» »

Ukraden (izgubljen) prenosnik - izsledljivost

Ukraden (izgubljen) prenosnik - izsledljivost

solatjek ::

Pozdravljeni, zanima me, če se da izslediti izgubljen prenosnik. Sodelavka je pustila prenosnik na javni površini, ko se je vrnila ga ni bilo več. Zanima me, če je prenosnika lahko kako izsledljiv? MAC adrese nimamo (se da morda kako pridobiti?) Imamo original račun, podatke prodajalca, model, druga pa ničesar. Policije ni bilo, saj ni šlo za krajo.

Hvala vnaprej za odgovore in lep pozdrav
Matjaž

[D]emon ::

Ce je bil laptop nekje puscen, in ga tam ni bilo vec ko si prisel nazaj, je to kraja, kakorkoli obrnes.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

int47 ::

Če imaš serijsko številko, prijavi prenosnik kot ukraden na pooblaščenem servisu.

Mogoče bi šlo, če disk ne bo sformatiran in bo pognan kakšen program, ki se povezuje "domov" (VPN, odjemalec za pošto (pomaga, če imaš dostop do server log-ov), ali kakšen drug servis.

Yacked2 ::

solatjek je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me, če se da izslediti izgubljen prenosnik. Sodelavka je pustila prenosnik na javni površini, ko se je vrnila ga ni bilo več. Zanima me, če je prenosnika lahko kako izsledljiv? MAC adrese nimamo (se da morda kako pridobiti?) Imamo original račun, podatke prodajalca, model, druga pa ničesar. Policije ni bilo, saj ni šlo za krajo.

Hvala vnaprej za odgovore in lep pozdrav
Matjaž


Ni ga bilo več, seveda ker ga je en pospravil, da se ne bi na njem nabiral prah...Sarcasem off

Prijavi krajo, ter spremljaj bolho, če se bo kje po čudno nizki ceni pojavil kakšen prenosnik. Drugače ga je pa tat verjteno formatiral, tako da je bolj malo verjetnosti, da ga dobite nazaj

Yacked2
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

serijska številka ukradenega računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
182399 (1588) Spajky
»

IntelŸ Anti-Theft Technology - kaj to je in kako jo uporabljati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91019 (635) Mehmed
»

Varstvo potrošnikov - Garancija računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6110315 (6998) zk_eu
»

Iskanje ukradenih prenosnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
639170 (7970) Master_of_pc
»

Kako ugotoviti identiteto uporabnika na internetu?

Oddelek: Loža
194047 (3258) zigi

Več podobnih tem