» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
188 / 190
»»

DarwiN ::

Ne vidim zakaj.. Glavna prednost trika namreč sploh ni finančne narave. V resnici večinoma ne boš profitiral niti centa. Prednost je predvsem ta, da ne kupuješ na silo nekih izdelkov, ki jih morda sploh ne potrebuješ.. V vsakem primeru pa dobiš le 15% popusta. S tem trikom ne rabiš dodajat nekih nogavic, spodnjih gat in wall stickerjev, da bi se nabralo za 50EUR in bi lahko končno aktiviral kodo.

Z vidika Aliexpresa je razlika le, da si ti kupil za 20EUR stvari in izkoristil 15% popusta, namesto da bi kupil za 50EUR in izkoristil 15% popusta. Zgolj manj izdelkov so prodali. To je edina razlika.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

delavec44 ::

Nisem več siguren ali trolaš. Če prednost ni finančne narave, zakaj potem sploh to delati?

Če bi bilo AE vseeno, bi ti dal kupon za -15% za nakup za 20€. Pa ga ni dal, vprašanje zakaj... Manj izdelkov, manj marže. S tem, da jim ti stroške delaš še s stornacijami po novem :D

Zakaj da recimo Spar popust 10% na celoten nakup le nad 30€? Saj verjetno bi ti tudi tam kupil še nekaj zraven, pa potem odneseš nazaj. Sem ti dal še eno idejo.

DarwiN je izjavil:

Efektivno identična fora kot moj "hack". A si v tem primeru torej okradel AE? S preprostim "cancel" gumbom po vajinem mnenju postaneš kradljivec?


Da.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

In sva spet sklenila začarani krog. Bottom line je, da si ti precej boljši človek od mene. Osebno me resnično boli qrac, če neko podjetje, ki služi milijarde, zaradi mojega početja proda 6 parov nogavic manj oziroma zabeleži 2EUR manj dobička.

Podobno glede posledic uporabe takšnih nedolžnih trikov za tebe oziroma za kogarkoli drugega. Če se poščiješ v morje, lahko tudi zaradi tega neka druga oseba zboli. Skoraj zagotovo se je to že zgodilo.. Če se poščiješ v reki, lahko zboliš tudi sam., tko kot ti Aliexpres lahk zaklene račun. :) Spet razlika med nama. Jaz pogosto ščijem v morju. Ti nisi še nikoli. :D

Toliko ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Tidule ::

DarwiN je izjavil:

Neprimerljivo, delavec44. Potem je life hack tudi to, da nekaj ukradeš v trgovini. Ene stvari so nedolžne, druge pa nasty. In ti ne vidiš razlike, ker si brezmadežen.. Ker še nikoli nisi "prekoračil dovoljene hitrosti na cesti".


To kar ti počneš je popolnoma na nivoju kraje čokoladic iz trgovine. Saj merkator ne bo propadel za tistih par eur.

DarwiN je izjavil:

In sva spet sklenila začarani krog. Bottom line je, da si ti precej boljši človek od mene. Osebno me resnično boli qrac, če neko podjetje, ki služi milijarde, zaradi mojega početja proda 6 parov nogavic manj oziroma zabeleži 2EUR manj dobička.

Podobno glede posledic uporabe takšnih nedolžnih trikov za tebe oziroma za kogarkoli drugega. Če se poščiješ v morje, lahko tudi zaradi tega neka druga oseba zboli. Skoraj zagotovo se je to že zgodilo.. Če se poščiješ v reki, lahko zboliš tudi sam., tko kot ti Aliexpres lahk zaklene račun. :) Spet razlika med nama. Jaz pogosto ščijem v morju. Ti nisi še nikoli. :D

Toliko ...


