» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
90 / 189
»»

Qcube ::

Jabo1 je izjavil:

Qcube je izjavil:

Je kdo od vas mogoče kaj naročal iz aliexpress in izbral način pošiljanja DHL e-commerce? Me zanima če se pri tem se DHLu plača visoke uvozne stroške kot ponavadi z dhl. Nekaj vrednega samo 8€ + free shipping.


Format tracking numberja CNA...., vmes spremeni v UK...EE (estonski prevoznik), ni sledljiv s pošta sledenje, je pa z drugimi trackerji, pri 17track nastaviš na Aliexpress shipping. Gre iz Šangaja v Frankfurt, nato v Amsterdam in nato v Slovenijo. V trackingu vidiš kdaj pride v Slo. Traja približno mesec in pol. Ne plačaš nič, ne podpišeš nič, dobiš direktno v nabiralnik.


Ok. Hvala! Sem pa že kar naročil z AE standard shipping ker imam dobre izkušnje(če sploh to upoštevajo za free shipping). Sicer dhl je zakon, samo za male zneske ni.

Jabo1 ::

Qcube je izjavil:



Ok. Hvala! Sem pa že kar naročil z AE standard shipping ker imam dobre izkušnje(če sploh to upoštevajo za free shipping). Sicer dhl je zakon, samo za male zneske ni.


Če imaš na izbiro AE standard ali karkoli drugega za isto ceno ali free, potem je vedno najbolj pametno izbrati standard. Prodajalec pa se odloči za tisto, kar je na razpolago in zanj najceneje v danem trenutku.

valdo ::

Jabo1 je izjavil:

Če koga zanima.

https://promossale.com/aliexpress-anniv...

Coupons that should work worldwide:
$11/110: ALIAN11
$11/110: AMAN10
$9/90: ALIAN9
$9/90: AMAN9
$7/50: ALIAN7
$7/50: AMAN7
$7/50: EPN21328
$7/50: BACKIT21328
$4/30: ALIAN4
$4/30: AMAN4

Spain only:
3€ +30€: 3ALICUMPLE11
5€ +50€: 5ALICUMPLE11
7€ +70€: 7ALICUMPLE11
10€ +100€: 10ALICUMPLE11
12€ +120€: 12ALICUMPLE11
20€ +199€: 20ALICUMPLE11
30€ +290€: 30ALICUMPLE11

Western Europe:
328FAST2: 2€ / 20€
328FAST4: 4€ / 40€
328FAST6: 6€ / 60€
328FAST10: 10€ / 75€
328FAST12: 12€ / 100€
328FAST20: 20€ / 150€
328FAST25: 25€ / 200€
328FAST30: 30€ / 300€
328FAST40: 40€ / 500€

All items. Poland only:
AEURODZINY15 $2/$15
MMJROCZNICA3 $2/$28
BLIXROCZNICA $3/$28
MANIAKROCZNICA3 $3/$28
ALICUP329 $4/$35
OBLEDNEOFERTY7 $7/$50
7CZAJNA $7/$63
7DANIEL $7/$63
MMJROCZNICA7 $7/$63
8URODZINY11 $8/$60
10CZAJNA $9/$90
10DANIEL $9/$90
OBLEDNEOFERTY82 $12/$80
BLIXURODZINY18 $18/$150
20URODZINY11 $20/$220
BLIXURODZINY20 $20/$220

“Shipping in 3-7 days” warehouses. Poland only:
BLIXURODZINY2 $2/$15
MANIAKURODZINY15 $2/$15
15CZAJNA329 $2/$15
15DANIEL329 $2/$15
MANIAKROCZNICA3 $3/$28
MANIAKURODZINY18 $18/$150
18CZAJNA329 $18/$150
18DANIEL329 $18/$150
20CZAJNA329 $20/$220
20DANIEL329 $20/$220
MANIAKURODZINY20 $20/$220
Lp

Ucper ::

Hoj, kdo ve kaj se dogaja s to pošiljko?

