» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
186 / 190
»»

Tidule ::

digitalcek je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Mi prosim poveste, kako je, če nekaj naročim preko Cainiao Standard For Special Goods, bo carina, ali ne?
Hvala.


Še enkrat lepo prosim, da mi svetujete, ali bom plačal carino, če mi Kitajc pošlje predmet preko Cainiao Standard For Special Goods.
Hvala.

Bo treba najprej kristalno kroglo najt, da bomo lahko uganili kaj imas namen kupit preden lahko karkoli na temo carine recemo. Al si se eden v vrsti funkcionalno nepismenih revezev, ki po 50 temah in 200+ straneh se vedno ne loci med carino, ddv in stroski, ki nastanejo pri uvozu?

FoxKnox ::

Cainiao standard for special goods gre po navadi preko Madžarske in ni dodatnih stroškov.Cainiao super economyfor special goods pa preko Vanuatuja, verjetno z ladjo in je sreča, če sploh prejmeš robo, seveda s postopkom in stroški.

digitalcek ::

Tidule je izjavil:


Bo treba najprej kristalno kroglo najt, da bomo lahko uganili kaj imas namen kupit preden lahko karkoli na temo carine recemo. Al si se eden v vrsti funkcionalno nepismenih revezev, ki po 50 temah in 200+ straneh se vedno ne loci med carino, ddv in stroski, ki nastanejo pri uvozu?


Gre za zadevo ranga 15 evrov. Torej ne bom imel opravka s carino, itd., ampak vseeno ne želim metati stran denarja z nekimi carinskmi postopki ali pregledi pošiljke.

In ker imam 76 let (in Cainiao Standard For Special Goods NI na tem forumu objavljenem seznamu "carine free" poštnih služb), bi mi bila taka informacija kar pomembna...

FoxKnox je izjavil:

Cainiao standard for special goods gre po navadi preko Madžarske in ni dodatnih stroškov.Cainiao super economyfor special goods pa preko Vanuatuja, verjetno z ladjo in je sreča, če sploh prejmeš robo, seveda s postopkom in stroški.


Hvala za tvoj uporaben odgovor!Bom naroči, pa kar bo, bo.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Je na seznamu, ampak ne na prvi/main strani... Spodaj/zgoraj imaš zavihke in kot vidiš ima Cainao Standard 84-odstotno uspešnost.. Pač odvisno od prodajalca in za kakšno stvar gre.. Lepila na primer ponavadi pošljejo preko Vanuatu in sledi carinski postopek.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

panentil ::

Zdravo,
je kdo že naletel na problem pri aliexpress plačilu? Že leta in leta naročam, pa še nikoli ni bilo problema. Sedaj pa kar na enkrat javlja napako Transaction failed. We can't process this payment right now. Error Code: CSC_7200029 Please try another card or payment method.

Sem prebrala, da naj bi šlo za neko kršitev njihovih pogojev, ampak se res ne spomnim, da bi bila kadarkoli v prekršku. Isto zablokira tudi mojim drugim družinskim članom (cca trije naročamo na isti naslov).
Poskušala sem priti čez z drugimi karticami in z drugim naslovom, pa nič ne deluje.
Aliexpress chat je neuporaben, veliko besed, pa nikakršne konkretne razlage.

Če ima kdo kakršnokoli idejo, kako tole rešit, bi bila zelo hvaležna.
Lepo novo leto vsem :)

darkolord ::

Poskusi na drugem računalniku ali preko telefona

Joseph033 ::

Pozdravljeni imam vprašanje v katerem me zanim sledeče namreč prek Aliexpress bi rad naročil tole zadevo https://www.aliexpress.com/item/1005004... vendar ne vem kako je potem narejeno z dostavo ali bride brez kakršnih koli komplikacij pri vstopu v Slovenijo ali ne.Vsem se za odgovore prav lepo zahvaljujem že v naprej ter Lep dan.

