezmadežni snowflake, se nikoli v življenju niste zlagali in delate vse 100% po pravilih lepega obnašanja, potem seveda to ni za vas. Give me a break.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

delavec44 ::

Falil si celo poanto.

Tidule ::

Predvsem pa ne prit jokat, ko ti bodo blokiral racun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

DarwiN ::

Ti si falil mojo poanto.

Tehnično gledano gre res za zlorabo sistema popustov.. Ampak point je: who cares? Ne le, da mene ne gane, sem prepričan, da je tudi samemu AE-ju povsem vseeno za takšne malenkosti. Oni bi imeli 100x več stroška že, če bi morali najeti eno osebo, ki bi nadzorovala te "kršitve".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Tidule ::

Jao, kaj si ostal v srednjem veku? Tega ne bo nihce rocno preveljal, samo enkrat pac login ne bo vec delal. Ne bos ne prvi ne zadnji.

delavec44 ::

Ti se kar tolaži. Detekcija ponavljajočih zlorab se izvaja avtomatsko. In ja, AE blokira račune.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Misliš, da sem jaz osebno našel to luknjo? To so ljudje na forumih pogruntali in uporabljajo že dolga leta, pa seveda še nikomur niso zaklenili računa zaradi tega, ker potem bi verjetno zasledil kje kak disclaimer.

To mogoče občasno uporabi vsak tisoči kupec in skupaj Aliexpresu naredijo 100€ škode na leto.. Izmišljene cifre, ampak samo za predstavo, o čem približno tukaj govorimo.. In pol bodo oni šli te posameznike lovit in jim zaklepat račune? Nekomu, ki je že 10 let uporabnik in jim je naredil za par tisoč evrov prometa, bodo šli zapret račun zaradi takšne nedolžne zlorabe sistema?

Za povrh pa Eliexpressu preti še Temu in se prav vidi, da jim je padel promet in jim teče voda v grlo.. Celo neka zagotovila za dostavo in dobropise v primeru zamud so naenkrat začeli ponujat, lol.

Skratka, dajte malo trezno razmislit in ne bit tolk prestrašen. Pa kot rečeno, kdor še nikoli v življenju ni prekoračil dovoljene hitrosti na cesti, zanj pač niso takšni "life hacki" in preprosto ignoriraš. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

delavec44 ::

Life hack je bil tudi, da so ljudje odpirali dispute za neprejete izdelke, ko so dejansko jih. Super hack za zastonj stvari. Dokler pač zaradi takih osebkov ne prenehajo pošiljati v celo državo in nasrkamo vsi.

Kaj ima pa to skupnega s cestnimi prekrši, pa veš le ti.

DarwiN ::

Neprimerljivo, delavec44. Potem je life hack tudi to, da nekaj ukradeš v trgovini. Ene stvari so nedolžne, druge pa nasty. In ti ne vidiš razlike, ker si brezmadežen.. Ker še nikoli nisi "prekoračil dovoljene hitrosti na cesti".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

delavec44 ::

Vsak dan jo dam. Ampak ti nočeš videti poante in gledaš na svet črno belo. Jaz pa vedno gledam cost-benefit.

Tvoj primer zlorabe sistema popustov je bolj primerljiv z mojim glede disputov (pač sistem ti omogoča oboje in ti si le izkoristil luknje v sistemu), kot pa s tvojimi primeri prekrškov na cesti.

DarwiN ::

Nope.. Ti govoriš o kraji, moj hack pa ti v prvi vrsti zgolj omogoči, da na primer izkoristiš 15% popust ob nakupu za 20€, medtem ko je pogoj 15% na 50€.

Še enkrat: kadar pelješ 70, kjer je dovoljenih 60. Kaj če koga ubiješ zaradi tega? Kaj če dobiš kazen ali ti vzamejo izpit? Kaj, če bodo zaradi takšnih osebkov kot si ti, ki zlorabijo cestnoprometne predpise, morali postavit kifeljce na vsakem vogalu, spremenit omejitve, oziroma bodo dvignili kazni in bomo nasrkali vsi?

To je bolj primerljivo.. Nedolžen prekršek. Who cares, a ne? Si pač peljal 70.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

delavec44 ::

Lahko relativiziraš kolikor hočeš pa je tvoje dejanje enako kraja kot če se zlažeš, da izdelka nisi prejel. Enkrat ukradeš 15%, drugič pa 100%. Upravičen pa nisi ne do prvega, ne do drugega.

DarwiN ::

Saj ti s prekoračitvijo hitrosti tudi kršiš zakon in ogrožaš ljudi. Bodi pošten, naredi samoprijavo in plačaj kazen. :)

AE ponuja 15% popust in jaz z mojim hackom zgolj izkoristim teh -15%. Le faktor minimalnega zneska naročila odstranim, tko da ne rabim na silo kupovat dodatnih stvari do minimalne vsote za kupon.

Anyways ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

delavec44 ::

Kaj imaš od vztrajanja pri tej bolani primerjavi s cestnimi prekrški veš le ti. To je tema o AE.

Ales ::

DarwiN je izjavil:

Saj ti s prekoračitvijo hitrosti tudi kršiš zakon in ogrožaš ljudi. Bodi pošten, naredi samoprijavo in plačaj kazen. :)

AE ponuja 15% popust in jaz z mojim hackom zgolj izkoristim teh -15%. Le faktor minimalnega zneska naročila odstranim, tko da ne rabim na silo kupovat dodatnih stvari do minimalne vsote za kupon.

Anyways ...

Jaz ti popolnoma verjamem, da misliš, da nisi nič narobe naredil. Te stvari preko spleta so postale tako neosebne, da ti dejansko ne vidiš nič slabega v tem, kar zagovarjaš.

Pač na neki spletni strani si splel nekaj EUR, neko malenkost, koga briga. Vsi, ki mislijo drugače, so bolj papeški od papeža...

Ampak jebat ga, ne gre to tako. Tole tvoje je "life hack" ravno toliko, kot je za nekega džankija "life hack", da gre poskušat kljuke na vratih po bloku, dokler ne najde odklenjenih, potem pa si postreže. Zakaj pa niso zaklenili... saj smo prehitro vozim po bloku, nič nisem narobe naredil, radar me že ne bo ujel... :D

Pazi! Karma is a bitch...

DarwiN ::

To ravno. Zadevo sem objavil, da bi komu pomagal privarčevati kak evro. Nisem pričakoval, da bom naletel na papežke papeže.

Pa dejansko lahko dokončno sestrelim vajine bedne argumente. Obstaja namreč čist preprost "legalen" način, da pretentaš AE pri teh kuponih.

Primer: imaš kupon 8/50.. Dodaš svoje izdelke za 20€ in en filler artikel za 30€.. Vneseš kodo za popust in opraviš nakup, nakar preprosto skenslaš tisti izdelek za 30€. Dokler prodajalec izdelka ne pošlje, namreč lahko skenslaš posamezne artikle. Tako si dobil -15% na svoje izdelke in 30€ refunda.

Efektivno identična fora kot moj "hack". A si v tem primeru torej okradel AE? S preprostim "cancel" gumbom po vajinem mnenju postaneš kradljivec?

p.s.: Razlika med metodama je edino v tem, da pri tej "legalni finti" čakaš ~10 dni na refund in pa tistih par centov od valutne konverzije ti ne povrnejo, I think.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

Stranska posledica takšnih trikov, če ocenijo, da jih je dosti, pa pomeni, da bodo cene za VSE slovenske IP naslove malo dražje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()
««
187 / 190
»»