» »

Zunanji v Notranji HDD problemi

Zunanji v Notranji HDD problemi

HighBane ::

Torej imam 1,5 TB WD Caviar Green zunanji trdi disk v ohišju s sata - usb 3 pretvornikom. Po dobrih dveh letih uporabe sem začel razmišljat, da bi kar vgradil. Vzel sem ga iz ohišja in vgradil, kakor normalen HDD. OS je Windows 7.
Vgrajen je slabše odziven, gor noče zapisovati, če mi že kaj zapiše, je ponavadi neberljivo. Disk se drugače neslišeno vrti oziroma nič ne "škljoca". Disk ima pri obeh priključitvah enako ime in kratico.
Zdaj ga imam priključenega prek usb-ja in dela normalno.
Zdaj ne vem kaj naj bi naredil. Formatiral ne bi, ker imam gori Terabyt podatkov, edino če je res nujno.
  • spremenil: HighBane ()

micka15 ::

potegni not v škatlo en usb kabel (al pa ponucaj proste headerje na matični, če jih maš) in ga mej priklopljenga čez usb

HighBane ::

Tudi to bi bila možnost, samo notri bi ga dal tudi zaradi tega, da nimam vtičnice zasedene zaradi napajalnika za hdd.

Hayabusa ::

Kaj pravijo smart podatki (CrystalDiskInfo) ?

HighBane ::


Prek USB-ja enako piše.

SeMiNeSanja ::

Poskusi še s kakšnim drugim SATA kablom - lahko da je tudi problem v nekakovostnem kablu.

HighBane ::

Pri zagonu windowsov mi je "precheckiralo" disk in domevno popravilo par napak. Zamenjal sem še kabel. Na hitro bi rekel, da se je popravilo.
Samo bi mi lahko kdo pojasnil, kaj pomenijo tista rumena opozorila, ki sem ji dobil pri CrystalDiskInfo?

axee ::

Najbrž je res bil SATA kabel kriv..

SMART te opozarja, da sektorji v disku crkujejo, nekaj jih je bilo realociranih (zamenjanih z rezervnimi, kar je normalno in OK), je pa še nekaj sektorjev ki jih disk hoče zamenjati in polno takih sektorjev, ki jih disk ne more zamenjati.

Na kratko kaže, da disk počasi crkuje in ni zanesljiv za shrambo pomembnih podatkov. Vseeno bi jaz prvo cel disk sformatiral in bil 100% da je kablovje OK. Če ne pa ga imej res samo še za kakšne torrente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

kurjač ::

Mi lahko kdo razloži, če vse štima.
Disk mi je nekak nezanesljiv. Zgodilo se je, da me sistem win8 opozori nad morebitno izgubo podatkov in naj bi on pregledal disk po restartu. Pregled diska se ustavi pri 42% in melje še nekaj ur nakar ga ustavim prisilno. V win ne prideš nikakor več razen, da sistem ponuja neke brezvezne rešitve. Sledi povrnitev na tovarniške nastavitve in zaenkrat dela sicer z priokusom nezaupanja
 Hitachi

Hitachi

axee ::

Nič slabega ne kaže. Dej naredi teste z Data Lifeguard Diagnostic. Upam da dela tudi z drugimi diski kot z WD, čene pa Seagate SeaTools. ČE ne najdeš tle problema, prečekiraj kable itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
404695 (3555) jonystar
»

Slabi sektorji in zamenjava le teh

Oddelek: Strojna oprema
162346 (1931) opeter
»

Težava za znoret (mrtev PC)

Oddelek: Pomoč in nasveti
81674 (1243) He-Man
»

WD Disk Caviar Black 1TB: Problem_Mesto ni na voljo_Disk po zagonu izgine!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71129 (1009) Brias
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396151 (5454) fr4nc

Več podobnih tem