» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
89 / 190
»»

shark99 ::

Prej je Nl pošta poslala direkt v Slo. Je prišel paket v enem tednu. Zdaj pošljejo v Belgijo in se vse ustavi za 2-3 tedne. Potem pa spet nekaj meljejo. Tako da od mesec do dva ponavadi potujejo sedaj.

FoxKnox ::

Meni NL post dostavlja še vedno med 18 do 28 dni. Je pa res, da so trenutno edini, ki spravijo robo hitro iz Kitajske in je naval na njih precejšen, ustavi se pa v Belgiji v Liegeu, ki je glavni port za Evropo in ne sfolgajo. Potem pa še pot v NL facility in zna trajat. Iz NL do Lj pa ponavadi 3-5 dni.

Groot ::

FoxKnox je izjavil:

Meni NL post dostavlja še vedno med 18 do 28 dni. Je pa res, da so trenutno edini, ki spravijo robo hitro iz Kitajske in je naval na njih precejšen, ustavi se pa v Belgiji v Liegeu, ki je glavni port za Evropo in ne sfolgajo. Potem pa še pot v NL facility in zna trajat. Iz NL do Lj pa ponavadi 3-5 dni.


Enake izkušnje tudi pri meni. V zadnjih par tednih blizu 10 pošiljk prejetih preko NL post. Čas dostave pri vseh nekje do max 4 tedne (28 dni). Je pa ponavadi tako da pride v cca 7-10 dneh iz Kitajske do Belgije (Liege), nato se tam "izgubi" za cca. 7 dni in nato sledi še cca. 5 dni za dostavo do Slovenije.

_Denny_ ::

Nov tip natega:


15 dni po označbi kot prejeto je prodajalec s kupcem uradno končal in te lahko rade volje ignorira ali pa pošlje v 3pm, če ti kaj ni všeč. Upam, da kdo ne nasede...mentaliteta tipa "pošteni ljudje ne obstajajo in vsak te hoče na tak ali drugačen način nategniti" me je že rešila x-krat.

Prodajalec iz screena je "DearBeauty Official Store", ki mimogrede tudi laže o obstoju CZ, PL, ES, FR in IT EU skladišč.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

bedarija ::

take stvari ne lepi samo tu ampak tudi v komentarje na aliexpressu.

darkolord ::

Če odpreš dispute, ne moreš dati komentarjev.

bedarija ::

to ne drži, sem že komentiral izdelke za katere sem dobil vrnjen denar. ali je to na novo, ali pa ti je omogočeno komentiranje po zaključenem disputu.

Vetrpiha ::

bedarija je izjavil:

to ne drži, sem že komentiral izdelke za katere sem dobil vrnjen denar. ali je to na novo, ali pa ti je omogočeno komentiranje po zaključenem disputu.

To je klasika.
Dispute -> shadow block / blok celotne trgovine / blok komentiranja.

Luka99 ::

_Denny_ je izjavil:

Nov tip natega:


15 dni po označbi kot prejeto je prodajalec s kupcem uradno končal in te lahko rade volje ignorira ali pa pošlje v 3pm, če ti kaj ni všeč. Upam, da kdo ne nasede...mentaliteta tipa "pošteni ljudje ne obstajajo in vsak te hoče na tak ali drugačen način nategniti" me je že rešila x-krat.

Prodajalec iz screena je "DearBeauty Official Store", ki mimogrede tudi laže o obstoju CZ, PL, ES, FR in IT EU skladišč.


mene so tud ze tko nategnl da bodo poslal iz italije, na konc pa ni blo niti poslan iz nikjer se brez denarja sem ostal, na konc je provajdu nek fake tracking na moje območje...

Jabo1 ::

darkolord je izjavil:

Če odpreš dispute, ne moreš dati komentarjev.


Je možno. Preverjeno, v zadnjih treh tednih 8 disputov, vsi dobljeni. Ni pa pametno, da daš feedback preden je dispute končan.

darkolord ::

A ko je dispute zaključen, tudi?