Ales ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni imam vprašanje v katerem me zanim sledeče namreč prek Aliexpress bi rad naročil tole zadevo https://www.aliexpress.com/item/1005004... vendar ne vem kako je potem narejeno z dostavo ali bride brez kakršnih koli komplikacij pri vstopu v Slovenijo ali ne.Vsem se za odgovore prav lepo zahvaljujem že v naprej ter Lep dan.

8. sporočilo nad tvojim, odpri link in poglej.

gansta ::

A je ze kdo preko refund procesa na kakrsenkoli nacin dosegel delno povracilo placanega, za blago ki je bilo naroceno npr. iz Francije ali Španije, dejansko je pa prodajalec na koncu poslal iz Kitajske. To pomeni, da dejansko preplačaš artikel za vsaj 20-30%, kot velika izguba načasu, namesto 2-5 dni, navadno 3-4 tedne.

dr.Akula ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni imam vprašanje v katerem me zanim sledeče namreč prek Aliexpress bi rad naročil tole zadevo https://www.aliexpress.com/item/1005004... vendar ne vem kako je potem narejeno z dostavo ali bride brez kakršnih koli komplikacij pri vstopu v Slovenijo ali ne.Vsem se za odgovore prav lepo zahvaljujem že v naprej ter Lep dan.

Od tistih dveh izbir, ki jih imaš na linku, jaz ne bi zaupal nobeni. Sem kopiral par besed iz imena izdelka in pobrskal, pa najde polno drugih zadetkov. Tu recimo: https://www.aliexpress.com/item/1005006... - in če izbereš AliExpress Standard Shipping, bi moralo priti normalno skozi, brez komplikacij.
ni podatka

zpza ::

vsi paketi neverjetno zamujajo... od madzarske se ne premakne nic ne glede na dostavljalca

hotig ::

zpza je izjavil:

vsi paketi neverjetno zamujajo... od madzarske se ne premakne nic ne glede na dostavljalca


Kako dolgo pa čakaš? Jst sem se navadil, da od prihoda v Slovenijo (ko Madžari obdelajo in pošljejo paket na PS) traja med 10-14 dni. Je tako že 2-3 leta. Lani sem dobil paket preko EO. Madžari so ga njim predali 3.12., meni pa so ga dostavili 20.12. seveda z nekaj manjšimi komplikacijami ob dostavi. Včeraj sem dobil paket, ki ga je PS prevzela 22.12., se pravi po 13 dneh pa so bili vmes 4 delovni dnevi prazniki in še 2 vikenda, tako da to jemljem kot hitro.

darkolord ::

Kje pa vidiš, kdaj so "Madžari predali paket PS"?

Tisto, kar pravi kitajski tracking, ne drži.

hotig ::

Primer za moj zadnji paket
Če grem na parcelsapp je stanje:
20 Dec 2023 - Recived by lokal delivery company
Na strani od PS pa 2 dni pozneje:
22/12/2023 - Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
To pomeni (vsaj po mojem mnenju in izkušnjah), da so paket prevzeli s strani PS in ga poslali v centralo v Maribor. Potem ga furajo malo na ogled po deželci.

Sledi pa:
parcelsapp stanje:
28 Dec 2023 - Arrived at local delivery center
Torej so ga štajerci uspešno prevezli v žabarijo
Na strani od PS:
3/1/2024 - Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti

Včeraj 4.1.2024 pa pri meni doma

Datumi so od zadnjega paketa samo za primerjavo, postopek pa je enak že nekaj let. Velja pa to samo za dostavo pri PS (izbrana dostavna služba je AE saver/standard in gre preko Madžarske brez dodatnih komplikacij). Pri drugih dostavnih službah je pa možno odstopanje, sploh pri EO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

darkolord ::

Narobe!

Recieved by lokal delivery company = paket je dobila madžarska pošta
Odprava iz izvozne izmenjalne pošte = paket je štartal iz Madžarske
Arrived at local delivery center = paket je prišel v Slovenijo (čeprav tudi to ne drži nujno, dokler na sledenje.posta.si to ni zavedeno)
Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti = paket je iz LJ na poti na tvojo lokalno pošto

Kitajci napišejo "local company" in kot veliko ljudi tukaj narobe predpostavljaš, da je to PS.