Ti predvsem očitno zelo pogosto ščiješ v banji, sam tvoji fetiši ne spremenijo dejstva, da je to kar zagovarjaš goljufija in se lahko do nezavesti napihuješ v tri dni si pač na nivoju kurjega tatu, ki krade čokoladice po trgovinah, potem bo pa jokal kakšna krivica se mu godi ko bo dobil po prstih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

komunist1918 ::

Dajte nehat moralizirat. Aliexp in kitajci (bodisi s prodajo nekvalitetnih izdelkov, laganje o izgledu in uporabnosti, tudi nevračilu ali nepošiljanju izdelka itd.) je večino nategnil večkrat ko bo slednji , ki je dal tip naredil škode. Hvala da si našel tole. Mogoče uporabim. 100% brez slabe vesti.

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Vsak lahko dela kar hoče. Samo ne se sprenevedati in zavajati, da se ne more nič zgoditi. Jaz sem samo izpostavil, da ti lahko blokirajo račun.

Vse ostalo je res nepotrebno palamudenje, ampak nisem jaz začel.

zzitop ::

Fantje, prosim za mnenje/pomoč. Naročil tele slušalke, a ne delajo - ne polni se baterija ohišja. Prodajalce se spreneveda, obrnil sem se na proizvajalca preko emaila s te strani:
https://soundpeats.com/pages/warranty
in se dogovoril, da mi pošljejo druge. Poslali bi iz Kitajske preko Yanwena. Takole so mi odgovorili glede taks:

The package will be shipped from China and the carrier is Yanwen.
If it needs to be taxed when sent to your country, we are afraid that you will need to pay this tax.


Torej, ali bi to šlo skozi ali bi po vaše nahebal?

darkolord ::

Plačati boš moral DDV

zzitop ::

Hvala. Kako bodo pa določili osnovo za DDV, če pa gre za brezplačno menjavo v smislu garancije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zzitop ()

darkolord ::

Osnova za DDV je vrednost novih slušalk - glede na to, da so nove

Da gre za garancijsko menjavo nima veze, saj oni ne vedo, kaj (če sploh kaj) si ti poslal nazaj. Bi moral to (začasni izvoz) urediti pred pošiljanjem, ampak zna biti dražje od DDV ...

Zgodovina sprememb…

ReRMh ::

delavec44 je izjavil:

Vsak lahko dela kar hoče. Samo ne se sprenevedati in zavajati, da se ne more nič zgoditi. Jaz sem samo izpostavil, da ti lahko blokirajo račun.

nič zares hudega - sam ne vem točno, kakšen odnos imam do zgornjega workarounda... še ne :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

zzitop ::

darkolord je izjavil:

Osnova za DDV je vrednost novih slušalk - glede na to, da so nove

Da gre za garancijsko menjavo nima veze, saj oni ne vedo, kaj (če sploh kaj) si ti poslal nazaj. Bi moral to (začasni izvoz) urediti pred pošiljanjem, ampak zna biti dražje od DDV ...


Razumem, hvala

camaro ss 20 ::

Pozdravljeni
Namen imam naročit par stvari iz aliexpresa pa me zanima kdaj bi prisel paket saj na vsakem izdelku piše drugačen datum dostave: 6. marc, 10.april, 2.april. ter ali pride vse v enem paketu ali bi prisli trije?

Hvala

errhec ::

3-je.
AliExpress je platforma za prodajanje.
Ti si naročil izdelke od različnih prodajalcev, katere ti je vsak posebej poslal v ločeni pošiljki.
dd

delavec44 ::

Če gre preko AE-ove dostavne službe in so hkrati tam, jih navadno združijo in dajo novo sledilno številko.

k4vz0024 ::

S prodajalcem sem se dogovoril, da naj odprem dispute, da bom dobil refund. AE je še isto sekundo po odprtju disputa zahtevek zavrnil in zahteva naj stvar vrnem, kljub obsežnim dokaznemu gradivu. Se komu to zadnje čase tudi dogaja?

mtosev ::

Pred kratkim sem naročil NVMe ohišje. Sedaj me zanima prek katere dostavne službe lahko pričakujem, da mi prinese paket?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

darkolord ::

ponavadi Pošta ali Express One

dela ::

k4vz0024 je izjavil:

S prodajalcem sem se dogovoril, da naj odprem dispute, da bom dobil refund. AE je še isto sekundo po odprtju disputa zahtevek zavrnil in zahteva naj stvar vrnem, kljub obsežnim dokaznemu gradivu. Se komu to zadnje čase tudi dogaja?


