» »

Dober stroj na vodno

Dober stroj na vodno

Er333 ::

Živjo znalci!
Situacija je taka:
Zamenjal bom skoraj 10 let star računalnik, za nekaj novejšega za 3D modeliranje, obdelavo slik in obdelavo HD posnetkov s kamer kot so GoPro, ter za gaming.
Monitor imam že izbran, to je 27" IPS z resolucijo 2560 x 1440.
http://www.mimovrste.com/artikel/265011...

Ohišje imam že izbrano, to je Corsair Obsidian 750D, ki je ravnokar prišel na trg: http://www.mlacom.si/corsair-obsidian-7...

Ker v firmi delamo za EK Water blocks, bom seveda vgradil vodno hlajenje, ampak ga ne štejte v ceno, to pride posebej. Ker bi rad imel računalnik popolnoma tih, bom vodno hlajenje napeljal ven iz hiše, tako da bosta pumpa in kiler izven prostora. Ker mi kot vir hrupa ostane še napajalnik, sem gledal od Corsairja ta novo serijo RM, ki je narejena za tišino in, ki ventilator prižge šele ob 40% obremenitvi. http://www.corsair.com/en/power-supply-...

Torej, limit je 1500€ (raje manj) samo za kišto, brez monitorja in vodnega.
Oz 1300€ ker cca 200 pride še ohišje.
Vodno sem omenil zato, da mi ne boste ponujali nekih Graf s hudimi ventilatorji, ker jih bom itak vzel dol.
Sistem se bo verjetno v mejah normale navil.

freesty ::

4770k
z87 plata
16GB ram
r9 290x
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Er333 ::

freesty je izjavil:

4770k
z87 plata
16GB ram
r9 290x

Tole se mi izgleda kot preseravanje. Bom res rabil i7?
Kaj mi bo r9 290x ki je prišla na trg par dni nazaj?
Res sem dal limit 1300€ samo na komponente, ampak ni pa treba ravno do zgornje meje, bo super če bo manj.
Važno, da bo v igrah poganjalo na high z resolucijo 2560 x 1440.
Res bi prosil za debato, zakaj nekaj da, in zakaj ne.
Na koncu se vam bom oddolžil s temo s slikami z obširnim opisom gradnje :)

Janac ::

Er333 je izjavil:

freesty je izjavil:

4770k
z87 plata
16GB ram
r9 290x

Tole se mi izgleda kot preseravanje. Bom res rabil i7?
Kaj mi bo r9 290x ki je prišla na trg par dni nazaj?
Res sem dal limit 1300€ samo na komponente, ampak ni pa treba ravno do zgornje meje, bo super če bo manj.
Važno, da bo v igrah poganjalo na high z resolucijo 2560 x 1440.
Res bi prosil za debato, zakaj nekaj da, in zakaj ne.
Na koncu se vam bom oddolžil s temo s slikami z obširnim opisom gradnje :)


Če pa vse veš, si pa sam sestavi. To kar je freesty napisal je trenutno TOP.

freesty ::

Napisal si, da rabis za obdelavo videa in slik, tu rabis i7.

Gaming, 3D modeliranje, rabis 290x.

V budget pase.. Vzames referencno 290x, jo dobis ze dokaj poceni, z vodnim bo blestela.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Er333 ::

Janac je izjavil:


Če pa vse veš, si pa sam sestavi. To kar je freesty napisal je trenutno TOP.

OK, hvala, sem samo dobil čuden občutek.
Kakšno imate pa mnenje glede napajalnika? Kakšno moč rabim?
V čem je smisel "gaming" napajalnikov?

Janac ::

Lahko pa tudi 7990 vzameš.

Glede napajalnika, izogibaj se znamk, ki imajo v imenu Tech, Xsilnce, Ultra, Gaming, Powerful ipd. To so običajno sranja. Če hočeš kvaliteten napajalnik je edina znaima LEPA. Pogojno še kak iz Seasonic štale.

freesty ::

Za napisano lahko kupis kaksnega XFX 750W, mas vrh glave.

To me se zanima sam.. Zakaj tako veliko ohisje, ce vodnega ne bos mel v ohisju?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Er333 ::

Janac je izjavil:

Lahko pa tudi 7990 vzameš.

Glede napajalnika, izogibaj se znamk, ki imajo v imenu Tech, Xsilnce, Ultra, Gaming, Powerful ipd. To so običajno sranja. Če hočeš kvaliteten napajalnik je edina znaima LEPA. Pogojno še kak iz Seasonic štale.