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

hotig je izjavil:

Primer za moj zadnji paket
Če grem na parcelsapp je stanje:
20 Dec 2023 - Recived by lokal delivery company
Na strani od PS pa 2 dni pozneje:
22/12/2023 - Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
To pomeni (vsaj po mojem mnenju in izkušnjah), da so paket prevzeli s strani PS in ga poslali v centralo v Maribor. Potem ga furajo malo na ogled po deželci.

Sledi pa:
parcelsapp stanje:
28 Dec 2023 - Arrived at local delivery center
Torej so ga štajerci uspešno prevezli v žabarijo
Na strani od PS:
3/1/2024 - Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti

Včeraj 4.1.2024 pa pri meni doma

Datumi so od zadnjega paketa samo za primerjavo, postopek pa je enak že nekaj let. Velja pa to samo za dostavo pri PS (izbrana dostavna služba je AE saver/standard in gre preko Madžarske brez dodatnih komplikacij). Pri drugih dostavnih službah je pa možno odstopanje, sploh pri EO.



Fak, jaz pa še paketov od črnega petka nisem dobil, vi pa od božiča mate doma.

hotig ::

@miko22

Sej to je bilo tudi naročeno tam nekje, mislim da 28.11. Tak da dober mesec traja da pride iz Kitajske k meni domov.

hotig ::

darkolord je izjavil:

Narobe!

Recieved by lokal delivery company = paket je dobila madžarska pošta
Odprava iz izvozne izmenjalne pošte = paket je štartal iz Madžarske
Arrived at local delivery center = paket je prišel v Slovenijo (čeprav tudi to ne drži nujno, dokler na sledenje.posta.si to ni zavedeno)
Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti = paket je iz LJ na poti na tvojo lokalno pošto

Kitajci napišejo "local company" in kot veliko ljudi tukaj narobe predpostavljaš, da je to PS.


1. Jst nikjer nisem napisal, da "local delivery company" pomeni PS. Mogoče si ti narobe razumel moj komentar pri zapisu od 22.12.2023. Sej vem, da to pomeni Madžarsko pošto.
2. "Odprava iz izvozne izmenjalne pošte" je zapis v sledilniku PS. To pomeni, da je bil paket prevzet s strani PS in vnesen v njihov sistem. To pa trdim na podlagi izjav dostavljalcev PS in osebe zaposlene na PS. Torej je od takrat v "rokah" naših "dragih". Ali je to v skladišče pripeljal Janez ali Janoš je pa čisto nepomembno.
3. Lokal delivery center je pa drugo kot Local delivery company. Ko paket sprejmejo v skladišču, ga najprej registrirajo v svojem lokalnem sistemu (mogoče samo v skladišču) in potem še v mednarodnem. Torej ni nujno zapisano na sledilniku PS oz. skoraj nikoli ni. Ne storijo pa tega vedno takoj, lahko čaka več dni ali pa čez vikend in praznike (kot v mojem primeru).
4. In na koncu ga seveda pošljejo na lokalno pošto iz logističnega centra. Drugi dan pa v moj kaselc.

L.p.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

FoxKnox ::

Z dostavami je res jeba zadnje čase.
Nekaj stvari od začetka decembra mi še vedno stoji na Kitajskem letališču, večina pa pri Madžarih že od konca decembra. Počasi bo , so pa vsi v gužvi.
PS Pošiljka iz TEMU ja prišla v 10 ih dneh in 2 standard z Alija v 3eh tednih

harvey ::

FoxKnox je izjavil:

Z dostavami je res jeba zadnje čase.
Nekaj stvari od začetka decembra mi še vedno stoji na Kitajskem letališču, večina pa pri Madžarih že od konca decembra. Počasi bo , so pa vsi v gužvi.
PS Pošiljka iz TEMU ja prišla v 10 ih dneh in 2 standard z Alija v 3eh tednih