Vetrpiha ::

Da. Fašeš ban iz trgovine in ne to to. Nateguni nimajo radi, da jih kdo rqzkrinka

darkolord ::

Ah, nice, včasih to ni bilo možno.

Če te bana iz scama, še toliko bolje, hehe.

Jabo1 ::

darkolord je izjavil:

Ah, nice, včasih to ni bilo možno.


Nekaj časa (let) je po disputu bil feedback avtomatično 3 zvezdice, potem ga nekaj časa ni bilo možno dati, sedaj je pa spet možno. Nekako sovpada s tem, da ti prodajalec ne more več dati nižje od 5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jabo1 ()

Jabo1 ::

Feedback lahko daš takrat, ko ima order status "finished".

1. Če je buyers protection mimo, imaš 30 dni časa. Če v tem času odpreš dispute, feedback lahko daš, ker čaka, da preteče 30 dni. Ni pa pametno, da to narediš, ker, če daš slabo oceno, to lahko prodajalec v disputu uporabi proti tebi. Bolje je počakati, da se dispute najprej konča.

2. Če odpreš dispute preden je buyers protection mimo, ima order še vedno status "awaiting delivery" in feedbacka ne moreš dati. Ko se dispute konča, dobi status "finished" in imaš 30 dni časa, da ga daš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jabo1 ()

Jabo1 ::

BorutK-73 ::

To bo naval.
Lahko pričakujem pakete nekje konec junija, ravno pred začetkom carine iz kitajske z 1.7.:))

Jabo1 ::

BorutK-73 je izjavil:

To bo naval.
Lahko pričakujem pakete nekje konec junija, ravno pred začetkom carine iz kitajske z 1.7.:))

Na aplikaciji na telefonu so na voljo aliexpress kuponi (rdeči) za 1, 2 in 3 USD. Če koga zanima naj si jih čimprej priskrbi, ker jih potem rado zmanjka.

Kar se tiče 1.7., pri kupcih iz GB so plačali VAT za tista naročila, ki so bila narejena po 31.12. 24.00 in tista, ki so (bodo) prispela po 31.3.. Pri pošiljkah za EU bo verjetno podobno, razen, če si ne bo naša carina izmislila kaj drugega.

stara mama ::

Taki kot so, znajo naredit zdaj popolnoma nič, potem pa 1.7 na polno vsekat s poizvedbami o vrednostih za vse kar je tud že pol leta na poti z odgovorom: Saj ste vedli!

Zgodovina sprememb…

lolipop2 ::

Moja pošiljka je sedaj prispela na Nizozemsko :8)

Eno vprašanje: ali bo naša carina razumela, da je znesek artikla pod 22€, če je na Aliexpresu takole označeno: https://ibb.co/j34kXDZ
Ob predpostavki seveda, da je CN22 pravilno izpolnjen in da carina zahaklja ta artikel.

hotig ::

@lolipop2

Sicer ne vem, zakaj je cena v $, ker bi lahko bila napisana tudi v evrih (če govorimo o AliExpress). Kolikor sem seznanjen, bo v tem primeru, ko jim pošlješ ceno v drugi valuti Carinska pošta preračunala $ v E in upoštevala srednji tečaj banke slovenije na dan uvoza v slovenijo (tako so mi oni povedali v enem telefonskem pogovoru, je pa to bilo že pred približno dvemi leti). In če danes preračunaš po tem tečaju je cena izdelka na sliki 23,68E. Tako da bo verjetno DDV + cena postopka.

darkolord ::

Mislim, da se upošteva tečaj iz predzadnje srede preteklega meseca.

lolipop2 ::

hotig je izjavil:

@lolipop2

Sicer ne vem, zakaj je cena v $, ker bi lahko bila napisana tudi v evrih (če govorimo o AliExpress). Kolikor sem seznanjen, bo v tem primeru, ko jim pošlješ ceno v drugi valuti Carinska pošta preračunala $ v E in upoštevala srednji tečaj banke slovenije na dan uvoza v slovenijo (tako so mi oni povedali v enem telefonskem pogovoru, je pa to bilo že pred približno dvemi leti). In če danes preračunaš po tem tečaju je cena izdelka na sliki 23,68E. Tako da bo verjetno DDV + cena postopka.