Mislil sem od Corsaira serijo za gaming HX in TH. Tule vse piše: http://www.corsair.com/us/power-supply-...
Corsair niso kvalitetni?

Janac ::

Ne vidim posebnega razloga za Corsair. Razen če hočem dobit manj za moj cent ;)

Er333 ::

Janac je izjavil:

Ne vidim posebnega razloga za Corsair. Razen če hočem dobit manj za moj cent ;)

Za Lepo prvič slišim, sem pa na hitro preveril in videl, da so pasivni do 25%, Corsiji so do 45%, res pa da nisem preverjal cene.

freesty je izjavil:

Za napisano lahko kupis kaksnega XFX 750W, mas vrh glave.

To me se zanima sam.. Zakaj tako veliko ohisje, ce vodnega ne bos mel v ohisju?

Če bodo problemi zaradi kondenza ali česarkoli, bom moral vodno prestavit v ohišje, zato bi si rad pustil odprte možnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

ProGo ::

Tudi Seasonic ima modele, ki so deloma pasivni.
http://www.seasonicusa.com/NEW_X-series...

Er333 ::

Kaj pa mi priporočate za SSD in HDD?
Za HDD sm gledal caviar black in velociraptor, o SSD pa pojma nimam, ker sem že nekaj let zaradi šihta ven iz computer scene. (Vodno hlajenje pa vseeno kar dobro poznam xD )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

mtosev ::

samsung 840 evo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Er333 ::

Kaj pa RAM?
Kakšno hitrost, firmo?

Janac ::

Er333 je izjavil:

Kaj pa RAM?
Kakšno hitrost, firmo?


To sploh ni tako pomembno...

1600MHz, spodobne latence, DDR3.

dottor ::

Poleg SSDja bi jaz dal zraven še HDD za shranjevanje 3D modelov in obdelanih slik in videoposnetkov.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

pegasus ::

Raje dva, različnih firm, v mirrorju.

Sssaga ::

SSD 830 Samsung + HDD RAID0 WD Black 1TBx2.
Fraps posnetki (~4GB/min) na RAID0 particiji. Video produkcija v Power Director 11, 64-bit APP. Diska meleta kot pr norcih v produkciji! Včas k sm meu celoten sistem na enem HDD-ju, je bilo za ponoret!

Da ne boš vzel kaki počasni disk, če misliš na veliko delat. Priporočam RAID0, če pride v budget ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Er333 ::

Zdaj si delam spisek opreme in primerjam cene.
V čem je razlika med Box in Tray procesorjema?
Kolikor berem na netu, je razlika samo v embalaži?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

Janac ::

Tray je brez hladilnika.

Assass1n ::

Ja box dobiš procesor v škatli z hladilnikom, tray pa samo procesor v plastični škatlici. Hladilnika ne rabiš, kok ti je pa do škatle se pa sam odloči :).
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Er333 ::

Med procema je za 2EUR razlike, v tem primeru raje doplačam 2EUR in imam še hladilnik za backup, če bo z vodnim kaj narobe. (crkne pumpa, pa sem 1 teden brez)
EDIT: Pa verjetno, če bom prodajal, bo šel s hladilnikom lažje v promet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

Janac ::

Er333 je izjavil:

Med procema je za 2EUR razlike, v tem primeru raje doplačam 2EUR in imam še hladilnik za backup, če bo z vodnim kaj narobe. (crkne pumpa, pa sem 1 teden brez)
EDIT: Pa verjetno, če bom prodajal, bo šel s hladilnikom lažje v promet?


LOL, nima veze, za dobro ceno se vse proda ;)

Kdor ma tak CPU, sploh K model je fail da ma box kuler.

Er333 ::

ok, hvala.
Katere proizvajalce pa naj gledam za z87?
Nimam pojma katere so dobre firme za matično.

Janac ::

Biostar, MSI, Gigabyte, Asus ipd.

Vse so isti kurac, sam glej, da dobiš čimveč glede na denar ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

freesty ::

Ma nima veze proizvajalec. Ti glej kaj ti plata ponuja in potem vzami to kar rabis.

Mas gigabyte, asus, asrock, msi... Vse so dobre:)

Okoli 120€, ce das za plato, dobis ze solidno, vec je potrata denarja.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

Hah, isto sva napisala:)).

Verjetno pa bo za tisti majhen Overclock, tut Ascrok PRO 3 dovolj.

Moonman ::

Intel BOX varianta - 3 leta garancije
Intel tray varianta - 1 leto garancije

Za 2 € razlike definitivno vredno vzeti BOX, četudi bo priložen hladilnik že od starta počival v škatli.