Na sliki sem označil z rumeno obarvano predele, kjer se vidi, da je bil izdelek najprej v "ZHONGSHAN" oz. od tam poslan potem v "GUANGZHOU" potem v "BEIJINGCITY" od tu pa je šel nazaj v "GUANGZHOU" in je tam od 15. marca z statusom "Item presented to Custom" (Označeno z zeleno). To sem gledal na "www.ship24.com".
Pisal sem prodajalcu, ki pravi, da to pomeni, da je izdelek na letališču in je pripravljen za transport v Slovenijo (sicer njemu piše "Guangzhou City, import custom release", ker je to gledal na "17 TRACK".

Zanima me tudi kaj pomeni "Ready to Pickup" (pod točko 1 v levem zgornjem kotu).

Naj še omenim to, da prvi paket ni šel skozi (poslan je bil: Zhongshan --> Guangzhou --> Beijing --> Guangzhou --> Zhongshan) - ter tam obstal za približno pol mesca, nakar sem pisal prodajalcu in je rekel, da lahko odprem dispute, ampak tega nisem hotel, ker delivery time bi se tedaj iztekel šele čez 45 dni.
Potem mi je ponudil drugo opcijo: v njegovi trgovini je posebej "item", ki ga kupiš za 80 centov, in tako on lahko pošlje kar nov izdelek z novo sledilno številko, buyer protection pa tako na novemu nastavi 90 dni, na orderu, ki prvo ni šel skozi in kjer je prvotna cena takšna kot je, pa je podaljšal buyer protection isto na 90 dni (verjetno zato, da na tistem orderu odprem dispute, če ne dobim izdelka in ne na tem dodatnem, ki je 80 centov). Oboje je poslano z "China Post Registered Air Mail"

Prosim za mnenja in kaj si mislite o tem tisti, ki imate več izkušenj z Aliexpressom. Sam ponavadi naročujem iz Ebaya in ni bilo nikoli težav, tu pa se že skoraj 4 mesece nikamor ne premakne. :( :( :( Naročal sem še 2 stvari, ena je bila poslana tudi z "China Post Registered Air Mail" vendar na trackingu ne vidim, da bi jo odposlali iz Kitajske, druga pa je bila poslana z "Cainiao Super Economy" in sem jo po enem mesecu dobil.


shrani.si/f/3q/5w/1apXuq4C/aliexpress.png

FoxKnox ::

Vse moje letošnje pošiljke preko China post so stale na Kitajski carini cca 1 mesec . Po predaji letalskemu prevozniku Turkish air so potem prispele v enem mesecu, torej vse skupaj skoraj 2 meseca.
Drugače pa ena hitra linija :
Yanwen special line preko Luxemburga, že 2x v 18. dneh.
Če ni robe, dan pred iztekom buyer protection odpreš dispute in to je to .Če ti podaljša, čakaš še malo dlje, ampak saj vedno pride.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

Jabo1 ::

Ucper je izjavil:

Hoj, kdo ve kaj se dogaja s to pošiljko?

Naročal sem še 2 stvari, ena je bila poslana tudi z "China Post Registered Air Mail" vendar na trackingu ne vidim, da bi jo odposlali iz Kitajske, druga pa je bila poslana z "Cainiao Super Economy" in sem jo po enem mesecu dobil.


Najprej uporabi druge strani za sledenje: obvezno 17track (edini, ki ga poleg Global Cainiao, kitajci priznavajo v disputu), za več informacij pa še postalninja in parcelsapp.

"ready to pick up" pomeni, da je paket pripravljen za predajo prevozniku.
"item presented to custom" pomeni carinski pregled, na 17trak preveri, če mu sledi "note security return", ker "import custom release" pomeni, da se paket vrača. Takih krogov lahko naredi več in se prebije skozi, pogosto pa ne. Tipična trenutna situacija za China Post.

