» »

Energy Saver pro... Resnično deluje ali nateg?

Energy Saver pro... Resnično deluje ali nateg?

1
2
»

Qcube ::

jype je izjavil:

Qcube> Bi se izkoristek povečal ali samo še poslabšal?

Izkoristek se vedno slabša s količino bremen, ki jih napajaš.


Nisem 100% prepričan če je to res. Po tem kar sem delal teste na enem pasivnem PFC sem prišel do ugotovitve, da se največ greje tisti induktor na AC vhodu ki je namenjem pasivnemu PFC. Če bi bil aktvini PFC pred njim mogoče se ne bi toliko. Kaj pa vem.

šernk ::

Če imaš ti napravo z 65% izkoristkom, slednjega ne boš dvignil, če dodaš spredaj XYZ z boljšim izkoristkom. Vsaka zadeva praktično povzroča izgube. Morda se bo izkoristek druge naprave res dvignil iz 65 na 70%, a ti bo izkoristek celotnega sklopa padel na 64% oz. Kvečjemu bo ostal isti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Double_J ::

http://www.magsis.si/neod_magneti.html

Magnete sem jaz kupil tukaj v Ljubljani. Tako da jih imam doma. In kam sedaj daš magnet? Na tisto šipo pri števcu? Sej na videz se res počasneje vrti števec.
Dve šivanki...

Double_J ::

Sedaj če imaš dovolj velik magnet, potem nima veze, če števec ni magneten. Ker tudi piksna iz aluminija ni magnetna... pa lahko vidimo vpliv.

Dve šivanki...

jype ::

Double_J> Sedaj če imaš dovolj velik magnet, potem nima veze, če števec ni magneten. Ker tudi piksna iz aluminija ni magnetna... pa lahko vidimo vpliv.

Paramagnetism @ Wikipedia

einstein :P ::

@double j

"Lenz's law"

STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Double_J ::



Haha kr neki, kaj to počne?
Dve šivanki...

Vikking ::

V bistvu je na vsako stran analognega števca dal magnet. Ter s tem upočasnil vrtenje analognega števca.

Pametni, raje potegnejo štrom pred števcem.

Scorpia ::

Da se na vrhu ohisja stevca, seveda ce imas prostor.

Vikking tudi to se da, ampak znanca so dobili, ko so opravljali meritve in so zgleda opazili prevelikega porabnika. Vem sam, da so hodili od hise do hise in preverjali kako imajo zvezano. Zdaj z magnetom pa imajo mir.
////

Vikking ::

Slej ko prej bo dobil digitalnega in se bo lahko z magnetom samo še igral.

jest10 ::

Double_J je izjavil:



Haha kr neki, kaj to počne?

Počne bedarijo>:D Edino kar se rabi je pravilno postavljen magnet

Janac ::

To pa že ne spada pod kategorijo prevar, ampak šal. če pa kdo šali nasede je pa sam kriv. če bi obljubljali 10% prihranek bi bila prevara, pri 75% je pa šala:P

MIHAc27 ::

Ok, nisem bral vsega ampak moj komentar...
Tašča je nekaj zelo podobnega dobila v neki akciji, kot nagrado....

No v glavnem vklopili smo ga tam, kjer je bilo uporabnikov elektrike največ - Dnevno sobo.
Lepo in prav 2-3 mesecev... nato pa en dan prespi moj stric pri nas v dnevni.
Zjutraj ubitačen zrak notri v sobi... sem mislil najprej, da pač veliko diha in je bil zato slab zrak.
No nakar čez nekaj časa kliče žena, da ne dela v dnevni nič... ko pridem iz službe pa zagledam pod omaro ves stopljen razdelilec z tem hudičom....

Veliko srečo smo imeli, da ni zagorela preproga, na kateri je razdelilec bil, in da je varovalko vrglo ven. Pa seveda da ženske ne znajo menjat varovalk :P

Pisal sem email tistim, ki so to varčevalno napravo dali, pa so ga želeli pregledati.
Ma jaz sem ga še isti dan vrgel stran. Notri pa mislim da je bil samo en malo večji kondenzator pa še en element podoben tem malim transformatorčkom v napajalnikih.

Tako da ... ne samo nateg ampak nevaren nateg.

Furbo ::

Razdelilec ste lahko tudi preveč obremenili, ko praviš, da je tam veliko naprav. Sploh če si je stric privoščil vklopiti kak grelec zraka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jest10 ::

Furbo je izjavil:

Razdelilec ste lahko tudi preveč obremenili, ko praviš, da je tam veliko naprav. Sploh če si je stric privoščil vklopiti kak grelec zraka.


No v glavnem vklopili smo ga tam, kjer je bilo uporabnikov elektrike največ - Dnevno sobo.