NightHawk ::

1300 eur z i7 procesorjem in grafično, ki bo poganjala na 1440p na high?
To sta samo R9 290X in nvidia 780, pa še s temi jest nebi igral vse na high, ker bo kje "samo" 35 avg fps.
Nvidia je zdej cenejša in jo dobiš od 420 eur v nemčiji naprej. Radeona od 465€ naprej. Če misliš vodni blok dat gor je radeon 490X močnejša kartica.



Drugače so pa seasonic najboljši napajalniki, ki jih lahko lahko kupiš. Te highend corsair modele tudi izdeluje seasonic.
http://www.hardwareversand.de/articlede...

Kaj takega mogoče? Odvisno od grafične, ampak 54A na 12V bo z Intel procesorjem napajalo katerokoli grafično.

Plata Asus z87 plus ali pro, odvisno od financ. Če pa rad malo poškrtariš, potem pa eno od Asrock Z87 Extreme serije.

Ram vzameš enega, ki dela na 1600, ima 1.5V napetosti in CL9 latence. Odvisno od tega kjer kupuješ. hardwareversand ima dobro ceno za RipJaws rame.
SSD vzameš Samsunga 840 EVO, minimalno 250 GB. Jest bi raje vzel grafično geforce 770 ali radeon 280X in večji disk. No, ti že veš kaj ti je prioriteta.

NightHawk ::

Takole nekako. Sicer jest nebi kupil te kartice, ker je razred nižje konkretno cenejši (770 ali 280X). Če misliš ta najvišji razred, potem bi bilo smiselno počakati Nvidia 780 Ti, ki je na poti in AMD 290X z aftermarket coolerji, ker bodo cene verjetno še padle. Aja pa AMD bo izdal še r9 290. Zato se mi ne zdi smiselno kupovati kartic iz tega razreda sedaj. Tačas pač ne igraš iger in koristiš Intel HD 4600 grafiko ali se pa zadovolji z GTX 770 / Radeon 280X

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

Er333 ::

NightHawk je izjavil:

1300 eur z i7 procesorjem in grafično, ki bo poganjala na 1440p na high?
To sta samo R9 290X in nvidia 780, pa še s temi jest nebi igral vse na high, ker bo kje "samo" 35 avg fps.
Nvidia je zdej cenejša in jo dobiš od 420 eur v nemčiji naprej. Radeona od 465€ naprej. Če misliš vodni blok dat gor je radeon 490X močnejša kartica.



Drugače so pa seasonic najboljši napajalniki, ki jih lahko lahko kupiš. Te highend corsair modele tudi izdeluje seasonic.
http://www.hardwareversand.de/articlede...

Kaj takega mogoče? Odvisno od grafične, ampak 54A na 12V bo z Intel procesorjem napajalo katerokoli grafično.

Plata Asus z87 plus ali pro, odvisno od financ. Če pa rad malo poškrtariš, potem pa eno od Asrock Z87 Extreme serije.

Ram vzameš enega, ki dela na 1600, ima 1.5V napetosti in CL9 latence. Odvisno od tega kjer kupuješ. hardwareversand ima dobro ceno za RipJaws rame.
SSD vzameš Samsunga 840 EVO, minimalno 250 GB. Jest bi raje vzel grafično geforce 770 ali radeon 280X in večji disk. No, ti že veš kaj ti je prioriteta.

Kje pa dobiš Radeona za 465€? Najceneje sem našel na CaseKing za 539,90€

Za napajalnik sem gledal Corsair AX760, ki ga izdeluje Seasonic (digitalne AXi izdeluje nekdo drug). Všeč mi je to, da je pasiven do 70% obremenitve, 7 let garancije, pa še platinum izkoristek ima. http://www.hardwareversand.de/700+-+800...

Za plato pa RAM mi je pa danes zmanjkalo časa, ker moram it počasi od doma na šiht.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

Er333 ::

NightHawk je izjavil:

AMD 290X z aftermarket coolerji, ker bodo cene verjetno še padle.

Glede tega sem razmišljal, da bi počakal na december, če bodo cene padle zaradi božičnih popustov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

NightHawk ::

hardwareversand ima eno foro. Kot vidiš tam gor imam jest MSI 290X v košarici za 464 eur. Greš na www.idealo.de in tam poiščeš 290X ali karkoli drugega. Potem pa tam klikneš na povezavo itema do hardwareversand in dobiš artikel po znižani ceni. Kaj je samo nekaj eur, kdaj pa tudi po 50EUR nižje za dražje artikle. Odvisno. Splača se pogledat.

