» »

Internet povezava

Internet povezava

JOKER ::

Zdravo!

Po dolgem času imam ponovno en problem in sicer bom kar napisal, da ne bom nekaj dolgovezil.

V zadnji sobi, ki je od dnevne oddaljena cca. 8m, imam priključek za internet, tam imam računalnik in ruter linksys, tako da po stanovanju širim wifi signal. S tablico imam v dnevni zelo zelo slab signal, ali pa ga sploh ni, zato sem si zamislil eno stvar, ki pa zdaj ne deluje.

V sobi, kjer je računalnik in ruter, imam v stenski vtičnici devolo, tako da iz ruterja širim po kablu po stanovanju internetno povezavo, saj v dnevni rabim za xbox konzolo. Ker imam doma še en brezžični ruter, sem se odločil, da bi bil signal wifi-ja v dnevni boljši, da bom iz devolo-ta v dnevni šel z utp kablom na ta brezžični ruter s katerim bi z enim kablom šel v xbox in signal bi v dnevni bil močnejši.

To je zdaj lepo vse uspelo mi povezat, geslo sem nastavil v ruterju za wifi in ko na tablici najdem moj wifi signal in ga izberem ter vpišem geslo, napiše, da je povezano, ampak ko hočem na internet mi ne odpre nobene strani! Signal je poln, ampak črtice wifija se ne pobarvajo, kar pomeni, da ni internetnega dostopa.

Kaj delam narobe oziroma, kje moram še kaj nastavit, da bo zadeva delovala?
Res lepo prosim, kaj naj naredim, dajte mi svetovat. Hvala za namig ali rešitev že vnaprej.
________________________________________________________
Ka te češ ....

hojnikb ::

dns nastavitve te hecajo..
#brezpodpisa

JOKER ::

hojnikb je izjavil:

dns nastavitve te hecajo..


Zakaj bi me hecale?

Fora je v tem, če grem z bilo katerim od teh dveh ruterjev iz kabelskega modema DIREKTNO na ruter, potem dela OK, takoj ko pa iz enega rutera potegnem kabel v drugega, pa drugi nima dostopa do interneta, prav tako pa WiFi omrežje je, ampak ne morem na internet.
Težava nastane, ko priklopim ruterja eden za drugim .... iz prvega, kjer pride kabel direktno iz modema deluje vse OK, tudi vse naprave iz prvega ruterja imajo internet (preko kabla in WiFi), iz drugega ruterja, pa ne morem pridobit interneta, prav tako ne WiFi. Zakaj?

Poudarjam: če pa vsakega posamično priklopim in dam na avtomatsko zaznavo, pa delujeta, takoj ko pa enega povežem z drugim, pa na drugem ni interneta.

Upam, da se razumemo. Torej, v čem je težava?
________________________________________________________
Ka te češ ....

n0pin ::

Na drugem routerju ugasni DHCP server.

JOKER ::

n0pin je izjavil:

Na drugem routerju ugasni DHCP server.


Tudi to naredil in ne dela. Hvala vseeno!
________________________________________________________
Ka te češ ....

n0pin ::

JOKER je izjavil:

n0pin je izjavil:

Na drugem routerju ugasni DHCP server.


Tudi to naredil in ne dela. Hvala vseeno!


Si priklopil drugi router v LAN port in ne v WAN port?

Hayabusa ::

Dvojni nat imaš, za dns ip nastavi ip naslov prvega routerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

vorantz ::

Hayabusa je izjavil:

Dvojni nat imaĹĄ, za dns ip nastavi ip naslov prvega routerja.


uh ne
v lan vsteka in izklopi dhcp
drugo ni treba nic tikat

JOKER ::

Fantje, probal vse, kar ste napisali .... NE GRE in konec.
Izklopil sem DHCP v nastavitvah ruterja, probal sem v vse noter kabl potisnit in ne, ne gre, tako da ... zgleda, da bom obupal.
________________________________________________________
Ka te češ ....

ttommy ::

Gamer

JOKER ::

ttommy je izjavil:

To preberi:

Dva Linksys WRT 54GL routerja


Hvala ti 1000x !!
Jaz nisem imel dva Linksys-a, temveč Linksys je MATER, TP -Link TLWR741N, pa je SLAVE in zadeva deluje.
Hvala še 1x in lp.
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813890 (12479) styled
»

Dva Linksys WRT 54GL routerja

Oddelek: Omrežja in internet
142101 (1814) floyd1
»

WiFi - prepoznavanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
184493 (3159) barocco
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
232901 (2286) NeMeTko
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273181 (2889) ali3n

Več podobnih tem