Ne vem če je povezano, jaz sem nazadnje ene 3x naročil preko akcije "pick 3", kjer moraš izbrat 3 izdelke, da dobiš brezlačno poštnino, pa tudi cene izdelkov so ponavadi nižje kot pri drugih prodajalcih ali pa vsaj zelo konkurenčne glede na preostale prodajalce. Prodajalec pri tej akciji je vedno isti: "digitaling". Vsakič je pa bilo pri meni nekaj neuporabnega junka vmes, laganje v oglasih, tako da sem vsakič dobil poln refund za neustrezne izdelke (ene 20-30 % naročila), že v meniju je bila opcija "refund only", pa tudi "refund and return", izbral sem prvo. Nazadnje pa ni bilo teh opcij več, ampak sm mel tudi "srečo", da sm dobil izdelek z 1/3 obljubljene kapacitete, ki ni bil čist neuporaben, pa sem jim potem zraven v tekst napisal, da predlagam, da mi vrnejo 2/3 cene, pa ga obdržim, pa so mi. Dokaze sem vedno dal zraven.

Nekako se mi dozdeva, da bodo dejansko uvedli brezplačna vračila v nekih primerih, samo ne vem, če imajo logistiko dost poštimano, da bi lahko to poceni izvedli. Mogoče tud samo blefirajo, da bi odvrnili bleferje, ki jim je izdelek OK, pa si vseen nafehtajo refund. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

mat11 ::

Na Temu so vračila brezplačna.
mat

k4vz0024 ::

Dela, trdijo, če zahtevaš celotni refound, da moraš izdelek vrniti! Pri tem pa ne spoštujejo dogovora s prodajalcem, ki je zagotovil, da bo pregledal dokaze. V primeru, da so dokazi neizpodbitni bi mi vrnil celotno kupnino! AE Team se na predočeni dokaz o dogovoru požvižga.

mat11 je izjavil:

Na Temu so vračila brezplačna.


Problem je v tem, da AE ne verjamem, da tudi če vrnem, da bom sploh kdaj videl denar! Poleg tega pa sem že kupil rezervne dele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

mtosev ::

darkolord je izjavil:

ponavadi Pošta ali Express One

Na Ali mi kaže, da pride prek express one.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dela ::

Na AE jaz s prodajalci sploh ne komuniciram, ker nima smisla, zelo slabo znajo angleško, pa še takrat se izmikajo. Tako da verjetno zato tudi AE ne šmirgla, kaj sta se dogovarjala. AE mi je pa še vse probleme rešil zadovoljivo, ko sem njih aktiviral, kar je vedno, ko so kaki problemi. Tako da če naslednjič dobim neuporaben izdelek in bom lahko brezplačno vrnil brez nekih nevšečnosti, ga pač bom. Zaenkrat še nikoli nisem.

AlesAles ::

XIOAMI PAD 6 PRO

Zdravo

Vas prosim za nasvet. Rad bi kupil zgornjo tablico na AE, pa mi je malo sumljivo, da imajo zraven na oglasih napisano 100% original, poleg tega pa so na youtubu videi z ponarejenimi XIOAMI tablicami. Cene so res ugodne. https://www.aliexpress.com/item/1005006...

Ima morda kdo izkušnje s tem?
Hvala in lp

BorutK-73 ::

right, 137€ za original pad 6 pro.:))

Jaz sem dal nekaj čez 300 pred pol leta, pa ni pro

MIHAc27 ::

Če pa piše 100% original, no....

Drugače pa... kaj so točno Kitajci spremenil? Temu pride pošta v 14.dneh. Naročil nekaj na Ali ker Temu ni imel, pričakoval standardnih 60dni dostave... pride že po 9 dneh.

Neka nova letalska linija do madžarske (ker vse gre vedno najprej tja)?

amacar ::

Je 100% original ampak kot pise XIOAMI. Torej dobis original XIOAMI namesto XIAOMI.

AlesAles ::

amacar je izjavil:

Je 100% original ampak kot pise XIOAMI. Torej dobis original XIOAMI namesto XIAOMI.


