» »

Litecoin

Litecoin

««
14 / 15
»»

mihco ::

Jst je izjavil:

R9-270 MyLemon za 156EUR.

his?

Jst je izjavil:


Pri 2x 280X daš že na začetku 80EUR več, potem pa še kuri več elektrike in oddaja več toplote. Ter tudi ne vem, če bi napajalnik v stari kišti lahko uporabil za 2x 280x, ker ima samo 8pin+6pin, medtem, ko bi za eno 270 lahko uporabil en molex pretvornik.

seveda...ko gre za rudarjenje je vsaka malenkost pomembna. 3x270 ze v startu stanejo malo manj, porabijo malo manj in verjetno bodo na ceni izgubile malo manj. Kljub vsemu bi pa raje po pol leta ostal z dvema solidnima kot pa tremi podn graficnimi.

...in ne pusti se zavest "Versandfertig in 24 - 72 Stunden." ni na zalogi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

krneki0001 ::

hmm, jaz imam 4 komade R9 270x, pa ima vsaka po 2x 6pin konektorje. imam pa 2x 750W napajalnika, tako da imam na srečo dovolj 6 pinskih konektorjev.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

black ice ::

mihco je izjavil:


...in ne pusti se zavest "Versandfertig in 24 - 72 Stunden." ni na zalogi!

Motiš se. Kartice res niso na zalogi, vendar jih dobijo od dobavitelja v tem času.

MeGreat ::

Ali lahko daš link do te r9 270? Na mylemon jih je ene par, eno sem zbral pa mi piše da ne pošiljajo v slo

black ice ::

Že nekaj časa ne pošiljajo v Slovenijo.

MeGreat ::

Hja če je treba gor iskat se pa skor ne splača iz te trgovine

Jst ::

A ni tako, da jim napišeš mail, oni ti pošljejo predračun, plačaš in dobiš?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MaterVola ::

Postlagernd?

VirtualRAZOR ::

http://hash-master.com/store/package-d-... ?

sem že zamudil ali bi blo še kej iz tega če bi lohka kej ceneje dubu?ima kdo v sloveniji?

Roadkill ::

Pazljivo pri nabavi namenskega hardwara za minanje.

Navadna kmečka logika vam pove, da nobeno podjetje ne bo prodalo naprave s katero lahko služijo denar, če jo na elektriko priklopijo.

Tako bodo od vas pobrali denar, potem bodo en mesec rudarili z vašim hardwarom zaradi "zapletov z dobavo/pošiljanjem" in vam potem poslali opremo, ko bo težavnost že 5× višja.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Vikking ::

VirtualRAZOR je izjavil:

http://hash-master.com/store/package-d-... ?

sem že zamudil ali bi blo še kej iz tega če bi lohka kej ceneje dubu?ima kdo v sloveniji?


Ceneje? bodi sploh srečen da boš kjerkoli lahko sploh to kupil, da bo na zalogi. Ceneje bo mogoče drugo leto.

Machete ::

Jaz bom počakal na naslednje generacije, ko bo vse skupaj malo bolj doterano in spravljeno v eno bolj učinkovito obliko (napravo) z bolj trotel ziher priklopom in upravljanjem, učinkovitejše itd..
Drugače pa pazi, jaz trenutno ne bi metal 4K€ za 7MH z neznanim rokom dobave, z nobeno garancijo da bo vse skupaj štimalo in da/če sploh dobiš, sploh pri trenutnih cenah kovancev.
Pri tej napravi rabiš kar konkretno več kot za 22€ (kar bi trenutno še šlo) narudarit na dan da dobiš investicijo povrnjeno v 6ih mescih!