Pošiljanje nadomestnega paketa (ponavadi 0,01 USD, pri tebi 80 centov) nekateri odsvetujejo, je pa odvisno od prodajalca. Jaz imam s tem dobre izkušnje. Seveda, pa se buyers protection prvega paketa ne sme izteči prej kot drugi oziroma prej, kot pride drugi paket. To utegne biti problem, ker prodajalec lahko podaljša buyers protection pri drugem paketu za več časa, kot pri prvem. Mogoče v tem primeru prosiš prodajalca, da pošlje s Standard ali Yanwen. To kar se je zgodilo s prvim paketom, se namreč lahko zgodi tudi z drugim. Če je pa že poslal, ti pa ne preostane drugega, kot držati pesti.

Za Cainiao Super Economy, ki je sicer untracable, na postalninja vidiš kdaj pride v Slovenijo.

Jabo1 ::

FoxKnox je izjavil:

Po predaji letalskemu prevozniku Turkish air so potem prispele v enem mesecu, torej vse skupaj skoraj 2 meseca.

Če ni robe, dan pred iztekom buyer protection odpreš dispute in to je to .Če ti podaljša, čakaš še malo dlje, ampak saj vedno pride.


S Turkish air trenutno pošiljajo neregistrirano pošto od China Post in pride relativno hitro, pa še v sledenju vidiš kdaj pride v Slovenijo. Gre pa preko Šangaja.

Trenutno največji problem je China Post Registered Air Mail, ki gre čez Peking. Pa ne pride vedno. Mojih zadnjih šest se je končalo z disputom, eden je v teku, trije pa še čakajo. Prišli so pa trije, od novega leta dalje.

In linija, ki si jo omenil: moj Yanwen special line preko Luxemburga je danes prispel v 17. dneh od dneva nakupa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jabo1 ()

FoxKnox ::

S Turkish air so šle vse moje China post registered pošiljke tako iz Pekinga kot iz Shangaja.Očitno trenutno edini , ki prevaža za China post.

Jabo1 ::

FoxKnox je izjavil:

S Turkish air so šle vse moje China post registered pošiljke tako iz Pekinga kot iz Shangaja.Očitno trenutno edini , ki prevaža za China post.


Srečen ti, moje registrirane pa vse čez Peking in s China Post. Je pa po moje odvisno predvsem od kraja, kjer se prodajalec nahaja.

Groot ::

Jaz imam pa ravno z Yanwen special line trenutno problem. Čakam že blizu 30 dni, očitno se je nekje zataknilo ker sem sicer tudi jaz videl več aktualnih komentarjev da gre dokaj hitro. Bomo videli...

Jabo1 ::

Groot je izjavil:

Jaz imam pa ravno z Yanwen special line trenutno problem. Čakam že blizu 30 dni, očitno se je nekje zataknilo ker sem sicer tudi jaz videl več aktualnih komentarjev da gre dokaj hitro. Bomo videli...


Yanwen ni prevoznik, ampak agent. To pomeni, da organizira prevoze in najema prevoznike. Lahko imaš srečo ali pa smolo. Tale linija preko Luksemburga je trenutno hitra, vprašanje pa je ali bo dalj časa tako.

con28 ::

Jabo1 je izjavil:

con28 je izjavil:



Če prav predvidevam, po kliku na submit se ta avtomatsko pošlje in ni možnosti prilog? Tako, da ne vem, kako bi priložil tracking od Global Cainiao?


Kot že povedano, nimam izkušenj s tem, ampak mogoče kakšna ideja, nastala tudi po surfanju po ostalih forumih.

1. Možnost je, da se obrneš na support (live chat), Evi tipkaš neumnosti toliko časa, da obupa in ti da živega agenta. Če ne uspe v prvo, poskusiš večkrat. Potem razložiš, da si napisal, da paketa nisi prejel, ker je bil paket s številko … dostavljen v Francijo, ti pa živiš v Sloveniji. In pojamraj, da si prizadet.
2. Kaj se zgodi, ko pritisneš submit ne vem, mogoče boš lahko dodal še kakšen dokaz, ali pa tudi ne.
V tisti pravokotnik lahko napišeš: paketa nisi prejel, ker je bil paket s številko … dostavljen v Francijo, ti pa živiš v Sloveniji. Sledenje 17track, ki si ga dostavil v disputu to dokazuje. Prodajalec ni dokazal, da je paket poslal tebi. Pošta Slovenije ti ne more dati potrdila glede omenjenega paketa, ker ni bil poslan v Slovenijo.
3. Če si plačal s kreditno kartico, ti še vedno ostane možnost chargebacka. Čas je običajno 120 dni, to se moraš pozanimati. V tem primeru sicer obstaja možnost, da te AE zablokira, ni pa nujno.