Včeraj končno prejel robo, čeprav je bil konec novembra dostavljalec na naslovu in še predno si uspel priti iz hiše je že odpeljal (priklicati ga itak ne moreš, na sms ti ne odogovori ;((), potem še 2x sms dostavne službe, , november in konec decembra, da je paket naložen. Potem sem preusmeril v paketomat direct4me, ko sem imel dovolj teh obvestil in končno, 4. januarja prejel robo. Sem mislil že, da je paket izgubljen.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

darkolord ::

hotig je izjavil:


2. "Odprava iz izvozne izmenjalne pošte" je zapis v sledilniku PS. To pomeni, da je bil paket prevzet s strani PS in vnesen v njihov sistem. To pa trdim na podlagi izjav dostavljalcev PS in osebe zaposlene na PS. Torej je od takrat v "rokah" naših "dragih". Ali je to v skladišče pripeljal Janez ali Janoš je pa čisto nepomembno.
NE!!!

"Odprava iz izvozne izmenjalne pošte" je podatek iz mednarodnega sistema. Zraven piše še, iz katere izmenjalne pošte je ta podatek, v primeru Madžarske je to večinoma "HUBUDB", ki pomeni sortirni center "Hungary Budapest B", ki je izvozni center za intra-EU pošiljke.

Ko to piše, je paket še na Madžarskem.

Zgodovina sprememb…

gansta ::

gansta je izjavil:

A je ze kdo preko refund procesa na kakrsenkoli nacin dosegel delno povracilo placanega, za blago ki je bilo naroceno npr. iz Francije ali Španije, dejansko je pa prodajalec na koncu poslal iz Kitajske. To pomeni, da dejansko preplačaš artikel za vsaj 20-30%, kot velika izguba načasu, namesto 2-5 dni, navadno 3-4 tedne.


Anyone?

zpza ::

hotig je izjavil:

zpza je izjavil:

vsi paketi neverjetno zamujajo... od madzarske se ne premakne nic ne glede na dostavljalca


Kako dolgo pa čakaš? Jst sem se navadil, da od prihoda v Slovenijo (ko Madžari obdelajo in pošljejo paket na PS) traja med 10-14 dni. Je tako že 2-3 leta. Lani sem dobil paket preko EO. Madžari so ga njim predali 3.12., meni pa so ga dostavili 20.12. seveda z nekaj manjšimi komplikacijami ob dostavi. Včeraj sem dobil paket, ki ga je PS prevzela 22.12., se pravi po 13 dneh pa so bili vmes 4 delovni dnevi prazniki in še 2 vikenda, tako da to jemljem kot hitro.

ze tri pakete imam napisane, v AE apou, da se opravicejejo za zamudo...

dva sta EO enega ima ze od decembra eo, enega od vceraj po sledenju v svojem skladišču,... EO SO zmedeni, za pakete, ki so ze bili na Madzarskem,, so trdili,, da se iz Kitajske niso sli, kar ni bilo res.. se je pa vmes nenormalno vleklo na Madžarskem so
stali paketi po dva tedna...
za 4 mi pise ze leeep cas, da so pri lokalnem dostavljalcu, pa ne duha ne sluha od paketov ze vec tednov...

taksnih zamud ne pomnim... se posebej ne, da bi na Madžarskem vse takooo dolgo stalo po vec tednov...

FoxKnox ::

gansta je izjavil:

gansta je izjavil:

A je ze kdo preko refund procesa na kakrsenkoli nacin dosegel delno povracilo placanega, za blago ki je bilo naroceno npr. iz Francije ali Španije, dejansko je pa prodajalec na koncu poslal iz Kitajske. To pomeni, da dejansko preplačaš artikel za vsaj 20-30%, kot velika izguba načasu, namesto 2-5 dni, navadno 3-4 tedne.


Anyone?


Jaz osebno ne koristim AE za dostavo iz EU, ker so cene previsoke in dostava nezanesljiva. Raje koristim katero drugo prodajno platformo, ki sama trži izdelke.

gansta ::

FoxKnox je izjavil:

gansta je izjavil:

gansta je izjavil:

A je ze kdo preko refund procesa na kakrsenkoli nacin dosegel delno povracilo placanega, za blago ki je bilo naroceno npr. iz Francije ali Španije, dejansko je pa prodajalec na koncu poslal iz Kitajske. To pomeni, da dejansko preplačaš artikel za vsaj 20-30%, kot velika izguba načasu, namesto 2-5 dni, navadno 3-4 tedne.


