» »

Končana doba plazemskih televizij

1 2
3
4

Truga ::

MrStein ::

Tema je o televizijah, mimogrede...
Če pa "bite-nem": Za to ceno dobiš dvakrat večjo plazmo. Pa še tunerje zraven...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Truga ::

Panel je panel...

Pokazi mi 30" 2560x1600 plazmo s takimi specifikacijami.

Aja, pa tole je blo manj kot 900e ko sem kupil, ker je ze ene 6 let staro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Janac ::

Truga je izjavil:

Panel je panel...

Pokazi mi 30" 2560x1600 plazmo s takimi specifikacijami.


Plasmo je težje nardit v večjih resolucijah oziroma izdelava pride dražja. A obstaja kaka 4K Plasma na trgu?

opeter ::

Janac je izjavil:

Plasmo je težje nardit v večjih resolucijah oziroma izdelava pride dražja. A obstaja kaka 4K Plasma na trgu?


Ne obstaja in verjetno niti ne bo, če bodo zdaj v celoti ustavili proizvodnjo in razvoj. Kaj praviš?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Janac ::

opeter je izjavil:

Janac je izjavil:

Plasmo je težje nardit v večjih resolucijah oziroma izdelava pride dražja. A obstaja kaka 4K Plasma na trgu?


Ne obstaja in verjetno niti ne bo, če bodo zdaj v celoti ustavili proizvodnjo in razvoj. Kaj praviš?


Kaj praviš ti na to, da sem vprašal ali obstaja in ne če bo obstajala.

Gregor P ::

Meni se zdi njegovo vprašanje bolj logično8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Hayabusa ::

Janac je izjavil:

Truga je izjavil:

Panel je panel...

Pokazi mi 30" 2560x1600 plazmo s takimi specifikacijami.


Plasmo je težje nardit v večjih resolucijah oziroma izdelava pride dražja. A obstaja kaka 4K Plasma na trgu?

http://www.soundandvision.com/content/p...

MrStein ::

Truga je izjavil:

Panel je panel...

Pokazi mi 30" 2560x1600 plazmo s takimi specifikacijami.

To ima s TV-ji skupnega toliko kot bolid F1 z Oplom Astro.

Če se gremo igrice, pa komot: Pokaži mi LCD z vidnimi kot plazme.
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Truga ::

Pojma nimam kok ma plazma vidni kot, ampak 170/170 je dost. Na plazmi tud ne vidis slike ce stojis za njo.

Ni mi pa dost drekavi 1080p. Vec sem mel ze v 90ih. Skos mi pravijo da "panel je pac panel" in da zato ne delajo vec 4:3 in 16:10 ekranov ker "televizija" kle mi bos pa ti pametoval zdej da televizija nima veze z monitorji? Pa se kako ma. Jaz lahko gledam televizijo na mojem monitorju. Nobene ovire ni da je nebi.

50 jurjov pa tud ne mislm dat za 4k plazmo. Tko da ocitno so LCDji boljs, ne?

Utk ::

Potem prosim, da mi najdeš lcd z enako velikostjo in podobno ceno kot je ta plasma:
http://www.mimovrste.com/artikel/135025...

Potem pa lahko še kakšno rečemo kakšno sliko bo imel tvoj lcd.

Zmajc ::

Concorde je tudi top shit proti navadnim letalom, pa je vseeno v muzeju.

Truga ::

http://www.amazon.de/dp/B00C6XBCAG/

Klele je en primerljiv. Sicer je mal drazji (pomoje zato ker ma not se wifi in nevemkaj vsega boga, poleg televizije), ampak razlika v ceni ni ogromna, samo 10%. Pri 60" so ocitno plasme cenejse. Kaksna je razlika v sliki pa tud pojma nimam, ker nimam. Lahko pa recem da na mojem 30" zgledajo zadeve boljse kot na katerikoli plazmi ki sem jo videl. Verjetno pixel density pa to.

Ne vem sicer, zakaj bi kdorkoli hotel gledat v 60" ekran pri 1080p. Pri tej velikosti dobis ze 4k ze za ~3 jurje. Jurja alpa 3 jurje ni neka blazna razlika.

7982884e ::

Truga je izjavil:

Ni mi pa dost drekavi 1080p. Vec sem mel ze v 90ih.
maš na disku polno 4k filmov, na tvju pa polno 4k programov, da je 1080p tako drekast? tvji niso za to da gor desktop furaš in več kot 1080p bo še lep čas brezveze. razen za igrat igre, pa še to imaš ponavad tv zadost stran da je 1080p zadost

MrStein ::

Truga, primerjaj v isti trgovini, pa boš videl, da je 20-25% razlike. Za en dober DDV. ;)

Pri 60" so ocitno plasme cenejse.