Er333 je izjavil:



Za napajalnik sem gledal Corsair AX760, ki ga izdeluje Seasonic (digitalne AXi izdeluje nekdo drug). Všeč mi je to, da je pasiven do 70% obremenitve, 7 let garancije, pa še platinum izkoristek ima. http://www.hardwareversand.de/700+-+800...

Za plato pa RAM mi je pa danes zmanjkalo časa, ker moram it počasi od doma na šiht.


Tale AX je še boljša izbira ja. Pa še Platinum je -> večji izkoristki, manj jalove energije -> manj gretja. Evo spodej link, če klikneš preko tega ga dobiš za 135e na hardwareversand. Tam ko si dal ti je pa 140. Kje je razlika majhna, drugje večja :)

http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

Er333 ::

Hvala za tole s popustom :)!!

NightHawk ::

So pa dobra trgovina, priporočam. Če s čim nisi zadovoljen ali ne dela si sprintaš povratnico PDF in pošlješ nazaj na njihove stroške (samo oddaš na pošti). Jest sem v osmih dneh od oddaje na pošti dobil nazaj drug izdelek, lahko pa tudi dobiš vrnjeno kupnino.
Pa tudi shipping je zelo poceni. 20€ za nevem sicer koliko, ampak jest sem dobil 3 velike škatle (2 kompletna sistema) in je bilo še kar 20€. Pa njihova telefonska linija je tudi zelo v pomoč (prvič nisem najdu kje sprintat tist PDF za vračilo).
Cene imajo pa ene najcenejših, če izkoristiš ta idealo.de popust. Od poletja sem tu pustil cca 2000€ in nobenega problema.

Er333 ::

Kako je pa kaj njihova angleščina?
A se da kaj zmenit?

NightHawk ::

Sem jih klical 3× in je popolna.
Če ni tistega na telefonu ki zna ti pa una reče če lahko počakaš minuto oziroma da te pokličejo nazaj. In dejansko te, ne tako, kot ti reče mehanik da sedaj ne more, te takoj poklice in potem čakaš 2 dni in nič.

DejaVu ::

Če bi bil na tvojem mestu, bi si sestavil sistem, ki bi mi v prihodnosti omogočal nadgradnjo na super sistem.

Glede na tvoje potrebe, bi raje vzel i7-4930K s quad channel ramom in plato, ki podpira SLI/Cross. Tale 6 jedrnik bi moral zadostovat za naslednjih 5 let, rame se da na easy dokupovat in menjavat, SLI/Cross podpora pa ti omogoča, da uporabljaš dve grafični in z mid grafami dosežeš bistveno več glede na performance/price razmerje.

Isotropic ::

Er333 je izjavil:


Tole se mi izgleda kot preseravanje. Bom res rabil i7?
Kaj mi bo r9 290x ki je prišla na trg par dni nazaj?
Res sem dal limit 1300€ samo na komponente, ampak ni pa treba ravno do zgornje meje, bo super če bo manj.
Važno, da bo v igrah poganjalo na high z resolucijo 2560 x 1440.
Res bi prosil za debato, zakaj nekaj da, in zakaj ne.
Na koncu se vam bom oddolžil s temo s slikami z obširnim opisom gradnje :)

jah grafika mora biti top shit, proc je pa lahko malo slabsi.
v nasprotnem primeru ti bo delalo vse sicer na 2560, a ne dolgo. nove konzole, boljse teksture, graficni pogoni bodo hitro zabili vse skupaj.

kar kupi r9, ne bos zgresil.

galu ::

Er333 je izjavil:

ok, hvala.
Katere proizvajalce pa naj gledam za z87?
Nimam pojma katere so dobre firme za matično.


Asus Sabertooth. >:D

Zakaj?
- 5 let (ASUS-ove) garancije
- presneto dobra serija (v bistvu sem do sedaj bil zadovoljen z vsemi njihovimi višjimi serijami)
Tako to gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC za okoli 900 eur (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kaj kupiti
608112284 (66555) Epialt
»

Grafična HD 7xxx ali R9? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
627688 (6080) hojnikb
»

Namizni računalnik do 2000 € - kakšna konfiguracija? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11716792 (13142) m0LN4r
»

Gaming pc build

Oddelek: Kaj kupiti
466132 (4404) NejcSSD
»

Grafična kartica (HD 7870 vs R9 270X vs GTX 760)

Oddelek: Kaj kupiti
369533 (9162) klkkkkkkkkkk

Več podobnih tem