Vse v angleščini. Pa veliko sreče.


Da, plačal s kreditno kartico MC od N26. Ali je tu možnost chargebacka? Hvala za pomoč.

Jabo1 ::

con28 je izjavil:



Da, plačal s kreditno kartico MC od N26. Ali je tu možnost chargebacka? Hvala za pomoč.


Te informacije dobiš na banki. Chargeback je časovno omejen. Upam, da se bo oglasil nekdo, ki tvojo banko pozna in ti dal več informacij. Boš pa tudi za chargeback potreboval dokazila.

CyberPunk ::

Katero dostavo se zdaj splaca izbrati? Od brezplacnih mi kaze:
Cainao Super Economy
Cainao Super Economy Global
Yanwen Economic Air Mail
Cainao Super Economy for special goods

...pri vseh pa je navedeno 30-50 days. Yanwen je izbran kot default.

Jabo1 ::

V bistvu je vseeno. Vsi so untracked, ampak na nekaterih straneh vidiš, kdaj pridejo v Slovenijo, prodajalec se bo pa v vsakem primeru odločil za tisto varianto, ki mu je v danem trenutku najcenejša na voljo.

__Devil__ ::

Ve kdo, če bo potrebno plačat carino za izdelke naročene danes, dobiš pa jih recimo po 1.7? Je kje kakšna novejša novica, da bo uveljavljena carina na cenejše izdelke, ali bodo spet podaljšali? Jaz sem bolj kot ne zaključil z aliexpress naročanjem zaradi tega novega davka, ker se preprosto nebo splačalo najbrž, se pa bo verjetno našla kakšna opcija za določene izdelke, da jih naročiš iz/preko poljske, češke, nizozemske, španije in potem nebo carine? Ampak potem je spet vprašanje, če gre preko kitajske na poljsko in ne direktno iz poljske, boš potem vseeno moral plačat davek za cenejše izdelke.

Vetrpiha ::

AE že prodaja iz Evrope. Če je že bilo carinjeno, potem več še enkrat ni, ko je že v EU.

pygmalion ::

FoxKnox je izjavil:

S Turkish air so šle vse moje China post registered pošiljke tako iz Pekinga kot iz Shangaja.Očitno trenutno edini , ki prevaža za China post.


Kako pa veste s katerim letalskim prevoznikom je šla pošta? TRACK 17 neha kazati, kaj se dogaja, ko je predano prevozniku. Tracking se nadaljuje šele, ko paket pride v Slovenijo.

Sicer pa je REGISTERED CHINA POST zares podn zadnje čase. Vsi moji paketi so se vračali nazaj eden do dva meseca, pri enem tako dolgo, da sem celo dobil dispute.

Jabo1 ::

__Devil__ je izjavil:

Ve kdo, če bo potrebno plačat carino za izdelke naročene danes, dobiš pa jih recimo po 1.7?


To bodo še povedali, se še niso zmenili. Kljub vsemu ne bodo mogli mimo evropske regulative. Predvidevam, da bo tako kot je z GB. Kar je bilo kupljeno pred 1.1.21 in je prispelo do 31.3.21, ni bilo obdavčeno.
Drugače, se pa strinjam s teboj. Tudi jaz počasi zaključujem z AE, predvsem zaradi vedno večje nezanesljivosti in različnih scamov.

Jabo1 ::

pygmalion je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

S Turkish air so šle vse moje China post registered pošiljke tako iz Pekinga kot iz Shangaja.Očitno trenutno edini , ki prevaža za China post.


