» »

Galaxy S4 - baterija

Galaxy S4 - baterija

pudlcek ::

Pozdravljeni!

Laično vprašanje - lahko škodujem bateriji oz. telefonu, če imam ko sem doma telefon skoz priključen na polnilec (wireless oz. navaden)? :)

Hvala, LP

hojnikb ::

ne..
#brezpodpisa

Fifty6 ::

Baterija bo tako ali tako zgubila svojo kapaciteto po cca 2 letih, zdej če boš fajn lepo z njo delau bo zdržala dlje, če pa ne boš dal pa po teh 2 letih 15€ za novo in boš imel spet tako kot na začetku. Tako da za teh slabih 15€ (torej teoretično 7,5€ na leto) nevem če se splača obremenjevat.

einstein :P ::

pudlcek je izjavil:

Pozdravljeni!

Laično vprašanje - lahko škodujem bateriji oz. telefonu, če imam ko sem doma telefon skoz priključen na polnilec (wireless oz. navaden)? :)

Hvala, LP


V bistvu je za Li-Ion baterije (take, kot so običajno v telefonih) dobro, če jih pustiš na polnilcu, ko jih ne rabiš...

PS: tako, da ne, nič ni narobe, kvečjemu bolje...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Fifty6 ::

einstein ubistvu je teh teorij veliko, mislim da je bil nekaj casa nazaj clanek prav tukaj da imajo tudi te nekaj memory efekta, tako da jo je verjetno tudi fajn kdaj cist do konca izpraznit in nekateri tudi navajajo da jo ne skos polnit ampak kakor pravim, če bi imel baterijo za 500€ potem je fajn prebrat kakšno raziskavo, ko pa imaš baterijo za 15€ se ne splača sekirat.

einstein :P ::

@Fifty6

Ni samo teorija, sem tudi v praksi preizkusil. Običajno sem polnil samo, ko je bila čisto prazna baterija in mi je zdržal le tistih 8ur v šoli za igrice pa to med odmorom, zdaj pa ga imam vedno, ko ga ne rabim priključenega in brez problema zdrži čez cel dan, ne samo tistih 8ur.

Ti članki, o katerih govoriš, pa itak konstantno novi prihajajo ven, in vsak ima svoje mnenje...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

krenos ::

A vam tudi pri galaxyju s4 res tako malo zdrži baterija, meni tam nekje 5 ur malo intenzivnejše uporabe, kar nikakor ni fajn. Se to splača odnest nazaj in zahtevat kakšno zamenjavo, ker ga imam komaj 1 mesec.

Fifty6 ::

einstein sej to ti pravim da jz mam drugo teorijo kot ti, telefona ne polnim skos, imam ravno obratno načelo kot ti in čudežno če probam tako kot ti ali po moje imam isti usage :) tko da ja tuki se neda do dna pridet kaj je prav in kaj ne:)

Rast ::

Re, teh teorij o bateriji je mnogo. Recimo, imam vsaj na videz resen program Battery Doctor ki mi beleži polnjenja po dnevih in načine polnjenja. In opozarja, da je lahko baterija tudi overcharge in da to ni dobro, torej ne ga imeti ves čas na polnilcu. Priporoča tudi enkrat na mesec (ne več) sprazniti baterijo pod 15 %....

Glede na tole diskusijo res ne vem kaj je pravzaprav najbolje, ne glede na ceno baterije 15 EUR.

hojnikb ::

Lol overcharge Li-ION baterije ? kak šalabajzrski program je pa to ?

Če bi se dal li-ion v telefonu overchargaeat, potem bi blo veliko več zagorelih telefonov, kot jih je zdaj.

Tako da ja, li ion je lahk skos uštekana, nebo hudega..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Rast ::

Ja ok, se ne spoznam toliko, tole je ta aplikacija:

https://play.google.com/store/apps/deta...

hojnikb ::

no uglavnem, to da bi se dal li-ion overcharge-at, je bedarija.
#brezpodpisa

Fifty6 ::

hojnikb li-on baterijo se da tudi overchargat tko da to ni bedarija, je pa res da ji neki orng to ne škodi :)

