» »

Litecoin

Litecoin

««
13 / 15
»»

ABX ::

Ne da zagovarjam Switchercoin, in sledim vsem alternativam ki tu gor limate, ampak rudarit doge je malo loterija, reward je random in en dan dobiš manj, drugi dan več. Tako da potrebuješ večji časovni termin da ugotoviš ali je ok.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jst ::

Ko pogledaš pool stats - se je eden dobro izrazil - "there's fucking orphanage!"
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

webmojsterrr ::

Ste že pripravljeni (MAXCOIN)? Še dobre 4 ure in lahko bomo zčeli rudariti maxcoine. Upam, da bo možno rudariti z GPU...

Zgodovina sprememb…

kr?en ::

Ne bo ...

Ce bi si prebral na uradni strani, bi videl, da bo CPU only.

webmojsterrr ::

Vem, sam so mel anketo kjer so spraševal al cpu al gpu tko da mogoč nas bojo presenetili.

Koliko še do začetka ;)

Zgodovina sprememb…

MeGreat ::

Koliko se da narudariti z r280 kartico v litecoinih oz drugih alt coinih? Npr tale http://www.hardwareversand.de/3072+MB/1... ?

webmojsterrr ::

Odvisno na katerem poolu boš bil, kako boš skonfiguriral kartico in kaj boš rudaril. Lahko rudariš tudi kaj drugega in potem coine spremeniš v LTC-je, če jih želiš. Seveda lahko rig tudi izposojaš in zaslužiš še več. Rudarjenje pa itak niha. Jaz sem pod črto gledano narudaril od 0.15 - 0.40LTC/dan (bolj izposoja). Kaj več pa s to kartico ne pričakuj.

(za rudarjenje samo LTCjev pa po moje pričakuj okoli 0.2LTC/dan)

Zgodovina sprememb…

MeGreat ::

Pa je ta kartica vredu price/hashing rate, so kakšne boljše?

hojnikb ::

lahko vzameš 290x :)
#brezpodpisa

MeGreat ::

Skoraj še enkrat dražja je..

hojnikb ::

https://litecoin.info/Mining_hardware_c...
http://www.coinwarz.com/cryptocurrency

iz tega ven potem razbereš katera kartica bi bla primerna in kater konvanc se splača minirat.
#brezpodpisa

vorantz ::

280x porabi tam nekje kot 7950 (predvidevam da je typo v oglasu) pa lahko tudi čez 800 pride
pa cena je res minimalno višja

jest10 ::

bitcointalk je crknil zaradi maxcoin>:D Zgleda vsi besno tolčejo F5 in DDoSajo forum

webmojsterrr ::

folk navalu k zmešan, haha :)

Zgleda, da ne bo nič danes :|

Zgodovina sprememb…

MeGreat ::

Torej ugotovil sem da moja stara matična (p5n-e sli) podpira le pcie 1.0, ter ima ddr2 rame. Ali bi r9 280x sploh delal? Uporabljal bi izključno za miniranje
Ali bo potrebno menjati matično.. problem je da to potegne nov proc zaradi novega podnožja, nove rame, takoj ene +150e

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()

jest10 ::

Itak da bo delala. No, 99% da bo. Kakšna hecna matična ima občasno probleme z novejšimi karticami.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: dzinks63 ()

Buggy ::

MeGreat je izjavil:

Torej ugotovil sem da moja stara matična (p5n-e sli) podpira le pcie 1.0, ter ima ddr2 rame. Ali bi r9 280x sploh delal? Uporabljal bi izključno za miniranje
Ali bo potrebno menjati matično.. problem je da to potegne nov proc zaradi novega podnožja, nove rame, takoj ene +150e


jaz imam pa moji socket 775 plati (Asus P5K-e WIFI) sicer chipset P35 PCI-E 1.1 in brez problema rudarim s karticama 7950+7850.

MeGreat ::

Nič, bom kupil kartico da vidim če dela. Upam da bo 550w napajalnik dovolj

Jst ::

Jaz z 7950 dobim okoli 0.25 LTC / dan.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MaterVola ::

MeGreat, poglej amperažo na 12V liniji, ne samo upat ;)

MeGreat ::

Dve 12v linije ima, ena je 16A druga 18A.. Koliko pa rabi r9 280x?

krneki0001 ::

Jst je izjavil:

Jaz z 7950 dobim okoli 0.25 LTC / dan.


Z rudarjenjem LTC-jev al katerega drugega coina in ga potem pretvoriš?

