» »

Polnjenje telefonske li-on baterije direktno

Polnjenje telefonske li-on baterije direktno

cegu ::

Zdravo.

Zanima me, če polnilec za telefon zvežem direktno na baterijo od telefona, bo to v redu?

Mam mrtev telefon (za katerega sem pred kratkim kupil novo baterijo). Na baterijo bi dal female USB in bi jo na ta način polnil s polnilcem.


Edit: Torej, je polnilec smart naprava, ali je ta pametni del v telefonu?
  • spremenil: cegu ()

blackbfm ::

Navaden polnilec da sam neko standardno napetost in tok, ostalo dela elektronika v napravi. Li ion/poly baterije niso nedolžne no, tako da se ni za hecat če neveš kaj delaš.

Imaš pa tudi pametne polnilce, kjer sam vse nastavljaš, uporablja se jih v modelarstvu recimo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

cegu ::

Hvala lepa. Vedel sem da to drži za ta stare polnilce, nisem pa vedel kako je z novimi "ta lahkimi".

Torej, če imam zabrickan telefon, deluje pa še toliko da polni baterije - potem je to postal moj novi polnilec.

Vprašanje 2:
Je lahko luknjica v telefonu, ki je namenjena poljnjenju telefona uporabljena v obratno smer? Da od tam van črpam energijo iz baterije? (ali bi bilo treba dobiti direkten dostop do baterije?)

hojnikb ::

li-ion, baterijo od mobitela lahko nafilaš direkt z polnilcom, ker ima tako ali tako zaščito, ki izklop polnjenje pri ~4.2V. Samo kapaciteta nebo optimalma (zgubiš cca 20%).

Že nafilal dosti li-ion tako in ni blo nobene panike. Sam pazi, da je vmes zaščita ! (kar bi tako ali tako mobla bit, če je to baterija od mobitela)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Best practices polnenja baterij v gadgetih?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323474 (2621) Jst
»

Galaxy S4 - baterija

Oddelek: Mobilne tehnologije
162875 (2601) hojnikb
»

Baterija Li-Ion

Oddelek: Pomoč in nasveti
9769 (626) blackbfm
»

"Obnova" Li-on baterij za prenosnike

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
177905 (7521) Scorpia
»

okvara kamere

Oddelek: Zvok in slika
181782 (1603) Tilen

Več podobnih tem