No ja, ni glih tega napisal;)

Furbo ::

A torej so ga dali tja, kjer je največ družinskih članov? :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Janac ::

mojca ::

MIHAc27 je izjavil:

No nakar čez nekaj časa kliče žena, da ne dela v dnevni nič... ko pridem iz službe pa zagledam pod omaro ves stopljen razdelilec z tem hudičom....

Veliko srečo smo imeli, da ni zagorela preproga, na kateri je razdelilec bil, in da je varovalko vrglo ven. Pa seveda da ženske ne znajo menjat varovalk :P

Pisal sem email tistim, ki so to varčevalno napravo dali, pa so ga želeli pregledati.
Ma jaz sem ga še isti dan vrgel stran.


Tega ne vržeš stran, pač pa najprej poslikaš in pokličeš novinarje. (V Ameriki se gredo tudi tožbe v takih primerih, ampak že en dober prispevek na TV bi bil zelo koristen, če že ne bi mogli doseči prepovedi prodaje.)

Double_J ::

Dve šivanki...

first_line ::

Double_J je izjavil:

http://www.cheapelectricitybills.com/sl...

Zgodba.:)


O Jezus Kristus. Se prav norca delajo iz revežev :/ In inženirejv.

Kaj so blesavi, kako bi v stanovanju sploh lahko porabil 600€ štroma?
Pa graf so zajebali, slika ne kaže -75%. Naj jih en opozori da naj popravijo, saj se lahko kakšen inteligenten osebek premisli pred nakupom in tako izgubi prihranjen denar.

Vikking ::

first_line je izjavil:


Kaj so blesavi, kako bi v stanovanju sploh lahko porabil 600€ štroma?


Brez problema, če se ogrevaš na 2 kaloriferja. Oziroma če imaš toplotno črpalko bi nekje porabil 1.000€ elektrike v poznem jesenskem, zimskem in spomladanskem času skupaj, za toplotno črpalko.

MIHAc27 ::

Furbo je izjavil:

Razdelilec ste lahko tudi preveč obremenili, ko praviš, da je tam veliko naprav. Sploh če si je stric privoščil vklopiti kak grelec zraka.

Ma niti ni bilo veliko tam vklopljeno.. Tv, VCR, DVD Player, telefon in modem. Pa ponoči je večina teh naprav lepo ugasnjenih.

Magic1 ::

Vikking je izjavil:

first_line je izjavil:


Kaj so blesavi, kako bi v stanovanju sploh lahko porabil 600€ štroma?


Brez problema, če se ogrevaš na 2 kaloriferja. Oziroma če imaš toplotno črpalko bi nekje porabil 1.000€ elektrike v poznem jesenskem, zimskem in spomladanskem času skupaj, za toplotno črpalko.


A to čez celo leto, ali na mesec?
Magic

Kovac93 ::

Eno vprašanje:
Ko pridem domov vidim v utikaču da imamo nov porabnik energije in takoj ko sem slišal kako čudo od domačih je to sem vedel da gre za nateg. Stvar so poslali iz Bolgarije, pisarne majo pa v ZDA. Je kdo že poskušal vrniti in zahtevati kupnino v 14 dnevnem roku?

stb ::

Double_J je izjavil:

http://www.cheapelectricitybills.com/sl...

Zgodba.:)

Haha.
Oba "računa" sta ponaredka. Oba imata isti "Mesec obračuna: MAJ" in isto črtno kodo. Popravili so samo datume (napačen vrstni red!) in zneske.
Prej:
 vir: http://www.cheapelectricitybills.com/slv/images/before.jpg

vir: http://www.cheapelectricitybills.com/slv/images/before.jpg


Potem:
 vir: http://www.cheapelectricitybills.com/slv/images/after.jpg

vir: http://www.cheapelectricitybills.com/slv/images/after.jpg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Aston_11 ::

Kako je to mišljeno, v dnevno sobo. Kaj to samo vštekaš in kao poskrbi tudi za luč na stropu ali kaj? Po moje, če bi hotelo karkoli početi s tokom, bi moralo biti med napanjem in upporabniki, ne pa kar nekje.

Furbo ::

Upoštevaj da to kupujejo velebedaki. Če bi karkoli razumeli, tega že v osnovi ne bi kupili.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mojca ::

Aston_11 je izjavil:

Kako je to mišljeno, v dnevno sobo. Kaj to samo vštekaš in kao poskrbi tudi za luč na stropu ali kaj? Po moje, če bi hotelo karkoli početi s tokom, bi moralo biti med napanjem in upporabniki, ne pa kar nekje.


Če za trenutek odmislimo to, da gre za nateg: precej filmčkov govori o zamiku oz. popravljanju faze med tokom in napetostjo. Če bi elektro zaračunaval tok namesto moči, bi popravek faze celo utegnil delovati (ne sicer s tako napravo). Ampak tudi v tem duhu:

  • naprava ne bi delovala na luč, vsaj ne na wolframovo nitko

  • ni nujno potrebe po zaporedni vezavi



Poskusi vrniti in poročaj o uspehu.