Ker z eno 7950 imaš nekje 700kh/s, kar pomeni nekje 1.4LTC na dan, če rudariš samo LTC-je.
Z dvema R9 270X (950KH/s - 2x 475KH/s) dobim nekje 0.2LTC na dan, če bi samo LTC-je nabiral, ker pa nabiram doge, pa jih dobim nekje 5.000 na dan, kar je trenutno 0.3LTC-je na dan. S štirimi R9 270X pa dobim nekje 10.000 dogecoinov na dan, kar je 0.6LTC-ja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Buggy ::

torej ce prav razumem s cca 2Mhs dobis:

0,4 LTC/dan ce rudaris izkljucno LTC... kar je 8$
0,6 LTC/dan ce rudaris DOGE in jih pretvarjas v LTC...kar je 12$

pa se vam to res splaca...saj se na multipoolu ki je cist trotlziher dobis z 2Mhs cca 0,025 - 0,03 ali se vec BTC na dan kar je cca 20 - 24$ na dan

krneki0001 ::

Kater multipoool je to?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Buggy ::

krneki0001 je izjavil:

Kater multipoool je to?


recimo tale, trenutno plune ven priblizno take cifre...so pa seveda se drugi

webmojsterrr ::

Jst je izjavil:

Jaz z 7950 dobim okoli 0.25 LTC / dan.


Z izposojo bi zaslužil vsaj 50% več ;)

DejaVu ::

O leaserig.net sem vam že pred 3 tedni govoril tu na forumu, pa noben ni bil zainteresiran. Trenutno se rabijo rigi, še najbolj so zaželjeni tisti, ki jih imajo veliko (dosti hashpower). Na leaserig.net se služi najmanj 0.015 BTC/MH/dan, na betarigs nekje 0.013 (ker tam imajo uporabniki teh rigov slabšo izkušnjo - samo 1 pool lahko nastavijo, plačat morjo TOČEN znesek - če ni točen, dobijo vrnjen BTC komaj po 1 tednu, ne vidijo nobene statistike pri rudarjenju, itd).

ABX ::

Kaj je potrebno posredovat da daješ mašino v najem?

Samo nastaviš cgminer na željene nastavitve, ali še kaj drugega?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

webmojsterrr ::

Pri betarigs.com samo dodaš nov pool

cgminer --scrypt -o http://eu.betarigs.com -u betarigs_worker_identifier -p x -o your_usual_pool -u user -p pass ...


Vse podatke dobiš, če se pri njih registriraš.

Za leaserig.net bo pa DejaVu kaj več povedal ali pa ga kontaktiraj...

Loocas ::

http://bitcoinwisdom.com/litecoin/diffi...

kalkulator za izračunavanje rudarjenja...
Matev - najslabši troll vseh časov

DejaVu ::

ABX je izjavil:

Kaj je potrebno posredovat da daješ mašino v najem?

Samo nastaviš cgminer na željene nastavitve, ali še kaj drugega?


Tukaj so navodila:
https://bitcointalk.org/index.php?topic...

Jst ::

nebivedu: 7950 / 670kHash/s @ give-me-coins, LTC.

Sem pa tudi uporabljal multipool.us, naredil tako, kot je opisano, da se avtomatsko prenese na cryptsy in trejda, pa sem dobival dosti manj. V petih dneh ~0.01 BTC. Problem je očitno bil v tem, da sem imel OGROMNO rejected work, ter namesto 670 je bil avg ~610 kHash/s.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Evo, tale članek primerja multipool.us vs. "singlepool":

http://www.cryptopros.com/2014/01/auto-...

To zame nikakor ne drži.


---

To clarify:
>ter namesto 670 je bil avg ~610 kHash/s

Delal je z okoli 670, ampak AVG je bil 610.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrBrdo ::

Jst je izjavil:

nebivedu: 7950 / 670kHash/s @ give-me-coins, LTC.

Sem pa tudi uporabljal multipool.us, naredil tako, kot je opisano, da se avtomatsko prenese na cryptsy in trejda, pa sem dobival dosti manj. V petih dneh ~0.01 BTC. Problem je očitno bil v tem, da sem imel OGROMNO rejected work, ter namesto 670 je bil avg ~610 kHash/s.

Glej WU... Tisti hashrate ki je zraven RPM v cgminerju je nepomemben podatek.
MrBrdo

Buggy ::

Glej WU... Tisti hashrate ki je zraven RPM v cgminerju je nepomemben podatek.


WU se mora okvirno gibati nad 90% tvojega hashrate-a, ce je obcutno manj je lahko problem konfiga ali poola.

ABX ::

Jst je izjavil:

nebivedu: 7950 / 670kHash/s @ give-me-coins, LTC.