Pa se upošteva cena artikla s popustom?

pwn3rrr ::

Je precej dvomljivo zapisano, tako da si lahko vsak razlaga po svoje... "Popusta" je ravno toliko kot znaša poštnina, na carini bodo lahko rekli, da so ti dali zastonj poštnino, cena izdelka je pa še vedno ostala $28 in boš tako moral plačati DDV in postopek.
Če ti bodo popust odšteli od cene izdelka oz. boš dokazal, da je res popust na izdelek in ne na poštnino, pa uradno ne bi smel plačati ničesar (niti postopka, ki ti ga ponavadi še vedno "podtaknejo", čeprav vključno s CN22/23 obrazcem vse štima).

buttcrack ::

če je na nizozemskem, pol gre verjetno mim carine..

hotig ::

Upoštevali bodo končno ceno (torej Total amount). Seveda pa moraš upat, da je prodajalec na paket napisal pravilno ceno. V primeru, da se cena na paketu "preveč" razlikuje od dejanske plačane cene (ki je razvidna od tvojih poslanih dokumentov/posnetkov), ti lahko še kakšno kazen (par evrov) za nepravilno izpolnjen obrazec CN22/23 zaračunajo. Zato jaz zadnje čase pri izdelkih z večjim zneskom (nekje nad 15E) vedno prosim prodajalca, naj pravilno izpolni ta obrazec. Če on tega ne stori, obstaja majhna verjetnost, da dobiš "partial refund", ker si zaradi njegove krivde imel dodatne stroške.

bedarija ::

hotig je izjavil:

Če on tega ne stori, obstaja majhna verjetnost, da dobiš "partial refund", ker si zaradi njegove krivde imel dodatne stroške.


tudi sam prosim da prodajalec vedno pravilno označi izdelek, vendar ti glede na pričanje ostalih na forumu lahko zagotovim, da če ni pravilno izpolnejn ti aliexpress ne bo vrnil prav nič denarja. če si zaradi nepravilno izpolnjenega CN moral kaj plačati si raje izmisli nek drug razlog za delni refund, ker aliexpress prav malo briga ali si ti moral plačati kazen ali ne. napiši da je orpaskano, barva odstopa ali nekaj takega.

lolipop2 ::

jaz sem mu napisal, da naj napiše pravilnoi ceno izdelka s popustom, ali v USD ali eur. Upam, da je vpisal pravilno.Bom pa eventuelnem dopisu carine dal tudi screenshot pogovora s prodajalcem, kjer je omenil, da bo dal izdelek ceneje.

https://ibb.co/8XGrRYV Kaže, da je v NL

pwn3rrr ::

buttcrack je izjavil:

če je na nizozemskem, pol gre verjetno mim carine..

Če je iz EU skladišča, ni potrebno plačevati DDV-ja (ga na carini ne ustavijo), ampak v tem primeru sklepam, da bo paket prišel iz Kitajske v Slovenijo preko Nizozemske in posledično obstaja možnost, da ga ustavijo na carini in zahtevajo dokazila.

hotig je izjavil:

Upoštevali bodo končno ceno (torej Total amount). Seveda pa moraš upat, da je prodajalec na paket napisal pravilno ceno. V primeru, da se cena na paketu "preveč" razlikuje od dejanske plačane cene (ki je razvidna od tvojih poslanih dokumentov/posnetkov), ti lahko še kakšno kazen (par evrov) za nepravilno izpolnjen obrazec CN22/23 zaračunajo. Zato jaz zadnje čase pri izdelkih z večjim zneskom (nekje nad 15E) vedno prosim prodajalca, naj pravilno izpolni ta obrazec. Če on tega ne stori, obstaja majhna verjetnost, da dobiš "partial refund", ker si zaradi njegove krivde imel dodatne stroške.