VirtualRAZOR ::

torej ja verjanta je da kupim 10 komadov za cca 1800€ s pripadajočo opremo iz Nemčije..če bom kupil(še premišljujem) bom šel ziher gor, sem mu reku pa je reku da ok da ni panike..ker sem tut jaz mal prebiral na forumih kok so jih nategval:).. je kdo drugače kaj zasledil kakšn drug asic miner? kakšn dejansko "uraden" in legit datum kdaj pridejo? oziroma od "zaupanja" vredne firme? lp

Steinkauz ::

Mah ti namenski čipi se men pr scrypt zdilo precej brezveze.
Hitrosti nimajo full večjih(poraba je sicer nižja), samo grafe lahko naprej prodaš, te čipe pa vržeš v smeti ko pridejo boljše generacije.
S tem da tem čipom full nabijajo cene.

MrX ::

http://www.coindesk.com/kncminer-accept...

knc sprejema preorder za scrypt minerja :o

Truga ::

"At $9,995 it doesn't come cheap, and the company has not yet revealed its full spec, either."

Jaz tud sprejemam preorder za tole. $9,995 ampak jaz ne zaracunam postnine. Pa dobil ga bos 2 tedna kasneje, da tok pomajnam prej da se mi splaca naprej prodat stestiram ce dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

MrX ::

itak ga neb nikol nabavu... če bi mel 9k$ odveč raj prec kupm coine

Machete ::

zakaj pa ne? mene pa mika. Sam bedno je da nimajo malo cenejšega modela na razpolago. 9k€ je malce velik riziko, če se kje zalomi.

MrX ::

jest10 ::

Ni problema, do konca poletja mamo na grafičnih še luft. Nato se nabavi poljubno zalogo LTCjev(ter še kakšnega scrypt kovanca, ki bo tisti trenutek aktualen) ker zna cena narasti, GPUje pa se prestavi na druge algoritme.

ABX ::

Ko pridejo skočimo na vertcoin ki ima drugi algoritem.

Ni vse črno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Vikking ::

Napisal se bo nov algoritem, kovanci z novimi specifikacijami, hkrati bodo stare aktivni dev-i forkali. Najprej se pa mora ugotovit kje je slabost asic scrypt minerjev, kje ne morejo več slediti GPU-ju.
Zaenkrat pa so popularni gridseed-i. Zaenkrat pa je cena precej odbijajoča, poraba elektrike pa smešno majhna.

Zaenkrat še ni bilo strašnih potreb po nekih novih algoritmih, v bistvu so se nscrypt in ostali bolj pisali zaradu multipool-ov, ker ni bilo drugih strašnih GPU farm. Ko bo potreba bo slej ko prej tudi to prišlo to v obzir. Zaenkrat je ni bilo.
Na sceni so trenutno samo gridseed-i (pa še to ni veliko napisanega glede dejanskega rudarjenja), ostali pa proti koncu leta, če sploh še letos.

Jst ::

Žal je po mojem mnenju konec norije z "make money with a coin of the week." Tudi ko bodo nastali kovanci na podlagi drugih algoritmov, zelo dvomim, da se bo dalo kaj zaslužiti.

Kaj nam je DOGe pokazal?

1. Naredi "še en klon kovanec".
2. Naredi ogromen hype.
3. Rudari in menjaj za BTC.
4. "GOTO 1".

Če smo pošteni, se je točno to dogajalo zadnje štiri mesece. Sedaj se pa vrača rudarjenje smrtnikov (s tem mislim NE-BTC) na LTC, ki je edini, ki je na vseh borzah in ostal relativno stabilen skozi to turbolentno obdobje. LTC se počasi tudi kaže kot edina resna alternativa BTCju.

Sedaj, v tem trenutku, se splača rudariti samo tako, da riskiraš dobrih 10k USD in kupiš scrypt ASICe. Zaradi cene elektrike, je profitabilnost vseh kovancev zelo zelo majhna. Če imaš pa elektriko zastonj, je pa druga zgodba...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ProGo ::

turbulentno. Samo opomba, ker me pač moti, ker ljudje turbo zraven turbulence mešajo.

jest10 ::

Tudi ko bodo nastali kovanci na podlagi drugih algoritmov, zelo dvomim, da se bo dalo kaj zaslužiti.