Kako pa veste s katerim letalskim prevoznikom je šla pošta? TRACK 17 neha kazati, kaj se dogaja, ko je predano prevozniku. Tracking se nadaljuje šele, ko paket pride v Slovenijo.

Sicer pa je REGISTERED CHINA POST zares podn zadnje čase. Vsi moji paketi so se vračali nazaj eden do dva meseca, pri enem tako dolgo, da sem celo dobil dispute.


Pogledaš druge trackinge, nekateri pokažejo prevoznika, lahko pa sklepaš tudi iz tracking numberja, ko ga spremeni. 17track je dober predvsem zato, ker je edini, ki ga poleg Global Cainiao (ki je zanič), kitajci upoštevajo v disputu.
Kar se pa CP tiče, se pa šušlja, da gre za pošiljanje prepovedanih substanc in zato poostrena kontrola. Če si imel samo en dispute si lahko samo srečen, jaz jih imam v zadnjem mesecu za seboj 8, eden je v teku, dva pa še čakata, da se buyers protection izteče. Res pa je, da sta dvapaketa celo prišla v moje roke.

darkolord ::

Jabo1 je izjavil:

__Devil__ je izjavil:

Ve kdo, če bo potrebno plačat carino za izdelke naročene danes, dobiš pa jih recimo po 1.7?


To bodo še povedali, se še niso zmenili. Kljub vsemu ne bodo mogli mimo evropske regulative. Predvidevam, da bo tako kot je z GB. Kar je bilo kupljeno pred 1.1.21 in je prispelo do 31.3.21, ni bilo obdavčeno.
Drugače, se pa strinjam s teboj. Tudi jaz počasi zaključujem z AE, predvsem zaradi vedno večje nezanesljivosti in različnih scamov.
Pri UK je bil problem, ker je bil pri nakupu v UK že plačan DDV v EU, zato bi lahko prišlo do dvojne obdavčitve.

Pri Kitajcih pa DDV znotraj EU ni bil nikoli obračunan, pa tudi sama obdavčitev se v prihodnje ne bo spremenila, ukinja se samo izjemo za oprostitev plačila. Do dvojne obdavčitve tako ne more priti, tudi če takoj začnejo zaračunavati; težava je lahko edino v dodatnih stroških, ki bi s tem lahko nastali ...

Jabo1 ::

darkolord je izjavil:



Pri Kitajcih pa DDV znotraj EU ni bil nikoli obračunan, pa tudi sama obdavčitev se v prihodnje ne bo spremenila, ukinja se samo izjemo za oprostitev plačila. Do dvojne obdavčitve tako ne more priti, tudi če takoj začnejo zaračunavati; težava je lahko edino v dodatnih stroških, ki bi s tem lahko nastali ...


In v tem, da bodo morale biti pošiljke vnaprej napovedane. In naša carina si domišlja, da jih bodo kitajci upoštevali.

darkolord ::

Katera "naša" carina?

Zgodovina sprememb…

Technics111 ::

€ 1,23 35%OFF | New USB 3.0 To 2.5" SATA III Hard Drive Adapter Cable/UASP -SATA To USB3.0 Converter Laptop Hard Disk Drive SSD Adapter Cable
https://a.aliexpress.com/_m0tNgsT

Evo naročim dva komada kao iz češke, pa mi prasica lažnjiva piše da so jih na carini zasegli in poslali nazaj in paketa niso dobili in zdaj hoče moj paypal, da mi kao vrne na paypal :)))



dear friend
we checked the parcel not pass checking by custom
it is returned back to us,but we have not receive it,
to save your time,we can refund you first
Do you have paypal account?
Pls send us your paypal account
We will refund you in 2 working days after you provide it.
Wait for your reply.

OPOZORILO!!! Da nebi kdo slučajno v tem primeru nasedel na paypal refund. Jaz bom počakal da se čas izteče čas na aliexpress in bom potem odprl dispute. Da jim jebem mater Gamad Napizdovalska!!!!

Jabo1 ::

darkolord je izjavil:

Katera "naša" carina?

No ja, pošta v službi carine.