V osnovo za DDV vzamejo tudi poštnino samo v primeru, če je vrednost izdelka večja od 22€, če je vrednost izdelka pod 22€, se poštnina ne upošteva! Če podam dva primera:
1. Izdelek = 21€, poštnina = 10€; oproščeno plačila DDV-ja
2. Izdelek = 23€, poštnina = 10€; poleg postopkov se plača še 22% DDV-ja od 33€ (cena izdelka + poštnine)

buttcrack ::

pwn3rrr je izjavil:

buttcrack je izjavil:

če je na nizozemskem, pol gre verjetno mim carine..

Če je iz EU skladišča, ni potrebno plačevati DDV-ja (ga na carini ne ustavijo), ampak v tem primeru sklepam, da bo paket prišel iz Kitajske v Slovenijo preko Nizozemske in posledično obstaja možnost, da ga ustavijo na carini in zahtevajo dokazila.


99% robe, ki gre preko NL, gre mimo carine (vsaj v mojih 300+ primerih)

pwn3rrr ::

Tudi če je cena izdelka na paketu nad 22€?

Groot ::

pwn3rrr je izjavil:

Tudi če je cena izdelka na paketu nad 22€?


Ja.

In tudi jaz potrjujem prejšnji post da gre 99% zadev mimo carine (bi napisal 100%, ampak nočem da me kdo potem lovi za besede).

Jabo1 ::

bedarija je izjavil:


če si zaradi nepravilno izpolnjenega CN moral kaj plačati si raje izmisli nek drug razlog za delni refund, ker aliexpress prav malo briga ali si ti moral plačati kazen ali ne. napiši da je orpaskano, barva odstopa ali nekaj takega.


V pravilih AE zelo jasno piše, da VSE stroške, kar se tiče carine in dajatev, krije kupec. Tako, kot praviš, nič ne bo kril AE.

FoxKnox ::

Groot je izjavil:

pwn3rrr je izjavil:

Tudi če je cena izdelka na paketu nad 22€?


Ja.

In tudi jaz potrjujem prejšnji post da gre 99% zadev mimo carine (bi napisal 100%, ampak nočem da me kdo potem lovi za besede).


100 % robe, za katero sem jaz plačal stroške carinjenja JE šlo preko Nizozemske s NL Post.

lolipop2 ::

Ali imam samo ajz trenutno to težavo, da je aliekspress v ruščini? Ko hočem izbrati jezik, pa ni nikjer angleščine? Sami neki slovanski jeziki

ups, je že ok. Clear cache, pa je bilo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

lolipop2 ::

OK, sedaj sem s prodajalcem govoril glede mojega paketa. Rekel je, da je na paket napisal ceno 20 USD. Po tej logiki bi moral iti skozi?

Mi je pa poslal še commercial invoice, kjer je napisana cena 20 usd. Tako, da lahko v primeru, če me carina pokliče, tudi le-tega predložim. Bi to bilo OK?
Ta commercial invoice pa izgleda podobno, kot CN-22 obrazec, poln kitajskih črk, pa cene in moji podatki so gor.

darkolord ::

Na screenshotu piše, da si plačal $28.

Če gre za isto naročilo, potem to ni OK, ne.

lolipop2 ::

Kaj pa če screenshota iz AE spploh ne mešam zraven? A commercial invoice ne bo ok?

(očitno pordajalec ni upoševal prošnje, danaj pravilno izpolni cn22)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

pwn3rrr ::

Načeloma bi moralo iti skozi oz. ustavili bodo v primeru, če bodo presodili, da je v paketu lahko kaj dražjega.
Če si dobil commercial invoice v isti vrednosti kot je napisana vrednost na paketu, jim potem enostavno to pošlji kot dokazilo in bi moralo iti skozi brez vseh stroškov.

darkolord ::

lolipop2 je izjavil:

Kaj pa če screenshota iz AE spploh ne mešam zraven?
Če predložiš lažno dokumentacijo, je to carinski prekršek.

lolipop2 ::

darkolord je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

Kaj pa če screenshota iz AE spploh ne mešam zraven?
Če predložiš lažno dokumentacijo, je to carinski prekršek.