V vseh velikostih so cenejše. (ok, pri malih velikostih so bolj kot ne izenačene).

na mojem 30" zgledajo zadeve boljse kot na katerikoli plazmi ki sem jo videl.

Boljše tudi kot kot na katerikoli LCD ki si jo videl? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Truga ::

MrStein je izjavil:

Truga, primerjaj v isti trgovini, pa boš videl, da je 20-25% razlike. Za en dober DDV. ;)

Pri 60" so ocitno plasme cenejse.

V vseh velikostih so cenejše. (ok, pri malih velikostih so bolj kot ne izenačene).

na mojem 30" zgledajo zadeve boljse kot na katerikoli plazmi ki sem jo videl.

Boljše tudi kot kot na katerikoli LCD ki si jo videl? ;)

No, podobno kot na 30" imekih, ki jih majo u sluzbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

MrStein ::

Ja, monitorji imajo ponavadi boljšo sliko. Resolucijo sploh.
Kot pravim: F1 proti cestnemu avtomobilu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Truga ::

Aha, nisem vedel. Zadnja 2-3 leta mi trobijo, kako so vsi paneli od monitorjev itak isti kot na televizijah, in da zato ne bo 16:10 4k ekrana. Se oprostitujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

MrStein ::

Kje si ti videl 21,22 in 24 colske TV?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Truga ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Janac ::

Following yesterday's announcement that Panasonic is pulling the plug on plasma TV production, LG has today confirmed to whathifi.com that plasmas will remain an important part if its TV range.

"We recognise the importance of offering consumers choice. Plasma TVs continue to prove popular with consumers, offering large screen sizes at competitive prices, and therefore remain an important part of LG's TV lineup," the company says.

But its statement goes on to say: "LG believes that LED and OLED represent the future of home entertainment and provide a spectacular viewing experience.


"LG continues to invest in the development of screen technology and is a global innovator in home entertainment, having launched the world's first 77in curved OLED, 55in OLED TV and 84in Ultra High Definition TV."

In other words, it will continue to produce plasma screens as long as the demand is there, and unlike Panasonic will focus on the budget end of the market, but it sees OLED and 4K as the future.


Naj nekdo takoj spremeni naslov novice.

Oddin je izjavil:

Odsev je res nekoliko problem, ampak sem ga rešil s postavitvijo tvja, gleda pa se vedno tako ali tako v mraku tudi podnevi.

Odprite si novo temo o esata i usb3 in se tam drkajte okoli tega porkamadona.


Govorite v odsevu na Plasma zaslonu? Dobrodošli v letu 2013. Imajo namreč kar dober antirefleksni premaz in ni kakšnih večjih problemov z odsevom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Utk ::

Truga je izjavil:

http://www.amazon.de/dp/B00C6XBCAG/

Klele je en primerljiv. Sicer je mal drazji (pomoje zato ker ma not se wifi in nevemkaj vsega boga, poleg televizije), ampak razlika v ceni ni ogromna, samo 10%. Pri 60" so ocitno plasme cenejse. Kaksna je razlika v sliki pa tud pojma nimam, ker nimam. Lahko pa recem da na mojem 30" zgledajo zadeve boljse kot na katerikoli plazmi ki sem jo videl. Verjetno pixel density pa to.

Ne vem sicer, zakaj bi kdorkoli hotel gledat v 60" ekran pri 1080p. Pri tej velikosti dobis ze 4k ze za ~3 jurje. Jurja alpa 3 jurje ni neka blazna razlika.

30" ekranu jaz rečem monitor, ne pa tv. V bistvu je pa to najslabša velikost za monitor, če imaš samo fullhd. Premajhna ločljivost za gledat od blizu kot monitor in premajhna velikost za gledat od daleč kot tv. Ne vem zakaj to sploh primerjaš s plazmo. A je kdaj kdo ponujal plazmo kot računalniški monitor? Tega res lahko na gobec še v mojem imenu.
50-60" tv je glih prav če imaš pravo dnevno sobo, tudi če samo za SD signal. Več kot fullhd materiala pa pač itak ne dobiš.
In ziher dobim na amazon.de 60" plazmo globoko pod 900 evri.