Jabo1 ::

Technics111 je izjavil:


OPOZORILO!!! Da nebi kdo slučajno v tem primeru nasedel na paypal refund. Jaz bom počakal da se čas izteče čas na aliexpress in bom potem odprl dispute. Da jim jebem mater Gamad Napizdovalska!!!!


Klasika zadnje čase. Če ni dostavljeno na pravi naslov (fake tracking scam), se pa izgubi in ti ponujajo PayPal refund (PayPal scam). Naredi si printscreene za dispute, pa saj to zagotovo veš. Po novem ponujajo Paypal refund celo v disputu in AE ne reagira. Bo treba zamenjat platformo.

darkolord ::

Jabo1 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Katera "naša" carina?

No ja, pošta v službi carine.
To je itak na ravni EU ...

Jabo1 ::

darkolord je izjavil:

To je itak na ravni EU ...


To se nanaša na odpravo meje 22 evrov za plačilo DDV. Vsaka država si pa lahko še kaj svojega izmisli. Lep primer je Švedska.

Jabo1 ::

darkolord je izjavil:


Pri Kitajcih pa DDV znotraj EU ni bil nikoli obračunan, pa tudi sama obdavčitev se v prihodnje ne bo spremenila, ukinja se samo izjemo za oprostitev plačila. Do dvojne obdavčitve tako ne more priti, tudi če takoj začnejo zaračunavati; težava je lahko edino v dodatnih stroških, ki bi s tem lahko nastali ...


Takole zgleda danes pri britancih.

Na AE dobijo obvestilo, koliko znaša davek. Primer:


Davek plača kupec. Plačilo online mora izvesti v 19 dneh, če plača na drug način, ima rok 21 dni. Šele po plačilu davka mu predajo paket.
Pri nas bo verjetno podobno.

OK.d ::

Vsaj stroškov postopka nimajo, pri nas bodo tudi to kasirali.
LPOK.d

bedarija ::

ne bodo no, ker potem pa res ne bo noben več anročeval s kitajske nek artikel za 1€ + davek + 5€ obravnava. verjetno bo cela EU dealal na principu da mora ponudnik storitev že sam pobirati davek

Jabo1 ::

bedarija je izjavil:

ne bodo no, ker potem pa res ne bo noben več anročeval s kitajske nek artikel za 1€ + davek + 5€ obravnava. verjetno bo cela EU dealal na principu da mora ponudnik storitev že sam pobirati davek


Wish se menda že nekaj dogovarja s posameznimi članicami EU, kako bo pa z obglavljenim AE, je pa vprašanje.

FoxKnox ::

bedarija je izjavil:

ne bodo no, ker potem pa res ne bo noben več anročeval s kitajske nek artikel za 1€ + davek + 5€ obravnava. verjetno bo cela EU dealal na principu da mora ponudnik storitev že sam pobirati davek

V osnovi je tako : Če je artikel izvožen, se ne plača ddv, Kitajec ne obračuna svojega ddv in tudi ne more obračunavati ddv za tujo državo.Za vse uvožene artikle naj bi obračunavala ddv vsaka država zase ob uvozu.Pri nas to dela Pošta Slovenije za FURS in si pri tem obračuna stroške 5€ +.
Seveda bo verjetno za artikle pod 22 € morala vpeljati eno avtomatiko in nižjo tarifo, npr 2 €.Bo pa verjetno potrebno striktno izpolniti CN 22 obrazec, ki bo osnova za obračun ddv in najava vseh pošiljk. Če tarifa ostane na 5€, se malenkosti pač ne bo splačalo več kupovati

Technics111 ::

Jabo1 je izjavil:

Technics111 je izjavil:


OPOZORILO!!! Da nebi kdo slučajno v tem primeru nasedel na paypal refund. Jaz bom počakal da se čas izteče čas na aliexpress in bom potem odprl dispute. Da jim jebem mater Gamad Napizdovalska!!!!


Klasika zadnje čase. Če ni dostavljeno na pravi naslov (fake tracking scam), se pa izgubi in ti ponujajo PayPal refund (PayPal scam). Naredi si printscreene za dispute, pa saj to zagotovo veš. Po novem ponujajo Paypal refund celo v disputu in AE ne reagira. Bo treba zamenjat platformo.