Saj ne bo lažna. Original commercial invoice od prodajalca je

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

darkolord ::

Vsebuje lažne podatke o vrednosti.

lolipop2 ::

Potem je pe vedno bolje, da dam print screen tega https://ibb.co/t4tpK76 in razložim situacijo? Zraven pa še print screen plačila, kjer bo isti znesek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

sentiš ::

Po nepotrebnem izgubljaš živce za nekaj par evrov. Saj se ne grr za nekaj sto evrov...

lolipop2 ::

sentiš je izjavil:

Po nepotrebnem izgubljaš živce za nekaj par evrov. Saj se ne grr za nekaj sto evrov...


mi pa vseeno ni vseeno za 5€ doplačila ali ne

Jabo1 ::

lolipop2 je izjavil:

OK, sedaj sem s prodajalcem govoril glede mojega paketa. Rekel je, da je na paket napisal ceno 20 USD. Po tej logiki bi moral iti skozi?

Mi je pa poslal še commercial invoice, kjer je napisana cena 20 usd. Tako, da lahko v primeru, če me carina pokliče, tudi le-tega predložim. Bi to bilo OK?
Ta commercial invoice pa izgleda podobno, kot CN-22 obrazec, poln kitajskih črk, pa cene in moji podatki so gor.


Invoica ne bodo upoštevali, tudi meni ga niso. Zahtevali bodo printscreen naročila s spletne strani. Moj primer je bil podoben tvojemu, cena je bila 10 USD in ni šlo skozi. 5 evrov je šlo v njihov žep po zaslugi nekega Bit....ca, ki se mu ni dalo nič dopovedati. Glede na znesek, se mi ni dalo vleči noter društva potrošnikov.
Popust upoštevajo, kuponov ne. Vprašanje pa je kaj pomeni za njih "adjusted price". V enem primeru je bila obrazložitev sledeča: upoštevajo se vsi popusti, ki so na voljo VSEM kupcem, kar pomeni, da kuponi in sprememba cene ni.
Če je znesek nad 22 evrov, ti v osnovo vzamejo tudi poštnino. V tvojem primeru je osnova 28 evrov, če bo znesek na paketu drugačen, ti poleg DDV ne uide še 5 evrov zaradi postopka. Pripravi pa se tudi na možnost, da ti spremembe cene ne bodo upoštevali. Država potrebuje denar.
Edina varianta je, da paket spregledajo. Če je velikosti škatle čevljev in/ali teža 1kg ali več, ni šans.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jabo1 ()

lolipop2 ::

Jaz imam total amount 24 evrov, toliko sem tudi plačal. S poštnino vred. Paket pa je v velikosti dveh škatel žarnic :-/

Ah ja, kitajci.

FoxKnox ::

Poskusite tole : Ob vsakem naročilu na AE upoštevajte, da bo ob prihodu na našo pošto treba plačati 5€ za carinsko posredovanje. Sedaj si predstavljajte veselje ob prejemu, ko bo šlo čez brez plačila.:)).
No vsaj do 1.7.

Qcube ::

Je kdo od vas mogoče kaj naročal iz aliexpress in izbral način pošiljanja DHL e-commerce? Me zanima če se pri tem se DHLu plača visoke uvozne stroške kot ponavadi z dhl. Nekaj vrednega samo 8€ + free shipping.

Jabo1 ::

Qcube je izjavil:

Je kdo od vas mogoče kaj naročal iz aliexpress in izbral način pošiljanja DHL e-commerce? Me zanima če se pri tem se DHLu plača visoke uvozne stroške kot ponavadi z dhl. Nekaj vrednega samo 8€ + free shipping.


Format tracking numberja CNA...., vmes spremeni v UK...EE (estonski prevoznik), ni sledljiv s pošta sledenje, je pa z drugimi trackerji, pri 17track nastaviš na Aliexpress shipping. Gre iz Šangaja v Frankfurt, nato v Amsterdam in nato v Slovenijo. V trackingu vidiš kdaj pride v Slo. Traja približno mesec in pol. Ne plačaš nič, ne podpišeš nič, dobiš direktno v nabiralnik.
««
89 / 190
»»