To so nekateri trdili že lansko leto. Pa je pomladno/poletnemu alter bumu sledil jesensko/zimski.

amacar ::

Jst je izjavil:

Žal je po mojem mnenju konec norije z "make money with a coin of the week." Tudi ko bodo nastali kovanci na podlagi drugih algoritmov, zelo dvomim, da se bo dalo kaj zaslužiti.

Kaj nam je DOGe pokazal?

1. Naredi "še en klon kovanec".
2. Naredi ogromen hype.
3. Rudari in menjaj za BTC.
4. "GOTO 1".

Če smo pošteni, se je točno to dogajalo zadnje štiri mesece. Sedaj se pa vrača rudarjenje smrtnikov (s tem mislim NE-BTC) na LTC, ki je edini, ki je na vseh borzah in ostal relativno stabilen skozi to turbolentno obdobje. LTC se počasi tudi kaže kot edina resna alternativa BTCju.

Sedaj, v tem trenutku, se splača rudariti samo tako, da riskiraš dobrih 10k USD in kupiš scrypt ASICe. Zaradi cene elektrike, je profitabilnost vseh kovancev zelo zelo majhna. Če imaš pa elektriko zastonj, je pa druga zgodba...


Na srečo se motiš. Še prejšnji teden sem zaslužil 0.4BTC z minanjem novega kovanca (z 1200mhasha). Je pa res, da če minaš čiste klone ne moreš pričakovati uspehov (mogoč kateri tu pa tam). Minanje direkt LTC se splača manj kot z multipooli. Prav tako ne vem, zakaj poudarjaš da je LTC edini ostal stabilen, glede na to, da je bil v času zagona dogecoina 35-40$, sedaj pa je 18$, kar pomeni da je tudi padel za 50%, v enaki meri oziroma še bolj kot bitcoin. (iz 1000$->600$).

Machete ::

Pa kje jih najdeš. Jaz z 3.5MH samo sanjam .4BTC na teden :) Je pa res da ne čekiram scene in je to plod moje lenobe in neinteresa.
Pa daj napiši sem tele tvoje kovance v prihodnje, sem te prosil že parkrat. Reči danes bom minal ta pa ta kovanec toliko in toliko časa. Pa da provamo še mi in potem pišemo podobne rezultate.

amacar ::

Seveda ni vsak teden tako, ampak investicijo sem že zdavnaj povrnil, elektriko pa tudi imam zastonj. Iščem tudi na cryptocointalk, predvsem takšne ki imajo neko "dodano" vrednost (zdaj mogoče kovanec bones, ki ima zanimivo deljenje nagrad, ampak 2% premina, tako da možno tudi, da je scam). Težko je povedati minaj to ali pa ono, ker večkrat tudi ni nič iz tega in si izgubil dan ali dva minanja.
Recimo prejšnji teden sem z razmaki minal 1.5 dni fluttercoin, vmes pa na multipoolu (scryptguild). Iz flt sem potegnil 0.4BTC+iz multipoola 0.041.

V bistvu se vsak teden en kovanec izstreli v nebo (blackcoin,aurora,mintcoin itd...), tako da še ni konec :) Recimo faircoin še čakam, da zraste, ker je le na neznani borzi nxt-e-com (100% premine, so ga razdelili med folk, sem dobil zastonj približno vrednost 0.12BTC (za 0.075BTC sem že prodal), samo s tem, da sem vsako uro vpisal svoj token in wallet naslov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

jest10 ::

Probej z ECC coin. Vsaj zaenkrat se šefi kar trudijo, tako da če že ne bo dolgoročno uspel, bo vsaj en bum, ko pride na večje menjalnice.

Machete ::

Roger that sir. Usmerim popoldne 3MH za dan ali dva ali tri :)

webmojsterrr ::

maxcoin je v zadnjih 24h potrojil vrednost tko da če jih mate kaj na zalogi jih lahko dumpnete oz. kakor želite. Samo za info...

amacar ::

amacar je izjavil:

Seveda ni vsak teden tako, ampak investicijo sem že zdavnaj povrnil, elektriko pa tudi imam zastonj. Iščem tudi na cryptocointalk, predvsem takšne ki imajo neko "dodano" vrednost (zdaj mogoče kovanec bones, ki ima zanimivo deljenje nagrad, ampak 2% premina, tako da možno tudi, da je scam). Težko je povedati minaj to ali pa ono, ker večkrat tudi ni nič iz tega in si izgubil dan ali dva minanja.
Recimo prejšnji teden sem z razmaki minal 1.5 dni fluttercoin, vmes pa na multipoolu (scryptguild). Iz flt sem potegnil 0.4BTC+iz multipoola 0.041.