Da je 1000 evrov isto kot 3000 itak ni vredno komentirat.
4k na 30" sicer ni bedarija, ampak za tv je pa to spet neuporabno. Premajhna velikost in ločljivost, ki je ne izkoristiš. Razen če imaš čas cele dneve iskat kaj bi sploh gledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Janac ::

V SLO je HD Ready Plasma 460EUR, najcenejši LED LCD 46" pa okoli 520EUR...

opeter ::

Ampak HD Ready ni HD.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Janac ::

opeter je izjavil:

Ampak HD Ready ni HD.

A ma SD ločljivost?

HD ready @ Wikipedia

hojnikb ::

opeter je izjavil:

Ampak HD Ready ni HD.

exactly.
HD ready zadeve morejo met vsaj
možnost prikaza

slik ločljivosti 1280 x 720 točk

medtem ko večina teh cheap plazm premore le 1024x768, kar je še vedno SD.
#brezpodpisa

MrStein ::

Ni SD. SD je... pogledaš sam, za vajo.

Hmm, http://geizhals.at/?cat=tvplasma je prazen spisek po novem???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

Točno tako, kot sem napisal. ;)

(zgleda so imeli neke težave z linki v meniju)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

Truga je izjavil:

Aha, nisem vedel. Zadnja 2-3 leta mi trobijo, kako so vsi paneli od monitorjev itak isti kot na televizijah, in da zato ne bo 16:10 4k ekrana. Se oprostitujem.

16:10 ekran na 4k nikoli ne bo , ker je standard 16:9.

Ga je nemogoče narediti, razen če hočeš popačiti piko iz kvadrata v pravokotnik.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

boolsheat ::

Ja, lahko narediš 4x16:10.

Kako je pa sedaj z 21:9, nekateri filmi so celo tako posneti, če se ne motim?

Očitno imam prav, filmi so posneti 21:9:
http://forums.macrumors.com/showthread....

Mogoče se v prihodnje vse celo seli iz 16:9 na 21:9...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Filmi so večina 1,85:1 , so tudi taki 2,35:1. (in še druga, bolj ali manj eksotična razmerja)

Poln spisek pa najdeš na wikipediji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ABX ::

Utk je izjavil:

A je kdaj kdo ponujal plazmo kot računalniški monitor? Tega res lahko na gobec še v mojem imenu.


Evo me.

Panasonic 42 s20 serija z 600Hz interne osvežitve in 16ms input laga. Odsev je lahko problem če sonce bije direktno v Tv, ampak itak igram samo zvečer.

Za gaming valda, za statično sliko imam dodaten LCD.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

darkolord ::

(pa steklo je antirefleksno, kar pri precej monitorjih ni)

Janac ::

Govorite v odsevu na Plasma zaslonu? Dobrodošli v letu 2013. Imajo namreč kar dober antirefleksni premaz in ni kakšnih večjih problemov z odsevom.

gorann ::

zakaj omenjate konec prodaje plazemskih televizij drugo leto, ce bo samo panasonic nehal to delat, ne vsi

darkolord ::

Panasonic je pač vodilni proizvajalec, ostali (v bistvu LG in Samsung) delajo plazme bolj kot ne zaradi konkurence Panasonicu (čeprav ima Samsung en odličen model).

Pri obeh ostalih lahko namreč modele plazem prešteješ na prste ene roke, medtem ko imajo na desetine LCD modelov, in se pač pričakuje, da se s tem ne bosta več prav dolgo ukvarjala.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

darkolord je izjavil:

Panasonic je pač vodilni proizvajalec, ostali (v bistvu LG in Samsung) delajo plazme bolj kot ne zaradi konkurence Panasonicu (čeprav ima Samsung en odličen model).

Pri obeh ostalih lahko namreč modele plazem prešteješ na prste ene roke, medtem ko imajo na desetine LCD modelov, in se pač pričakuje, da se s tem ne bosta več prav dolgo ukvarjala.


Following yesterday's announcement that Panasonic is pulling the plug on plasma TV production, LG has today confirmed to whathifi.com that plasmas will remain an important part if its TV range.

"We recognise the importance of offering consumers choice. Plasma TVs continue to prove popular with consumers, offering large screen sizes at competitive prices, and therefore remain an important part of LG's TV lineup," the company says.

But its statement goes on to say: "LG believes that LED and OLED represent the future of home entertainment and provide a spectacular viewing experience.


"LG continues to invest in the development of screen technology and is a global innovator in home entertainment, having launched the world's first 77in curved OLED, 55in OLED TV and 84in Ultra High Definition TV."