Mr.B ::

Včasih na starih iskrinih števcih, si na vrhu položil iskrin zvočnik "magnet" od starega iskriniga radija, zadeva verjetno deluje še danes. Samo da so danes bolj ali manj števci digitalni (vsaj v novih bajtah).

Kolikor mi je jasno, jalovega toka v gospodinjstvu ne merijo (niso merili), ker je minimalen. Oziroma so porabniki ki ustvarajo več jalovega toka priključeni začasno. Včasih verjetno tudi danes so še veno problematična induktivna bremena " na primer motorji", kapacitivnih bremen praktično ni.
Sedaj če hočeš zamikati fazo, ti ostane uporabna le zaporedna vezava tuljave ter porabnika. Vzporedna vezava Kondenzatorja je sicer smiselna, samo ker ne boš investiral v tak "velik" kapacitivni kondenzator, boš kvečemu z vzporedni vezavi pred števcem povzročil to, da boš imel bolj usklajeno fazo med napetostjo in tokom, ter posledično večji račun, zgolj zaradi tega da si odpravil jalov tok "breme". Seveda je pa taka vezava s kondenzatorjem lažja.

Vprašanje seveda je, kolikšen je dejanski efekt povezan s stroški implementacije takih rešitev. Po mojem tudi ne vem kako boš upravičil, da si slučajno v zaprto omarico na vrhu postavil zvočnik, da si ravno nikjer ne piše, da ga tam tudi dejansko ne smeš, ker bi bila skušnjava uporabnikov prevelika.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

technolog ::

Obožujem njihov sistem za komentarje.

Če probaš postat, se tvoj komentar dejansko pojavi. Tud če pobrišeš piškotke, ostane.

Vezan je na IP. :)

stb ::

stb je izjavil:

Double_J je izjavil:

http://www.cheapelectricitybills.com/sl...

Zgodba.:)

Haha.
Oba "računa" sta ponaredka. Oba imata isti "Mesec obračuna: MAJ" in isto črtno kodo. Popravili so samo datume (napačen vrstni red!) in zneske.
Prej:
 vir: http://www.cheapelectricitybills.com/slv/images/before.jpg

vir: http://www.cheapelectricitybills.com/slv/images/before.jpg


Potem:
 vir: http://www.cheapelectricitybills.com/slv/images/after.jpg

vir: http://www.cheapelectricitybills.com/slv/images/after.jpg


Na teh dveh računih je količina energije "prej" in "potem" enaka 5,19466 EUR, tako, da vsaj kar se tega tiče ne lažejo. ;-)
So pa nekatere podatke zelo slabo zabrisali, tako, da se vidi ista številka računa na obeh: 2544341 oz nekaj podobnega, a definitivno enaka na obeh računih.

Bo mogoče s tem podatkom kdo lažje razbral ime upnika?

Stran očitno ta hip nekaj predelujejo, ker vrača 404.

Ejsi_Disi ::

Ahaha, enajstega meseca so imeli dobrih 20€ porabe, naslednji mesec ko so napravo priklopili pa 75€ :))
Rock n' roll ain't noise pollution!

Vikking ::

Magic1 je izjavil:

Vikking je izjavil:

first_line je izjavil:


Kaj so blesavi, kako bi v stanovanju sploh lahko porabil 600€ štroma?


Brez problema, če se ogrevaš na 2 kaloriferja. Oziroma če imaš toplotno črpalko bi nekje porabil 1.000€ elektrike v poznem jesenskem, zimskem in spomladanskem času skupaj, za toplotno črpalko.


A to čez celo leto, ali na mesec?


Če štartamo maja 2013 in končamo aprila 2014, bi bilo cca. 1.000-1.500€ komplet za elektriko sistema ogrevanja. Sistem izvrtine (voda-voda), pri moči TČ 2,5 kW, potem imaš še cel kup pretočnih črpalk (talno gretje), potopno črpalko. Tako da si nekaj čez 3kW.
V poletnih mesecih lahko imaš 0€ za elektriko TČ, pozimi ko je res mrzlo, pa okoli 150€ mesečno. Je pa spet odvisno, lahko imaš cel kup kolektorjev na hiši, ki ogrevajo tudi zalogovnik za prehodna obdobja, ko morš čisto malo zagreti prostore zvečer ali zjutraj. Potem lahko spelješ tudi to toplo vodo, do pralnega stroja, pomivalca in ti ne rabijo greti hladne vode...