Sem pa tudi uporabljal multipool.us, naredil tako, kot je opisano, da se avtomatsko prenese na cryptsy in trejda, pa sem dobival dosti manj. V petih dneh ~0.01 BTC. Problem je očitno bil v tem, da sem imel OGROMNO rejected work, ter namesto 670 je bil avg ~610 kHash/s.


Uporabljaš stratum in ne http link v cgminer?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Machete ::

A kdo ve koliko grafičnih podpira win8? Ker 7 samo 4 al 5 ali kako gre že to.. ?
hvala

ABX ::

OS ni omejitev, tvoja plata je.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Vikking ::

Win8 x64 jih podpira 7 (seveda če jih plata), Win7 x64 po podatkih ne zazna 7 grafičnih. Linux bojda ni problem.

Machete ::

Ja to sem slišal pa nikjer ne zguglam. Baje je Win7 5max
(ABX: Logično da jih nemoreš dat 9 če imaš 6 rež.)
Ok. Tnx bom dal kar win8 pol raj.

Jst ::

Uporabljaš stratum in ne http link v cgminer?


cgminer --scrypt -d 0 -o stratum+tcp://ltc-eu.give-me-coins.com:3334 --thread-concurrency 22400 -I 20


WU sem vedno imel nižji od hashrate. Pri 7950, ki ima AVG 675, kot mi sedaj kaže, imam WU 617.3/m. Kaj pomeni ta WU?

Ter kaj pomenijo: ST, SS, NB, LW, GF, RF? Readme nič ne pove.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Vikking ::

Če ti pomaga (WU pa je izredno pomemben pri pool-ih, z dobro nastavitvijo lahko dosegaš več kovancev, kot nekdo ki ima za 30% večji kh/s, pa slabo nastavitev):

drugače dobra nastavitev, ko si v povprečju z shares nad, kh/s po mestih:




The output line shows the following:
(5s):1713.6 (avg):1707.8 Mh/s | Q:301 A:729 R:8 HW:0 E:242% U:22.53/m

Each column is as follows:
5s: A 5 second exponentially decaying average hash rate
avg: An all time average hash rate
Q: The number of requested (Queued) work items from the pools
A: The number of Accepted shares
R: The number of Rejected shares
HW: The number of HardWare errors
E: The Efficiency defined as number of shares returned / work item
U: The Utility defined as the number of shares / minute

GPU 1: 73.5C 2551RPM | 427.3/443.0Mh/s | A:8 R:0 HW:0 U:4.39/m

Each column is as follows:
Temperature (if supported)
Fanspeed (if supported)
A 5 second exponentially decaying average hash rate
An all time average hash rate
The number of accepted shares
The number of rejected shares
The number of hardware erorrs
The utility defines as the number of shares / minute

The cgminer status line shows:
TQ: 1 ST: 1 SS: 0 DW: 0 NB: 1 LW: 8 GF: 1 RF: 1

TQ is Total Queued work items.
ST is STaged work items (ready to use).
SS is Stale Shares discarded (detected and not submitted so don't count as rejects)
DW is Discarded Work items (work from block no longer valid to work on)
NB is New Blocks detected on the network
LW is Locally generated Work items
GF is Getwork Fail Occasions (server slow to provide work)
RF is Remote Fail occasions (server slow to accept work)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

ABX ::

Jst je izjavil:

Uporabljaš stratum in ne http link v cgminer?


cgminer --scrypt -d 0 -o stratum+tcp://ltc-eu.give-me-coins.com:3334 --thread-concurrency 22400 -I 20


WU sem vedno imel nižji od hashrate. Pri 7950, ki ima AVG 675, kot mi sedaj kaže, imam WU 617.3/m. Kaj pomeni ta WU?

Ter kaj pomenijo: ST, SS, NB, LW, GF, RF? Readme nič ne pove.


Jaz še vedno vztrajam z switchercoin.com. Prejšnja 2 dni ko je rudaril Litecoin so moji rezultati bili 95% od teoretične vrednosti izračunane z http://www.coinwarz.com/miningprofitabi.... Zdaj je spet na doge in zdaj je loterija, eno so random rewardi in drugo je problem z orpah block. Ampak končni rezultat je boljši od Litecoin mining, vendar moraš vzet daljši časovni termin, ker kak dan je lahko nižji.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

MrBrdo ::

WU pomeni s kakšnim hashrateom dejansko dobivaš share v poolu (tako da koliko dobiš coinov je direktno na to vezano). Tisti "glavni" hashrate ki ti ga kaže pa je bolj neka ocena. Na WU vpliva malo sreča, pa tudi če imaš HW errorje ali veliko rejectov, se to pozna na WU. Če je velika razlika med WU in tistim glavnim pomeni da nekaj ni vredu nastavljeno.
MrBrdo

DejaVu ::

Na leaserig.net je zdaj en buy order za ceno 0.02 BTC/MH/dan in sicer velikosti kar 0.9 BTCja!!!