Posebej treba pazit te, ki posiljajo kao iz evropskih držav, ker je zelo malo taksnih kateri imajo dejansko skladišča v EU. imajo pa jih dejansko samo veliki kot so Banggood, Gearbest ipd..ker se jim to splaca. Aliexpress bi moral naredit tu varovalko, da bi seller moral dejansko,če ima lager v EU to vpisat kot firmo, ker drugace zdaj ko bo EU naredla davek za vse posiljke iz CN, se bodo ti fake shopi iz EU drzav na AE razmnozili kot koprive za plotom..

pygmalion ::

Jabo1 je izjavil:

pygmalion je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

S Turkish air so šle vse moje China post registered pošiljke tako iz Pekinga kot iz Shangaja.Očitno trenutno edini , ki prevaža za China post.


Kako pa veste s katerim letalskim prevoznikom je šla pošta? TRACK 17 neha kazati, kaj se dogaja, ko je predano prevozniku. Tracking se nadaljuje šele, ko paket pride v Slovenijo.

Sicer pa je REGISTERED CHINA POST zares podn zadnje čase. Vsi moji paketi so se vračali nazaj eden do dva meseca, pri enem tako dolgo, da sem celo dobil dispute.


Pogledaš druge trackinge, nekateri pokažejo prevoznika, lahko pa sklepaš tudi iz tracking numberja, ko ga spremeni. 17track je dober predvsem zato, ker je edini, ki ga poleg Global Cainiao (ki je zanič), kitajci upoštevajo v disputu.
Kar se pa CP tiče, se pa šušlja, da gre za pošiljanje prepovedanih substanc in zato poostrena kontrola. Če si imel samo en dispute si lahko samo srečen, jaz jih imam v zadnjem mesecu za seboj 8, eden je v teku, dva pa še čakata, da se buyers protection izteče. Res pa je, da sta dvapaketa celo prišla v moje roke.


Kateri tracking pokaže prevoznika? Kateri tracking je sicer najboljši?

Jabo1 ::

pygmalion je izjavil:



Kateri tracking pokaže prevoznika? Kateri tracking je sicer najboljši?


Postalninja. Ampak tudi tukaj je dobro pogledati še ostale. Problem je v tem, da ga kitajci v disputu ne upoštevajo.

peckajb93 ::

FoxKnox je izjavil:

Vse moje letošnje pošiljke preko China post so stale na Kitajski carini cca 1 mesec . Po predaji letalskemu prevozniku Turkish air so potem prispele v enem mesecu, torej vse skupaj skoraj 2 meseca.
Drugače pa ena hitra linija :
Yanwen special line preko Luxemburga, že 2x v 18. dneh.
Če ni robe, dan pred iztekom buyer protection odpreš dispute in to je to .Če ti podaljša, čakaš še malo dlje, ampak saj vedno pride.

Tudi mene zanima s katerim trackingom vidite da prevaza turkish airlines? Kjerkoli gledam mi ne piše z katerim letalskim prevoznikom leti

Jabo1 ::

peckajb93 je izjavil:


Tudi mene zanima s katerim trackingom vidite da prevaza turkish airlines? Kjerkoli gledam mi ne piše z katerim letalskim prevoznikom leti


https://ibb.co/BVVd4Mm

Ne pokaže vedno.

Matevz96 ::

Kdo ve kaj je razlog da v primeru da izberem evropsko skladišče pravi da ni možno pošiljanje v SLO? Če izberem direktno iz kitajske pa gre?

https://www.aliexpress.com/item/1005002...
#hooldthedoor

Jabo1 ::

Matevz96 je izjavil:

Kdo ve kaj je razlog da v primeru da izberem evropsko skladišče pravi da ni možno pošiljanje v SLO? Če izberem direktno iz kitajske pa gre?


Ker je večina fake "skladišč". Drugače, pa namesto, da razmišljaš o tem, najdi boljšega prodajalca od tega. Poglej njegove feedbacke, da te ne bo kasneje bolela glava.