In other words, it will continue to produce plasma screens as long as the demand is there, and unlike Panasonic will focus on the budget end of the market, but it sees OLED and 4K as the future.

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

Ni SD. SD je... pogledaš sam, za vajo.

Hmm, http://geizhals.at/?cat=tvplasma je prazen spisek po novem???

glede na to, da ne ustreza zahtevam za HD ready, potem ni ravno HD, se ti ne zdi ?
Sub-HD at most je..
#brezpodpisa

MrStein ::

Je kdo trdil, da je HD? Jaz ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

@Janac: ja, saj je smiselno, kar piše. To, da so usmerjeni na budget segment in da vidijo OLED in 4K kot prihodnost pa jasno kaže na to, da v razvoj prav veliko verjetno ne bodo več vlagali.

Dokler se prodaja se prodaja, to pa itak.

Janac ::

Pomoje same panele nebodo razvijal oz. izpopolnjevali ampak dodajal kake bombončke za 20$, panel pa malce starejši in to je to.

darkolord ::

Ja, dokler se bo dalo še kaj iztržit... Potem pa byebye.

7982884e ::

Invictus je izjavil:

16:10 ekran na 4k nikoli ne bo , ker je standard 16:9.

Ga je nemogoče narediti, razen če hočeš popačiti piko iz kvadrata v pravokotnik.

http://www.amazon.com/IBM-T221-22-2-384...

sigurno bodo 16:10 ekrani tudi popularni ko se bo 4k zadeva mal razširila. osebno mi je 16:10 precej bolje kot 16:9

Invictus ::

7982884e je izjavil:


http://www.amazon.com/IBM-T221-22-2-384...

sigurno bodo 16:10 ekrani tudi popularni ko se bo 4k zadeva mal razširila. osebno mi je 16:10 precej bolje kot 16:9

To ni 4k zaslon ...

4k standard je 3840x2160, ne 2400 ... Se pravi ne ...

Ultra high definition television @ Wikipedia
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

boolsheat ::

4K resolution @ Wikipedia

4K ni nujno 4*16:9

Seveda je standard za 4K 16:9 -> 4K Ultra high definition television

Ni pa to edini. Tako, da ja, lahko je 4K kot 4x16:10.

boolsheat ::

Še več:
1. 4K is the format used by professionals (movie studios, TV channels...) to create content and has a resolution of 4096 × 2160. It replaces 2K and will be replaced by 8K
2. The UltraHD format was voted by the Consumer Electronics Association (CEA) last October and refers devices with a horizontal resolution of at least 3,840 pixels. Sharp also calls QuadHD
3. And what about 4K UltraHD or UltraHD 4K? Well, these are marketing gimmicks not based on any kind of reality says Garcia

Alexius Heristalski ::

darkolord je izjavil:

Panasonic je pač vodilni proizvajalec, ostali (v bistvu LG in Samsung) delajo plazme bolj kot ne zaradi konkurence Panasonicu (čeprav ima Samsung en odličen model).

Pri obeh ostalih lahko namreč modele plazem prešteješ na prste ene roke, medtem ko imajo na desetine LCD modelov, in se pač pričakuje, da se s tem ne bosta več prav dolgo ukvarjala.

Kateri?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Runnagain ::

Kot 170/170 na LCD-ju, ki ga nekateri tako zagovarjate...to je samo na papirju...v kolikor se kot gledanja spremeni za već kot 40/40, se že opazi spreminjanje barv, zgubljanje kontrasta ipd.

Tudi meni je žal plazm...očitno bom v prihodnosti moral shajati z LCD-jem...OLED, ki bodo zdržali dlje časa, so še daleč.

opeter ::

Runnagain je izjavil:

Kot 170/170 na LCD-ju, ki ga nekateri tako zagovarjate...to je samo na papirju...v kolikor se kot gledanja spremeni za već kot 40/40, se že opazi spreminjanje barv, zgubljanje kontrasta ipd.


Ne vem, kakšen LCD si ti gledal, na mojem IPS panelu se barve nič ne spreminjajo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končana doba plazemskih televizij (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
16743556 (15176) kurjač
»

Plazma 50" , katera firma?

Oddelek: Kaj kupiti
294282 (2775) roCkY
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973345 (67180) mamomu
»

LCD ali plazma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7733395 (30845) jajcar
»

Nov HD TV (plazma ali LCD)?

Oddelek: Kaj kupiti
243405 (2419) gregor

Več podobnih tem