» »

okvara kamere

okvara kamere

markospit ::

Včeraj dopoldan dam oglas na spletni oglasnik (bolha)
digitalno kamero JVC GRD 20, staro pol leta, kupljano v Avstriji... Zatem ko mine kakšna urca in me nek tip pokliče, da jo je pripravljen kupit...
Postanem ves navdušen (kupčija je zame ugodna) in z tipom se fiksno zmenima... Grem iskat vse potrebne papirje (navodila, račun,...) in v roke primem kamero in jo poskušam vklopit in nič (tema!!!). Nasmehnem se, kajti mislim si, da je prazna baterija(kakšna 2 tedna je nisem uporabljal)... V naslednjih 5 minutah ugotovim, da kamera deluje pod napajanjem ko pa štrom odklopim se ne odziva tudi lučka ne sveti)...Pustil sem je čez noč pod napajanjem in za trenutek ko sem jo kasneje vklopil(brez napajanja) je zasvetila lučka in v naslednjem trunutku tudi ugasnila!
Namen sem imel že naslednji teden kupit novo kamero (Panasonic) in očitno zdaj ne bo nič...
Imate kakšen nasvet...
Se je komu kdaj zgodilo, da bi po tako kratkem času
bila baterija totalno fuč?
Nazadnje ko sem delal z njo je bilo vse ok, nobenih sprememb nisem opazil....
Caligula prosim za kakšen nasvet! Tip bo še danes na hitro pošto dat denar in v penedeljek bo denar pri meni......

Caligula ::

Ce kamera na napajanju dela je pac problem v bateriji. Lahko, a je zaspala.

Kaksen tip baterije ima? Ni-Mh ali Li-ion?

Zaenkrat pusti baterijo kak dan v polnilcu. Tudi baterije telefonov kdaj zaspijo-ce se prevec spraznijo in tvoja se je izgleda med stanjem sama izpraznila in to do te mere, da je zaspala.

Ne panike delat. Baterija ne crkne kar tako.
Drugace pa tudi se googlaj malo v stilu waking up battery ipd...

markospit ::

Baterija je Li-ion?
Kaj to vpliva kaj nato?
grem zdaj googlat da probam zbudit baterijo...
Do ponedeljka mam čas;(( , pol pa po Panasonic NV11

Scorpia ::

Kaj pa če bi jo 16 ur polnil. Pa maš un merilec voltaže, na njem se lepo vidi ko napolniš baterijo in greš z merilcem pogledat voltažo, če mu voltaža ne pada, je to vredu. jaz mam že 2 bateriji od kamere ki se tudi tko hitr izklop in pol sem ugotovil da jim voltaža ful pade.
////

Dr_M ::

mnja...sicer me bodo verjetn nekateri lincal, ampak ok.

jest sm veckrat zbuju "zaspane" baterije tako, da sm naredu kratek stik na njih za par sekund, pol sm jih pa dau polnit.
konkreten primer. kolega mi prnese 4x NiMH baterije, od tega sta ble 2 "mrtve"...dobr, dam v polnilc, ampak sploh ni hotu polnit. potem pa na tistih dveh nardim kratek stik, dam v polnilc in so se nafilale normalno in delajo brez problema :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

markospit ::

NImam merilca voltaže...
baterija je normalno pritrjena na kameri in jo tako preko kamere polnim...
tako da zdaj kratek stik ?
težko izvedljivo, ker ne pridem do kontaktov pri polnjenju...
polnim jo že od petka (vmes edino poskušam če bi se slučajno zbudla) pa tema...
Časa pa mi zmanjkuje...
Prosim poskusite mi pomagat....

Tilen ::

Tip bo še danes na hitro pošto dat denar in v penedeljek bo denar pri meni......

8-O 8-O no comment.

Kako je lahko nekdo tako neumen? Da on tebi poslje denar, ti pa potem njemu kamro? In zakaj se nista dogovorila za placilo po povzetju? Oni placa ko dobi?

Ti bi lahko zdaj ta denar... >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

markospit ::

:) Ja to je res... S tipom sma se po telefonu pogovarjala, pa se mi zdel tak laik glede kamer pa to....
Recimo, da mi zaupa....
Ima pa moj naslov, tel.številko....
Kako za vraga naj v naslednjih 10 urah zbudim baterijo... Kamero sem uporabljal 2 tedna nazaj in res sem jo čisto izpraznil!