Kako hitro spregledaš :)
Hvala lepa.

tomlin ::

AlesAles je izjavil:

XIOAMI PAD 6 PRO

Zdravo

Vas prosim za nasvet. Rad bi kupil zgornjo tablico na AE, pa mi je malo sumljivo, da imajo zraven na oglasih napisano 100% original, poleg tega pa so na youtubu videi z ponarejenimi XIOAMI tablicami. Cene so res ugodne. https://www.aliexpress.com/item/1005006...

Ima morda kdo izkušnje s tem?
Hvala in lp


Tržnica AliExpress je večinoma varno mesto za spletno nakupovanje , vendar morate biti previdni kot kadar koli drugje, ko nakupujete prek spleta. Ne pozabite, da AliExpress ne more zagotoviti kakovosti izdelkov ali dostave, ker kupujete od drugega prodajalca.

torej 100% je ?
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

buttcrack ::

pa saj na sliki niti ne piše, da je 100% originaL :)

Ales ::

Sem prepričan, da je 100% original XIOAMI in lahko to komot napišejo. :D

V-i-p ::

buttcrack je izjavil:

pa saj na sliki niti ne piše, da je 100% originaL :)

Res ne piše. Piše samo "ORIGINA" ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

recmajkemi ::

Je le meni beseda in z njo povezani izdelki "slingshot" zginili z Alija?
Google najde še januarja dodane artikle le povezave ne delujejo več. Posnetke strani so pa tudi odstranili.

Je kdo opazil še za kako drugo stvar, da je izginila?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

MIHAc27 ::

cromusbattle ::

eno vprašanjce:

sem kar nekaj naročeval v preteklosti in poznam glede seznama katera dostav je bila ok in katera ni. V zadnjem času pa opažam, da pri veliko artiklih pri dostavi sploh več ne piše ali je aliexpress standard shipping, Special Line-YW, Cainiao Super Economy itd...

na voljo je samo ena možnost, in sicer free shipping, nič pa ne piše s katero dostavo. Ostalih možnosti ni.

ko imaš stvari v košarici, je sicer potem pri izdelkih na levi strani napisano, da je shipped directly by aliexpress.

GLedam pa npr. tole:
https://www.aliexpress.com/item/1005005...

Je to ok dostava? Lahko pričakujem carino in stroške postopka?

delavec44 ::

Saj ti piše Choice Delivery. To je po novem vse od AE in bo ok. Gre čez HU in je dokaj hitra zadeva.

recmajkemi ::

MIHAc27 je izjavil:

jaz jih najdem kot toče

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-...

Lol nč jasn. Počiščeni piškotki, spremenjene države, valute, drug brskalnik... vedno ta rezultat.

V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

lolipop2 ::

delavec44 je izjavil:

Saj ti piše Choice Delivery. To je po novem vse od AE in bo ok. Gre čez HU in je dokaj hitra zadeva.


Se pravi Choice je podobno ali isto kot AE standart itd.. ?

dr.Akula ::

lolipop2 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Saj ti piše Choice Delivery. To je po novem vse od AE in bo ok. Gre čez HU in je dokaj hitra zadeva.


Se pravi Choice je podobno ali isto kot AE standart itd.. ?

Ja.

recmajkemi je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

jaz jih najdem kot toče

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-...

Lol nč jasn. Počiščeni piškotki, spremenjene države, valute, drug brskalnik... vedno ta rezultat.