Anyone?


Jaz osebno ne koristim AE za dostavo iz EU, ker so cene previsoke in dostava nezanesljiva. Raje koristim katero drugo prodajno platformo, ki sama trži izdelke.


Hmm, če trofiš pravega prodajalca je na AE še vedno najceneje, kaj pa uporabljaš?

PromeuZ ::

3 naročila v skupni vrednosti 15€ so mi združili v skupni paket in ga poslali preko enega izmed Canaio-tev. Koliko bo stroškov na naši carinski pošti?
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

karafeka ::

V decembru sem dobil mini pc n100, ki pa je po enem tednu zgolj pisarniškega dela postal zelo glasen z nekim metalnim zvokom. Verjetno ležaj ventilatorja. Naj disputam za refund? Ali kaj je najbolje naredit?

cortez ::

podmaži ventilator.

karafeka ::

Zakaj bi se moral s tem hecat? Ne morem ga niti odpirat, ker nimam orodja (bi rabil en dolg mali izvijač, da pridem zraven). Moram sedaj orodje kupovat? Si mi pa dal idejo za refund, da si lahko orodje kupim in potencionalno nov ventilator. Koliko bi pa en računalniški servis računal za to?

cortez ::

odvisno, kakšen ventilator je.

Kakšnih 30e z delom, predvidevam.

stara mama ::

Ka zdaj Express One ne sfolga več?
Že drug paket zapored so mi predali na PS

DarwiN ::

Očitno ja.. En moj paket tudi, ki naj bi bil danes dostavljen. In sploh ne moreš preverit za kateri paket gre, ker sledenje zgolj navaja, da je pošiljatelj Express One. ://
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Motion ::

jup jst sem tudi dobil od pošte da Express one pripravlja paket.

zpza ::

povejte mi prosim vase izkusnje, kako dolgo pobtem ko vam saver shipping pokaze info, da je posiljka at local delivery center traja, da vam postar dostavi to?

drugace pa eo je podn... eno mojo posiljko imajo ze od 29.12. , ze lep cas je tudi v lokalnem skladiscu tukaj, ki ga imam cez cesto, o dostavi ni bilo ne duha ne sluha, niti odgovorov na pisanja moja, vceraj mi je po cudezu uspelo jih dobiti na telefon, osebnega prevzema ni, ceprav na strani pise, da je, danes je prisel sms, da pride paket, ce bo, bomo pa se videli, zdaj cakam...

drugace pa nasvet , ki sem ga dobila na posti, ce cakate njihov paket tukaj na njihovi so. strani jim pustite obvestilo, kaj zelite vprasati ali jih obvestiti in vas bodo kontaktirali, naj bi vsaj:
https://is.expressone.si/tracking

torej na tej povezavi vpisete sledilno st. paketa, torej njihovo, ki se zacne menda s 7.... in potem vam napise vse podatke o poteku dostave, potem lahko kliknete tam, kjer je gumb za pomoc strankam in napisete svoje podatke vse in spodaj sporočilo kar zelite od njih.
Ce komu kaj pomaga...

DarwiN ::

- "destination country" je običajno Madžarska in pomeni, da boš še čakal/a vsaj teden dni
- "local delivery center" pa je Slovenija in običajno dobiš v naslednjih dneh.

Če si dobila SMS od pošte (kot se zgoraj pogovarjamo), potem bo zagotovo danes dostava... Če pa si ga dobila od EO, pa imaš ~95% možnosti. V zadnjem času se je pri njih namreč dogajalo vse živo zaradi polnih skladišč. Sistem je odpovedal. Ampak zdaj se očitno pobirajo. Najbrž so novejše pošiljke preusmerili na PS, vsaj za kak dan ali dva, da lahko spraznijo skladišča in normalno zadihajo.. Sej se bodo naučili iz tega.