Jst ::

Pri AVG 665 imam WU 610. Je to v meji normale?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Po resetu računalnika, sem zagnal cgminer z istimi parametri, kartica ima iste hitrosti GPU/MEM, pa mi pri 660khash/s kaže 510WU. WTF?


---

Razmišljam, kaj se mi bolj splača. Kupiti 3x R9-270 ali 2x R9-280X. Hashrate je podoben. Razlika v porabi je tudi minimalna. 270 porabi 150W (čeprav sem gledal en thread, ko je tip znižal napetost, tako, da mu kartice pri 440kHash/s porabijo malo več kot 10W manj), 280X pa porabi 250W. Torej z tremi 270 bi imel porabo 450W (420W), z dvema 280X pa 500W.

Cena za eno 270 je 160EUR (x3 = 480EUR), za 280X pa 270EUR (x2 = 540EUR). Cene sem gledal v tujini, dobavljivo takoj. (+poštnina)

Ker so razlike tako v porabi, kot v ceni, majhne, sem sedaj v precepu, kaj naj kupim. Vprašanje je tudi, kaj bi lažje prodal čez čas.

Potem je tudi varianta, da uporabljam dve 280X v CF za gaming - čeprav me prime igrati trikrat na leto in potem igram par tednov.

To bi dal v staro kišto, P5K, Q6600, 4 GB RAMa. Matična ima 2 PCIe 16x in eno PCIe 1x. Kišta bi bila samo za rudarjenje, zato diska ne bi rabil - bi uporabljal BAMT.

Za katero opcijo bi se vi odločili?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mihco ::

Jst je izjavil:

Po resetu računalnika, sem zagnal cgminer z istimi parametri, kartica ima iste hitrosti GPU/MEM, pa mi pri 660khash/s kaže 510WU. WTF?


---

Razmišljam, kaj se mi bolj splača. Kupiti 3x R9-270 ali 2x R9-280X. Hashrate je podoben. Razlika v porabi je tudi minimalna. 270 porabi 150W (čeprav sem gledal en thread, ko je tip znižal napetost, tako, da mu kartice pri 440kHash/s porabijo malo več kot 10W manj), 280X pa porabi 250W. Torej z tremi 270 bi imel porabo 450W (420W), z dvema 280X pa 500W.

Cena za eno 270 je 160EUR (x3 = 480EUR), za 280X pa 270EUR (x2 = 540EUR). Cene sem gledal v tujini, dobavljivo takoj. (+poštnina)

Ker so razlike tako v porabi, kot v ceni, majhne, sem sedaj v precepu, kaj naj kupim. Vprašanje je tudi, kaj bi lažje prodal čez čas.

Potem je tudi varianta, da uporabljam dve 280X v CF za gaming - čeprav me prime igrati trikrat na leto in potem igram par tednov.

To bi dal v staro kišto, P5K, Q6600, 4 GB RAMa. Matična ima 2 PCIe 16x in eno PCIe 1x. Kišta bi bila samo za rudarjenje, zato diska ne bi rabil - bi uporabljal BAMT.

Za katero opcijo bi se vi odločili?


Kje si gledal takoj dobavljive po takih cenah?
Glede na to, da si se ze omejil z 3x pcie bi sam na tvojem mestu raje vzel 2x 280x in mogoce v prihodnosti dodas se eno. Edina prednost 270 je da za vse tri potrebujes 3x 6pin napajanje medtem, ko za 2x 280x rabis 2x6pin+2x8pin.

kr?en ::

Pri nekaterih 280x nucas 2x8pin (Sapphire Vapor-X npr.).

Jst ::

R9-270 MyLemon za 156EUR.

Pri 2x 280X daš že na začetku 80EUR več, potem pa še kuri več elektrike in oddaja več toplote. Ter tudi ne vem, če bi napajalnik v stari kišti lahko uporabil za 2x 280x, ker ima samo 8pin+6pin, medtem, ko bi za eno 270 lahko uporabil en molex pretvornik.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
««
13 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218216 (3855) svedr
»

osnove trgovanja z cryptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
379987 (7659) krefi
»

DOGe Coin (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Loža
1997224104 (146860) matjaz82
»

Mining Biuld POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5414125 (12483) mmzzor
»

Catcoin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7815771 (12803) papasmrk

Več podobnih tem