Tilen ::

in koliko stane nova baterija?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

markospit ::

pri nas 20 000 sit....
vune pa pol manj...

markospit ::

upam da sem rešil problem ...
sem šel do kolega in z napajalcem sma oživila baterijo...
poanta: verjetno ima adapter premali tok, da bi bil zbudil baterijo....

Tilen ::

glavno da zdaj dela, ali? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

markospit ::

Hja prehitro sem se veselil....
Ko je na bateriji 0V(zmerim z V-metrom) in ko jo priklopim na kamero in na polnilec mi indikator(lučka utripa) kaže, da se baterija polni.... V resnici se ne polni vedno je gor O V.
Če pa z napajalnikom(izvor napetosti) gor priklopim 7 - 9 V, pa nato z voltmetrom zmerim na bateriji 7,2 V (tako bi moglo bit;baterija je 7,2 V) in ko pol to baterijo dam v kamero se kamera sicer prižge ampak je baterija pač prazna in ko jo dam polnit z polnilcem od kamere se baterija ne polni...Na indikatorji lučka ne utripa in tudi ko čez nekaj časa ko probam vklopit kamero mi kaže da je baterija čisto prazna...
Zdaj sem pa naredil tole ...
Naredil sem kratki stik na bateriji in napetost je po tem okrog 3 V. In sedaj pa se da normalno polnit...Polnilec od kamere je 11V ... Ali bo napetost na bateriji narasla na 7,2V volta?
Ma ni mi več nič jasno...

Caligula ::

Ce se polni in indikator kaze, da se polni, se verjetno polni. Bos pa itak videl zdaj. Samo tisti stik jo je verjetno zbudil. Je pa zagotovo samo zaspala. Na servisih telefonov majo konstantno rutino zbujanja baterij. Pac te zadeve zaspijo.

Se pa strinjam ,da je tisti model, ce ti kr kes posilja res posebnez. Ko usposobis kamero in mu jo posljes, bodi faca pa mu se malo pomagaj pa ga opozori ,da naj tega v prihodnje ne pocne vec, ker ga bo hmalu kdo grdo nategnil.

markospit ::

Ko sem naredil kratek stik je bila napetost pribljizno 3 V...
In čez noč sem kamero postil polnit in zjutraj (lučka ni več utripala) napetost sem izmiril okrog 7,2V... Vendar pa na indikaturju ki prikazuje stanje baterije so bile samo dve črtice, če jo dam polnit, se ne da... Sedaj sem baterijo izpraznil in napetost je okrog 7V, vendar spet se ne da polnit...
V čem je problem?
Kot, da polnilec nebi hotel polnit baterije ko pride napetost okrog 7V...
Od 3 V dalje je normalno polnil, takrat pa se kamare sevedi ni odzivala...

Caligula ::

A pa probavas baterijo kej na kameri? A dela?

Ker itak ,da lahko ,da par polnjenj pac ne bo kazala pravilno tega koliko je napolnjena. To se lahko v parih ciklih spet normalizira. Parkrat jo sprazni in napolni. Ampak ne je cist do konca praznit. Li-ionske baterije tega ne marajo.

markospit ::

po pogovoru in mnenju nekaj strokovnjakov v video servisih je baterija zanič !
tako, da naslednja opcija je reklamacija v grazu, ki pa mi bo vzela kar nekaj dni...
Ali mi bodo baterijo zamenjali isti dan ko bom prišel tja?
Ali pa bom moral čakat in čez nekaj dni prišel nazaj...

Caligula ::

Poklici jih ali pa jim mailaj. Pa poslji jim po posti pol, ce se da,..
Te stvari, ki te zanimajo, ti lahko samo oni sami povejo.

Tilen ::

Btk denar bos ze mel, oni pa naj caka haha >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overcharge in polnilne baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6412017 (4213) int47
»

Sem pravkar unicil laptop?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
556031 (3716) care20
»

Polnjenje 16850 battery packa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
404196 (3430) jest10
»

Baterija prenosnika se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
148481 (6990) Steinkauz
»

Kamera GR_DVL357 in 6xAA baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
311416 (1321) frenk

Več podobnih tem