Samo firbec: ali imaš kontejner na prostem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jabo1 ()

FoxKnox ::

Matevz96 je izjavil:

Kdo ve kaj je razlog da v primeru da izberem evropsko skladišče pravi da ni možno pošiljanje v SLO? Če izberem direktno iz kitajske pa gre?

https://www.aliexpress.com/item/1005002...


Moje mnenje je, da so ta evropska skladišča namenjena kupcem iz teh držav. Pač velike države z več 10 M prebivalcev.Se vidi iz Feedbacka. Pošiljanje iz teh EU držav npr v Slovenijo prodajalca košta več kot pa da pošlje s Kitajske. In prav to se dogaja, če ti slučajno uspe potrditi nakup iz EU skladišča. Pošlje iz Kitajske. Pa čakaš.

delfinus ::

Kdaj pa kdaj pride iz EU direkt. Sem ze dobil kar dosti reci direkt z DE in PL in to tudi zelo hitro. Je pa res, da so tudi primeri, narocis iz PL pride pa iz Kitajske ali Hong Konga. Ampak v vseh primerih, ko sem kdaj narocil iz PL in je prislo iz Azije je prislo tudi zelo hitro in tudi mimo carine. Slo je pa za velik paket in tudi znatno vec kot 200€ vrednosti. Narocil pri vecjem trgovcu. Nazadnje so mi celo z DPD pripeljali. Zgleda, da nekateri znajo smukat mimo carine.
lp, d.

LuIK ::

Živjo,
o Banggoodu nisem našel posebne teme, pa bom vprašal kar tu, saj se vprašanje nanaša tudi na Aliexpress. Torej, ali ima Banggood enak način plačevanja kot Aliexpress, se pravi z vključenim buyeprotection (tj. tvoj denar je zaščiten, prodajalec pa dobi denar šele, ko prejmeš paket + 15 dni)? Ali se je pri Bangood treba, da dosežeš omenjeni "učinek AI", treba posluževati Paypall plačevanja?

hvala

darkolord ::

Tukaj je neposredno Banggood prodajalec, tako da tak način ne bi imel smisla.

So pa zaupanja vredna trgovina, tako da ni skrbi, da bi te nategnili. Je pa v vsakem primeru priporočljivo plačilo preko Paypal ...

LuIK ::

Oprosti, @darklord, samo da preverim, če sem pravilno razumel. Torej Bangood ima enako zrihtano kot Aliexpress glede plačevanja ali je ravno kontra?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LuIK ()

darkolord ::

Aliexpress je posrednik med teboj in trgovinami.
Banggood je trgovina.

LuIK ::

Aaaaa, ok. Tnx.

lolipop2 ::

Evo, Aliexpress Standard je potrjeno OK. Vsaj pri meni. 18. marca poslano, tracking lepo deluje in danes prišlo. Mimo carine, vrednost na embalaži 20 USD. Šlo pa preko NL.

Ucper ::

lolipop2 je izjavil:

Evo, Aliexpress Standard je potrjeno OK. Vsaj pri meni. 18. marca poslano, tracking lepo deluje in danes prišlo. Mimo carine, vrednost na embalaži 20 USD. Šlo pa preko NL.


Sej pridejo pošiljke, če ti debil od prodajalca ne pošlje preko "China Post Registered Air Mail".

lolipop2 ::

Ucper je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

Evo, Aliexpress Standard je potrjeno OK. Vsaj pri meni. 18. marca poslano, tracking lepo deluje in danes prišlo. Mimo carine, vrednost na embalaži 20 USD. Šlo pa preko NL.


Sej pridejo pošiljke, če ti debil od prodajalca ne pošlje preko "China Post Registered Air Mail".


Ta mi je najprej poslal s China, oz. sem izbral sam. Potem, ko je en čas krožilo po njihovih točkah, pa sva se zmenla za disput. Tadrugi nakup je bil preko ASS in je prek ASS tudi poslal.
««
90 / 189
»»