V bistvu se vsak teden en kovanec izstreli v nebo (blackcoin,aurora,mintcoin itd...), tako da še ni konec :) Recimo faircoin še čakam, da zraste, ker je le na neznani borzi nxt-e-com (100% premine, so ga razdelili med folk, sem dobil zastonj približno vrednost 0.12BTC (za 0.075BTC sem že prodal), samo s tem, da sem vsako uro vpisal svoj token in wallet naslov).


Evo machete, en dan in pol sem ga minal (BONES), pa sem že zaslužil 0.15BTC.

Cjek ::

Pa ti ga je tud uspelo prodat (bones) po takih cenah kot si to računal? Ker volume je dost majhen pa se uni solidni buy walli hitr pojejo :)

amacar ::

Ko sm napisal sm prodal. Na žalost mi ga ni uspelo za najvišje buy orderje prodati, ampak je tudi 0.15btc ok. FAC (faircoin) je recimo že zrastel iz 300 (buy order)-500 (sell order) na 700 (buy order)-800 (sell order), če je slučajno kdo kupil, ko sem ga tudi omenil v prejšnjem mojem komentarju. Predvidevam, da bo šel nad 1000. (vsaj tako dolgo bom js čakal)

Machete ::

Zaenkrat ka ECC majnam. Ostali algoritmi razen scrypt mi trenutno ne pomagajo, ker mi jih ne uspe vzpostavit v guiminerju.
kot rečeno furam samo gui-miner scrypt. Ostalo mi ne rata, oziroma mi kaže totalno prenizek HashRate in sem počasi izgubil upanje da vzpostavim.
Nekaj sem probaval z VERTminerjem, ampak mi spet ena lai dve kartici nista delali sploh, ostale pa nekako z zelo nizkim Hashom.

Ali je še kak miner, ki ni zgolj konzolni in je grafično urejen za telebane kot je naprimer zdaj že malo star guiminer scrypt?
Cheers!

Machete ::

amacar je izjavil:

amacar je izjavil:

Seveda ni vsak teden tako, ampak investicijo sem že zdavnaj povrnil, elektriko pa tudi imam zastonj. Iščem tudi na cryptocointalk, predvsem takšne ki imajo neko "dodano" vrednost (zdaj mogoče kovanec bones, ki ima zanimivo deljenje nagrad, ampak 2% premina, tako da možno tudi, da je scam). Težko je povedati minaj to ali pa ono, ker večkrat tudi ni nič iz tega in si izgubil dan ali dva minanja.
Recimo prejšnji teden sem z razmaki minal 1.5 dni fluttercoin, vmes pa na multipoolu (scryptguild). Iz flt sem potegnil 0.4BTC+iz multipoola 0.041.

V bistvu se vsak teden en kovanec izstreli v nebo (blackcoin,aurora,mintcoin itd...), tako da še ni konec :) Recimo faircoin še čakam, da zraste, ker je le na neznani borzi nxt-e-com (100% premine, so ga razdelili med folk, sem dobil zastonj približno vrednost 0.12BTC (za 0.075BTC sem že prodal), samo s tem, da sem vsako uro vpisal svoj token in wallet naslov).


Evo machete, en dan in pol sem ga minal (BONES), pa sem že zaslužil 0.15BTC.


Kje si bil pa ko si začel majnat? :P
Ok, kaj pol priporočaš par dni za KOSTI z 3MH bo kaj naneslo?

amacar ::

Ja sej tisti dan, ko sem to napisal, sem ga začel minati. Bones se trenutno ne splača več, cena je zanič + diff so mu nabili. Zaenkrat ostalo niam nič nagledano. Lahko skačeš na kovance držav, kot je že nekdo omenil v drugi temi verjetno.