Sem jim enkrat pisal preko tega tvojega trackinga.. Odgovora ni bilo. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Motion ::

zpza je izjavil:

povejte mi prosim vase izkusnje, kako dolgo pobtem ko vam saver shipping pokaze info, da je posiljka at local delivery center traja, da vam postar dostavi to?

drugace pa eo je podn... eno mojo posiljko imajo ze od 29.12. , ze lep cas je tudi v lokalnem skladiscu tukaj, ki ga imam cez cesto, o dostavi ni bilo ne duha ne sluha, niti odgovorov na pisanja moja, vceraj mi je po cudezu uspelo jih dobiti na telefon, osebnega prevzema ni, ceprav na strani pise, da je, danes je prisel sms, da pride paket, ce bo, bomo pa se videli, zdaj cakam...

drugace pa nasvet , ki sem ga dobila na posti, ce cakate njihov paket tukaj na njihovi so. strani jim pustite obvestilo, kaj zelite vprasati ali jih obvestiti in vas bodo kontaktirali, naj bi vsaj:
https://is.expressone.si/tracking

torej na tej povezavi vpisete sledilno st. paketa, torej njihovo, ki se zacne menda s 7.... in potem vam napise vse podatke o poteku dostave, potem lahko kliknete tam, kjer je gumb za pomoc strankam in napisete svoje podatke vse in spodaj sporočilo kar zelite od njih.
Ce komu kaj pomaga...

1 teden v povprečju

Ales ::

DarwiN je izjavil:

... Če pa si ga dobila od EO, pa imaš ~95% možnosti.

Od kod ta odstotek?

DarwiN ::

Iz riti za lažjo predstavo.. Sem milil, da bo to vsakemu jasno. Guess not. Bi moral napisat "ni 100%". :|
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Ales ::

Zelo optimističen se mi je zdel odstotek, zato sem vprašal. Mogoče bi bilo prijazneje če bi kar takoj tako napisal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

DarwiN ::

Optimističen zato, ker imam občutek, da so se pri EO vendarle izkopali iz luknje oziroma so na dobri poti.. Ta poteza - sodelovanje s pošto - je dober pokazatelj.. Pa nenazadnje gremo proti februarju, ko se zadeve tako ali tako umirijo in dostavne službe lažje zadihajo.

Bo jasno v prihodnjih tednih.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

zpza ::

hvala za izkušnje...
ja eno pošiljko so mi EO preusmerili na pošto in sem jo že danes prejela- točno kot je bilo napovedano...
eno saver še čakam pošto, piše daje že v local delivery center - iz madžarske je že odšel - to čakam torej našo pošto

eno čakam pa EO danes še vedno - klicala dostavljalca, če lahko vsaj okvirno pove kdaj bo pri nas, ker v smsmu ti podatka ne dajo - ne dobiš nikogar, zdaj sem šla na njihovo sledenje gledat in piše okvirna ura, tako,da bom čakala cel dan očitno... samo upam,da ne zastonj, ker sem imela še druge opravke, ki jih prestavljam samo zaradi EOja danes... upam,da dostaviojo vsaj, da ne ždim doma zastonj
so pa res EO pogrnili na celi črti - nezanesljivi v informacijah, v sledenju, vsemu...

so pa to vsi paketi s kooonkretno zamudo, ki bi že zdavnaj morali prispeti glede na estimated delivery time, a jih ni bilo od nikoder

zpza ::

očitno paketa danes ne bo in so se darwinova zla predvidevanja uresničila...
jaz jih imam na sumu,da sploh v dostavo ni šel in da so to samo lažno prikazali, ker se na telefonsko št. dostavljalca že cel dan nihče ne javi...
čakala sem ga do nekaj čez tretjo in potem šla, lahko bi zabila še več časa v čakanju... to je res sramota kako se obnašajo.

alansi ::

Naroči da paket pustijo, recimo na bližnjem ti Petrolu. To pomaga.