Res čudno. A imaš mogoče tudi na drugem brskalniku dodan kakšen extension, ki bi se lahko vmešaval? ... Čeprav res ne vem kaj bi lahko blokiralo rezultate.
Kako je pa če na telefonu probaš, enkrat ko si povezan na domač wifi in enkrat preko podatkov.
ni podatka

recmajkemi ::

Prav imaš na domačem omrežju blokira, na mobilnih podatkih pa dela. :(
Tole je sedaj že offtopic tukaj se preselim v drugo temo.
Če ima do idejo kaj narediti se vseeno priporočam za nasvet.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

e-marko ::

Tole sem dobil v nabiralnik:

"Your parcel number 1ZYOX1939521121604 is on hold due to unpaid delivery costs (0.52 USD). We have kept the parcel in wait until we hear from you.
Tracking number: No 1ZYOX1939521121604
Please note that your order will be returned to the sender if no payment is received."

in še tole malo kasneje:

"V?š ??k?t ? št?v?lk? z? ?l?d?n?? 1ZYOX1939521121604 tr?nutn? z?drž?n z?r?d? r?zl?k? v t?ž?. ?? z?g?t?v?t?v ?r?v?ln? d??t?v? ?? ??tr?bn? ?l?č?t? d?d?tn? ?r??t??b?n? v v?š?n? 0,48 EUR.
Ko bo taksa uspešno obdelana, bo vaš paket takoj poslan na določen naslov za dostavo. Prosimo, upoštevajte, da bo neuspeh pri plačilu v 48 urah povzročil vrnitev paketa pošiljatelju."

Tole je sicer scam ali ne? Nekaj sicer pričakujem iz Nemčije, ampak bi moralo biti brez poštnine.

Na dnu sporočila sem našel še tole: NIORDD LTD, Grillparzerstraje 690 ave, Bergholz-rehbrücke, Karlsruhe 76180, United States
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Steinkauz ::

A res ni očitno, da je scam... ?

Bellzmet ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

e-marko ::

Saj. Potem pa naj ostane kot opomnik, če bi še kdo podvomil. LP
...somebody, somewhere...

CyberPunk ::

recmajkemi je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

jaz jih najdem kot toče

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-...

Lol nč jasn. Počiščeni piškotki, spremenjene države, valute, drug brskalnik... vedno ta rezultat.


To se tudi meni obcasno zgodi. Ponavadi takrat, ko dam kaksen nov search po predhodnem. Ponovim in naslednja runda ima rezultate.

recmajkemi ::

CyberPunk je izjavil:

To se tudi meni obcasno zgodi. Ponavadi takrat, ko dam kaksen nov search po predhodnem. Ponovim in naslednja runda ima rezultate.

To, da sem moral kdaj kako iskanje ponoviti že. Tole je pa čudno ker ugotavljam, da je vezano na domač internetni priključek, se pravi tudi druge naprave v gospodinjstvu dobivajo enak rezultat. V službi oz. na mobilnih podatkih mi normalno odpre.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

zpza ::

A kdo kaj ve ali preko Ali standard shipping zdaj ni več sledenja do pošte Slovenije... Ker meni app od včeraj več ne kaže sledenja samo to, da je seller poslal paket... Na cainaio ali kaj so že pa kaže da so pred 9 dnevi prevzeli pošiljko in od takrat naprej nobene info več...
A še se komu tako dogaja?
Ali to paket stoji ali ne kaže sledenja... Prvi datum dostave bi bil 4.3.... paket je bil narocen10. 2. In od takrat imam samo dve info in sicer zadnja, da je prevoznik prevzel pošiljko pri prodajalcu... Česa takega še mi še ni zgodilo

St235 ::

recmajkemi je izjavil:

CyberPunk je izjavil:

To se tudi meni obcasno zgodi. Ponavadi takrat, ko dam kaksen nov search po predhodnem. Ponovim in naslednja runda ima rezultate.

To, da sem moral kdaj kako iskanje ponoviti že. Tole je pa čudno ker ugotavljam, da je vezano na domač internetni priključek, se pravi tudi druge naprave v gospodinjstvu dobivajo enak rezultat. V službi oz. na mobilnih podatkih mi normalno odpre.


Imaš kak filter vsebine na routerju? Da ti blokira odrasle vsebine ali kaj podobnega?

recmajkemi ::

Nobenega vključenega filtra. Pa saj se tudi vidi, da nekako blokira na nivoju alija. Saj tam vrže ven, da ni rezultatov iskanja.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Kosek1 ::

A bo tole, ko nič ne piše poštarja, bo brez dodatnih stroškov?

https://www.aliexpress.com/item/1005006...
««
188 / 190
»»