Machete ::

Kje pa si sploh prodajal BONES? Saj dif ni tako hud, trenutno 7,5 naslednja predvidena pa celo 2,5, čeprav verjetno ne bo tako nizka.
Kaj pa MAPLE? Gledam da bi malo sirupa še iz tega nakuhal, mogoče Kanadčani kupijo.. ?

amacar ::

Bones je včeraj prišel na poloniex nepričakovano hitro. Diff sam po sebi ni tako visok ampak glede na buy orderje se ne splača.
MAPLE pa ne poznam, probaj srečo 8-)

Machete ::

Daj od Bones address da ti pošljem ta drobiž od ene kartice kolikor je naredila v parih urah, ker se mi ne da na poloniex accaunta delat, in itak nima nobene vrednosti (več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Tomay ::

Katere grafične se še splača nabavit za litecoin. Imam budget 300-400€ za dve grafični. Najraje bi 2x9750, ker so cenejše in bi jih hitreje pokril. Ali je mogoče bolje, da pustim grafične pa začnem šparat za asic?
Voodoo 4Ever

Machete ::

Težko rečt. Trenutno se ti grafičnih ne splača kupovat, ker jih boš pokrival zelo dolgo. Če imaš zastonj štrom potem še nekako. Za tale denar boš dobil ca 2x7950, kar nanese okoli 1300KH, potem si pa zračunaj..
Za asic si pa pri tem budgetu celo podvojenem, potrojenem, zelo kratek. Bi rekel da velja, da moraš biti med prvimi z njimi, da se ti najbolj splača, kar dejansko pomeni naročilo oddat in plačat že sedaj.

kiFni ::

kupim kak LTC

wooted ::

ima kdo xfx 7970? nikakor ne spravim čez 510Kh/s

amacar ::

Mam xfx r9 280x, ki mi jo zazna kot serijo 7900, če ti kaj pomaga.

wooted ::

kako imaš ferkvence?

amacar ::

cgminer --scrypt -o stratum+tcp://pool -u user -p pass --thread-concurrency 11200 -I 13 --gpu-engine 1055 --gpu-memclock 1500 -w 256 -g 2 --no-submit-stale --lookup-gap 2
745khash avg.

Pa obvezno še tole enkrat poženi:
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

wooted ::

thread ne moram tako visoko.

"intensity" : "13",
"vectors" : "1",
"worksize" : "256",
"kernel" : "scrypt",
"lookup-gap" : "0",
"thread-concurrency" : "8192",
"shaders" : "0",
"gpu-engine" : "1055",
"gpu-fan" : "0-85",
"gpu-memclock" : "1500",
"gpu-memdiff" : "0",
"gpu-powertune" : "20",
"gpu-vddc" : "0.000",
"temp-cutoff" : "95",
"temp-overheat" : "88",
"temp-target" : "75",
"api-mcast-port" : "4028",
"api-port" : "4028",
"expiry" : "120",
"gpu-dyninterval" : "7",
"gpu-platform" : "0",
"gpu-threads" : "3",
"hotplug" : "5",
"log" : "5",
"no-pool-disable" : true,
"queue" : "1",
"scan-time" : "60",
"scrypt" : true,
"temp-hysteresis" : "3",
"shares" : "0",
"kernel-path" : "/usr/local/bin"

tole mi da 450Kh/s

amacar ::

Si pognal tole?
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

Btw "gpu-threads" : "3" tole daj na 2
"shaders" : "0" tole pa zbriši ven

wooted ::

vse skupaj pade na 470

na ferkvenci 1070/1615 pride na 540

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()
««
14 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218224 (3863) svedr
»

osnove trgovanja z cryptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3710049 (7721) krefi
»

DOGe Coin (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Loža
1997225299 (148055) matjaz82
»

Mining Biuld POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5414226 (12584) mmzzor
»

Catcoin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7815845 (12877) papasmrk

Več podobnih tem