» »

Nexus 5 je prispel

1
2
»

mm46 ::

CMpunk je izjavil:

zelene/modre sive in bela (odvisno od svetlosti), obupen na soncu, burn-in... če primerjam z zaslonom na one x in N4 se vidi, da je pentile, predvsem na textu

wtf model!? burn-in? kaj ti ga uporabljaš za okvir slike? tud na soncu je čist ok, sploh novejši amoledi.

Govoril sem predvsem za S3 in galaxy nexus, S4 je na soncu kar v redu ja.
Kar se pa burn-in tiče, sem imel vžan statusbar, pri nexu navigation bar, po nekaj časa še tipkovnico.

HeMan ::

mm46 je izjavil:


HeMan je izjavil:


Vse živo testira, nikoli pa ne požene Phone aplikacije. Me zanima če Nexus morda to naloži prej kot v 2s kot je to običajno za Android. Vedno ko rabim na hitro nekoga poklicati se nalaga :) Pa sem problam tudi S4 v trgovini in enako. Je telefon res tako zahtevna aplikacija? :)

To je predvsem problem samsungovega crapwiza, na htc-jih in nexusih se mi je vedno odprlo v trenutku.


Zanimivo. Bom ob nakupu naslednjega telefona preveril v trgovini. Sam imam namreč LG optimus 4x HD in se telefon prav tako počasi zaganja. Če si kaj res želim je instantni zagon sms aplikacije s tipkovnico vred in telefon aplikacije. Vse ostalo se lahko počaka da se zažene.

klinker ::

Tako lcd kot amoled imata svoje prednosti in slabosti, je pa vseeno amoled bolj u kurcu, ker ima vec pomanjkljivosti kot prednosti. Treba je primerjat z ocmi eno zraven drugega, ne pa samo brat specifikacije ko ovce ;)

MrStein ::

Jaz ravno gledam vanjo in nič specsov ne berem.
Kaj pa je v specsih taka razlika?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

dux je izjavil:

Meni se zdi zanimiva funkcija "step counting", ki na bateriji prijazen način (brez GPS) šteje korake, vendar nikjer ne najdem nič o tem kako se obnese v praksi. Ima morda kdo link do kakega reviewa, kjer so to preizkusili?

To razni app-i omogočaji že vrsto let. Poglej na market.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mufasa ::

Vidi kdo kak pametn razlog zakaj rec kupiti ce si lastnik N4?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

weasel ::

Spoštovanje in zavist. Aja, to je Nexus. Ne, ne vidim.

kroff ::

ze narocen in poslan :)
KroFF

------------------------------------------------------------------

PrimozR ::

Zagor_tenay je izjavil:

Nexus 5 je LG G2 z 4.4 androidom in slabšo kamero.

Ni. Baterija je druga, ohišje je drugo, displej je drug, senzor fotiča je drug. Enak je v bistvu samo SoC pa količina RAMa. Nexus 4 je bil Optimus G bisteno bolj podoben (tudi z vidika zunanjega dizajna), kot Nexus 5 LG G2.

mm46 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Definiraj "obupen".
Marsikoga ne moti pentile oziroma ga sploh ne vidijo.

zelene/modre sive in bela (odvisno od svetlosti), obupen na soncu, burn-in... če primerjam z zaslonom na one x in N4 se vidi, da je pentile, predvsem na textu

Em... Čak ti primerjaš odličen LCD na Nexus 4 z... odličnim LCD-jem na praktično enaki diagonali in na enaki ločljivosti v One X? In potem govoriš o pentile, ki ga nima ne en ne drug? :D

Mufasa je izjavil:

Vidi kdo kak pametn razlog zakaj rec kupiti ce si lastnik N4?

Niti ne. Razen če hočeš the latest and greatest. Pa če denar ni ovira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mm46 ::

PrimozR je izjavil:


mm46 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Definiraj "obupen".
Marsikoga ne moti pentile oziroma ga sploh ne vidijo.

zelene/modre sive in bela (odvisno od svetlosti), obupen na soncu, burn-in... če primerjam z zaslonom na one x in N4 se vidi, da je pentile, predvsem na textu

Em... Čak ti primerjaš odličen LCD na Nexus 4 z... odličnim LCD-jem na praktično enaki diagonali in na enaki ločljivosti v One X? In potem govoriš o pentile, ki ga nima ne en ne drug? :D


Ne, jaz sem primerjal oba LCD-ja s pentile amoledom na sgs3 in galaxy nexusu, ki je zame obupen...

Massacra ::

Res, reklama na nivoju Pristopove reklame za Grosupeljski kruh (morda še slabša). :))

Ps: zanima me, a bo Galaxy S5 prvi z androidom 5 >:D

Chev ::

Galaxy S5 definitivno nebo prvi z androidom 5 (?). Če bo kateri, bo nexus 7 (2014) ali pa nexus 5 (2014).

S5 pa bo tam nekje pol leta kasneje dobil update :D

M-XXXX ::

S5 pa bo tam nekje pol leta kasneje dobil update :D

Galaxy S4 je dobil manj kot 3 mesece kasneje updajte na 4.3

PrimozR ::

mm46 je izjavil:

PrimozR je izjavil:


mm46 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Definiraj "obupen".
Marsikoga ne moti pentile oziroma ga sploh ne vidijo.

zelene/modre sive in bela (odvisno od svetlosti), obupen na soncu, burn-in... če primerjam z zaslonom na one x in N4 se vidi, da je pentile, predvsem na textu

Em... Čak ti primerjaš odličen LCD na Nexus 4 z... odličnim LCD-jem na praktično enaki diagonali in na enaki ločljivosti v One X? In potem govoriš o pentile, ki ga nima ne en ne drug? :D


Ne, jaz sem primerjal oba LCD-ja s pentile amoledom na sgs3 in galaxy nexusu, ki je zame obupen...

Aja, to pa ja.

Vajenc ::

Danes naj bi ga začeli prodajati na Mobitelu za 384€ oz. 16€*24m, čeprav na Telekomovi strani trenutno piše, da "naprave ni več v prodaji"...
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Assass1n ::

En mesec pa na bolho :) 300€ bodo ;)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674537963 (159994) zk_eu
»

Motorolin Moto X

Oddelek: Novice / Android
2913385 (8154) seba-beba
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13745776 (37300) amacar
»

Nexus 5 v rdečem

Oddelek: Novice / Android
257910 (5740) mihec87
»

Googlova prireditev začasno odpovedana, malha novosti poka po šivih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7116765 (12795) PrimozR

Več podobnih tem