Fifty6 ::

pa ne kr na pamet neki, mi smo mel en semester na faksu preizkušanje baterij, to je predvsem pomembno pri avtomobilih, tam baterije če jih dobro pazite zdržijo do 10let v povprečju pa nekje 7, ko jih je treba menjat je strošek ogromen, pri polnenju baterije je predvsem pomembno kako jih polneš, torej prva zadeva moreš vedeti kako deluje polnilec. Polenje se začne pri znižani napetosti in zvišanek toku, konča pa se pri zvišani napetosti in minimalnem toku. Če bi telefon vedno polnil prek računalnika bi bila življenska doba baterije veliko višja, saj ima računalnik na usbju le pol ampera, polnilec telefona pa eden amper. Torej posledično se telefon polne dlje in se polne počasneje in s tem manj načenjaš baterijo. Ampak kot sem že rekel baterija za telefon je 15€ in si je škoda belit s tem glavo. Baterija pri telefonih se lahko prenapolne če v polnilcu odpove regulacija napetosti in toka.

LitralSM ::

Potem imam srečo, da sem polnilec založil in polnim zgolj preko PCja.
Sam sem pa kake pol leta nazaj zasledil raziskavo, da baterija zdrži več ciklov, če so le-ti cikli polnjenja krajši.

fujtajksel ::

Kolikor je meni znano, tem baterijam stanje trajne max napolnjenosti res skrajša življenjsko dobo. Ene firme zato uporabljajo finto da telefon javi da je baterija polna malo pred max napetostjo. Po drugi strani se ti prej zgodi, da se ti sprazni, če jo tako šparaš. Praznjenje do podna je menda še manj zdravo. Res ne stanejo tolk, da bi se sekiral.

hojnikb ::

Fifty6 je izjavil:

hojnikb li-on baterijo se da tudi overchargat tko da to ni bedarija, je pa res da ji neki orng to ne škodi :)

Seveda se jo da. Samo ne tisto, ki je v telefonu. Ta ima namreč protection vezje, ki odklop polnjenje pri določeni napetosti. Tako da, razn če vezje odpove, baterijo _nemorš_ overchargat. In to da ji ne škodi, spet ni res. Li ion lahko v najslabši situaciji tudi zgori.

fujtajksel je izjavil:

Kolikor je meni znano, tem baterijam stanje trajne max napolnjenosti res skrajša življenjsko dobo. Ene firme zato uporabljajo finto da telefon javi da je baterija polna malo pred max napetostjo. Po drugi strani se ti prej zgodi, da se ti sprazni, če jo tako šparaš. Praznjenje do podna je menda še manj zdravo. Res ne stanejo tolk, da bi se sekiral.

Res je, da max napolnenost "škodi" liion (ubistvo ne, ampak samo "hitreje" se skrajša kapaciteta, če je shranjenja dalj časa -- eg. leto ali več, praktično irrelavantno pri telefonu).
Praznjenje do podna pa spet ni škodljivo, ker again, je nemorš spraznit do podna, ker te pri tem brani protection vezje.

Fifty6 je izjavil:

pa ne kr na pamet neki, mi smo mel en semester na faksu preizkušanje baterij, to je predvsem pomembno pri avtomobilih, tam baterije če jih dobro pazite zdržijo do 10let v povprečju pa nekje 7, ko jih je treba menjat je strošek ogromen, pri polnenju baterije je predvsem pomembno kako jih polneš, torej prva zadeva moreš vedeti kako deluje polnilec. Polenje se začne pri znižani napetosti in zvišanek toku, konča pa se pri zvišani napetosti in minimalnem toku. Če bi telefon vedno polnil prek računalnika bi bila življenska doba baterije veliko višja, saj ima računalnik na usbju le pol ampera, polnilec telefona pa eden amper. Torej posledično se telefon polne dlje in se polne počasneje in s tem manj načenjaš baterijo. Ampak kot sem že rekel baterija za telefon je 15€ in si je škoda belit s tem glavo. Baterija pri telefonih se lahko prenapolne če v polnilcu odpove regulacija napetosti in toka.

Ja. To seveda velja za Pb, Ni-XX baterije...
Li-ION imajo pa seveda drugačne karakteristike in to ne velja za njih. Počasnejše polnjenje ne bo nič boljše za li ion...
Li ion se polnejo polnejo najprej s konstantnim tokom, ob končnem stadiju (tam od 80% naprej) pa z konstantno napetostjo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overcharge in polnilne baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6412019 (4215) int47
»

Stop charging aplikacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
547385 (6121) ncc2000
»

Polnjenje 16850 battery packa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
404197 (3431) jest10
»

Microsoft: baterije niso problem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4813145 (11062) Bor H
»

Li-Ion vs. Li-Poly (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8014008 (12573) Pyr0Beast

Več podobnih tem