zpza ::

groooza kaj so naredili -
zdaj jih dobim na telefon in mi ona operaterka pravi,da je paket dejansko dostavljalec pustil kar v paketomatu...
se pravi meni so uradno javili, da me čaka dostava med 12.20 in 15.20. oni je pa šel in ob 11.11.27 fliknil paket v paketomat... brez da bi mene karkoli kdo o tem obvestil ali poslal povezavo za prevzem iz paketomata vsaj... niti to

in zdaj ta ženska meni razlaga, da tega ne bi smel, sem jim že pisno napisala,da zahtevam dostavo na BS da bom sama prevzela, in mi ona pravi,da ko je paket enkrat dostavljen v paketomat, ga ne smejo več dostavljat na Petrol, ker je tak protokol.
Svašta... torej za nas veljajo vsi protokoli, za dostavljalca pa očitno ne in on samovoljno lahko pusti pošiljko, kjer se mu zljubi, ker očitn se mu ne ljubi dostavljat pošiljk in vse flikne samodejno v paketomat...
in pazi še to - nimam nobene povezave, ki bi jo rabila za prevzem iz paketomata... tako, da četudi bi ga hotela it v paketomat ga zdaj iskat ga ne morem, ker mi povezave za prevzem noben ni poslal... tam so ga dali in zanje je to dostavljeno al kako???

zdaj je rekla ženska,da bo uredila,da mi bodo ponovno dostavljali v petek do določene ure - tako sem zahtevala, ker jih ne mislim spet čakat cel dan... Koliko lahko verjamem in zaupam - ne vem...
kar delajo je znanstvena fantastika, česa tako neodgovornega pa že dolgo ne...
bo potrebno podati kakšno prijavo... ker tako ravnanje s plačanimi paketi - to se lahko razume kot kraja tudi, če se zahebavajo z njim in ti ga ne dostavijo

Ganon ::

Bo tole šlo skozi brez dodatnih stroškov? Vrednost je 60 evrov, najprej je šlo na Madžarsko.

Podjetje EXPRESS ONE SLOVENIA, DRUGA POŠTNA IN KURIRSKA DEJAVNOST, D.O.O. pripravlja za vas pošiljko #############, ki jo bo predalo v prenos Pošti Slovenije. O datumu dostave vas bomo naknadno obvestili.

gansta ::

Kaj express one več ne zmore in daje pakete Pošta Slovenije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

k4vz0024 ::

EO naj se enkrat že strezni! Naj dostavljajo kot je treba ali pa naj se poberejo v deželo nemških kmetov! Bomo vsi veseli!

zpza ::

Evo danes sem prejela še tisti paket od pošte - ki je prišel s saver shipping
in uspelo mi je najti sami tudi moj paket , ki bi ga moral na dom dostaviti EO dostavljalec, a ga je samovoljno odložil kar na prevzemnem mestu... sama sem zagnala poizvedovalno akcijo in našla in prevzela paket... medtem ga EO centrala še vedno išče poizveduje, kam ga je njihov dostavljalec odložil in jim še ni uspelo izvedeti :)))
zdaj sem jim napisala,da sem ga sama našla in je pri meni doma... res so nesposobni -

zdaj čakam samo še en paket ki pride preko Sun You logistike- to bo še tudi zanimivo - ker že tudi uhuhuuu cajta zamuja.

Aja pa en paket je tudi meni dostavila pošta, predal ji ga pa je EO... tako da ja... določene pakete EO preda pošti in jih potem oni dostavijo - no takrat je vsaj dostava kot se zagre skladno z obvestili, tako da to niti ni tako slabo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zpza ()

Ganon ::

Ganon je izjavil:

Bo tole šlo skozi brez dodatnih stroškov? Vrednost je 60 evrov, najprej je šlo na Madžarsko.

Podjetje EXPRESS ONE SLOVENIA, DRUGA POŠTNA IN KURIRSKA DEJAVNOST, D.O.O. pripravlja za vas pošiljko #############, ki jo bo predalo v prenos Pošti Slovenije. O datumu dostave vas bomo naknadno obvestili.


Paket dostavljen brez dodatnih stroškov.

goba ::

Dobri stari HU je nazaj. :)
««
186 / 190
»»