Hayabusa ::

Tudi TČ dela na elektriko (vsaj kompresor), poraba za 2kW TČ zrak-voda, uporaba za ogrevanje sanitarne vode, temperatura nastavljena na 52°C je okoli 15E/ mesec v poletnih mesecih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

stb ::

Zveza potrošnikov slovenije je podobno stvar pred leti kupila in preverila, v začetku meseca pa zapisala:
G-ner-g saver ne varčuje, ampak porablja energijo!
Opazili smo, da ponovno intenzivneje oglašujejo in prodajajo napravo za "varčevanje z energijo". Ker smo napravo s podobno funkcionalnostjo, G-ner-g saver, pred kratkim tudi preizkusili, ponovno izpostavljamo prispevek, ki smo ga objavili dve leti nazaj. Med preizkusom smo, nič kaj presenetljivo, odkrili, da se je treba varčevanja z energijo lotiti drugače, "čudežne" naprave pri tem niso v nobeno pomoč ...

Pred dvema letoma smo napravo G-ner-g saver kupili kot običajni potrošniki in jo poslali v preizkus neodvisni inštituciji, akreditirani za tovrstna opravila. Njihove ugotovitve so pokazale, da priključitev naprave G-NER-G saver pri nas ni smiselna.

Naprava za varčevanje z energijo G-NER-G SAVER ima vgrajeno elektronsko vezje za napajanje dveh zelenih LED diod in kondenzator s kapacitivnostjo 12uF, 450 V. Vgrajeni kondenzator kompenzira jalovo moč induktivnih porabnikov in tako izboljšuje fazni zamik med napetostjo in tokom.

V Sloveniji dobavitelji električne energije zaračunavajo le dobavljeno delovno energijo, kar pomeni, da z uporabo te naprave gospodinjstva ničesar ne privarčujejo. Nasprotno: naprava ves čas, ko je priključena, troši energijo (0,58 W delovne moči).

Informativni izračun: 0,58 W *24h * 365 = 5080,8 Wh = 5 kWh na leto.

Nakup G-ner-g saver-ja odsvetujemo, saj uporaba te naprave ni smiselna.


Mogoče kdo ve, katera inštitucija je "akreditirana" za takšne preglede? Srednješolec z univerzalnim merilnim inštrumentom?
Ali v katerih drugih državah zaračunavajo jalovo energijo in tam morda to celo ima smisel?

Hkrati pa ZPS oglašuje Brezplačno energetsko svetovanje, kjer srečneži "poleg nasvetov pa dobite tudi brezplačni paket naprav za varčevanje z energijo in vodo"
A namesto naivnih končnih uporabnikov s takšnimi napravami sedaj posredniki prek raznih EU projektov nategujejo sponzorje z EU denarnico???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

stb ::

Se popravljam, v letaku se lepo vidi, da so "naprave za varčevanje električne energije" v bistvu varčne žarnice in razdelilci s stikalom za izklop.

r3dkv1c4 ::

Zmanjša račun za elektriko do 75 %

lol

potem takem bi elektro ponudniki propadli

TESKAn ::

Zmanjša račun za elektriko do 75 %. Tale _do_ je precej pomemben.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

alese ::

Scorpia je izjavil:

Da se na vrhu ohisja stevca, seveda ce imas prostor.

Vikking tudi to se da, ampak znanca so dobili, ko so opravljali meritve in so zgleda opazili prevelikega porabnika. Vem sam, da so hodili od hise do hise in preverjali kako imajo zvezano. Zdaj z magnetom pa imajo mir.
kakšne meritve so opravljali,elektro ne opravalja nobenih meritev pa tudi če bi jih,kako pa ti more en dokazat da če si imel slučajno v enem dnevu večjo porabo, da jo imaš vsak dan,lahko tudi rečeš da tebe to nič ne briga,ker mirodajen je števec v hiši, ki pa se lahko tudi pokvari in zato manj meri ali več,kot je dejanska poraba,če hoče elektro kontrolirati vseh milijon gospodinjstev mora torej opravljati milijon meritev vsak dan, s čim ,kje to je nemogoče.poleg tega pa so v elektroomrežju tudi izgube ki so odvisne od porabe in neodvisne od porabe in vsega tega se ne da izračunati do kilovata natančno.

zamotsloteh ::

Magnet deluje na stare števce z alu rotorjem- vrtinčni tokovi- . Poanta je v cos FI, zamik med tokom in napetostjo, Pri 1 je čista delovna -težko dosegljiva- če gre v ninus je jalova, v plus pa navidezna energija. Če ta škatla to porihra je nekaj prihranka ampak težko v deset procentih.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7141488 (12130) zamotsloteh
»

Pametni merilniki porabe električne energije množično lažejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12855049 (35296) link_up
»

Poraba el. energije v gospodinjstvu! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6324072 (22639) gruntfürmich
»

Naprava za zmanjševanje porabe el. energije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
305734 (4907) VolkD
»

Varčevalnik z električno energijo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
297031 (6404) energetik

Več podobnih tem